» »

Mimovrste

Mimovrste

««
34 / 90
»»

Ales47 ::

Naročil rtx 2070 za 539€ in še itak ni predano dostavni službi in na zalogi je tudi več ni(tako zdaj piše pod tem artiklom) čeprav so mi včeraj rekli da danes dobijo..
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

hafo123 ::

Jaz imam že četrti dan takšen status - očitno Pošta Slovenije noče prevzeti paketa...
Dejansko stanje

Predaja prevozniku

Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil.



Upam, da prispe vsaj do srede - Miklavža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

s1m0n ::

Jaz sem danes brez težav naročilo preklical po telefonu!
Po 15-ih dneh od tega 14 dni v stanju " Predaja prevozniku".

Isti artikel sem osebno kupil v Big Bangu za manj... TAKOJ!
Sramota, da jim v dveh tednih ne uspe robe spravit iz skladišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Ales47 ::

Meni pa piše da je v obdelavi.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Magic1 ::

A vi veste, da večina spletnih trgovcev nima zaloge??? Oni postedujejo podatke od dobavitelja in pošljejo, ko dobijo robo od dobavitelja. Ker imajo veliko prometa, večinoma dobijo robo vsak dan od različnih dobaviteljev. Če robe dobavitelju zmanjka in ta ne javi, pride do problemov in mora folk čakat na nasednjo dobavo.
Magic

gustek_si ::

Evo preklical še eno naročilo, vprašal BigBang če mi lahko ponudijo boljšo ceno od Mimovrste in sem dobil še 5% boljšo ponudbo. Rešeno.

s1m0n ::

Magic1 je izjavil:

A vi veste, da večina spletnih trgovcev nima zaloge??? Oni postedujejo podatke od dobavitelja in pošljejo, ko dobijo robo od dobavitelja. Ker imajo veliko prometa, večinoma dobijo robo vsak dan od različnih dobaviteljev. Če robe dobavitelju zmanjka in ta ne javi, pride do problemov in mora folk čakat na nasednjo dobavo.


Popolnoma razumljivo, če artikla ni na zalogi! Če je pa že naslednji dan zapakiran in čaka na prevzem in dostavo 14 dni pa je nesprejemljivo!

hafo123 ::

Magic1 je izjavil:

A vi veste, da večina spletnih trgovcev nima zaloge??? Oni postedujejo podatke od dobavitelja in pošljejo, ko dobijo robo od dobavitelja. Ker imajo veliko prometa, večinoma dobijo robo vsak dan od različnih dobaviteljev. Če robe dobavitelju zmanjka in ta ne javi, pride do problemov in mora folk čakat na nasednjo dobavo.


Jaz sem naroči dva kontrolerja za PS4 za katera danes piše - odprema 3.12. Spremljal sem ta kontroler in se je vsak dan zamaknil rok odpreme za en dan nikoli pa ni pisalo, da ni dobavljiv.
Ko pa sem jih jaz naročal je pisalo odprema 23.11.
Misli, da gre tukaj za klasični nateg potrošnikov, ker ne verjamem, da je za ne odpremo odgovoren prevoznik. Status, da paket čaka prevoznika dajo samo zato, da misliš, da se stvari premikajo.
Vsekakor pa bi me morali po preteku predvidene dobave obvestiti zakaj do nje še ni prišlo.

tomy5 ::

Si poklical al smo kot družba res že čist brezosebni in virtualni ? ;-)

hafo123 ::

Sem poklical in so mi rekli, da mi bodo sporočili kako je z mojim paketom vendar že 36 ur nisem dobil nobenega odgovora.

zmaugy ::

tomy5 je izjavil:

Enna, a niso to edini od spletnih ki jim pada promet ????

BM, glavno da so stvari dobavljene, cene v redu in dostavljeno ni bilo že v uporabi. Plačam itak vedno po povzetju, tako da kadarkoli brez težav odstopim od naročila.

PS: Pa ENAA.COM trgovina je ena redkih, kjer lahko na tablici gledam v Desktop načinu, če tako hočem in ne v tistih brezveznih mobilnih načinih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

tomy5 ::

Uživaj še kako leto ali dve, potem jih pa ne bo več glede na upadanje prometa ;-)

hafo123 ::

Danes sem dobil odgovor kako je z mojim paketom preko maila. Da skrajšam odgovor - paket bo prišel ko bo prišel - enkrat.

