» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
21 / 38
»»

m47hingi ::

Meni so odgovorili "na optiki imate samo na voljo na izbiro Genexis Hybrid modem ter modemom Ubee TVW625"

MrStein ::

Je kje kaki pregled, pri katerem ponudniku se kateri protokol uporablja?

Če ne, lahko zgradimo tule:
- T-2 VSDL: ethernet (over whatever)
- A1 optika : PPPoE
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alexz ::

kje to vidiš kateri protokol imaš?

MrStein ::

Verjetno kje v navodilih. (za nastavitev ruterja)

Telemach (na koaksialnem kablu) ima tudi ethernet, kolikor vem. Baje z DHCP.

Omenjeni T-2 na VDSL ima DHCP, preverjeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bakunin ::

MrStein je izjavil:

Verjetno kje v navodilih. (za nastavitev ruterja)

Telemach (na koaksialnem kablu) ima tudi ethernet, kolikor vem. Baje z DHCP.

Omenjeni T-2 na VDSL ima DHCP, preverjeno.


Protokol ? IP seveda.

Ni pa vse tako enoznačno, ker imaš glede na lokacijo tudi izjeme in tako nastane "malo mešano na žaru" kar se tipa dostopa tiče.

Tako imaš OŠO, kjer se lahko hkrati uporablja tako pppoe kot dhcp za dodeljevanje IP....

MrStein ::

Nekaj info o T-2 internetu preko Telekomove optike:
- baje ni PPPoE
- hitrost je omejena na 100 Mbps
- IPv6 ni možen

Pri menjavi paketa se lahko dobi 10% popusta (za eno leto ob dveletni vezavi). A le na kombo pakete, ne na posamezno ponudbo (torej samo internet nima te možnosti).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nwanko ::

Imam t-2 prek telekomove optike 500/100, nevem o kaki omejitvi govoriš.

6151 ::

na omejitvi prek GPON-a

Kleemen ::

Imam Telekomov paket Modri že od takrat ko je prišel ven prvi paket, vse ok, zelo zadovoljen, razen to da vsako elto dražajo iz iz začetnih 40-50eur smo sedaj na 70-80eur mesečno. Nimam pripomb in sigurno še naprej ostajam na Telekomu, razmišljam samo o menjavi paketa, glede na to da TV gledam mogoče 3x na mesec se mi zdi brezveze plačevat toliko za to. Bi pa obdržal net (optika 100/20), mobilno telefonijo in stacionarca (zaradi družine, sam osebno ne potrebujem). Kateri paket priporočate? Če je kakšen eur doplačila ok tudi tv z osnovnimi programi in obvezno ogledom za nazaj, drugače pa ni potrebe.

morosito ::

Kaj naj ti povem: je mafia. Prisilijo te da imas tv. Jaz imam isti problem ki zivim v kopru pa imam dvb-t2 anteno obrnjeno v ita in lovim zastonj vse te programe kot na iptv se v italijanskem jeziku (v slo pa so s podnapisi). Pa kar se tice paketa samo internet stane pri nekaterih operaterjih vec ko pa ce vzames net+osnovni tv.

Ce pa tv ne gledas ti priporocam paket od a1 in sicer samo optika 100/100 internet pride 26€/mesec. Je pa pppoe povezava kot na telekom.

MrStein ::

Ve kdo podrobnosti glede napravic za konfiguracijo Telekom-optični kabel/A1-ISP ?

Optični kabel gre v prvo napravo (znamke Ubee), iz nje pa UTP v Ubee TVW625.

Ker bi rad uporabil lasten ruter, me zanima, ali lahko Ubee TVW625 odklopim in namesto njega dam svoj ruter?

Ker tri naprave so že malo preveč...

Mimogrede, kako ima to Telekom? Tudi dve napravi? (govorim za internet, torej brez TV, kjer kolikor vem pride še dodatna STB naprava)

Gre za BRO (T-2 ima max 100/20) tip FTTH.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Heh, helpdesk na A1 ni ravno na tekočem. Pokličem jih, povem kaj bi rad in mi povedo, da moram poklicat tehnike. Ko vprašam, na katero številko, mi pravi, da na isto kot se sem zdaj a v meniju pritisnem številko za tehnično pomoč. A ta seveda poveže direktno z njimi, ne pa z izbirnikom. Ne bi nič rekel, če bi v drugo kar povedali številko, ampak so kar vztrajali, da je ta ista... No ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Ve kdo podrobnosti glede napravic za konfiguracijo Telekom-optični kabel/A1-ISP ?

