» »

AGT računalniki

AGT računalniki

««
5 / 12
»»

r3dkv1c4 ::

x45 je izjavil:

kok dolgo se čaka od naročila do pošiljke pr agt ju ?

till infinity:(

dadamic ::

AGT? ...katastrofa. Tudi slučajno se ne upajo imeti dobavnih rokov na internetu. Iz Nemčije dobim v petih dneh, in Kitajske v treh tednih iz AGTja? ... no en mesec je naokoli pa nič. Nas mora biti hudo veliko naivcev, da takšna trgovina še živi.

Janac ::

Ja pa kaj pa kupujete pol tam če že cel forum piše o njih? WTF, to mi pa res ni jasno.

PP111 ::

Evo da povem razplet zgodbe ...

3.12 je bilo oddano naročilo (šele kasneje sem videl to temo). Kot sem že napisal, je bilo takrat rečeno da do dobavni rok minimum 14 dni. Sem si rekel OK se mi ne mudi toliko, bom počakal. Potem pa sem pač našel kupca za star računalnik in sem se zanesel na zagotovljen dobavni rok, pa temu ni bilo tako.

Tako je bila prva laž ta, da so mi predzadnji teden leta 2012 zagotovili, da so stvari v transportu in da bodo, če bo vse po planu, tu do 31.12.2012 oz. prvi teden novega leta, kar se ni zgodilo.

Druga laž - 8.1.2013 je bilo rečeno/zagotovljeno, da bo v naslednji pošiljki (kar pomeni da sploh prvič še ni bilo psolano) in da pride zagotovo 11.1. oz. 14.1.2013 k njim.

Ker iz te moke ni bilo kruha sem zahteval pisno zagotovilo s točnim rokom dobave (točen dan). So mi sporočili (spet laž, da so naročili posebej zame in pošljejo preko UPS in da dobim tracking številko kje je paket (ki je seveda nisem dobil). Dogovorjeni smo bili da bo dostava 21. oz. 22.1.2013. Ker se to ni zgodilo sem pač preklical naročilo in naročil drugje, sicer nisem dobil željenih/istih stvari, sem pa dobil v manj kot 24 urah, zato moram pohvaliti trgovini FUNTECH in MLACOM.

Da ne bo kdo trdil, da si zmišljujem in lažem imam shranjena vsa elektronska sporočila o nakladanju AGT!

Saj vem da gre osel samo enkrat na led, ampak gledena to, da so mi povedali da imajo odprtih 150-200 naročil nas je (bilo) veliko oslov, ki smo naročili pri njih. :)

lp

Dott ::

Pozdravljeni,

tudi sam se žal eden izmed neprevidnih nevednežev, ki smo naročili večje število komponent brez, da bi se prej pozanimali o finančnem stanju podjetja, ki je verjetno kritično, saj so v nenehnih težavah.

Preveril sem jih namreč na eni izmed spletnih strani, ki se ukvarjajo s preverjanjem poslovanja podjetij.

Njihova bonitetna ocena je slaba, od leta 2009 so imel večkrat blokirane račune pri večih bankah, ne dolgo nazaj tudi račun pri Hypo Alpe Adria (do 28.01.2012), kamor sem tudi nakazal avansno plačilo.

Trenutno imajo blokirana še dva računa: Abanka Vipa in NLB.

Kot zgorjemu uporabniku so tudi meni obljubili dobavni rok 14ih dni, vendar sem po odkritju te teme (žal prepozno) in zgornjih podatkov zelo skeptičen, čeprav še nisem izven roka.

Tolažim se lahko le s tem, da sem plačilo izvedel na račun Hypo, ki ga nimajo več blokiranega hehe

Upam, da komu s tem prihranim težave v prihodnje.

Robi :P ::

Kako sploh lahk trgovina še laufa če je tolk u minusu pa samo na slabem glasu??!

Hayabusa ::

AGT stanje:
http://www.bizi.si/AGT-RACUNALNIKI-D-O-...


Robi :P
Saj Solo baje še kar deluje, s tem da imajo zaprta oba računa:
http://www.bizi.si/INTERNET-TRGOVINA-D-...

Bananistan FTW

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Robi :P ::

ja amapak kako lahko to dopustijo če firma tone v minusu kako lahko nemoteno obratuje kljub temu da se ve da se ne bo nikoli več pobrala in da je na tako slabem glasu?!

thewulfrik ::

A ni fajn da skos pobiraš naročila (AGT pravi da ima slabih 200 odprtih) pa denar od avansov obračaš in zaslužiš tudi če vsi prekličejo ker jih nateguješ par mescov?

