» »

Komu verjeti?

Komu verjeti?

«
1
2

zigi ::

Čisto resno me zanima katerim medijem v Sloveniji gre zaupati. Kateri so najbolj objektivni?

RTVSLO, 24UR, Mladina,....? Ker mi res ni več jasno komu naj verjamem :\

bluefish ::

spremljaš enih par in potem na podlagi lastne presoje oblikuješ mnenje o določeni temi.

kixs ::

Kateri vremenski napovedi najbolj zaupas?

drejc ::

Kateri so najbolj objektivni?


Bejž stran od tistih, ki se imajo za objektivne predvsem.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

drejc> Bejž stran od tistih, ki se imajo za objektivne predvsem.

Se pridružujem temu nasvetu. Recimo urad vlade za informiranje je treba jemat z obilnim zrnom soli.

Pa če je "medij" je že tako in tako po definiciji daleč od objektivnosti. Objektivna so lahko samo poročila izvedenca sodne medicine in podobne reči.

_marko ::

Po mojem bi bilo najboljše, da bi se mediji v Sloveniji profilirali.
Torej naj se ve kateri kaj zastopa - s tem mislim na politiko in NE poltičnih strank ter političnih dejanj.
Pomeni, da mediji nebi branili slabih potez politikov, ampak bi "narekovali" neko vizijo v skladu s svojim profilom.

Vsaj sprenevedanja nebi bilo več.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kixs ::

Torej mislis, da bi imeli politicne casopise, ki bi zagovarjali programske usmeritve dolocene politicne opcije?

Osebno me zanima smo golo porocanje o dejstvih in dodan komentar, ki pa je jasen in ne pomesan med dejstva in to od kaksnega poznavalca (ali dveh) obravnavane teme.

Nimam pa casa spremljat vec medijev na1x.

Ce se ze gremo politiko, je dejstvo pac taksno, da noben ne bo naredil nic za malega cloveka - cloveka brez ambicij in ki samo caka na darove padajoce iz neba.

Tako to je... ostalo je samo utopija, pa ni vazno kdo je "gor".

lp

_marko ::

->Torej mislis, da bi imeli politicne casopise, ki bi zagovarjali programske usmeritve dolocene politicne opcije?

Kaj jih sedaj nimamo?! A jih cel razvit svet nima?
Samo, da danes uradno pravimo, da smo objektivni... ja right!


->Osebno me zanima smo golo porocanje o dejstvih in dodan komentar, ki pa je jasen in ne pomesan med dejstva in to od kaksnega poznavalca (ali dveh) obravnavane teme.

Sej to boš dobil. Dobiš boš objektiven odgovor iz programske usmeritve.
Desni časopis bo tud kurcal Janšo, ker ni sprejel ekonomskih reform.

Če pa misliš neko "višjo" objektivnost, pa le ta IMO ne obstaja, ker so pač različni pogledi na svet.
Liberalni, konzervativni, levi, desni, itd...

->Nimam pa casa spremljat vec medijev na1x.

Beri tistega, ki ti je všeč.
Še vedno nisi dal alternative. Danes je slabše kot bi bilo po profilaciji.


->Ce se ze gremo politiko, je dejstvo pac taksno, da noben ne bo naredil nic za malega cloveka - cloveka brez ambicij in ki samo caka na darove padajoce iz neba.

Jaz sem mali človek in bom res hvaležen, če v Sloveniji naredijo EDS.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ted ::

Se pridružujem temu nasvetu. Recimo urad vlade za informiranje je treba jemat z obilnim zrnom soli.

Od kdaj je vladni organ medij? Ta tvoja protivladna naravnanost počasi že meji na histerijo >:D .
Mah...

mtosev ::

24ur al CNN.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Ted> Od kdaj je vladni organ medij? Ta tvoja protivladna naravnanost počasi že meji na histerijo

Res? Jaz nisem nič časovno omejil trajanja tega nasveta. Velja tudi takrat, ko je vlada kakšna druga.

mtosev> 24ur al CNN.

Fajn vic.

Luka Percic ::

Najbolj objektiven si lahko zase samo sam.

Nekaj časa sem sam bral 2 tednika (mag, mladina), vendar počasi vidiš da že veš kakšno bo njihovo mnenje- in da se oboji ponavljajo v nedogled.

Trenutno semizdi rtvslo(ob 19 ter 22 uri) še najbolj objektiven (od slovenskih); sicer res da se je nagnil na "desno", ampak je še zmeraj precej močno na "levi" strani.

Tako zabavnih/iskrivih (kjer ne govorijo le eden mimo drugega, ampak eden proti drugemu) intervjujev kot jih ima vodušek- čeprav včasih zgleda kot idijot (mogoče je ravno zato tako uspešen:D), že dolgo nisem videl.

Drugače pa finance, za "popravke" pa se še na Libertarca odpravi.

Moj izbor.

T-h-o-r ::

bbcworld.com
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Karaya 52 ::

mtosev> 24ur al CNN.

