» »

ATI Grafične kartice

ATI Grafične kartice

««
18 / 18
»
»»

$%&/() ::

V CCCju (Catalyst Control Center) naštimaš dual screen, odpreš film, ga potegneš z miško na TV, na primarnem monitorju pa lahko nadaljuješ z delom. Ni potrebno, da grafična oddaja dva signala. Če sem kaj nejasno napisal, kar vprašaj:D

DJ MartiNi ::

En lep test intergriranih grafičnih kartic na matičnih ploščah. Testirani IGP-ju so pa: (Intel: G35, G45, nVidia: 8200, 8300, ATI: 780G, 790GX, 790GX Sideport).
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.asp...
Kot znano, ATI je daleč najboljša intergrirana grafična na svetu, saj prehiti nVidio za 10%-70%, Intela pa kar za 40-90%.

Žal so na testu uporabili Phenoma X4 9950BE. Zanimivo bi bilo videti, kako bi se C&Q obnašal pri novejših Phenomih II. Ta naj bi bil (če se ne motim) pri slednjih nekoliko izboljšan. Pri Phenomu X4 9950BE so namreč nekaj pojamrali, da ga je treba izklopit, če hočeš H.264 predvajat brez težav.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mitja358 ::

En lep test intergriranih grafičnih kartic na matičnih ploščah. Testirani IGP-ju so pa: (Intel: G35, G45, nVidia: 8200, 8300, ATI: 780G, 790GX, 790GX Sideport).
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.asp...
Kot znano, ATI je daleč najboljša intergrirana grafična na svetu, saj prehiti nVidio za 10%-70%, Intela pa kar za 40-90%.

Žal so na testu uporabili Phenoma X4 9950BE. Zanimivo bi bilo videti, kako bi se C&Q obnašal pri novejših Phenomih II. Ta naj bi bil (če se ne motim) pri slednjih nekoliko izboljšan. Pri Phenomu X4 9950BE so namreč nekaj pojamrali, da ga je treba izklopit, če hočeš H.264 predvajat brez težav.

Maš prav, poglej koliko se je C&Q izboljšal pri Phenomih II napram Phenomu I.

miha188 ::

Živjo mene pa zanima nekaj,
zakaj mi na televiziji kaže samo črno-belo sliko in ni na namizju niti ikon niti se ne pokaže okno pri predvajalnikih, imam Radeon 9550 in nevem ali obstaja kakšen program na internetu da bi to uštimu da bi blo barvno in da bi filme vrtel?
Hvala za odgovor

DJ MartiNi ::

Maš prav, poglej koliko se je C&Q izboljšal pri Phenomih II napram Phenomu I.

No zanimivo. Le 1,6% padec pri Phenomu II proti 15,4% pri Phenomu I pri vključenem CnQ. Stvar so očitno precej izboljšali.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

OmegaM ::

Ima kdo izkusnje z hybrid crossfire?

Jaz bi zdruzil HD3300 in hd 3450 pa me zanimajo prakticne izkusnje.

Lp in Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Jst ::

Jaz vseeno prisegam na Intelov IGP na prenosnikih. Linux je bolj zadovoljen, ter tudi avtonomija je neprimerno daljša. Sicer pa testiranje iger na IGPjih??? Malo zmešan namen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

miha188 ::

Živjo mene pa zanima nekaj,
zakaj mi na televiziji kaže samo črno-belo sliko in ni na namizju niti ikon niti se ne pokaže okno pri predvajalnikih, imam Radeon 9550 in nevem ali obstaja kakšen program na internetu da bi to uštimu da bi blo barvno in da bi filme vrtel?
Hvala za odgovor

Aja sem pozabu napisat da imam pač kabel iz rač. na televizijo, in ko vklopim še dodatni monitor v windowsih(TV), se mi na televizji pokaže samo črno-belo odzadje iz namizja v windowsih(nič ikon).

axee ::

TO pomeni, da imaš na računalniku naštiman "extended" desktop (to pomeni, da je pač tvoja televizija kot dodatni monitor. Poskusi z miško priti gor. Glede črnobele slike, kateri kabel uporabljaš?

