» »

Mimovrste

Mimovrste

««
35 / 89
»»

LeQuack ::

Odkar so lastniki Čehi to itak ni več ista firma, čeprav je ime isto. Stari Mimovrste so bili super. Tako da bi mogoče imeti ločeno temo od takrat naprej.
Quack !

šernk ::

Primerjaš garažno firmico Funtech kjer en človek dela praktično vse z malo prometa in ima samo rač opremo, na drugi strani pa podjetje z več kot 100 zaposlenimi samo v skladišču ki delajo 24/7 med delavniki in prodajajo vse od A do Ž


čak...problem je v dobaviteljih ste rekli in ne v njih? Očitno so torej mimovrste:
a) preveliki
b) imajo premalo zaposlenih
c) nesposobni

točka a odpade, ker je precej precej trgovin na svetu večjih od njih in načeloma teh težav nimajo. Za tiste dve stvari, ki so imeli v akciji in na zalogi pa tud ne mislim čakat 3 tedne. Vsak še tako zabit sistem je sposoben zalogo vodit avtomatsko in ali spremenit status v trenutku ko se naroči zadnji kos na zalogi iz "na zalogi" v "(vstavi poljubno)" ali pa blokirat nadaljna naročila.

se sklicevat na dobavitelje ali dostavne službe je pa idiotsko. Ker dostavne službe so delale normalno zadnjih 14 dni od pošte SLO, DPD, GLS, DHL, slovenskih železnic,... vsi nam praktično vsaj vsak drugi dan v službo pripeljejo paket.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Vsak še tako zabit sistem je sposoben zalogo vodit avtomatsko in ali spremenit status v trenutku ko se naroči zadnji kos na zalogi iz "na zalogi" v "(vstavi poljubno)" ali pa blokirat nadaljna naročila.
Mislim, da je tako, da podatke o zalogi dobivajo od dobaviteljev, in ti podatki niso real-time. Ob normalnih dneh je večinoma vse OK, ko je pa naval, je pa štala.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Mi, kot dobavitelj urejamo zalogo za mimovrste. Tako, da je odvisno od dobaviteljev. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

kvajezdejto ::

Ali kdaj preverjate cene?
Pri Merkurju smo naročili orbitalni Metabo brusilnik za ceno slabih 50 eur, pošiljka je prišla v 3 dneh.
Popolnoma isti tip dobite v Mimovrste za 85 eur in to po znižani ceni, pa še čakat je treba.

D3m ::

Ne, ker to ni naša stvar.

Merkur je večji kupec od mimovrste in zato dobi večji rabat za metabo. Temu primerna je tudi razlika v cenah med merkurjem in mimovrste.

So pa stvari, ki jih merkur nima v svojem programu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

Pa zakaj se sploh še ukvarjate s to spletno trgovino? Jaz sem zadnjič tudi čakal ko bedak, zato sem se odločil, da bom pač drugič raje naročil drugje. Na svetu je nešteto trgovin.

s1m0n ::

Ampak zanimivo naročeno na prevzemno mesto se je dalo prevzet že naslednji dan :)
To kar pa je bilo po pošti pa v 15 dneh ni prišlo nikamor...

D3m ::

starfotr je izjavil:

Pa zakaj se sploh še ukvarjate s to spletno trgovino? Jaz sem zadnjič tudi čakal ko bedak, zato sem se odločil, da bom pač drugič raje naročil drugje. Na svetu je nešteto trgovin.


Zato, ker denar ne smrdi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

Kakšna je konkurenčna prednost pred ostalimi trgovinami?

Cene niso najnižje, hitrost dobave je zadnje čase katastrofalna, reševanje sporov je, kot veleva zakon in enaka izkušnja je povsod.

Rabim samo en razlog, zakaj vztrajati.

darkolord ::

Vsak ima svoje razloge.

Jaz nisem naročal na črni petek in je bila vedno vsa roba dobavljena hitro. Prevzemno mesto imam 2 minuti stran od šihta in je super - tudi ko sem nekaj naročil npr. ob 17h, je bilo velikokrat naslednje jutro ob 8h že na prevzemnem mestu.

VIP zadeva (free shipping) mi omogoča, da sebi ali komu drugemu naročim tudi kakšno majhno zadevo (npr. kabel, sd kartica, ...), kjer bi sicer poštnina bila dražja od izdelka.

Na enem mestu je zelo raznovrstna roba, cene so večinoma precej ugodne. Nakup je izveden zelo hitro, možnosti plačila je kar nekaj; za večino stvari se mi ne ljubi iskati po n trgovinah, potem pa še čez njihov postopek registracije, pa nakazilo, pa lovljenje poštarjev po mestu ...

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Rabim samo en razlog, zakaj vztrajati.


Do sedaj, dobre izkušnje v primerjavi z nekaterimi drugimi trgovinami (npr enaa).

D3m ::

starfotr je izjavil:

Kakšna je konkurenčna prednost pred ostalimi trgovinami?

Cene niso najnižje, hitrost dobave je zadnje čase katastrofalna, reševanje sporov je, kot veleva zakon in enaka izkušnja je povsod.

Rabim samo en razlog, zakaj vztrajati.


Sem že napisal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hafo123 ::

Danes sem jih zopet klical in vprašal kaj je z mojim paketom in so mi odgovorili, da ga dobim MOGOČE ta teden.
Če bi kje dobil kontrolerja za tako nizko ceno (39€) kot so jih imeli oni bi že zdavnaj preklical naročilo.
Prav danes pa sem dobil paket iz Aliexpress, ki je iz kitajske do mene potreboval samo 12 dni.

Machete ::

Kateri kontrolerji točno?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hafo123 ::

Machete je izjavil:

Kateri kontrolerji točno?


Sony PS4 DualShock 4, rdeč V2 in Sony igralni plošček DualShock 4 V2 camo.

forplan ::

Danes iz začuda dobim paket. Na mimovrstah je še zmeraj stanje "pripravljen na prevzem"

Zgleda nimajo časa še obvestila pošiljat oz. jim je sistem total pado :)
da se strinjam

Daniel ::

Jaz še zmeraj čakam, že od 15.11. Prej pride paket iz Kitajske kot od njih...

miraldi ::

Tudi jaz že 7dni čakam na ene uboge žarnice(dostava naj bi bila naslednji dan), tako pa je šele pri deugem koraku kjer čaka na prevoznika.

Kje se skensla naročilo? Jim moram mail pisat?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

tomaz- ::

malce heca:

dejte čimveč kenslat naročila, ker tud sam čakam na robo že od 12.11. , pa bo mogooče moja potem le prišla v doglednem času :D

Ales47 ::

danes kličem tja... ob 13h mi pravi da bi danes mogli dobit od dobavitelja.
kličem ob 16h da vprašam če je prišla grafična, mi zaposlena reče da še niso dobili podatka od dobavitelja kdaj bi naj prišlo k njim.

@D3m daj pošlji njim to jebeno RTX 2070 MSI Armor :D

to ne morš verjet...

kolegu že od 17.11 piše: predaja prevozniku
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Samael ::

tomaz- je izjavil:

malce heca:

dejte čimveč kenslat naročila, ker tud sam čakam na robo že od 12.11. , pa bo mogooče moja potem le prišla v doglednem času :D

Ne bo :) Če si naročil 12.11. je dogledni čas za prejem potekel že davno nazaj :p

D3m ::

Bom dostavil jutri ali v sredo...samo ne grafilčnih. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

jaba ::

Mimovrste, december 2018, Bodite pazljivi, če bo kdo naročeval kaj pri mimovrste prek pošte, zdaj v decembru » dostava zaradi gužve za artikle iz zaloge je najmanj tri tedne namesto obljiubljeni 4-6dni « sam čakam že tri tedne shit:)

D3m ::

Odvisno od dobavitelja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Odvisno kak dolgo čakaš :)
Osebno bi po treh tednih preklical...

Svoje naročilo sem po 15ih dneh preklical BP po telefonu. Ni se mi dalo več čakat na artikel, ki je bil na zalogi v skladišču in bi naj bil dostavljen naslednji dan :)

D3m ::

Ajejeje. Te dobavitelji bi pa res lahko malo .xml posodobili. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

Kot da samo mimovrste obstaja :D

Ales47 ::

nooo pa so jo dobil včeraj v skladišče... ne morš verjet :D zdaj še sam čakat na dostavo hahahaah...
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

DePalmo ::

miraldi je izjavil:

Kje se skensla naročilo? Jim moram mail pisat?

Nazadnje sem oddal naročilo s "plačilom ob prevzemu" in se mi je ponudila opcija prekliči naročilo, pred tem ni bila vidna. Drugače jih pa raje pokliči, sklepam da imajo preveč mailov in da ne odgovarjajo redno. Ni to tujina, kjer tudi emaile jemljejo resno ;)

darkolord ::

Ni to tujina, kjer tudi emaile jemljejo resno ;)
Šaljivec.

webmaher ::

Očitno jih je mal vest zapekla :))

KAVINSKY ::

kvajezdejto je izjavil:

Ali kdaj preverjate cene?
Pri Merkurju smo naročili orbitalni Metabo brusilnik za ceno slabih 50 eur, pošiljka je prišla v 3 dneh.
Popolnoma isti tip dobite v Mimovrste za 85 eur in to po znižani ceni, pa še čakat je treba.



Stalno :D

Enkrat ima ena trgovina nižje cene, drugič druga.

issak ::

KAVINSKY je izjavil:

kvajezdejto je izjavil:

Ali kdaj preverjate cene?
Pri Merkurju smo naročili orbitalni Metabo brusilnik za ceno slabih 50 eur, pošiljka je prišla v 3 dneh.
Popolnoma isti tip dobite v Mimovrste za 85 eur in to po znižani ceni, pa še čakat je treba.



Stalno :D

Enkrat ima ena trgovina nižje cene, drugič druga.


Eh ta ceneje.si, najboljše deale sem našel na straneh za katere ceneje niti ne ve da obstajajo. Je že kar dolgo kar sem našel dejansko dober deal tu gor.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

DePalmo ::

DePalmo je izjavil:

miraldi je izjavil:

Kje se skensla naročilo? Jim moram mail pisat?

Nazadnje sem oddal naročilo s "plačilom ob prevzemu" in se mi je ponudila opcija prekliči naročilo, pred tem ni bila vidna. Drugače jih pa raje pokliči, sklepam da imajo preveč mailov in da ne odgovarjajo redno. Ni to tujina, kjer tudi emaile jemljejo resno ;)

Da se dopolnim. Ravno danes prekliceval naročilo in te opcije ni bilo. Plačilo je bilo po povzetju z dostavo. Na klic se niso odzvali, sem čakal 7 minut in pol, vmes pa poslal mail in sem začuda še danes dobil odziv.

Cervantes ::

Tam se dogaja ena štala.
Lastniki so požrešni in ne zaposlijo dovolj ljudi.

tomy5 ::

Cervantes je izjavil:

Tam se dogaja ena štala.
Lastniki so požrešni in ne zaposlijo dovolj ljudi.


Problem je ker v Sloveniji ne moreš zaposliti ljudi samo za 1 mesec ko je delo, študentje so v praksi nezanesljivi! Hkrati jih ne moreš plačati veliko ker potem si predrag v primerjavi s konkurenco ,,,,

bajsibajsi ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

darkolord ::

bajsibajsi je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Problem je ker v Sloveniji ne moreš zaposliti ljudi samo za 1 mesec ko je delo, študentje so v praksi nezanesljivi! Hkrati jih ne moreš plačati veliko ker potem si predrag v primerjavi s konkurenco ,,,,


Problem je pohlep.
Kako ironičen komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

fokz8 ::

@tomy5

močno dvomim, da skladiščniki odgovarjajo na maile in klice. za to so je zadolžen povsem drug kader
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

LeQuack ::

tomy5 je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Tam se dogaja ena štala.
Lastniki so požrešni in ne zaposlijo dovolj ljudi.