M-XXXX ::

Zakaj bi karkoli plačal po avansu? Neglede na trgovino??

thewulfrik ::

Če plačuješ kot podjetje ti dela razliko kdaj plačaš...

M-XXXX ::

Koliko naročil o katerih je v tej temi debata pride s strani podjetij? 1%? Mogoče 2? To je odgovor za tistih par % avansov, kaj pa vsi ostali?

Sssaga ::

Te komentarje berem že več kot leto dni pa sm reees vesel, da nikol nism niti ene stvari kupu pr njih.
Hvala Bogu!
Mi je kr žal za vse k morjo čakat...
...pa pol popizdijo!!!

thewulfrik ::

Tako obnašanje AGTja dejansko povzroča finančno, poslovno in kakšno drugačno škodo če kupuješ comp samo za gaming. Menim da je potrebno ukrepati in če kdo ima ideje/izkušnje kako jih lahko prtisnemo, sem pripravljen sodelovati.
Mislim da je računalniški communty ki sam sestavlja računalnike dokaj majhen in bi lahko usklajeno sankcioniral tako obnašanje.
Tisti ki po komponentah prodajajo je še manj in bodo vedeli da si ne morejo privoščiti da počnejo kar jim paše.
Al pa, ampak naj vsi vedo da so nateguni in da bodo v kratkem propadli ker noben ne bo tvegal nakupa... pa ne glede ali je to AGT sicer je že očitno da oni niso niti mal vredni zaupanja.

Jernej6 ::

Naroči pri AGT računalnik za 1.6k € proti koncu decembra 2013 po komponentah. Plačal vse skupaj že pred novim letom. Pri tem sem zahteval zagotovilo, da bom lahko prevzel v 14 dneh. Šla sva čez komponente in vse naj bi bilo ok. Računalnik potrebujem za resno delo, nič igr, zato se mi je zelo mudilo. Računalnika do danes še ni. Javili se niso nikol. Na telefone se sicer javljajo redno, vedno z novimi izgovori in zagotovili. Pred 3-4 tedni, ko sem znorel, so mi sporočili, da so končno dobili ohišje nekje v nemčiji in da gre naprej. Po enem tednu se je ustavilo v avstriji zaradi snega. Po dveh tednih so se izmislili, da se je se je ustavili zaradi snega v ITALIJI!!!, kjer je bila meja sicer res zaprta 5 ur. Ta teden so nekajkrat preverjali in niso več vedeli, kje se pošiljka nahaja, pokličem naj v ponedeljek in povprašam... Škoda, da tega foruma prej nisem videl. Pri vsem tem imam precejšno škoda, ker brez tega računalnika od doma praktično ne morem delati. Zadnji teden so mi vsakič ponudili nadomestni računalnik. Seveda jim vsakič posebaj razložim, da ne bo šlo, saj porabim vsakič dva dni da poinštaliram vse licenčne programe ter uredim nastavitve, tu so še problemi pri prenosu lincenc itd... Skratka poden od podna. Naša firma je v preteklih letih naročila nekaj računalnikov in monitrojev, tudi takrat smo cca. 1 mesec čakali, tole pa je preveč. Kakšne možnosti imam, glede na to, da računalnik resnično nujno potrebujem. Prekličem in poiskusim s srečo drugje ali čakam še naprej. Tri mesece me najbrž ne bodo nategovali?

Halfdead987 ::

Definitivno prekliči.

btree ::

prekliči, mene so tudi nategovali, sem preklical in naročil na hoh.de, dobil v enem tednu in še ceneje.

stock ::

Škoda da prej nisi vzel tistega nadomestnega.. Je pa problem ko folk plača v naprej, oziroma kakšna poslovna praksa je to!! Glede na to da tako dolgo čakaš, je uprašanje koliko bo še za čakat, ampak sam bi šel na varianto da se da konkreten popust. Da pa ne boš mislil je tudi drugje isti crap! Kolega čakal na komp iz mlacoma 1mesec, tudi plačal v naprej! Največkrat prav take nategujejo žal.

fosil ::

Vprašanje sicer kako dolgo bo trajalo da dobiš denar nazaj.
Pri funtechu boš dobil računalnik v enem dnevu.
Tako je!

medenko ::

Zahtevaj obresti. Pa denar nazaj.

