» »

Zepnina

Zepnina

«
1
2 3

mtosev ::

OK, ker hocem primerjat me zanima koliko zepnine dobite od starsev na mesec?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

500€.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

strictom ::

Kolk je pa tej ti Metka dobivaš?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

hooger ::

0€

Pri nas doma, če rabiš denar, greš delat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

OldSkul ::

Pri nas doma ni žepnine. Če rabiš denar ga dobiš, simple as that.

crusader ::

Do 13 al 14 leta sem dobil par jurjev na mesec. Kasneje se mi je zdelo malo neumno od staršev fehtat denar in sem šel raje delat, pa štipendijo sem dobival. Sicer pa pri 20 letih žepnina, wtf?

ReBi ::

js plačujem 80€ na mesec. in nisem starš...
žepnino sem dobival pri 12 letih, pa je slo se za vzgalice in podobno, zato so jo trajno ukinili. bilo je od 1000 do 10000 sit. sem iz povprecne srednje-razredne familije.

LeXani ::

0€. Hvalabogu da imam štipendijo.:O
Čas prve prijave 04.11.2005

mtosev ::

Jah jebi ga jaz nimam stipendije. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

'FireSTORM' ::

Odvisno koliko ur mesečno delam...
Those penguins.... They sure aint normal....

tonic ::

že od 16 leta nisem od starih zahteval $
prej tudi nisem dobival nobene žepnine, če sem rabil sem dobil, ampak minimalno, brez nekega pretiravanja

sedaj sem 28, pa bom staremu zatežil če mi prispeva zraven za strešna okna 8-)

fantje in dekleta, delat delat, pa boste videli kako je to $ služit :D

strictom ::

No dej mtosev povej kolk dobiš!!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mtosev ::

50E
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Blum ::

'FireSTORM': men se zdi da je žepnina nekaj drugega kot pa zaposlitev oz. delo.. :\

John Abruzzi ::

Pr 20ih ti dajejo žepnino. LMAOF

perci ::

Kaj pa je pametnjakoviči. Če hoče človek pri 20ih normalno študirat, ga mora nekdo vzdrževat, ane. Zato tudi olajsava pri dohodnini. Seveda boste zdej vsi pametni, kako ste vi tri jobe delal in zraven naredili dva faksa, ampak to ste vi (ali pa tudi ne).

Jst recimo sem zepnino dobival do 23ega leta. Cca 200 EUR od oka. Seveda sem bil doma priden in sem fotru veliko pomagal v firmi in skrbel za dolocene druzinske zadeve.

Nisem se sel pa najbl samostojnega cloveka pri taki starosti. Ce hoces dostudirat, je pac nekje kes treba dobit in IMO je studij dovolj veliko delo, da si ne dodajaš še enega.

Svaka čast unim, ki jim sfolga oboje, ampak kaj maš pol od lajfa. Ko si mlad, ga je treba zažurat, pol ga boste vedno manj.

Ne vem pa v kaksni situaciji je mtosev, zdi pa se mi, da nevem kako studiran nisi.

d0rK ::

Podpis pod percija, beres mi misli.


Mam 21 let, studiram. Dobivam kes od starsev in z njem sam kupujem svojo hrano, sam zivim, sam si kuham, sam placujem
svoje racune (mobitel, internet, elektrika, etc). Kes ki ga dobim je vse kar rabim. Poleg tistega, ne zaprosim za niti 1 eur
vec. Kok to je to bom pa zadrzu zase.

Tilen ::

Dobivam kes od starsev in z njem sam kupujem

>:D Huda...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hooger ::

Naš ata bi reku, da je z tujim tičem kamot po koprivah opletat :D

BendeR ::

Dobivam kes od starsev in z njem sam kupujem svojo hrano, sam zivim, sam si kuham, sam placujem
svoje racune (mobitel, internet, elektrika, etc). Kes ki ga dobim je vse kar rabim. Poleg tistega, ne zaprosim za niti 1 eur
vec. Kok to je to bom pa zadrzu zase.


Sam ne plačuješ, če ti starši devajo $ za njih.
:=)

jrtjtejtt ::

Jst sem mel hvalabogi štipendijo od prvega letnika SŠ pa do okt lani. S tistim denarjem sem nekako poskrbel zase, le med faksom so stari plačeval najemnino za stanovanje. No pa tud kakšen večji nakup so sofinanciral. Zdej pač delam, ker ni več štipendije.

Žepnino sem mel tja do 15 leta, koliko ne vem. Dejansko to ni bla žepnina, če sem kej rabil in se je starim zdelo, da moja želja ni brezvezna sem dobil denar. Tko da klasične žepnine nisem dejansko nkol imel.

