» »

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno?

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno?

1
2
»

Mercier ::

In če probaš pridružit v domeno računalnik z domain admin računom?

Microsoft ::

Client PC je član Domain computers in Domain admins.

Poizkusil sem z imenom in geslom administratorja obeh računalnikov, vendar ne gre.


by Miha

p.s.:Sem pa zdele probal, da v Run: napišem NetBIOS ime PCja. Iz serverja lahko grem na clinet, obratno pa ne.
Bi lahka za to nedelovanje imel kako krivdo firewall (Sygate)?
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

He, stvar "rešil" tako, da sem naredil reinstall serverja.:\

Kakor koli že, zdej to nekako dela.

Me pa še čaka zdele kar nekaj zanimivih stvari za nastavt. Med drugim to, da bom lahka šel na internet še z clinet PCjem (RRAS, če se ne motim).
Potem kreirat tazga uporabnika, da se bojo njegove nastavitve nahajale izključno na serverju (zdej se tudi na client PCju). Tako, da če bo server izključen, se ne bo možno prijavti v domeno s tistim uporabniškim imenom.
Potem še tisto, da na clinet PCju klikneš npr. Office in ti ga avtomatsko inštalira (vsebina offica se nahaja npr. na serverju).
Potem sem še nekaj videl o Dfs.
Zanimivo.8-) :))

Samo kar me pa najbolj matra, je pa DNS. Nekako si predstavljam namen. Če sem prav razumel, se uporablja za to, da spreminja nek IP naslov v neko "ime", recimo 193.42.44.101 v (in obratno) www.slo-tech.com. Je prav tak?
Samo zakaj se to potem uporablja v omrežju, še pa nevem. Mi lahko kdo razloži nek enostaven primer, kaj jaz pridobim s tem, da v omrežju (2PCja, en server in en clinet PC) inštaliram ta DNS? Kje se potem "vidi" ta uporaba v omrežju?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Spet mam en bedn problem.:(

DHCP dela, tako da clinet PC dobi IP. Če na client PCju napišem ipconfig /all, mi izpiše med drugim tudi IP do DHCPja. Samo potem, ko pa hočem ta IP pingat, pa ne gre. WTF?!

Pa če iz client PCja "kličem" server po NetBIOs imenu ne gre, iz serverja na clinet PC pa gre bp.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mercier ::

AD brez DNSa ne deluje. SPLOH. Ne dobivaj kakšnih idej.

DHCP dela, tako da clinet PC dobi IP. Če na client PCju napišem ipconfig /all, mi izpiše med drugim tudi IP do DHCPja. Samo potem, ko pa hočem ta IP pingat, pa ne gre. WTF?!
Imaš na tistem sygateu kakšno nastavitev povezano z ICMP. Probaj dovolit, vključit.. Sploh pa, če je roblem firewall, ga skenslaj v LANu. Ne rabiš tega na testni domeni.
Potem kreirat tazga uporabnika, da se bojo njegove nastavitve nahajale izključno na serverju (zdej se tudi na client PCju).
Če si mislil na documents and settings, bo to vedno na client PCju.
Tako, da če bo server izključen, se ne bo možno prijavti v domeno s tistim uporabniškim imenom.
To ni nujno dobro. Pivzeto ti dovoli 20 prijav, IIRC. Lahko pa spreminjaš s policyji. Kaj pa, če ima direktor notesnika, pa se mora na dopustu prijavit s svojim računom?

Microsoft ::

Haj, za šefa bo treba extra naštimat.:D BTW, to sm jst mislil samo, kot vajo...