Alien123 ::

Jaz pa preko amazona cakam po 2 dni.. lepo se vam da ukvarjat z našimi :D

Machete ::

To si že povedal. Večkrat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PunkDude ::

In še bo. Večkrat.

Han ::

Jaz pri njih naročam le še za osebni prevzem. Če je zaloga pri njih ali dobavitelju, je na Brnčičevi ponavadi na voljo še isti ali naslednji dan. Enako pri EnaA. Tudi z vračili do sedaj ni bilo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ales47 ::

osebno naročam zelo dost pri njih in vedno sem dobil robo v 2-3 dnevah... ampak kaj pa je zdaj pa nvm... je res to ta black friday itd ? ne morš verjet da naročim in plačam artikel ki sem ga kupil v ponedeljek in še do danes ga nima v skladišču ker njim dobavitelj še ni poslal robe. kdo u pm je dobabitelj? WISH ?
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Machete ::

Koliko časa parabijo da vrnejo denar od preklicanega naročila? Ve kdo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kalorijagr ::

Alien123 je izjavil:

Jaz pa preko amazona cakam po 2 dni.. lepo se vam da ukvarjat z našimi :D


Kaj je to amazon? To ti kakšno pleme iz območja Amazonke rihta stvari? Hvala za info

Funkyone80 ::

Naročil artikel znižan 62%, na zalogi pri njih,kateri govori kupi drugje za malo več je nor. Nisem našel take cene nikjer.Mislil tudi poklicat pa po branju postov obupal. Iz anglije ebay, gear 4 music, asos pride roba v do 5 del.dni, pa še poštnina cenejša ali je pa ni.Izgovor black friday pa ... gužva je brez veze. Nesposobni šalabajzeri so,če niso sposobni s procesirat naročil naj zaprejo. Logika trgovca bi naj bila da izprazni skladišče čim prej če je naročeno ali na žalost nekaterih že tudi plačano v naprej. In glede tega ima Machete čisto prav.Da plačam par 100 eur pa me nategujejo bi se mi ftrgalo, jaz osebno ne bi bil spoštljiv do njih.

darkolord ::

če niso sposobni s procesirat naročil naj zaprejo
Sej se strinjam da ni kul, sam po kakšni logiki naj zaprejo, če imajo pa naročil veliko?

forplan ::

Sem naročal pred 10 dnevi in je še vedno "pripravljen na predajo"

Sem pa šel v nakup izdelka na zalogi s mislijo da bo dolgo trajal (čeprav sem upal da bo prej, če prav nepotrebujem nujno)

Zgleda je res nekaj v tem black friday... Je lani bilo isto konec novembra sem čakal teden dni+ na zimske gume (in sem bil tako jezen da nisem pol leta ničesar naročal na mimovrste :) )

Vse ostale dni, tedne z izjemo od 15. novembra do 31.12 dela mimovrste OK.
da se strinjam

kvajezdejto ::

Če kupujete kakšen strojček ali orodje ker ga nujno rabite za delo v firmi, ne priporočam nakupa na Mimovrste.
Prosiš, moleduješ pisno in telefonsko. Po telefonu:..ja kaj naj jaz naredim, več tisoč jih čaka s starejšimi datumi kot vi, bo treba počakat. Zakaj je pa datum dostave določen (v razponu 1 tedna) pa po 14 dneh še nič?
Pisno pa itak ne odgovarjajo.

Tudi prevoznik ni kriv-pravi, da še niso dobili obvestila, da jih čaka naš paket za prevzem.

Nas bo akcija prišla dražje.. Sposodili smo si strojček,pa ponj, pa nazaj peljat, pa neki bo treba dat,pa kakšno uslugo naredit, pa smo zgubili tistih 30 eur akcije.

Jezi me toliko bolj, ker se to ni zgodilo prvič. Na forumih berem, da je to že njihova stalnica in se niso pripravili.
Kot da v Sloveniji ni nezaposlenih.

IDEO mi je poslal na rok, spletna stran Merkur pa pred rokom.(samo za info).