Zdej, ko mam pa neki lastenga dnarja, pa častim ato in mamo tu pa tam z večerjo, da vrnem :)

perci ::

Roky: Lepo - resno.

Vsi ostali, ki pa se norca delate iz dorka, ste pa peki. Verjetno se vsi denar dobivate in se zraven pac mal pametne delate tukaj. To, kar pocne dork, je odgovorno ravnanje - dobi neko vsoto, s katero mesecno prezivi. Sam si mora razporejat ta sredstva in to je tudi del odrascanja.

13 - letniki se pa v tejle temi nimate kej oglasat, kako ne dobivate nic kesa in si vse kar dobite sami zasluzite. Sej nimate nobenih stroskov (razen mogoce kaksne miske, ki si jo sami kupite).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

SmeskoSnezak ::

bah, delam prek študentskih servisov. za gnar ne fehtam, ga kuj dobim brez vprašanja. sn pridn doma... pa v šoli tui... pa tud okol pomagam pr sosedah, pa nerad računam, zato pa z veseljem kaj dajo... če ne druga, pa dobim vino, kruh, sadje :D
@ Pusti soncu v srce... @

Phoebus ::

Žepnine nisem imel nikoli, če sem kot mulc kaj rabil sem moral uporabit vse pristope ki sem jih poznal (saj ste gledali simpsone: teženje do onemoglosti naprimer).. od 15. leta dalje sem imel samo kar sem si prislužil preko študenta, večkrat moral sam dajat materi ki se je potem ločila kot pa da bi jaz dobil.

;-) ::

En čas že nimam žepnine, tudi ne štipendije. Denar dobivam iz enega drugega vira redno, če pa rabim kaj zraven pa pač vzamem doma (imamo dogovorjeno da ko rabiš rabiš).

BendeR ::

perci:

Imam redno zaposlitev (ne, nisem pek, ampak štromar) in sem star 23 let. Živim pri starih starših (z mamo), kjer prispevam polovico za položnice, hrano in ostale stroške (olje, popravila na bajti...). Poleg tega plačujem še lastne položnice. Žepnine nikoli nisem dobival, ker enostavno ni bilo denarja (mati samohranilka). Edino kar je blo je štipendija v srednji šoli (s katero sem si deloma plačal tudi izpit za avto). Ob tem sem delal še preko študenta v proizvodnjah, trgovinah.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Mr_Globus ::

200€ za hrano (in pivo)+ 40€ za študentski dom

mtosev ::

BTW Jaz nisem prosil za zepnino. Sami so mi jo dali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hamax ::

Js pa dobivam 260€ pokojnine. To mam za studentske bone, pijaco, mobitel in obleke.
Kak vecji nakup pa mami sponzorira :D

mtosev ::

Pokojnine???
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Če ti umre kdo od staršev, dobivaš pokojnino. Samo ne v vsakem primeru, so določeni pogoji.

hamax ::

edini pogoj je, da se solas.
kokr js vem.

BozidarB ::

zepnine nisem nikoli dobival, dobivam pa na sreco stipendijo. prej ko nisem dobival stipendije sem pa dobil stvari ki so nujne oz. ki so se zdele smiselne za nakup, ostalih stvari pa pač nisem dobil. po mojem mnenju je zepnina zelo dobra zadeva. jst osebno bi dal otroku tm okol 100€ zepninein z tem naj si kupi malco v soli in avtobusno karto, mobitel . ostane pa nekaj € za skozi mesec. men osebno bi slo zlo na zivce, ce bi mi otrok stalno tezil za 2€.

drgac pa ja pokojnino dobivas ce ti umre eden od starsov, pogoj je da se šolaš ja.

gzibret ::

Ko sem še študiral, je bila žepnina v višini najemnine za stanovanje v Ljubljani (brez stroškov, zgolj najemnina).

Za ostalo je poskrbela štipendija :D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

_marko ::

300€ in vse gre za najemnino v študentu. (ne se čudit višini, ne gre za slovenski dom).
Ostalo kar rabim dobim pa s štipendijo.

Če nebi blo žepnine, nebi mogel študirat.
Perci ima popolnoma prav.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BozidarB ::

marko kje študiraš?

_marko ::

WUR
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

svenica ::

Mam 21 let, studiram. Dobivam kes od starsev in z njem sam kupujem svojo hrano, sam zivim, sam si kuham, sam placujem svoje racune (mobitel, internet, elektrika, etc). Kes ki ga dobim je vse kar rabim. Poleg tistega, ne zaprosim za niti 1 eur vec. Kok to je to bom pa zadrzu zase.

Post of the year.

