» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
30 / 38
»»

Lonsarg ::

Telekom ponuja najeti do 1000/100 vode ce prav vem. T-2 pa lahko svoje omejitve postavi ce spara in najame cenejse vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wannaprogram ::

Zdravo,

Pri T2 mi je poteklo prvo leto, kjer sem imel zakupljen paket Oranžni start + paket Mini. Popusta ni več, tako da bi sedaj plačeval 40 €/mesec.
Na drugi lokaciji imam paket Oranžni Diamant in vključen paket za mobilni telefon.

Oba uporabnika mobilnih paketov sta sila nezahtevna. Praktično vsak paket bo ok. Gledam tudi možnost nakupa novega mobilnega telefona, če bi se pojavila ta opcija.

Mi lahko predlagate, kateri ponudnik bi bil zame?
Ali morda obstaja kakšna stran, kjer ponudnike primerjaš med seboj?

Hvala.

MrStein ::

https://www.primerjajoperaterje.si/

Primerjave sicer objavijo razne revije in blogi vsake toliko časa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

modelno1 ::

Če si imel prvo leto popust, si se moral verjetno vezati za dve leti. Preveri, da ne bo nevšečnosti.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

-žiga- ::

Kako ste zadovoljni z A1 optiko?
A1 bi bil ugodnejši, sem pa s T2 zadovoljen kar se tiče hitrosti in stabilnosti.
Lahko enako pričakujem pri A1?

Gregex ::

Kar se tiče samega neta imam 200/40 in to hitrost dosegam vedno, modem fritzbox, hitrost in zanesljivost je pri meni za 10. Druga zgodba je tale nov explore tv sprejemnik. Katastrofa.

skyline ::

Net na A1 je super, tut fritzbox lepo dela. TV boxa nimam, tako da ne morem komentirat.

mayne ::

A1 500/100, sem zadovoljen, za 30€ je top. Ni pa isto kot T2 500/100. Pri A1 je treba pametno omejiti torrent promet, pri 400mbit+ se pri meni brez tega začne packet loss itd. Pri t2 tega nikdar nisem opazil. Ping je višji kot T2 FTTH.

Bakunin ::

Vedno si moras rezevirati cca. 10% celotne prepustnosti za rezervo...

eTheBlack ::

Bakunin je izjavil:

Vedno si moras rezevirati cca. 10% celotne prepustnosti za rezervo...

Nah, 100mbps je že 20%. Router preprosto verjetno ni zmožen premetati vseh paketov ali pa ni/nima možnosti za priority packets.
Ping je pa nižji pri T2 ker ima boljše hope ( Hop (networking) @ Wikipedia )

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

Grafični prikaz "poti" (AS PATH):


A1

vs

T-2

MrStein ::

Oba linka sta enaka...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Oziroma ne (oba sem odprl skoraj istočasno, je potem nekaj "preverjalo browser" in potem forwardiralo, oba na isto stran; zgleda da imajo session spillover...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kurzweil ::

Priznam, da že lep čas ne sledim več ponudbi, še več, verjetno ne poznam niti vseh providerjev/ponudnikov. Danes sem veselo googlal, ampak mislim, da bo najboljši rezultat če vprašam tukaj. Namreč na vikendu bi imel internet:

- neomejen prenos
- brez dolgoročne vezave
- ker do hiše ni ne bakra ne optike, pride v poštev samo mobilna možnost
- potrebujem samo internet, BREZ telefona in TVja...

Hvala za vaše predloge oz. kaj vam najbolje deluje!

6151 ::

Kakšno hitrost iščeš?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kurzweil ::

6151 je izjavil:

Kakšno hitrost iščeš?


Res minimum je 20/5... idealno nekje 40/5 oz. 40/10... vse kar je več je seveda bonus...

blaz5 ::

Kurzweil je izjavil:

6151 je izjavil:

Kakšno hitrost iščeš?


Res minimum je 20/5... idealno nekje 40/5 oz. 40/10... vse kar je več je seveda bonus...


A1 brezžični net + opcija neomejenega prenosa podatkov. Po želji lahko doplačaš tudi za višjo hitrost prenosa kot 20/5.

Kurzweil ::

To tudi gledam... so mi pa dejansko sami tam dejali, da so to maksimalni prenosi, da pa v realnosti lahko računam ravno na 50% te linije,... HOT ima smešno ponudbo, kjer dobiš za 15€... 200Gb prenosa, če pa ti po kakšnem čudežu ostane kakšen Kb, pa to velja samo 1 mesec...

6151 ::

Kurzweil je izjavil:

6151 je izjavil:

Kakšno hitrost iščeš?


Res minimum je 20/5... idealno nekje 40/5 oz. 40/10... vse kar je več je seveda bonus...


TS ima 50/20 in pa 150/50 neomejeno za ~30 in ~40€
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

sbawe64 ::

TS
Kateri paket ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

6151 ::

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

cresh ::

Sedaj sem na Telekomu optiki, Tv,Net in Mobilc. Pri njih že dolgooo.
Čez leto se selimo, še kr ostat pri njih ali je kej boljšega? Sosed ima A1 in tv šteka na polno.

quadro933 ::

Jst imam A1 paket z Xplore tv. Lahko povem svoje izkušnje. Internet načeloma dela, če le ni preveč wi fi odjemalcev, potem kar naenkrat meče ven. tv je tud delal, dokler sem imel stare stb, sedaj je katastrofa...

Lp

Cupakabra123 ::

Pozdravljeni,

Iscem mobilni internet za vikend brez omejitve podatkov. Se spozna kdo kaj na te zadeve in ve kaj je trenutno najbolj ugodno. Naceloma iscem predplacnisko varjanto ali pa narocnino brez vezave. Delam kot programer in porabim veliko vec kot 200 GB, ki jih vecina ponuja.

MadMen ::

Paket Mobilni Net Brezskrbni - TS (20/4 Mbps)
A1 Net neskončni (4/2) Mbps

Kot programer bi pa lahko znal mal pogooglat

pwn3rrr ::

Medtem ko pri T2 dražijo cene storitev, je A1 uletel ven z dodatnimi 50% popusta (A1 net + TV) za 1. leto za nove uporabnike, brez vezave seveda. Prehod med paketi je brezplačen. Poleg tega naj bi končno zrihtali aplikacijo za smart TV, zaenkrat na voljo samo za Android TV-je, ampak baje dela... ima kdo že kakšne izkušnje?

J.McLane ::

Sem želel preverit kakšne pakete imajo, pa jim stran trenutno ne deluje, dost žalostno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Tsunamii ::

pwn3rrr je izjavil:

Medtem ko pri T2 dražijo cene storitev, je A1 uletel ven z dodatnimi 50% popusta (A1 net + TV) za 1. leto za nove uporabnike, brez vezave seveda. Prehod med paketi je brezplačen. Poleg tega naj bi končno zrihtali aplikacijo za smart TV, zaenkrat na voljo samo za Android TV-je, ampak baje dela... ima kdo že kakšne izkušnje?


Eh skoda..jaz pa 6 mesecev nazaj naredil prehod iz T2 na A1 .. da bi mal počakal bi imel dober popust zdaj. Drgač je pa A1 internet oz Tv zanič! tv non-stop prekinja..Vmesnik je totalno zanič - nepregleden. Plus imam, ker ne gledam.. razen familja se matra. Internet rado prekinja.. Klical ze 5x .. nekaj poskusajo resit - neuspesno. Pri T2 sem bil 5 let brez problemov. Vse TOP! Razen cene zal, katera JE bila pogoj, da smo migrirali drugam. Skoda le ker Ni ŠE optike pri nas..čeprav sem 300m od centrale.

stefi91 ::

zdravo
mene zanima nasledne u 9mesecu mi potece 2leti pri a1 vezava
zanima me ponudbe
-2stevilki na eno narocnino
-preklop na optika cim vecja hitrost ce se ne varam mislim da a1 500/100
-kaj je cenejse samo uzeti mobitel+intrnet ali use troje tv+intrnet+MOBITEL
zdej mamo z punco usak svoj paket a1 go M, PA INTRNET A1 KOMBO S BREZ TVJA.

HVALA ZA PREDLOGE IN PONUDBE.

J.McLane ::

A nima A1 neke akcijske cene brez vezave? Na naši OŠO optiki nimam možnosti vzeti A1, tako da ne vem točno.

Mi imamo za dve GSM cifri in brez stacionarca T-2 prilagodljiv paket T-4. Ampak ta dva sta nezahtevna GSM uporabnika na paketu MINI. Z MIDI paketom in z osnovno TV je polna cena 53 €, v akciji eno leto 44 €. Pa internet ni ravno najhitrejši je pa 200/50 vseeno popolnoma zadovoljivo, za 300/100 boš doplačal še 10 €. Imajo sicer tudi paket T2-NET + MOBIL + dodatni GSM, ampak cenovno podobno kot T-4 z 2x GSM.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Saso_C ::

J.McLane je izjavil:

A nima A1 neke akcijske cene brez vezave?

A1 ima akcijo samo za nove naročnike.

quadro933 ::

Eno vprašanje, sedaj imam A1 paket z internetom 100/20. Ali bo bistvena razlika, ker bom presedlal k Telemachu, kjer je hitrost interneta 100/15? Zanima me namreč zato, ker sedaj otroka lahko vsak na svojem računalniku igrata Fortnite brez problema, pa me zanima če upload veliko vpliva na igranje?

