» »

ATI Grafične kartice

ATI Grafične kartice

««
14 / 18
»»

Mitja358 ::

@Mitja358

Mislim, da ne veš s katerim človekom se pogovarjaš. Mogoče bi moral pogledati njegovo pravo ime in npr. vpisati v google. Brez heca :)

@Senitel enkrat se je res govorilo, da naj bi Nvidia rendirala manj textur kot konkurenca in tako dosegla višje število fps-jev. Je bilo kdaj kaj resnice v tem?
Mogoče imajo ljudje še vedno to v glavi in potem podzavestno mislijo, da je neka stvar boljša oz. lepša. Sam sem imel Nvidio in ATI-ja nedolgo nazaj in nisem opazil razlik.

Lol, saj sem napisal da je hec.

Mitja358 ::

Mam eno igro isnooker za igranje prek interneta in so sence žogic dost lepše pri Radeonu.

Potem igra OČITNO počne nekaj drugega na GeForce-u kot na Radeon-u. Tudi S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky renderira v DX 10.1 patchu sence na Radeon-ih bistveno lepše. To so pač razlike, ko na grafični kartici A uporabljaš feature, ki ga grafična kartica B nima (obraten primer bi recimo bil SSAO v NV driverjih). Ampak to ni point!
Point je, da se vedno najde nekdo, ki bo primerjal kvaliteto slike v "identični situaciji" tako, da bo en frame na kartici X in drug frame na kartici Y 10 sekund kasnej z 10m premaknjeno kamero in premaknjeno meglo.

Vsi ki smo šli iz zelenih na rdeče vemo.

Govori zase, ker nisi edini ki si kupil kdaj Radeon-a...

Nevem kako da vi ne vidite razlike. Mogoče je res minimalna, ampak jaz iz GF 7300GS na HD4670 opazim razliko..


In kdo je Marko Dolenc če lahko vprašam? V googlo dosti najde in nevem kateri je pravi. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

clix ::

Trenira biatlon, predeluje les, prevaža ljudi in ne mara več wikipedije. Neki od tega.:)

Mitja358 ::

Sem zasledil za les in wikipedijo, ko jim je par krepkih napisal.

Ups, sory Marko Dolenc. Sem zdaj videl, da ti tečeš Biatlon za Slovenijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Senitel ::

Dodaj zraven še "fillrate tester"... Bo treba počas kaj novega napisat, google ranking mi pada... >:D

enkrat se je res govorilo, da naj bi Nvidia rendirala manj textur kot konkurenca in tako dosegla višje število fps-jev. Je bilo kdaj kaj resnice v tem?
Mogoče imajo ljudje še vedno to v glavi in potem podzavestno mislijo, da je neka stvar boljša oz. lepša. Sam sem imel Nvidio in ATI-ja nedolgo nazaj in nisem opazil razlik.

To je res. Za časa GeForce FX se je dogajalo vse živo (od zamenjav shaderjev, programsko postavljenih clip planeov v 3D Marku, nižanje LOD za teksture). Se mi pa zdi da so te predpostavke ostale še iz časov katastrofalnih RF filtrov na prvih GeForce-ih in Rivah (ampak na Rivah to ni še toliko ljudi zanimal). Razne smart ass primerjave ala onile screenshoti, ki jih je Mitja358 linkal in je obupna razlika med obema taborama in primerjajo jabolka in hruške (COD 4 screen shot) seveda ne pomagajo.
StreetRacer ima vsaj delno point, ker nekaj iger je takih, ki so specifično sprogramirane da se obnašajo drugače na GeForce, kot na Radeon.

jest10 ::

Mene pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj s tema dvem HD4850?
klik1
klik2
Zanima me predvsem glasnost in učinkovitost hlajenja.

Pa kako ja kaj tale glede na to, da nima hlajenih čipov za napajanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

DJ MartiNi ::

Sam sem vgradil sapphirjevo HD4850 z dual slot hladilnikom pa mi ni preveč delovala tiho.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

jan01 ::

Saphirjeva dual slot je glasnejša. Še več modelov: http://www.demise.si/advanced_search_result.php/keywords/4850/page/1/sort/3a

Steinkauz ::

Urediš fan speed pa je

jest10 ::

Se pravi, da bi bila recimo Powercolorjeva boljša izbira? No saj verjetno bom itak počakal na 47xx serijo, bo bolje pasala v moj sistem

Galaxy ::

Bi priporočal Powercolorjevo. Imam njihovo novo 4870 512MB, ventilator na 80% in jo komaj slišim ;)