Optični kabel gre v prvo napravo (znamke Ubee), iz nje pa UTP v Ubee TVW625.

Tu sem narobe napisal.
Prvi je ONT tipa Innbox G21.

So to VLAN-i v igri?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Rešil. Pomagali fantje z A1: https://www.a1community.net/festnetz-in...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

pisi mail na tehnicna.podpora@a1.si
odgovorijo kar hitro in postimajo. brezveze sploh zgubljat cas na telefonu ki vedno se oglasi nekdo iz komerciale...

Aeonid ::

selim se v Maribor zaradi službe in me zanima prav to vprašanje, do zdaj sem živel v okolici Murske in smo vedno imeli telekom preko ADSL (največja hitrost do zdaj bila 20/1)
stanovanje v katero grem kot najemnik na žalost nima optike ima pa možnost kabelskega interneta, je tu kaka prednost pred ADSL-om? Televizije ne gledam, samo izgleda da ali imajo vsi pakete pri katerih je televizija ali pa je samo neka minimalna razlika v ceni

kateri paket bi predlagali v MB? So potrebna kakšni dodatni koraki če sklepaš pakete kot najemnik? Pač nikoli še nisem živel v bloku in nimam pojma o teh stvareh

MrStein ::

Ko je telemach uvedel "samo internet" ponudbo je bila kar konkurenčna.
Potem so povišali cene na take:
(enaka cena za kabel in optiko)
                                  Mesečna naročnina v EUR
NET Light do 150 / 10 Mbps           35,00
NET Full  do 500 / 15 Mbps           50,00
NET Premium  do 1 GB / 50 Mbps      100,00

Prednost je, da dela skoraj vsepovsod. Pri DSL pa je odvisno od oddaljenosti od centrale.

Za najemnike načeloma ni nobene posebnosti. Lahko pa lastnik teži. Ali pa ima ISP kake čudne zahteve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jimjimdoe ::

Živjo,

rabu bi kšn nasvet glede menjave ISPja. T2 mam že komad cajta, zdj pa razmišlam, da bi zamenu na Telemach, se mi zdi, da mi za podobn dnar dajo bolš TV opcije. Obenem bi mogu požret padec hitrosti s 500/100 na 300/40, sam to bi lahko preživu, če me ne bi skrbel kako je s pingom v moji omiljeni spletni igračini Counter Strike.

Zdj pa, ker sem čisti levak, kle smetim in sprašujem, če ma kdo kšno izkušnjo, nasvet, idejo ipd. Kolkr berm ping ni odvisn tok od bandwitha od neke hitrosti dalje, ampak bl od latencyja?, ta pa je povezan s serverji k jih uporablja izbrani ISP? Tko nekak? Ma kdo kakšne izkušnje s Telemachom?

6151 ::

računaj na ene 5-10ms več kot na T2

Bakunin ::

se strinjam s 6151

Frenky ::

Je kakšna razlika, če je A1 na Telekomovi ali pa na T2 optiki?

Bakunin ::

a1 na t-2 optiki? Ne vem, ce A1 ponuja FTTH preko t-2.

Frenky ::

brez-imenko ::

Zanima me, če je kakšna ugodna ponudba interneta preko LTEja ali pa ADSLa ta trenutek?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

PrimoZ_ ::

Kje najceneje brez vezave (ali največ eno leto) do interneta na optiki od telekoma ? Hitrost vsaj 20Mbps dol in 10Mbps gor.

Rabim samo internet in kaže da je še najcenejši A1, brez telefona in TV-ja.

kokoravec69 ::

Poglej, če ti koristi tale članek: https://optispin.net/kako-do-najboljse-...

kolek ::

Pozdravljeni mene pa zanima kateri ponudnik ima najboljši internet za ruralno območje. Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil. Sedaj smo šli na a1 50/20 internet deluje vendar je zelo počasen, okoli 200kb/s in če še kdo drug uporablja internet je hitrost še nižja, multiplayer iger ne morem igrati ker je ping previsok, če si želim prenesti malo večjo datoteko rabim čakati par dni... Zanima me kateri internetni ponudnik bi bil najboljši za ruralna območja?