Ne en ne drug.

Meni grejo recimo dlake pokonci ko novinarji na koncu svojih prispevkov podajo svoje mnenje oz. uporabijo kakšno slogovno zaznamovano besedo. Všeč mi je golo poročanje (kaj, kje, kako, zakaj...) kar je lahko za nekatere dolgočasno. Tak je dnevnik na Slo1, še boljši so pa Odmevi. Dve strani se koljeta, novinarju ni potrebno nič, gledalec pa si LAHKO sam izoblikuje mnenje.

_marko ::

Master D:

Se strinjam, zato jaz živčn postanem, ko vidim FDVjevce kot novinarje pri svetu. Dejansko nimajo pojma o stvari, a morejo še na koncu dodat svojo neumnost... ;((
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

username ::

nimajo pojma o stvari, a morejo še na koncu dodat svojo neumnost..
No, saj nimajo tako težkega dela glede tega. Malo pogledajo v skrajšani agitrop priročnik severnokorejskega ministrstva za propragando, najdejo kak udarni stavek, pa je...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

strictom ::

Ja tebi je bedno ampak drgač pa gledanost pade :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Saladin ::

Vedno imej v glavi, da je resnica vedno nekje vmes.
Torej ne zaupaj nobenemu mediju posebej, ampak le skupnemu učinku izjav.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

edge540 ::

Pri nas ne verjemi nikomur. Najbolj objektivna se mi zaenkrat zdi nacionalka. Časopis berem samo Večer, pa ga ne bom več dolgo ker pogosto pišejo neumnosti.

Nasploh je nivo poročanja podn. Na rtvslo.com recimo ne uspejo spraviti članka o tehniki pravilno skupaj, na 24ur.com pa tako samo še piše kaj dela Paris Hilton.

leinad ::

Se strinjam, zato jaz živčn postanem, ko vidim FDVjevce kot novinarje pri svetu.


eh, ima Lili tako blagodejen učinek za moje oči, da komot odtehta kvalitativno manjko:D

strictom ::

Hehehe. Glede Lili pa, zarad mene bi lahko nabijala kako rože zalivat in kako kvačkat, k bi jo vseeno gledu 8-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Thomas ::

Glede tega, komu verjet, si preberite moj podpis, preden ga spremenim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kow ::

Meni se zdi od televizij najbolj objektivna nacionalka. Informativna oddaja na kanalu A je na nivoju jerry springerja. Gledljiva je samo takrat, ko imaš v službi slab dan in te potem "prostituiranje" novinarjev spravi v smeh oz. dobro voljo. Pri 24 ur mi gre najbolj na živce, ker imajo voditelji vnaprej pripravljene enovrstične šale, izpade patetično. Nasploh za duševno zdravje ni dobro preveč gledati informativne oddaje ... morda kakšno zrcalo tedna, globus ali odmeve.
Saj načeloma je vse vnaprej znano: palestinci-židi, kakšna bomba v iraku, parlementarci ki se "podjebavajo" kot osnovnošolski otroci, "kdo je kriv za inflacijo", odnosti z hrvati in to je to.

nastyboy ::

Komu verjeti? Mah če bi ljudje 1 uro na dan namesto da bi gledal dnevnik posvetili izobrazbi, poslu..oziroma kako v življenju uspeti.. bi jih inflacija ne razburjala tako kot zdaj...

Sicer je pa včasih dobro tudi da se malo distanciraš od novic.. pa vidiš tudi kaj mediji hočejo, da ti razmišljaš...


LP

kixs ::

Lili bi lahko gledal samo v primeru, da dam na MUTE. :\ ;)

Thomas ::

Who the fuck is Lili?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kow ::

Zgleda, da nisi tiste sorte človek, ki šalta programe. To je voditeljica (z dobrimi joški) na kanalu A.

Thomas ::

Oja. Nisem ujel imena, samo to je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Sej če ne pa zguglaš, kajne.

Jaz nimam televizije, novice pa v glavnem pridejo od ljudi okoli mene - tudi od tega foruma.

Se mi zdi učinkoviteje brati digest in se šele potem odločiti, kaj bom zares prebral - se danes generira preveč novic, da bi kar vse predelal.

Verjamem na besedo pa tako in tako le psu.

poweroff ::

Glede tega, komu verjet, si preberite moj podpis, preden ga spremenim.
I don't believe a word of anything unless I can prove it to myself.


Se pridružujem Thomasu.

Predvsem je treba misliti z lastno glavo in biti široko razgledan (to pomeni: prebrati kdaj tudi kakšno knjigo in strokovno razpravo). Potem je načeloma vseeno kateri medij spremljaš.

Zgleda, da nisi tiste sorte človek, ki šalta programe. To je voditeljica (z dobrimi joški) na kanalu A.