------

Kdaj bodo prišle nove grafe od ATI? HD5800? Ali bo kaj drastično novega razen DX11? Aja.. kaj se bo zgodilo naprej, ali slučajo kdo ve? Saj se čipi ne morejo manjšati do onemoglosti in večati hitrosti. Enkrat bo prišla meja ko nebo šlo več.. kaj pa potem?

oberskitona ::

po moje je kar msi naj tišja ma kar dober hladilnik gor tak na oko kak pa je v praksi pa izkušnje, pa pomoje preformans ne more bit slabši od drugih

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jst sem kt bolj za odprt hladilnik, mislim da je velika prednost ko je karta odprta. sem mel ono z bakrenim hladilnikom na 1 slot, pa se čisto zapraši in nič več ne hladi ok. sploh pa te ko so po defoltu toplejše, zna bit to kr problem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Galaxy ::

Kdaj bodo prišle nove grafe od ATI? HD5800? Ali bo kaj drastično novega razen DX11? Aja.. kaj se bo zgodilo naprej, ali slučajo kdo ve? Saj se čipi ne morejo manjšati do onemoglosti in večati hitrosti. Enkrat bo prišla meja ko nebo šlo več.. kaj pa potem?

Senitel ::

Kaj tretiraš za drstično novo? Vgrajen avtomat za kavo? DX11 in za lep faktor več flopsov kot sedanje.

Galaxy ::

Jaz bi rad da bi že enkrat prišla kakšna poceni grafa ki bi poganjala gladko Crysis na MAX...

batista bomb ::

Zaniam me kako je ime programu, da lahko vključiš CF v igrah, pri tistih igrah ki ne podpirajo CF?

tilinho20 ::

mhmm kk je res že? :D
Samo sej to itak ne rabiš ker CF ne deluje samo v tistih igrah kjer niti ne rabiš ne vem kake grafične moči.

clix ::

tilinho20 ::

Lol zdej je sam še 20$ razlike med 50 in 70.

Denis15 ::

4870 goes down to $149, 4850 to $129

V sloveniji pa pride 4870 195EUR. Pa je razlike med EUR in $ skoraj za 50 nekdanjih tolarjev več. :S
xD

T-Majo ::

Mene bolj zanima ta HD4700 serija. Mala poraba, pa še hitrejša naj bi bila od 4830, torej tako kot 4850 skoraj? To mislim na 4770.

jan01 ::

hd4870172€, res, da v elektroniki....

Denis15 ::

hd4870172€, res, da v elektroniki....

Pazi to je 512 ono pa je 1GB verjetno še vseeno smo Slovenija precej odzadi kar se tiče tehnologije.
xD

T-Majo ::

Baje da bo šla vsa tehnika nekje 30% gor maja, aprila. Spoh rami DDR2 (zaradi prehoda na DDR3), še bolj pa to, da naj bi Samsung postal monopolist na trgu čipov. Slišal sem da si nekatere firme ramov niti proizvodnje ne pokrijejo z prodajo.

Da me ne bo kdo napadel, to sem slišal nekje.

Galaxy ::

Pa saj ni to samo Slovenija, to ti je EU. Carina itd..

Galaxy ::



Ironija, to je 2. post v tej temi.. 8-)

TehDucky ::

Jaz mam samo eno vprašanje glede grafičnih in pa PCI-E. Če imaš grafično, ki ima 16x PCI-E, bo le ta šla na matično, ki ima 1 PCI-E 8x režo ? V primeru, da gre gor, bo kaj slabše delovala oz. za koliko % ?
Oprostite za offtopic, samo se mi res ne da nove teme delat, ko gre itak vse v neke flameware.

Hvala vsem, ki bi znali razložiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Senitel ::

Ne moreš pci-ex 16x fizično spravit v pci-ex 8x slot razen s kladivom/žago...

jest10 ::

Odvisno kakšna je ta 8x reža? Če je velikosti 16x reže, le da ima pol manj povezav, potem ni problema. Če pa je fizično 8x, potem nimaš šans

Galaxy ::

Delovala bo za 50% počasneje, vsaj tako jaz sklepam.

mtosev ::

bolj realno 25-30%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Ma ne sanjajte no. 5% razlike bi bilo že veliko

Buggy ::

Po testih pa pravijo da je to zgolj 10-15% upocasnitev pa so to odvisno od nastavitev in izbrane igre. Bolj kot ne je to ista fama kot iz casov AGP 4x in 8x.

KLIK

M-XXXX ::

Jaz mam samo eno vprašanje glede grafičnih in pa PCI-E. Če imaš grafično, ki ima 16x PCI-E, bo le ta šla na matično, ki ima 1 PCI-E 8x režo ? V primeru, da gre gor, bo kaj slabše delovala oz. za koliko % ?
Oprostite za offtopic, samo se mi res ne da nove teme delat, ko gre itak vse v neke flameware.