SumTingWong ::

Imaš eno do dve možnosti, glede na zapisano. Ali Telekom, ki si lasti telefonski kabel na tvojem naslovu (xDSL) ali pa če je morda možnost Telemach (kabelska). Vse ostalo bo isto, saj se priklopiše preko istega kabla.

kolek ::

SumTingWong je izjavil:

Imaš eno do dve možnosti, glede na zapisano. Ali Telekom, ki si lasti telefonski kabel na tvojem naslovu (xDSL) ali pa če je morda možnost Telemach (kabelska). Vse ostalo bo isto, saj se priklopiše preko istega kabla.


Nimam možnosti za kabelsko, telekom mi 15 dni ni deloval in kljub temu da je bil primer prijavljen večkrat nas v 15 dneh ni prišel obiskat noben tehnik da bi odpravil napako, tako da smo prekinili pogodbo z telekomom. Je možno da čez 1 teden zopet grem na telekom? Načeloma je telekom deloval najbolje, edin problem so tehniki, ki so nesposobni, pomoje bi se še en osnovnošolce bolje spoznal na internet, kot pa se tehniki pri telekomu...

SumTingWong ::

Hja, ampak tudi če greš na A1 ali T-2, morajo pa potem njihovi tehniki prijaviti napako Telekomu (ti operaterju, oni Telekomu). Tako da pomoje glede odprave napak, časovno, je najboljše Telekom. Cenovno pa pač drugje.

kolek ::

SumTingWong je izjavil:

Hja, ampak tudi če greš na A1 ali T-2, morajo pa potem njihovi tehniki prijaviti napako Telekomu (ti operaterju, oni Telekomu). Tako da pomoje glede odprave napak, časovno, je najboljše Telekom. Cenovno pa pač drugje.


Ok hvala, mislim da bo najbolje da grem nazaj na Telekom. Kdaj pa lahko po prekinitvi razmerja podpišeš novo pogodbo pri istem ponudniko?

SumTingWong ::

Nima veze, razen ce mislis vezavo za nove narocnike, potem preveri. Preveri pa tudi pri trenutnem operaterju, ce imas kaksno vezavo in strosek.

kolek ::

SumTingWong je izjavil:

Nima veze, razen ce mislis vezavo za nove narocnike, potem preveri. Preveri pa tudi pri trenutnem operaterju, ce imas kaksno vezavo in strosek.


Pogodba za dve leti pri telekomu nam je potekla, sedaj smo pri a1, in če čez en teden prekinem pogodbo z a1 in podpišem novo pogodbo z Telekomom bom dobil popust za novega naročnika ne?

SumTingWong ::

Načeloma ja, sploh če boš delal medoperaterski prehod.

fireX88 ::

da, če je poteklo več kot pol leta med telekom in a1
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

brez-imenko ::

Si razmišljal tudi o internetu preko LTEja? Sigurno bi delovalo bolje kot sedaj ne pa optimalno, kadar se zvečer vsi obesijo na njega.

Včasih je dobro se tudi sam malo angažirat in narediti testiranje pri sebi in čimveč povratnih informacij podat ponudniku internetnih storitev, da ta lahko ustrezno ukrepa.

Jaz sem se tako dosti časa zezal, ko sem bil pri Telekomu. Pri menjavi na takratnega Amis sem pa takoj sprožil testiranje pinga v konzoli, da mi je napisalo približno 50 vratic in to posredoval tehnikom. Čez par dni si že videl sloneti GVOjevce po bližnjih štangah. Izkazalo se je, da so bili slabi spoji nekje na škatlicah, ker jih je presmodilo ob nevihti.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

brez-imenko ::

Recimo, če pri tebi vleče LTE od Telemacha bi jaz pogledal slednjo ponudbo: https://totaltv.tv/sl/trio-lte-paketi od Telekoma pa: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

zuzelka ::

Zaradi selitve tudi jaz gledam po mobilnem (LTE) internetu, nočem pa TVja in podobne navlake.
Izgleda da je Hoferjev 200GB še najbolj ugoden, samo kaj je s pingom pri LTE netu? Multiplayer igre se da špilat (Battlefield 4, PUBG...)?

WhiteAngel ::

zuzelka je izjavil:

Zaradi selitve tudi jaz gledam po mobilnem (LTE) internetu, nočem pa TVja in podobne navlake.
Izgleda da je Hoferjev 200GB še najbolj ugoden, samo kaj je s pingom pri LTE netu? Multiplayer igre se da špilat (Battlefield 4, PUBG...)?