Zgodovina sprememb…

Funkyone80 ::

darkolord po tej logiki: ebay, amazon,asos itd.. imajo več milijonski trg in jim uspeva. Mimovrste pa v tej Sloveniji ne more sprovest naročil v roku ki si ga sami postavijo. Naj napišejo ob naročilu dostava pride ko pride, potem pa bodo naročila deževala. Mislim

Furbo ::

Zanimivo, jaz pa vedno vse dobim naslednji dan, še morijo mi po telefonu, če ne prevzamem takoj. :)

Na črni petek pa res nisem jemal, ker ni bilo nič dobrega zame.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Funkyone80 ::

npr. pred 14. dnevi naročil v uk gear4music slušalke, bil je ponedeljek okrog 18h, plačal prek paypal, poštnina standard 5 eur, ker se mi ne mudi, obstaja tudi hitrejša a dražja, naslednji dan v torek odposlane, v torek naslednji teden so prispele (5 delovnih dni).Mimovrste pa namesto akcij ala black friday in razne reklame naj logistični servis sporihtajo, če ne pa naj zaprejo.

zmaugy ::

tomy5 je izjavil:

Uživaj še kako leto ali dve, potem jih pa ne bo več glede na upadanje prometa ;-)


Potem bo pa Amazon. Boljše od mimovrste.

bajsibajsi ::

Machete je izjavil:

Koliko časa parabijo da vrnejo denar od preklicanega naročila? Ve kdo?


V mojem primeru so ga znotraj osmih dni.

Alien123 ::

še bom kar velikokrat omenjal kupovanje v tujini kot pa tukaj.. ker tukaj so nesposobni do amena. Od cen, odnosov, uveljavljanj garancij itd..

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Uživaj še kako leto ali dve, potem jih pa ne bo več glede na upadanje prometa ;-)


Potem bo pa Amazon. Boljše od mimovrste.


Sej bo prišel januar, pa se boš pomiril in pridno naročal nazaj preko MV :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zmaugy ::

Not gonna happen. Ti časi so že nekaj let mimo.

tomy5 ::

po 8 € za poštnino namesto free al naroćuješ samo izdelke za 500+ € ?

DINAMIK ::

bajsibajsi je izjavil:

Machete je izjavil:

Koliko časa parabijo da vrnejo denar od preklicanega naročila? Ve kdo?


V mojem primeru so ga znotraj osmih dni.

Pri meni,ko sem paket poslal nazaj, sem naslednji dan že dobil nakazilo na račun ;)

zmaugy ::

tomy5 je izjavil:

po 8 EUR za poštnino namesto free al naroćuješ samo izdelke za 500+ EUR ?


Naročujem kar rabim. Itak da je pa izbira na Amazonu (de, uk) neprimerljivo večja od lokalne, tako da zelo velikokrat tega, kar naročim tam, tukaj sploh nimajo.
Pa kdaj kar v brick&mortar trgovinah, se sploh ne čaka, greš kar mimo čakalne vrste za dostavo...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

acegne ::

Pa sem tudi jaz padel v skupino katera čaka na naročilo :|

Najbolj smešno mi je to, da ima naročilo 1 status "Prevoz naročila na prevzemno mesto" od 26.11. naprej.
28.12. sem naročil naročilo 2, ki pa je bilo naslednji dan že pripravljeno na prevzem.
Izdelki iz obeh naročil so bil na zalogi.

Na prevzemnem mestu mi drugega kot, da naročilo 1 še na prevzemno mesto ni prispelo niso znali povedat.
Odgovora preko telefona ali e-maila pa seveda tudi še nisem dobil.

Ales47 ::

Jaz bi že preklical naročilo ampak raje počakam ker sem zalotil RTX 2070 za 539€ (od MSI) haha :P že so dvignil ceno na 581€ in še bodo verjetno glede na to kok so cene ostalih proizvajalcov.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

D3m ::

Naročil v mimovrste v sredo v petek sem že prevzel. Imajo pa skladišče zapolnjeno od znotraj tako, da zunaj puščajo robo.