Problem je ker v Sloveniji ne moreš zaposliti ljudi samo za 1 mesec ko je delo, študentje so v praksi nezanesljivi! Hkrati jih ne moreš plačati veliko ker potem si predrag v primerjavi s konkurenco ,,,,


Kaj pa v Avstriji ali Nemčiji ko prodajajo hardware še ceneje kot tu in so delavci 2x dražji. Kako da niso še vsi propadli?
Quack !

kvajezdejto ::

bajsibajsi je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Tam se dogaja ena štala.
Lastniki so požrešni in ne zaposlijo dovolj ljudi.


Problem je ker v Sloveniji ne moreš zaposliti ljudi samo za 1 mesec ko je delo, študentje so v praksi nezanesljivi! Hkrati jih ne moreš plačati veliko ker potem si predrag v primerjavi s konkurenco ,,,,


Problem je pohlep.


Menda res, ja. Zdaj pa ne upam nič naročit za darila za božič,
ker se bojim, da pridejo paketi drugo leto šele.
(Na mojega čakam dobre tri tedne).

zmaugy ::

webmaher je izjavil:

Očitno jih je mal vest zapekla :))


Bolj verjetno da koga peče zaloga televizorjev v višjem cenovnem rangu, po katerem je manjše povpraševanje. In je teba izkoristit sezono nebrzdane potrošniške histerije.

shadeX ::

Testiram..

HappyPills ::

VAŠE NAROČILO ŠT. 105163XXX
Oddano: 23.11.2018
Status naročila: Odprto

Na mimovrste so že kar nekaj časa precejšne vrste :). Vsa roba prej pride iz drugega konca sveta kot pa iz črnuč do šiške haha.
Podn od storitev in podpore. Na mail, ki sem ga poslal prejšen teden sploh še odgovoril niso. Danes bom tole naročilo preklical in to bo tudi zadnje dejanje, ki ga opravim s to "trgovino".

Urbsey ::

Tudi pri nas se čaka na predajo prevozniku že od 23.11. :8) juhuuuu

Machete ::

Prekličite naročila pa je. Jaz sem denar že dobil nazaj in ne kupujem več tu. Glsujte z denarnico.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tomzzi ::

A na Mimovrste "štrajkajo" ali kaj?
Na splošno imam zelo dobre izkušnje z njimi. Sedaj pa se se zataknilo.
Prvega ta mesec sem naročil en artikel. Na njihovi strani jim piše, da je na zalogi.
Pod naročila je bil dobavni oziroma dostavni rok 3-4.12.2018. Sedaj smo petega. Status naročila je še vedno "odprto".
Zadeve še niso poslali. Na strani jim piše, da je izdelek na zalogi.
Včeraj zvečer sem jim poslal mail in povprašal kaj je z naročilom.
Nobenega odgovora.
Danes zjutraj sem jim ponovno poslal mail. Še napisal sem jim, da če artikel ne bo dostavljen do konc tedna preklicujem naročilo.
Nobenga odgovora. Tudi status naročila je še vedno "odprto".
Ker niso resni bi zadevo naročil drugje. Kako skenslam naročilo? Na mail ne odgovarjajo.
Ali ga pač ne bom prevzel če bo poslano konc tedna oziroma v začetku drugega.

To bi še iz nemčije dobil prej.

Daniel ::

Obstaja kakšen dober razlog, da ne vidim te teme naprej od objave "Problem je pohlep"? Danes sem klical in naj bi bilo danes oddano na pošto (naročeno 15.11). Bili živi pa videli...

DeeJay ::

Naročilo oddano in plačano 15.11., paketa še vedno nisem prejel. Klical že 2x, vedno samo opravičila, da imajo gnečo in da bo javila skladišču, da "prioritetno" pošlejo paket :)
No ta "prioritetno" se še ni zgodil :)
Če jutri ne dobim SMSa o poslani pošiljki, jo prekličem.
««
35 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751014 (17211) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349083 (29905) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029163 (20489) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169833 (154663) zoot

Več podobnih tem