Magic1 ::

Vsekakor je zadeva, ki si jo naročil izgubila na vrednosti v tem času. High end zadevam cene kar konkretno ubadajo s časom. Se mi zdi, da se grejo te fore, da oni prvi mesec sploh ne naročijo, temveč počakajo da komponentam cene padejo. Jaz bi na tvojem mestu kupil drugje, ko pa bi v agt dobili komp, bi šel tja, pogledal, bil nezadovoljen in odstopil od pogodbe. Pa naj si vtaknejo te tvoje high end komponente nekam globoko:-)
Magic

Halfdead987 ::

Mogoče naročajo od eskimov,ki preplavajo cel ocean,pristanejo v Španiji in peš prinesejo v Slo.
IMHO je funtech najboljši. Nekaj naročiš,drugi dan pripravljeno za prevzem. Vsaj te ''manjše'' stvari.

mihec87 ::

thewulfrik je izjavil:

Tako obnašanje AGTja dejansko povzroča finančno, poslovno in kakšno drugačno škodo če kupuješ comp samo za gaming. Menim da je potrebno ukrepati in če kdo ima ideje/izkušnje kako jih lahko prtisnemo, sem pripravljen sodelovati.
Mislim da je računalniški communty ki sam sestavlja računalnike dokaj majhen in bi lahko usklajeno sankcioniral tako obnašanje.
Tisti ki po komponentah prodajajo je še manj in bodo vedeli da si ne morejo privoščiti da počnejo kar jim paše.
Al pa, ampak naj vsi vedo da so nateguni in da bodo v kratkem propadli ker noben ne bo tvegal nakupa... pa ne glede ali je to AGT sicer je že očitno da oni niso niti mal vredni zaupanja.


Ti bi jih torej silil ter prosil da vzamejo tvoj denar?
Imamo funtech,dinokomp pa še kar nekaj podobnih kjer dobiš računalnik kot želiš(sestavljen, nesestavljen itd) nenazadnje je tudi tujina na voljo..Bo že trg opravil svoje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

iqwoody ::

Jaz sem tudi imel slabo iskušnjo z AGTjem. So me kar lep čas nategovali... iste buče prodajali kot jernej6 uporabnku.
Se pa popolnoma strinjam z thewulfrik-om. Ljudje morajo vedeti kaj počnejo in menim da ima Magic1 kr prav zakaj toliko čakamo komponente. Drugi imajo težave z MLACOM-om, mogoče bo jutri začel še FUNTECH podobne izvajati...če jim ne bomo dal jasno vedeti, da tega ne dovolimo oz da bodo kaznovani za tako obnašanje. Verjetno zakonske variante kaznovanja odpadejo, ampak so tudi druge (mail, facebook itd).
Vsem ki jih poznam, sem povedal svojo zgodbo in poskrbel, da ne bo noben kupoval pri AGTju.

Mihec87, mislim da nekaj nisi čist prav razumel... verjetno bi pa tudi ti drugače razmišljal, če bi bil oškodovan (en drži tvojih 1600 eur pa te še drka v glavo...in ne veš če jih boš dobil nazaj...da ne govorim o tem, da naprej denarja ne moreš služit ker nimaš osnovnega orodja).
Če gledamo samo vsak zase, bodo prodajalci posameznike kr naprej nategovali.

dottor ::

Osebno največ zase in ostale naročam pri mimovrste. Res, da so mogoče malo dražji (odvisno od izdelka do izdelka) ampak do zdej je roba vedno prispela v času, ki ga imajo navedenega oz. kej prej. Če je stvar nujna, najprej pogledam kaj imajo na zalogi in raje dam kak € več kot pa da čakam 1 teden (3 dni še nekako gre skozi). Tudi vse se je vedno dalo zmenit z njimi. 1x sem za soseda naročil en UTP kabel, ki ga pol iz neznanega razloga ni prevzel, pa nisem nikoli imel probleme s tem. Sem tudi že združeval in dodajal naročila skupaj in prav tako brez problema.

Ostajam na mimovrste, čeprav to pomeni, da bom spil kakšno pivo manj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kixs ::

Pri katerikoli trgovini vzamem le osebno tisto kar imajo na zalogi. Tudi pri AGT-ju sem ze vzel nekaj stvari na tak nacin in se vedno tudi bi - ce bi bili seveda konkurencni.

lp

Dott ::

Mislim, da nas je že toliko žrtev "AGT natege", da bi lahko organizirali skupinski obisk na sedežu podjetja ter jih malo povprašali o njihovih poslovnih praksah. Me pa nič več ne preseneča pravzaprav. V Sloveniji je danes že prava umetnost najti pošteno dobro stoječe podjetje s korektnim odnosom do kupcev. Zagotovo se bom od zdaj naprej večkrat vnaprej prepričal o dobavi oziroma še več naročal iz tujine. Anglija, ZDA, Hong Kong, Nemčija, nikoli večjih težav. V Slovenistanu prežijo na uboge potrošnike kot levi na zebre...

fosil ::

Ni pošteno da bi zaradi nekaj gnilih jabolk rekel, da so vse slovenske trgovine zanič.
Se je pa pametno prej malo pozanimat.
Saj preden kupiš v kakšni tuji trgovini tudi malo poguglaš o njej.
Tako je!

