» »

Nakup grafične do 300€

Nakup grafične do 300€

«
1
2

Shegevara ::

Pozdravljeni forumaši!

No, ker moja stara x1950pro že malo javka bi jo rad zamenjal z eno grafično kartico malo boljšo.

Imam še E6600 ki je še ne-navit ga pa po preteku garancije tudi bom navil.
2GB in dovolj zmogljiv napajalnik (750W)

No, Novo kartico bi predvsem uporabljal za igre kot so GTA4, Mafia 2, HL:EP2, Crysis, COD6...

Sedaj najvišja zgornja meja vkjučno s poštnino je 300€ tako da se zanimam predvsem za

HD4870 512mb
HD4870 1024mb
GTX 260 nvidia
...............

Zdaj, ali se splača pri ATI grafičnih 1GB nad 512mb (imam samo 20'' monitor)?
Ali bi bila nvidia grafična kartica boljša od ATI v teh igrah?

Se splača naročat preko www.elektronika.si ?

Hvala za vaše odgovore!

Valvoline ::

Vse 3 so super. Najboljša opcija hd4870 z 1gb.
GTX280 je res mal predraga :)

Shegevara ::

Aha. ampak 1GB verzija je celih 45€ dražja od 512mb. Bi res zadostila cenovno razliko nad 512mb verzijo glede na to da imam monitor 20 ''

Valvoline ::

GTA 4 vse na max pride skoraj na 1gb če se ne motim. Počas bo res še 512 vram premalo.
Imaš e6600 in ga še nisi navil :) Dosti zamujaš verjem. Ti ga kar navij pa se bo tut na tej grafi fajn poznalo.
Tale e6600 se da vsaj na 3.2ghz spravit,enim tut na 4ghz gre ob primernim hlajenjem.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

za GTA je boljsa nVidia
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Shegevara ::

Valvoline:
Se pravi da, če bi ti imel monitor 1600x1200 resolucijo, da se še vseeno splača 45€ dati ekstra ta 1024 mb rama?

E6600 bom navijal, ko mi preteče garancija. Sploh pa mi ga do sedaj ni bilo še za nobeno igro treba ker sem lahko igral vse na max in je bila edina ovira v nastavitvah predvsem grafika.

mtosev:
nVidia je pa 40€ dražja od navadne HD4870. Tudi toliko boljša v vseh igrah da se splača razlike v ceni?


No, moj prvi glavni faktor je CENA, potem Zmogljivost, potem vse ostalo. Tako, da za kakšnih 5-10 fps več ne bom plačeval dodatnih 40€. Nimam ravno neomejenega denarnega pritoka.
--------------------------------------------

In recimo če je HD4870 1GB res boljša izbira zame od 512 verzije... ali naj kupim HD4870 1024mb ali GTX 260. Sta enako drage. Res nevem.

tilinho20 ::

E6600 bom navijal, ko mi preteče garancija. Sploh pa mi ga do sedaj ni bilo še za nobeno igro treba ker sem lahko igral vse na max in je bila edina ovira v nastavitvah predvsem grafika.

Pri GTA IV bo drugače...

Shegevara ::

Ja, to sem pa prebral. Sigurno ga bom navil, ko dobim GTA4. Res, problem trenutno je samo grafična.


Ali se splača z nakupom počakati do konca pomladi mogoče?

Pridejo kakšne nove generacije kartic ven? Boljše verzije, POCENITVE mogoče?

Kako je s tem?

AapocalypseE ::

4870 1GB in navij procesor. Najboljše! Za 1600x1200 je že fajn 1GB rama na grafični. Sploh za GTA IV.

bluefish ::

Menda nekaj nVidia pripravlja. Seveda pa je to bolj zavito v meglo in še nič konkretnejšega. Če se ti res ne mudi preveč, potem počakaj.

w4nkst4 ::

Se splača naročat preko www.elektronika.si ?



to tut mene zanima, a ma kdo kšne slabe izkušnje s to trgovino?

lp

bluefish ::

na forumu že obstaja tema s tovrstno tematiko, kjer je objavljenih dosti tako pozitivnih kot negativnih izkušenj. Ima pa najdražjo poštnino in precej nezanesljivo dostavno službo TNT.

AapocalypseE ::

Jaz sem kupil že kar nekaj stvari pri elektroniki in sem zadovoljen. Sploh zaradi cene. Grem pa vedno osebno dvignit.

Mitja358 ::

vzremi sapphire ati radeon hd 4870 1GB GDDR5 je daleč najboljša grafa za svoj denar. Tu imaš link kje lahko kupiš: http://www.elektronika.si/product_info....
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... pri enaa bos cakal 10 dni na dobavo. moram pa pohvalit elektroniko, izredno lepo pazijo na stvari in tudi varno zapakirajo.