Me pa zanima, kje vse je lahko vzrok, da pri ponovnem zagonu serverja DHCP ni dela več tako, kot prej?
Na clinet PCju (če napišem ipconfig /renew) napiše: DHCP Server unreachable. Pred ponovnim zagonom sem na clinet PCju napisal ipconfig /release.


by Miha

p.s.:So mogoče kaki servici, ki morja biti zagnani, da ta DHCP dela? Kr jst mam občutek, da mi ta DHCP dela čist tak, ko se mi posreč. Pač, neko zaporedje restartanja PCjev, servicov, DHCPja,... :(((
BTW, zdele je DHCP kr začel delat.:8) WTF?!?!
In glede pinganja mi ni nič jasno. DHCP mu da IPje pa to, samo potem ga pa pingat ne moreš. A je lahka na serverju kje tako nastavljeno, da ne "odgovarja" nazaj, če ga kdo pinga? Ker paketke sprejema...
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

NAT:

1. rras > server > configure and... > networ router >
TCP/IP protokol rabiš, demand dial ne rabiš

2. IP routing > general > new protocol > NAT

3. IP routing > NAT > new interface > notranjo skonfiguriraš kot private, zunanjo kot public (omogočiš TCP/UDP headers translation)


remote office:

1. zaženeš setup.exe s parametrom a in narediš installation point

2. če prideš sam do group policy editorja za domeno, ti povem naprej (, če bo še treba)

Microsoft ::

OK, bom prečekiral zdele.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

NAT mislim, da sem zdej prav nastavil.

BTW, iz clinet PCjem se lahko preko remote desktopa pobežem na server. Pri tem vpišem IP 192.168.0.1. Ko pa napišem ping 192.168.0.1 pa ne dobim nobenega odgovora. Nič jasno...

Pri remote office: Ka nej zdej tu sploh naredim? Pa kakšen je tist parameter a? Če napišem setup /a, je isto, kot brez a-ja.
In čemu je ta remote office namnjen? Mim grede, mi je že ratalo narediti RemoteInstall mapo, iz katere sem potem lahko inštaliral Win2kPro na clinet PC preko LANa (ni mi ratalo do konca, ker sem iz vtičnice izštekal PC namesto luč:8):D).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Pri remote office: Ka nej zdej tu sploh naredim? Pa kakšen je tist parameter a? Če napišem setup /a, je isto, kot brez a-ja.
Ni isto, narediš installation point, na tisti računalnik se ne namesti office.
In čemu je ta remote office namnjen?
Ni ti treba z riti vstajat, da bi uporabniki imeli office poinštaliran. A ni to kul? :)

Microsoft ::

Aja, jst sm pa mislil, da se tu gre za Winse. :)))))

No, sm naredil, kot si rekel. Mapo sm kreiral na disku, sam mapa pa ni sharana. Anyway, sama inštalacija se je končala čist brez kakšnih nadaljnih "vprašanj".
Pa Windows Installer imam na obeh PCjih ustavljen (stop).

In kaj zdej je to to? Ker jst sem lahko prej isto dostopal do mape, kjer sem imel shranjen Office...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdele sem prebral, da lahka potem te .msi fajle neki dodeliš uporabnikom ali PCjem in za to bi naj uporabil nek Software Installation extension.

Sem se malo sprehodil po nastavitvah, ki jih lako dodeliš uporabnikom ali PCjem in ne bi kar tako na blef nekaj nastavljal.
Gledal sem pa pod Administrative Temples/Windows Components/Windows Installer.
Zato me zanima, kjera je tista mapa, kjer so shranjene nastavitve za to, da se lahko dodeli ta .msi fajl?
BTW, če uporablja uporabnika, ki ima v mapi NTUSER.MAN, bo prišlo do spremembe pri takem uporabniku, da bo lahko videl tisto bližnjico ki kaže na .msi fajl?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121536 (1406) pirx
»

SUS; kako nastavit, da na clinet PCju Windows Update kaze na lokalni SUS server?

Oddelek: Operacijski sistemi
131641 (1435) Microsoft
»

Windows 2000 server--->Win XP prijava v domeno

Oddelek: Operacijski sistemi
201744 (1536) demokedes
»

DHCP na Win2k; razlicen lease duration, napacno dodeljen IP, Relay Agent na LAN2 kart

Oddelek: Operacijski sistemi
51106 (1038) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382755 (2427) Microsoft

Več podobnih tem