Dott ::

Seveda ne, toda mislim, da je "gnilih jabolk" kar več. Dejansko opaziš veliko razliko, če dosti naročaš. Če ne drugače, se vidi pri dobavnih rokih, ki so marsikje naravnost pravljični.

mihec87 ::

iqwoody je izjavil:

Jaz sem tudi imel slabo iskušnjo z AGTjem. So me kar lep čas nategovali... iste buče prodajali kot jernej6 uporabnku.
Se pa popolnoma strinjam z thewulfrik-om. Ljudje morajo vedeti kaj počnejo in menim da ima Magic1 kr prav zakaj toliko čakamo komponente. Drugi imajo težave z MLACOM-om, mogoče bo jutri začel še FUNTECH podobne izvajati...če jim ne bomo dal jasno vedeti, da tega ne dovolimo oz da bodo kaznovani za tako obnašanje. Verjetno zakonske variante kaznovanja odpadejo, ampak so tudi druge (mail, facebook itd).
Vsem ki jih poznam, sem povedal svojo zgodbo in poskrbel, da ne bo noben kupoval pri AGTju.

Mihec87, mislim da nekaj nisi čist prav razumel... verjetno bi pa tudi ti drugače razmišljal, če bi bil oškodovan (en drži tvojih 1600 eur pa te še drka v glavo...in ne veš če jih boš dobil nazaj...da ne govorim o tem, da naprej denarja ne moreš služit ker nimaš osnovnega orodja).
Če gledamo samo vsak zase, bodo prodajalci posameznike kr naprej nategovali.


Sem čist lepo razumel..Edino logično je da se enostavno ne kupuje pri njih, kar je več je potrata mojega/našega časa. Ko bo začel funtech ali gdorkoli podobne izvajati se pač ne bo več tam kupovalo ko bo pri nas zmanjkalo vredu trgovcev(kar dvomim) bo pač tujina laufala-tako preprosto je to..Vse ostalo je prošenje vzemi moj denar..Na tvojem mestu bi hotel denar čimprej nazaj pa šel drugam-saj boš za ta denar dobil slabši računalnik kot pa bi ga kupil danes(cena komponentam je padla).Kar mislim da nebi smel bit problem če imaš nekje dokazilo o dogovorjenem 14dnevnem roku dobave če ne zlepa pa z kakšnim uradom..

Pa da ne bo gdo rekel da ne vem kako je..O ja vem.Ne samo enkrat celo 2x-pač dobili še eno priložnost po enem mesecu čakanja v drugo-mojega denarja ne vidijo več.Cele kupnine vnaprej pa ne bodo videli nikjer pri nas..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Echoes2331 ::

Pozdravljeni,

Pri AGT sem naročil komponente 5. decembra. Naročila še nisem prejel. Čakam že slabe 3 mesece!

Kličem jih večkrat na teden. Vedno imajo kakšen izgovor zakaj robe še nimajo. Zdaj je baje brnik kriv, ker so izgubili paket.
Sramota!

LP, Jon Pavlič

Janac ::

Mogoče kak email na zavod potrošnikov Slovenije?

A si drugače že plačal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Echoes2331 ::

Da, sem že plačal. Naslednji teden nameravam prekiniti naročilo. Upam, da ne bo kakšnih problemov.

kmetek ::

3 mesece čakate na že plačano zadevo? Sorry, samo vi niste normalni.

dottor ::

Samo ku*bam se plača v naprej... Jaz dam povsod plačilo ob prevzetju, in šele ko se pred poštarjem prepričam da je vse kot more bit plačam.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Echoes2331 ::

Ni tako preprosto. Če bi vedel, da bom čakal 3 mesece seveda sploh ne bi narobčil pri njih. Gledati v preteklost in pametovati ni težko. Plus dejstvo, da bom moral čakati, da mi vrnejo denar je spet ena nevšečnost, ki se pol vprašaš ali bi prekinil ali ne. Traja, da poštekaš, da ti prodajalci lažejo v obraz. Mogoče sem preveč naiven. Moral bi se pozanimati prej o njih. Lesson learned.