BuBBle.D ::

Za 300€ bi jaz vzel GTX260 z 216sp-ji. Je v testih za las počasnejša od GTX280 in je seveda hitrejša od radeona 4870.

EDIT: http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuBBle.D ()

Shegevara ::

Ja. Sedaj sem pa res v dilemi.

Ali vzamem HD4870, tisto ki jo Mitja385 ponuja, ali pa vzamem GTX260 z 216sp-ji.

Eden pravi, da je AMD boljša, drug pravi, da je GTX260 216-sp boljša.
Komu naj verjamem?

Valvoline ::

Ati ima lepšo sliko,pa tut če je počasnejša.
Bolj tekoči fps in bolj ostra slika.

BuBBle.D ::

Katerokoli karto boš vzel, NE BOŠ falil. Jaz bi pač vzel GTX260 predvsem zaradi boljše podpore pri driverjih in physx-a.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Shegevara ::

Ja, če ne bo drugače bom pa vrgel kovanec. In če bo cifra bo ATI, če pa grb pa nvidia;)

ATI
+ 1 Gb rama
+ sem jih navajen
+ nikoli problemi z driverji
+ malce cenejša
+ lepša slika

Nvidia
+ driverji boljša podpora
+ physx (wtf??)
+ navijanje
+ malo boljši preformance

Sem mislil da bo lahka izbira pa zgleda ne bo.

Valvoline ::

Jaz bi kr ati-jevo vzel,kovanec pa za kavo :)

Mitja358 ::

vzemi ATI-jevo, že zarad tega ker ima več procesorjev (800) nvidia pa komaj (216), ATI je izdelan v 55nm nvidia pa v 65nm, pa še prišparaš

Shegevara ::

Malo gledam en češki test grafičnih:

nVidia GTX 260 216SP pre*uka radeona v nulo

http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti...

Malo sem skeptičen glede Nakupa Radeona potem ko sem pogledal tale test.

aspire5630 ::

Glej, ce imas resen namen kupiti novo graficno kartico, ti predlagam, da si preberes kaksno st. Jokerja, kjer so izcrpni in razumljivi testi.
Sprasevanje po forumih pa je lahko zelo zoprno, ker ti ponavadi 10 ljudi da 7 razlicnih mnenj.

Valvoline ::

Mitja358 ::

no to so take strani ki zagovarjajo eno firmo. 80% testov na netu je da sta skorajda izenačeni mogoče 3-5% razlike, to pa je glede na ceno 40€ več za nvidio brezvere dajat, pa tam še dobiš slabšo sliko

tilinho20 ::

no to so take strani ki zagovarjajo eno firmo. 80% testov na netu je da sta skorajda izenačeni mogoče 3-5% razlike, to pa je glede na ceno 40€ več za nvidio brezvere dajat, pa tam še dobiš slabšo sliko

Dajte nehat s temi boljšimi slikami, ker ni res.

Ciklamen ::

Jaz osebno bi vzel ATIjevo grafično na tvojem mestu, vendar, odločitev je na tebi ;)

AapocalypseE ::

tilinho20, sem mel GeForce in ATi in vem, da je na ATi lepša slika. Sem mel 8800GT in sem menjal za 4850 in sem takoj opazil razliko, tak da nekaj bo že na tem.

Valvoline ::

tilinho20, sem mel GeForce in ATi in vem, da je na ATi lepša slika. Sem mel 8800GT in sem menjal za 4850 in sem takoj opazil razliko, tak da nekaj bo že na tem.

100% se strinjam še jaz.
Primerjano 3870 vs 8800gt.

Mitja358 ::

pač nvidia fani trobijo svoje, kar je res je res, jaz sem opazil precejšnjo razliko med geforce 7300gs in ati radeon hd4670....

bluefish ::

ne ga srat, da si opazil razliko. 7300GS je praktično še veliko slabša od 6600GT, HD4670 pa je pravzaprav nova generacija.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tilinho20 ::

Shegevara ::

Sta pri kvaliteti slike verjetno Mitja in Valvoline mislila na trenutno generacijo. Kvaliteta slike je bila na 2900 namreč polomija

solatko ::

Elektronika.si nobenga problema, nimajo več dostave preko TNT, temveč lastni razvoz.