Hvala.

lp

starfotr ::

Z optike boš presedlal na coax? Meni se zdi to neumno.

strom_15 ::

starfotr je izjavil:

Z optike boš presedlal na coax? Meni se zdi to neumno.


Saj ni napisal da bo conax? Telemach ima tudi optiko (ti lahko sam potrdim, ker imam optiko pri njih (še star paket gold extra trojka 200/150 mbps).

quadro933 ::

Ja OŠO optika, sam sem mal v dvomih, daj slišim različna mnenja

hazlhof ::

Recimo da imam T2 optiko, rad bi pa šel na Telemach, A1 ali Telekom, seveda tudi optika.
Je to možno, si že delijo napeljavo ali morajo imeti vsak svojo?

Invictus ::

Telekom mora deliti, ostalim ni treba in nočejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Heh, v najslabši poziciji si, obsojen na T-2.

fujtajksel ::

(s 17. strani)
sedaj se priklaplja tole:

- Technicolor TG788 v2
- UBEE TVW625


Naj bi bil UBEE TVW625 kaj boljši? A1 DSL, bridge mode.

Zgodovina sprememb…

micka ::

Tudi pri meni je prišel čas, ko razmišljam o novih možnosti priklopa. Bila sem dolgoletna naročnica optike T-2 in bila zadovoljen uporabnik. Za TV je bil ponudnik telemach na bakru. Ko je Telemach pričel z "boljšo" ponudbo interneta, sem preklopila na njih. V primerjavi s T-2 internetom, je bila izkušnja katastrofa, zato je sledil nazaj preklop na T-2. Žal skupaj z mobilnim paketom, ki pa je pri T-2 katastrofa. V glavnem, potekla je vezava in sedaj iščem samo najboljši price/performance za internet. TV programov ne gledamo več, kar potrebujem mi zadostuje Netflix in HBO. Kak nasvet kaj bi bilo najbolje za lokacijo LJ-Šiška

modelno1 ::

T-2 net na optiki, 100/10 ob vezavi za 26 €/mesec.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Master_Yoda ::

A1 fix net ce je pri vas na voljo je pomoje najcenejsa verzija. 12.5 EUR/mesec prvo leto, 25 eur naslednja leta. Hitrost 100/20 (optika) do 20/1 Mb/s(xDSL), za 5 eur vec na mesec pa 500/100 (ziher samo optika heh).
Dovie'andi se tovya sagain.

pacman ::

micka je izjavil:

Ko je Telemach pričel z "boljšo" ponudbo interneta, sem preklopila na njih. V primerjavi s T-2 internetom, je bila izkušnja katastrofa, zato je sledil nazaj preklop na T-2.


Tudi pri meni so sedaj GVO-jevci uredili možnost priklopa optike in me zanima, zakaj Telemach ni bil vredu? Sam razmišljam izbrati Telemach.

micka ::

pacman je izjavil:

micka je izjavil:

Ko je Telemach pričel z "boljšo" ponudbo interneta, sem preklopila na njih. V primerjavi s T-2 internetom, je bila izkušnja katastrofa, zato je sledil nazaj preklop na T-2.


Tudi pri meni so sedaj GVO-jevci uredili možnost priklopa optike in me zanima, zakaj Telemach ni bil vredu? Sam razmišljam izbrati Telemach.


Kar se tiče telemacha je bil TV ok, internet pa primerjava s T-2 katastrofa. Stalni izpadi, včasih tudi dan ali več, njihov support pa ni znal drugega kot: “resetirajte modem”. Je pa res, da je bil internet preko kabla in ne optike, kot T-2.

MrStein ::

A ima telemach res tak slab internet? Sem razmišljal, da bi ga imel za backup (preko koaksa).
Ima kdo dobre izkušnje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vofra ::

MrStein je izjavil:

A ima telemach res tak slab internet? Sem razmišljal, da bi ga imel za backup (preko koaksa).
Ima kdo dobre izkušnje?


imam, v MB, dela v redu

dussan ::

MrStein je izjavil:

A ima telemach res tak slab internet? Sem razmišljal, da bi ga imel za backup (preko koaksa).
Ima kdo dobre izkušnje?

Imel v preteklosti, DL je ok, problem je UL. Pač koaksialen kabel. Pa lag je večji kot pri optiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

MrStein ::

Kaj je z UL?
Nižji kot v pogodbi?
Niha?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dussan ::

MrStein je izjavil:

Kaj je z UL?
Nižji kot v pogodbi?
Niha?

Ne, le max je bil 2Mb, kar je (bilo) premalo. Sedaj je menda možno tudi več.

MrStein ::

Ja, zdaj imajo razmerje 1:10
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
30 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282598 (1237) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677472 (19877) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945759 (15999) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623861 (16680) Lonsarg

Več podobnih tem