Boljše joške ko ima voditeljica - bolj je zaupanja vreden medij? :D
sudo poweroff

strictom ::

Seveda. Boljše joške ma, majn folka jo dejansko posluša :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kow ::

Pozabil sem napisati, da ima tudi lepe očke. :D

SmeskoSnezak ::

Glej tv3, info tv, tv mb, rts (pa ne ena al pa dva), euronews, net tv (oddaja o novicah, brez komentarja, imajo samo podnapise, kaj , kje, itd. se zgodlo). Če že češ malo bolj objektivne medije, ki se jim ne gre za gledanost, ampak ki dejansko poročajo.
@ Pusti soncu v srce... @

jrtjtejtt ::

Mah, če hočete objektivnost se naročite na servis STA. Samo fakti, nič demagogije, ideologije, in drugih -ijev.

poweroff ::

Včasih je ideologija tudi sam izbor tem o katerih se poroča.
sudo poweroff

opeter ::

A ima kdo kakšno sliko te Lili? :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

username ::

Who the fuck is Lili?
To je na A(ldžazira)-kanalu ena bralka novic (ne bom rekel voditeljica, bi jo absolutno preveč počastil s tem). Sicer je pa bejba (žena?) od Marka Potrča, ki je kao (če je še tam) taglavni car tiste zadeve, ki ji rečejo informativna oddaja Svet.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jrtjtejtt ::

Seveda je svetovni nazor pomeben za izbor tem, vendar STA vsekakor poroča bolj raznoliko, pokrije več tem, pri tem pa ne vmešava lastnega mnenja v novice. Za razliko od kakšnega Pop Tv ali pa A-kanala, ki je itak ROFL.

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Meni so bile pa tiste novice na A-kanalu všeč, sem jih enkrat že videl.

Ker dokazujejo, da tudi levo usmerjeni mediji lahko grejo s kvaliteto nižje, kot je pri nas povprečje desno usmerjenih medijev.

jozek ::

Komu lahko verjameš? Kot že povedano, ne smeš verjeti samo enemu mediju in si moraš sam ustvariti mnenje. Predvsem komentarje in subjektivne dodatke novice moraš odfiltrerat. To je pa že intelektualni napor ki ga mnogi ne premorejo.:\ :\

Komu pa NE verjeti. Predvsem se izogibaj tračastim in trendovskim časopisom. (sicer odvisno kakšno novico iščeš)
Vsekakor so en sranje Slovenske novice, pa razni DiREKti,...
Glede na to da imajo Slovenske novice največjo naklado pa si lahko misliš kakšen je povprečen profil Slovenca (s stališča kvaliteten sprejete informacije).:( :| :'(
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

jozek ::

Ker dokazujejo, da tudi levo usmerjeni mediji lahko grejo s kvaliteto nižje, kot je pri nas povprečje desno usmerjenih medijev.

Zanimivo. Katere medije pa ti kam uvrščaš? Desno Levo?
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

jype ::

Vse, ki mi niso všeč, uvrstim bodisi levo, bodisi desno. Dobre pa kar na obe strani.

aljazh ::

STA objektivna? Khm, kreh,...

Da ne začnemo o tem, koliko napak je v njihovih prispevkih in da velik del njih pripravljajo študenti, ki o temi, o kateri poročajo, pogosto nimajo niti najmanjšega pojma. Hvalabogu, da obstajajo sporočila za javnost, sicer ti študenti - pretipkovalci sporočil za javnost - po povratku s terena ne bi imeli kaj napisati.

jrtjtejtt ::

Da STA s prihodom Paulinove, Meška in še nekaterih preverjenih kadrov ni več to kar je bil se strinjam.

Ne strinjam se pa da so njihove novice polne napak, oz. bom reku, da jih majo na portalih od ostalih TV in cajtngov malo več.

Da pa je bil Kučan nekdaj predsenik ZKS je pa fakt in ne moreš reči da ni res. Če pa to izpostavijo ali pa ne je pa druga stvar.

Pa da folk nima pojma kaj dela, tudi ne bo držalo, razn mogoče v notranjepolitičnem uredništvu:D

T0RN4D0 ::

Ne verjemi nobenem ;)

Thomas ::

Niti tebi, ko praviš tole? ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T0RN4D0 ::

Tako je. ;)

mmmato ::

Js gledam studio city, hribarja, dnevnih info oddaj pa ne preveč pogosto. Če že, imam raje dnevnik kot 24ur, včasih pogledam odmeve če je kaj zanimivega

Thomas ::

> Js gledam studio city

Tam izvajajo levičarsko propagando. Dezinformirajo. Povejo, kar bi mnogi ljudje radi slišali, ne kar je res. Izrazit bias, v SC.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slak is back! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34555082 (35020) imagodei
»

Poli test (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13010509 (7493) GLAVNI
»

HRI-BAR

Oddelek: Sedem umetnosti
386226 (4752) cryptozaver
»

Resnična resničnost, part 110 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / RTV Slo
10410733 (6876) CaqKa
»

Nova porocila 24 ur

Oddelek: Loža
151573 (1291) tintorel

Več podobnih tem