M-XXXX ::

Sta pri kvaliteti slike verjetno Mitja in Valvoline mislila na trenutno generacijo. Kvaliteta slike je bila na 2900 namreč polomija

Kater del vam ni jasen? Slika je pri vseh grafičnah IDENTIČNA, POPOLNOMA ENAKA, KLON DRUGA DRUGI. Ko to dojamete pa se lahko pogovarjamo naprej!

m.i.h.a. ::

Pejmo se eno igro....Najdi razlike :D

KLIK

...če je razlika tako velika v kvaliteti potem ne bi smeli imeti težav z iskanjem razlik, kljub dokaj majhni resoluciji slik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

darius ::

Kupi HD4870 z 512mb rama.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Valvoline ::

Sta pri kvaliteti slike verjetno Mitja in Valvoline mislila na trenutno generacijo. Kvaliteta slike je bila na 2900 namreč polomija

Kater del vam ni jasen? Slika je pri vseh grafičnah IDENTIČNA, POPOLNOMA ENAKA, KLON DRUGA DRUGI. Ko to dojamete pa se lahko pogovarjamo naprej!

Vsak frame posebej je mogoče kokr tokr identičen,vendar k se frami(oz slike) navežejo eno na drugo je kar opazna razlika med ati in nvidia. Enostavno slika pr nvidii ni fajn tekoča. Pa tudi v primerih k ima več fps.
Pr bratrancu pred enim letom smo testiral hd3870 in 8800gt,igrca RS Vegas 2. In je res razlika. Slika bolj ostra in tekoča pr 3870,8800gt je imel več fps.

Shegevara ::

m.i.h.a :P ima v drugem paru slik leva stran veliko lepše nebo. Celo oblaki so.

Saj se zafrkavam. Saj vem, da tudi če bi nekako že bila (pa zgleda seveda ni) v kvaliteti slike razlika ne bi bila bistvena

darius, a tebi se zdi da bo dovolj 512mb?

darius ::

Da. meni je, pa še ostalim 600000xxxx ;)
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Baltazar-x ::

3 stvari za ati:
-1 gb rama
-komponente so modrene (ddr5, 55nm gpu) in bolj opraviči ceno
-pri max obremenitvi bolj tekoče laufa

Ted ::

Poleg tega porabi manj elektrike.
Mah...

gruntfürmich ::

Kupi HD4870 z 512mb rama.

točno tko.
pa še to:
4870 se ne splača kupovati. najboljš je 4850 × n. če pa to ni možno, pa se resno prepričaj koliko frejmov boš več dobil zaradi 512 MB rama več na 4870, ker imam občutek da ne prav veliko (nič).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

gruntfürmich,
Ja, 4850 x2 bi bila zanimiva izbira ampak je pregrežno predraga.

No sem pa že v dilemi. Na normalnih resolucijah 1GB v večini igrah profitira nad 512mb za en mišji prdec. 5 fps v crysisu ali pa kakšne 3 fps-je drugje pa ne bi rad plačeval z 40€ več.

No, nevem kako je z GTA4 ampak, če je to edina igra kjer se res pozna razlika v ramu na grafi bom že potrpel. Samo nevem kako je z ostalimi next-gen igrami.

AapocalypseE ::

Jaz sem vido opazno razliko v sliki med 8800GT in 4850, tako da mi ne more noben solit pameti, da ni tako!

Revenant ::

Si sposodim temo. Kaj menite o temule GTX 260, cena 257EUR. Kje vidit katera verzija 192 ali 216 SPjev? Tudi na Gigabyte sajtu nič ne najdem!

http://www.akcija.si/izdelek/64112
http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA...

LP!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

tilinho20 ::

Si sposodim temo. Kaj menite o temule GTX 260, cena 257EUR. Kje vidit katera verzija 192 ali 216 SPjev? Tudi na Gigabyte sajtu nič ne najdem!

http://www.akcija.si/izdelek/64112
http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA...

LP!

Če ne piše zraven, da je 216 potem 100% ni. Ker če bi bilo potem bi se "važl".

Revenant ::

Heh, saj piše;((. Bestbuy za to ceno? Atija se resnično otepam.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

gruntfürmich ::

gruntfürmich,
Ja, 4850 x2 bi bila zanimiva izbira ampak je pregrežno predraga.


mislu sem 4850 cross fire, ne x2. sorry:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati HD 4870 1 gb vs Nvidia GTX 260 core 216 896 mb

Oddelek: Kaj kupiti
392462 (1654) ABX
»

Katera grafična kartica je najboljša??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6213044 (11885) RuskiSnajper
»

katreo grafično-maximalno 200e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314633 (13222) -ninja-91-
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913224 (12033) ModriN96
»

Nakup nove grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
301746 (1260) T-Majo

Več podobnih tem