» »

Mixing Memory Modules (?)

Mixing Memory Modules (?)

cCleo ::

Imam "Transcend" 256 MB DDR DIMM,
sedaj pa bi si rad dokupil še drugi DDR modul.

A mora bit sedaj ta drugi enake hitrosti, torej 256 MB DDR DIMM,
ali je lahko več?

VIR:
If you install two modules, they must be the same speed. Mixing memory modules from different manufactures are not recommended.

Matek ::

Vec kaj? Malo slabo si definiral. Ram ima predvsem tri kljucne podatke - tip, torej DDR, DDR2, DDR3, SDR, itd. Ta mora ustrezati, torej ti rabis nujno DDR, DDR2 NE BO deloval.

Druga dva podatka pa sta frekvenca (sam je nisi omenil, najbolj pogosti so bili DDR266, DDR333 in DDR400) . Frekvenca bi bilo kul, da je enaka ali visja, sicer bosta oba modula delovala s frekvenco nizjega.

Kar pa se tice kapacitete (v megabajtih oz gigabajtih), pa je lahko kakrsnakoli, tako vecja kot manjsa. Omejitev je predvsem maticna plosca (skupno in na posamezen modul imas ponavadi neko omejitev) in pa zelja po uporabi dual channela (ki prinese v najboljsem primeru 10-20% boljse performanse pri delu z ramom). Ce hoces slednje, rabis enako velik spominski modul, v tvojem primeru 256.

Ampak jaz se ne bi sekiral z dual channelom, 512 rama, kolikor bi ga imel skupno, ce nabavis se en 256 ploscek, ni ravno veliko, tvoj sistem bo bistveno bolje deloval, ce nabavis se 1 gigabajt in bos imel 1,25 GB, pac brez dual channela.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

cCleo ::

Torej, imam 256 MB DDR400.

V mislih sem imel, da bi nabavil 1 GB DDR, ampak glede na proizvajalčevo opozorilo (beri prejšni post), sem zastavil to vprašanje, ker mi ni blo najbolj kristalno jasno, ali morata biti oba modula iste kapacitete, torej 256 MB, ali je lahko en 1 GB.

Omenil si "dual channel", a se le-ta kje aktivira ali deaktiviral, al kako to funkcionira?

Matek ::

Ce nabavis se 1 GB, bo to vsekakor delovalo brez kakrsnihkoli problemov.

Dual channel se pa ponavadi aktivira sam, ko sistem zazna, da imas dva enako velika modula (ponavadi morata biti tudi v tocno za to dolocenih slotih), tako da ni nastavitev za vklop/izklop.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cCleo ::

Malo sem primerjal cene med DDR in DDR2 ...
Zanimivo, da je DDR2 skoraj polovico cenejši od DDR (za isto kapaciteto) ...
Le zakaj?

Pyr0Beast ::

Prodaš 256 in kupiš 2x512.

Zakaj, cenejša množična izdelava. Najbolje je, da vzameš 2 palčki rabljenih, te pride 40€ max.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

cCleo ::

ComShop:
1 GB DDR 400 MHz (JetRam) - 53,90 EUR
512 MB DDR 400 MHz (JetRam) - 28,71 EUR

Rolan:
1 GB DDR 400 MHz (Patriot) - 55,90 EUR
512 MB DDR 400 MHz (Patriot) - 33,90 EUR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102277 (1932) Blinder
»

Proc, grafa, ram in maticna za 180 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
81015 (848) MEDENA
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201966 (1688) strumf666
»

Kateri rami za Abit NF7-s v2.0?

Oddelek: Kaj kupiti
81556 (1257) EvilDare
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210425 (7226) celada

Več podobnih tem