M-XXXX ::

Echoes2331 je izjavil:

Ni tako preprosto. Če bi vedel, da bom čakal 3 mesece seveda sploh ne bi narobčil pri njih. Gledati v preteklost in pametovati ni težko. Plus dejstvo, da bom moral čakati, da mi vrnejo denar je spet ena nevšečnost, ki se pol vprašaš ali bi prekinil ali ne. Traja, da poštekaš, da ti prodajalci lažejo v obraz. Mogoče sem preveč naiven. Moral bi se pozanimati prej o njih. Lesson learned.

Če traja tri mesece preden se posumi, da je nekaj narobe? Kaj naj rečem, davek na neumnost :D

Echoes2331 ::

M-XXXX je izjavil:

Echoes2331 je izjavil:

Ni tako preprosto. Če bi vedel, da bom čakal 3 mesece seveda sploh ne bi narobčil pri njih. Gledati v preteklost in pametovati ni težko. Plus dejstvo, da bom moral čakati, da mi vrnejo denar je spet ena nevšečnost, ki se pol vprašaš ali bi prekinil ali ne. Traja, da poštekaš, da ti prodajalci lažejo v obraz. Mogoče sem preveč naiven. Moral bi se pozanimati prej o njih. Lesson learned.

Če traja tri mesece preden se posumi, da je nekaj narobe? Kaj naj rečem, davek na neumnost :D


Da, se strinjam.

kmetek ::

Pa ti veš, da jih lahko tožiš za vse obresti itd? Si obvestil tržno itd?

Echoes2331 ::

kmetek je izjavil:

Pa ti veš, da jih lahko tožiš za vse obresti itd? Si obvestil tržno itd?


Ne, ne spoznam se na uradne zadeve. Kaj predlagaš?

Kdo sem? ::

dottor je izjavil:

Samo ku*bam se plača v naprej... Jaz dam povsod plačilo ob prevzetju, in šele ko se pred poštarjem prepričam da je vse kot more bit plačam.


Mislim, da je glih obratno, še ku*bam se ne plača vnaprej kaj šele komu drugemu...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kdo sem? ()

MatH ::

Jaz sem v zadnjih treh letih pri njih kupil hladilnik za procesor, napajalnik in ohišje za disk, ker so bili najcenejši ali pa kar edini, ki so stvar prodajali. Do sedaj brez problemov.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

DrYuri ::

Saj problem je v tem, da so bili eno dobro leto nazaj še precej konkurenčni in se je vse dobilo v parih dneh, kot so obljubili. Ko pa so se začele laži niti ne gledam ponudbe pri njih ko kaj kupujem. Ne vem kje se jim je zalomilo...

PARTyZAN ::

Že tri leta nazaj so bili šalabajzerji. Nič se ni spremenilo samo v zadnjem letu.

trnvpeti ::

tocno tako za zadnjih par let zajebavajo
in potem nekdo napise, da je kupil misko in da je ok
wrf?!?
in ko rece miljon folka tukaj, da ne kupovati tam
pa folk se kar kupi

mihec87 ::

Če imajo neko stvar na zalogi pač res ni problem..Zatika se pri stvareh ki niso na zalogi..

trnvpeti ::

nic se ne zatika
podjebavajo
simple

kr?en ::

Hja, ko sem pred leti kupoval E8400 + ostale zadeve (ko so bili se na stari lokaciji tam v LJ) so bili se ok. Zadeve so bile na zalogi ipd. Zdaj so pa postali navadni salabajzerji in se jih izogibajte.

DrYuri ::

kr?en je izjavil:

Hja, ko sem pred leti kupoval E8400 + ostale zadeve (ko so bili se na stari lokaciji tam v LJ) so bili se ok. Zadeve so bile na zalogi ipd. Zdaj so pa postali navadni salabajzerji in se jih izogibajte.


Točno tako je bilo tudi pri meni, še dali so mi boljšo grafično po isti ceni ker niso imeli tiste na zalogi, da nebi čakal.

trnvpeti ::

ze vsaj od leta 2009(torej 4 leta nazaj) podjebavajo
stran od njih!
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGT Računalniki, AGT Trgovina (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
785302052 (37598) igorpec
»

Sestava Pc-ja - čas sestave pri različnih podjetjih

Oddelek: Kaj kupiti
204348 (3753) NewAgeisHere
»

www.agt.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9511585 (6386) dxx
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531698 (20540) cholt45
»

AGT računalniki d.o.o. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6815598 (11396) gendale

Več podobnih tem