Hvala vsem, ki bi znali razložiti.


Joj kašne klobase pokate...
Pci-E 16x, 8x in 4x reže so ENAKE, različna je le hitrost. Razlika med 16x in 8x je ni oziroma +-1%, med 16x in 4x pa odvisno od igre ter grafične kartice, tako na oko 10% max.

jest10 ::


Pci-E 16x, 8x in 4x reže so ENAKE, različna je le hitrost.


Sploh ni nujno res...
Lahko imaš fizično 16x režo, ki ima električno povezave za 16/8/4/2/1x. Lahko pa imaš fizično in električno 8X 4x itd.

M-XXXX ::


Pci-E 16x, 8x in 4x reže so ENAKE, različna je le hitrost.


Sploh ni nujno res...
Lahko imaš fizično 16x režo, ki ima električno povezave za 16/8/4/2/1x. Lahko pa imaš fizično in električno 8X 4x itd.

Res je- oboje je mogoče, vendar ima 99% novejših plat prvo varijanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jest10 ::

Recimo primer z dvemi 16X, eno 4X in eno 1X

TechStreme ::

Zato je najbolše imeti ploščo s čim več PCI-e 16x, ker vanjo lahko vtakneš katerokoli kartico na PCI-e.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

jimyboy ::

No pa je le prišla igra v kateri ATI pogrne zaradi nepodpore računanja fizike preko GPU-ja.

http://www.firingsquad.com/hardware/cry...

Še več takih iger prosim !>:D

Shegevara ::

jomyboy, zakaj več takih iger? Imam nvidia in nimam pojma zakaj misliš še več takih iger? Ne znajo jih delat to je to. Cryostasis lol kakšna driska.

gruntfürmich ::

kok je z crossfire.jem? morta bit grafiki identični? al vsaj podobni kar se tiče modela in količine pomnilnika?
ker jst bi šel z obstoječo: 4850.sapp.512.2-slot + 4850.sapp.512.1-slot!? to bi verjetno delovalo...
kaj pa če vzamem ktiro drugo firmo? bi tudi šlo?
zadnje uprašanje: kaj pa če vzamem drugo z drugačno količino pomnilnika!? bi slo v sli z obstoječo?? ker vidim da so cene zelo zelo ugotne tudi za 4850 z 2G rama (165€ dalje)!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

Verjetno mora biti enako pomnilnika in jasno isti model. Kakšen ima hladilnik ni važno.

M-XXXX ::

Vse gre med sabo. Različne firme, različna količina rama, različni modeli (4870 z 4830).

2GB SE NE SPLAČA. Že 512MB je več kot dost.

TechStreme ::

Zavedaj se da je pač najbolši izkoristek dveh grafičnih ki sta identični po količini rama in po frekkvencah. Ni pa pomemben proizvajalec. Problem je v tem da tista ki ima več pomnilnika tega nikakor nebo izkoristila in bo izkoriščena enaka količina kot na tisti z majn pomnilnika... Pravtako je s frekvencami in številom shaderjev.
Skratka HD4850 512mb je najbolje spariti s HD4850 512mb.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

k0c4r ::

hey
imam veliko težavo.. kupil sem grafično kartico SAPPHIRE HD 3650 512MB GDDR3 AGP. Prej sem imel Ati Radeon 9200SE (precej stara grafična).. To novo grafično sem namestil naložil driverje ki so bili priloženi k grafični kartici. V glavnem vse sem naredil kot je treba, vendar pa nemorem igrat igric (v nekatere sploh nemorem prit, v drugih je pa slika zelo slaba) :S
imam računalnik:
AMD Athlon™ XP 2600+
1.75 Giga ram (DDR)
AGP vodilo

Tukaj je še link od grafične:
http://www.sapphiretech.com/us/products...

Lepo prosim če mi čimprej pomagate rešit to težavo.
L.P

jest10 ::

Probaj še z novejšimi gonilniki ane

DJ MartiNi ::

Najnovejše gonilnike + AGP Hotfix.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

k0c4r ::

hmm mogoče bo kriv napajlnik ?? tu http://www.sapphiretech.com/us/products... piše da mora bit napajlnik 450W ali več.. jaz mam 300W :S je mogoče krivo to ?

jest10 ::

Najprej probej nove gonilnike in hotfix, nato pa šele ostalo
««
14 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624999 (3768) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744016 (19510) Music Man
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706168 (4803) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312881 (9939) OChack
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557232 (5905) Jst

Več podobnih tem