Good Guy ::

smilite se mi fantje res..

lol pr nas če sam omenil žepnino me fotr u rt sune

če maš še pri 23 letih žepnino... hmm pa kje živiš?

kdaj misleš kj začet delat, pa sam za svojo rit skrbet? nikol, še pol k bo starce pobral boš njihovo pokojnino pobiru..

V mojem primeru se sam živim od prvega letnika SŠ, sam plačujem računa(mobitel,internet,neki štroma,cujne..), vse kar mam za đabe je hrana pa pojstla.. več ne rabim
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pouh ::

3 letnik sredne šole, brez štipendije, brez žepnine..
me povsod sponzorirajo:)) .
Edino pri hobijih, ki se jim ne zdijo vredni (gorsko kolesarstvo, za vesele petke, sobote in nedelje) ne dajo nič. Pač delam med počitnicam in koristim ta dnar.

'FireSTORM' ::

'FireSTORM': men se zdi da je žepnina nekaj drugega kot pa zaposlitev oz. delo.. :\

In mislim da je bilo moje sporočilo dovolj jasno da dobim nul koma jozef žepnine.
Malo bi bilo čudno če bi sam služil in še poleg tega "cecal" starše za žepnino, kar tudi prej nikoli nisem, mi je bilo dovolj da sem mel polna usta in streho nad glavo, pa še nag nisem lutal naokoli.
Those penguins.... They sure aint normal....

_marko ::

rovtar:
Jaz bom le s takšno izobrazbo dosegel to kar hočem. Prek študenta ne morem delat, bonov nimam, itd...
Štipendija je prenizka za preživetje in študiranje.

Ravno zarad te finančne sigurnosti lahko dosegam na vseh področjih uspehe.
Če pa misliš, da nebi bil sposoben skrbet za sebe od srednje šole naprej se pa motiš.
Hvala bogu pa mi tega ni bilo treba in bom zaradi tega najbrž v življenju boljše skozi prišel.

Tako, da fant... meni se pa ti smiliš...
(pa ne mislim zdaj provocirat)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mtosev ::

Sn pricekoval da bo vec ljudi povedalo kolk imajo zepnine.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

_marko ::

mtosev:
Ti raje od številke pogruntaj kaj ti ljudje govorijo. :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

'FireSTORM' ::

Hvala bogu pa mi tega ni bilo treba in bom zaradi tega najbrž v življenju boljše skozi prišel.

Zato ker dobiš žepnino in študiraš boš prišel bolje skoz kot jaz ker delam in študiram?
Zakaj že?
Those penguins.... They sure aint normal....

_marko ::

FireStorm:

Zato, ker lahko s to žepnino študiram to kar želim in tam kjer želim.
In zato, ker bom lahko samo na ta način delal v življenju to kar želim.

Govoril sem osebno, da bom zaradi "žepnine" prišel boljše skozi življenje.
Nisem pa omenjal, da nekdo ki dela nebo uspel. Daleč od tega, tako da ni treba mi podtikat besed.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

'FireSTORM' ::

Tudi jaz lahko z svojim pridelanim denarjem študiram to kar hočem in postanem to kar hočem, plus tega nisem več nikomur v finančno breme, kar mi je najbolj odleglo in se lahko kdor koli na glavo postavi, počutim se 1000x bolje ker si služim svoj denar, vsaj vem kakšen trud je treba vložit in prej kot kaj zapravim 2x premislim in mi je čist vseeno že za žuranje, tega je bilo do sedaj že preveč, pa tudi če se mi zalušta imam še vedno vikend, čeprav za v disko mi ni za hodit, največ par kolegov, gostilna in pivo na šanku.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zeberdee ::

Ko pa govorimo o delu ob študiju pa tole: Vrabček in kos sta bila kolega na faksu. Prvi je študiral ob delu. Drugi je ptica pevka.

Kljub temu, da dobivam visoko žepnino, od nje ne bi moral živeti - že samo bencin pride okoli 200€ mesečno.

Mravlek ::

Nikol dobil nobene zepnine, razen v izjemnih primerih.
Bi pa mi sedaj prisla zepnina in to kakih 120.000€ da si zgradim hišo, ampak mislim da tega ne bo pa bo kot ponavadi od 18. leta naprej spet še en nov kredit :)

kaj cem tak je zivot ;)

lp
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

_marko ::

'FireSTORM':
Nisi razumel kaj sem želel povedat... sploh se ni šlo za to.
Še manj pa, da bi komu govoril, da ne more študirat in delat. Sem tudi sam delal, ko sem bil še doma študiral.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838285 (21890) BCSman
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415790 (12188) para!
»

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626832 (23384) Tear_DR0P
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012326 (10478) alum
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015582 (11305) gGiF

Več podobnih tem