WyattEarp ::

V CCCju (Catalyst Control Center) naštimaš dual screen, odpreš film, ga potegneš z miško na TV, na primarnem monitorju pa lahko nadaljuješ z delom. Ni potrebno, da grafična oddaja dva signala. Če sem kaj nejasno napisal, kar vprašaj:D


xerox476: sem probaval in probaval in mi ne rata. tam mam napisano v CCC monitor + TV tam pod enim od zavihkov, in potem neki klikam in kar je je da je na TV ista slika kot na PC-ju ali pa da je na tv - ''oddaljeno namizje'' in potem je samo ozadje od namizja tam in nič drugega. lahko, prosim mi čisto postopek po postopek še enkrat napišeš. hvala.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Mitja358 ::

RV870 končno v avgustu.

dzinks63 ::

Naslov je zavajajoč, že malo nižje piše:
The real launch and mass production should happen in very late Q3, probably in late September, and real availability is expected in October.


Torej če pišejo oktobra, lahko pri nas množično pričakujemo šele za božička, prve pošiljke itak vedno pridejo po kapljicah.

BALAST ::

Koliko je o resnično 40nm izdelava pri ATI-ju?
Sem slišal, da je to v resnici 45nm kot pri 2leti starih Intel Core2Duo procesorjih.

Jst ::

Treba vedeti, da ko ATI naredi čipe, se porabi še nekaj časa, da XFX, Saffire,... naredijo dejanske kartice. Sicer imajo verjetno inženirske primerke na voljo ampak vseeno se porabi čas za mass production menjenih firm do dejanske dobavljivosti končnim kupcem. Koliko časa se porabi, ne vem, sklepam pa, da ne več kot mesec dni. Kar nekako potrdi tole: "The real launch and mass production should happen in very late Q3, probably in late September, and real availability is expected in October."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Serial ::

Zdravo pred kratkim sem na catalyst control cetru malo gledav glede grafične (Sapphire Radeon 4870X2 2gb )
tam pri overdrive nastavitvah..grafično sm malo navil tolko kot je blo pač tam možno ampaka me zanima sledeče.
Ali je možno da uporabljam samo en procesor grafične?
ker v bistvu se mi temperatura spreminja samo pri enem.Oba sem "naviv" vendar en mi skače (odvisno do dejavnosti) od 80-88stopinj drug pa je konstantno na 67stopinj..
In nevem al ga pač ne uporabljam al to ni to..

Lp

Galaxy ::

Fora dvojedrnih grafičnih kartic je, da delujejo z dvema jedroma. Tako kot dvo-jedrni procesorji. Na žalost jedra ne moreš kar tak izključit in vključit ko ti paše.

OmegaM ::

Jaz pa bi se enkrat vprasal ce ima kdo mogoce izkusnje z CF HD 3300 (onboard) in HD 3450?

Za vsak slucaj.

Lp,M
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Galaxy ::

Na žalost nimam...

... imam pa vprašanje. Glede na TOLE spletno stran, naj bi bila HD5800 2x močnejša od 4870 v raw performance. A to tudi pomeni v igrah?

In kaj je z GT300 in MIMD? Baje naj bi pohodila vse grafične ko ščurke. A bo ATI tudi šel na MIMD ali bo ostal na SIMD?

GoldRakun ::

Sicer baš nimam o tej temi pojma NIČ, pa vendarle prvi zadetek v brskalniku z iskalnim nizom "What's MIMD" je bil tole:
Multiple Instruction stream, Multiple Data stream)
tako da je pol
SIMD - Single Instruction, Multiple Data
Aja ko sem že v tej temi, da omenim:
Imam Ati Radeon 9550 že od decembra 2004.
Do sedaj ni blo nikakršnih problemov, dela kot nova(ter stara)
Le koliko je sedaj vredna?
5€ morda 10€?

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Sosed jo je dal za 24€ na bolho, pa so se gor nalepli ko ne vem kaj.

Mitja358 ::

Galaxy ::

PowerColor Radeon HD 4870 512MB Stalker Edition - TESTNA
[4870/512/SE] 115.20 €

na zalogi samo 1. kom. Prvi pride prvi melje.
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

TehDucky ::

Moj frend je naroču, ko mu je glih 8800GTX danes crknila :D Upam, da jo dobi :P

Galaxy ::

GoldRakun ::

AMD pokazal delujočo DirectX 11 kartico

Mpja naslednja grafa.. :)

Moja nasledna konzola s to grafo :D

Galaxy ::

Cena naj bi bila okoli 300$. Prevedeno v 300€.. hjoooj, komaj čakam prve prave performance teste :)

Da malo oživim temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()
««
18 / 18
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624999 (3768) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744003 (19497) Music Man
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706167 (4802) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312875 (9933) OChack
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557230 (5903) Jst

Več podobnih tem