Seveda vse skupaj mirka varnostnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cortez ::

a tale mogoče ?

hafo123 ::

Sedaj sem še enkrat preveril ali sta kontrolerja, ki sem ju naročil še na voljo za nakup.
Piše, da ju imajo na zalogi z "predvideno" odpremo 4.12. Moja dva pa še vedno čakata na prevzem prevoznika (že deset dni) tako, da res ne vem kje imajo problem, da roba ne gre od njih.

Ales47 ::

saj pri moji grafični isto.... enkrat piše da bo predvidena odprema 3.12 pol opet 4.12 / 5.12 ... naročil sem pa 26.11 , ko je pisalo da bo 28.11 ... vedno ko nekaj komaj čakam da pride, pride nekaj vmes
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Meiniken ::

Pr men tud slabo kaže. Bo pa konkurenca profitirala :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

gustek_si ::

Če danes naročim bo do božiča dostava? Nekako dvomim glede na kaos ki vlada na firmi.

Tilen ::

Ni take sile.

24.11. 19:40

Naročilo je obdelano

27.11. 21:10

Naročilo v pripravi.

28.11. 15:40

Pošiljka je dostavljena na prevzemno mesto
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMax ::

A da ni sile?
17.11. 22:07
Naročilo je obdelano

24.11. 17:01
Naročilo v pripravi.

Naslednji korak

Predaja prevozniku
Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil.

Dostava

Predviden datum dostave/prevzema
1.12.2018


Vmes oddano še eno naročilo, prispelo v nekaj dneh.

Loterija.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Magic1 ::

Komplicirate. Trenutno je pač čas nakupov in robe se veliko obrne. Če je zadeva na zalogi pri prodajalcu, se jo dobi takoj, drugače pač ne. Sej je podobno celo leto, samo zdaj imajo dobavitelji cel clusterfuck in ne sporočajo ravno ažurnih dobavnih rokov (in realnih zalog pravočasno). Jaz sem večino stvari dobil nasljednji dan, en stvar pa čakam že cel teden. Tudi pri Amazonu ni trenutno dosti bolje. Normalno pošljejo v enemu dnevu, od zadnjega nakupa pet dni nazaj 2/3 stvari še niso poslali (vse je bilo na zalogi-verjetno pri dobavitelju)...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

šernk ::

na funtech naročil dobavni rok pisalo 3-10dni, po treh dneh od naročila je bila zadeva pri njih in takoj oddana dostavni službi.

torej izgovarjat na dobavitelje je bolj tisto...mešanje megle in prestavljanje odgovornosti na druge. Mimovrste mi je zadnji dve naročili pri njih dostavljal prvič 10 dni iz enega do drugega njihovega skladišča, za drugo naročilo pa kjer je bil dostavni rok 10 dni se je podaljšalo na 30 dni, s tem da niti enkrat v teh 30ih dneh niso imeli pojma kdaj pride zadeva. Pa ni bil takrat noben petek svetek.

Mi v naši firmi vemo za mesec v naprej kdaj pride kakšna roba, ker ko nam dobavitelj potrdi naročilo nam tudi napiše kdaj bo dostavil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bajsibajsi ::

Magic1 je izjavil:

Komplicirate. Trenutno je pač čas nakupov in robe se veliko obrne. Če je zadeva na zalogi pri prodajalcu, se jo dobi takoj, drugače pač ne.


Daj ne seri! Nic ne kompliciramo. Preberi kaksno stran ali dve nazaj, preden pises bedarije.

tomy5 ::

Kaosa ni, je pa tako da več kot kličemo kje je naša roba in več ko mailamo vprašanja ,,,,, več morajo oni odogovarjati nam namesto d abi ta čas odpremljali

Primerjaš garažno firmico Funtech kjer en človek dela praktično vse z malo prometa in ima samo rač opremo, na drugi strani pa podjetje z več kot 100 zaposlenimi samo v skladišču ki delajo 24/7 med delavniki in prodajajo vse od A do Ž

darkolord ::

šernk je izjavil:

Mi v naši firmi vemo za mesec v naprej kdaj pride kakšna roba, ker ko nam dobavitelj potrdi naročilo nam tudi napiše kdaj bo dostavil.
Problem je, ko tvojega dobavitelja presenetijo in ne uspe dobaviti v tistem reku.
««
34 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751542 (17739) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349483 (30305) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029356 (20682) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170496 (155326) zoot

Več podobnih tem