V primerjavi z optiko, slabo.

6151 ::

Če imaš optiko je bolje A1 Kombo S + 5€ za 100/100, brez televizije in telefona nekje 27€ na mesec če se prav spomnim

MrStein ::

26 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bubbles ::

Pozdravljeni,
iščem drugega ponudnika interneta. Trenutno imamo T2 - samo internet. Mesečna naročnina je 24,99 € za optiko 10/10.
Ker so vse druge opcije predrage za to, kar ponujajo, razmišljam o mobilnem internetu. Gledala sem HOT GIGA z dostopno točko ZTE in BOB net (oboje 200 GB), kjer imajo v ponudbi Huawei E5573Cs za 36,99 €, zraven dobiš še njihovo SIM kartico.
Zanima me, ali bi mobilni internet s to Huawei dostopno točko bil zadosti za starejšo osebo, ki je popolnoma nezahteven uporabnik. Na ta hotspot bi bila povezana le laptop in mobitel (ki ima tudi svoj zakupljen prenos podatkov).

SumTingWong ::

200 GB je dovolj za vse, razen za torrenting, kar predvidevam da ta oseba ne bo počela. Jaz poslušam veliko glasbe preko Youtube mesečno, pa porabim manj kot 10 GB mesečno.

Infusion ::

Danes sem gledal v državnem registru podatke o naši hiši in mimogrede ugotovil da imamo tukaj možen 100/10 Mbit preko kabelske KATE NG. V primerjavi s trenutnim 8.5/1 ki jih dosegam pri Siolu je to ogromna izboljšava in verjetno najbližje optiki kar bom kadarkoli imel glede na to da živimo v malce bolj odročnem kraju. Ima kdo izkušnje s Kate NG? Najbolj me skrbi kakšen ping bo v igrah v primerjavi s Siolom ter stabilnost. Nisem še imel kabelske v življenju tako da nimam pojma.

6151 ::

A kdo ve če lahko kot fizična oseba naročiš poslovni paket pri telekomu?
https://www.telekom.si/poslovni-uporabn...

fireX88 ::

6151 je izjavil:

A kdo ve če lahko kot fizična oseba naročiš poslovni paket pri telekomu?
https://www.telekom.si/poslovni-uporabn...


ne....
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

brez-imenko ::

Najbolje da se sam pozanimaš pri kom, ki ga že ima. Eni pravijo, ki si lastijo tak paket, da ni nikakršnega problema imeti poslovni paket kot fizična oseba.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Infusion ::

A ve kdo kateri ponudnik ima v gameih kot so League of Legends in CS:GO najnižji ping? Trenutno sem na Telekomu in so se mi konkretno zamerili po dvajsetih letih zvestobe. Dve leti nazaj so mi dali Fritzboxa 7490 in mi celo zamenjali z drugim ko je crknil. Seveda Fritzi delujejo odlično ker so dražja roba in so res stabilni. Danes pa gre tašča na Telekom po nov komunikator za TV in ji delavka reče da moramo vrniti Fritzboxa ker nam ne pripada ter komunikator z njim ne bi delal (kljub temu da že mamo Box S in nam dela perfektno s Fritzom). Seveda je tašča popizdila, ko sem ji dan prej povedal da je to odličen in kar nekaj vreden modem ter jim zagrozila da gremo na T2. Delavke očitno ni brigalo kaj preveč in rabijo tistega 2 leti starega Fritza nazaj zarad inventure. Wat. Če nam ne pripada, zakaj so ga pa potem dajali?

flameir ::

Iščem paket za mladoporočenca. Ker je bilo stanovanje oderuško drago, so finance zelo omejene.
Rabila bi internet toliko, da lahko kakšen film potegneš v eni uri in pogledaš kakšen stream fuzbala.
Pri TVju rabiva FOX za njo, pa seveda Sport Klube saj prve dva, Sport TV vsaj prve dva.
+dve mobilni številki, 10GB interneta in nekaj smsov ter klicov na mesec je čisto dovolj / na osebo

Če ima kdo kakšna priporočila, bi bil res hvaležen.

starfotr ::

Je bila ohcet predraga ;-)

Poglej spletne strani ponudnikov, ane.
««
21 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282604 (1243) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677476 (19881) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem