» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
17 / 38
»»

gregor_m ::

Španski borci so od centrale oddaljeni cca 200m, kar je zelo vredu. Če imaš naslov na zaloški cesti bo ok. Vsekakor moraš it v poslovalnico pa verjetno lahko vsi operatirji preverijo kakšne so postavitve modemov trenutnih naročnikov.

MrStein ::

T-2 net+mobil 30 EUR oziroma 38 EUR (z in brez vezave).
20/10 Mbps.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

niq ::

Paketi A1 Mobilni net so kul glede na to da so LTE based kolikor sem razumel?

6151 ::

ne, saj ti po določeni količini podatkov hitrost gre na 2/1. Poglej še za net+mobil ki ga je MrStein predlaga, jaz sem prej čisto pozabil nanj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

alexz ::

pri tej ponudbi ni omejitev podatkov https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...

6151 ::

200GB je omejitev
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MrStein ::

Glede vezave: ker se pri predčasni prekinitvi vrne delež sorazmeren trajanju, se splača tudi za krajši čas. Odvisno od pogojev. Za preveriti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

alexz ::

6151 je izjavil:

200GB je omejitev

na njihovi strani piše da če naročiš zraven tv pol omejitev ni.

6151 ::

potem je pa že cena takšna, da ni vredno naročati
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

konspirator ::

Na papirju https://telemach.si/internet/hisni-inte... bolje kot A1 A1 Neskončni net https://www.a1.si/mobilni-internet/naro... , v praksi je potrebno testirati signal in zmogljivost bazne postaje.Na srečo ponujajo 7 dnevni brezplačni preizkus.
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Neuporabno, po 200 Gb gre hitrost pri telemachovem paketu na 64/64 kbps , tako da A1 Neskončni net še vedno zmaga.

Pogoji uporabe

Za paket Hišni internet veljajo Posebni pogoji uporabe storitev Hišni internet, ki med drugim po porabi 200 GB prenosa podatkov določajo znižanje hitrosti na največ 64/64 kbps.



edit
na 2/1 mbit gre 200 gb, sprememba začne veljati 8. 9. 2017
https://telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Ob...


10. avg 2017.
Obvestilo o spremembi Posebnih pogojev uporabe storitev Hišni internet
5. Hitrost prenosa podatkov se po porabljenih 200 GB zniža na 2/1 Mbps (prenos iz omrežja/prenos v omrežje) in se dodatno ne zaračunava.
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Uporaba je omejena na eno lokacijo, pri a1 paketu tega ni.
--

Zgodovina sprememb…

krepki ::

A je mogoče kdo iz telekom optike prešaltal na t-2 optiko na telekomovih vlaknih,internet,tv,telefonija in kako je zadovoljen.

jimyboy ::

Ali lahko pri paketu T2 net+mobil odpoveš naročnino za stacionarni-domači telefon pri Telekomu.

Katastrofa je tut da v SLO ne moreš dobil VDSL neta z ene 30/2 pod 30 EUR !

MrStein ::

Imam "T2 net+mobil", nimam pa "stacionarni-domači telefon pri Telekomu", tako da ne vidim, zakaj bi pri tebi bil pogoj.

Če greš odpovedat, pa za vsak slučaj obvesti T-2 (in Telekom), da naj bodo pozorni in ti ne izklopijo DSL linije "po pomoti".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

Da obudim temo.

Kako ste zadovoljni s telemachom, predvsem tisti na štajerskem koncu? Na mojem koncu ni možna kabelska storitev in imajo alternativo preko partnerskega omrežja D3i Ošo Mix

Kaj to sploh pomeni oz. kakšna je zmogljivost tega omrežja?

MrStein ::

Tu je tema o Telemach-u: KKS > Triera > UPC > Telemach
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

schurda ::

Ma, kar jst poznam, ga hvalijo. Zadnjič so zamenjali modem, ker je bil wifi slab, brez dodatnih stroškov. Ni kej, za pohvalit.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

morosito ::

na enem naslovu sem imel t-2 do včeraj...kakih 10 let...skratka lokacija občina ankaran.
trenutna vezava možna: samo vdsl

paket na t-2 vdsl 20/2...nikoli ni šlo čez 14/1.5

ogromno smo se kregali glede te hitrosti, poslali kakih 100x tehnika ki je vedno govoril da imamo slab kabel in zato naj se zadovoljimo s tem kar imamo ker če bi še težili bi šlo še slabše (pogodba od leta 2008).

Najbolj nas je razkurilo ker nas ni bilo doma 4 tedne in vmes je prišlo za plačat, smo prišli nazaj in smo imeli vse izklopljeno (bilo je treba plačati kazen od 19 euro z ddv za ponovni vklop...to se je zgodilo prejšnji mesec...kaj so lahko normalni? in to je bila pika na i da smo zamenjali ponudnika)

nato se je odločilo ker imamo tudi mobilne na telekom (LTE).
smo vzeli paket modri net.

prišel je tehnik vklopit Vdsl od telekoma....prekontroliral kabel in omarico, reku je da je možno imet novejši Vdsl.
zdaj imam hitrost 38.5/9.5 (v paketu pise vdsl 40/10 ali optika 100/40..ker pa optika je v izgradnji bo bil vdsl)

cena za 2 mobilne številke na lte, 20gb prenosa, 1x stacionarni telefon, 1x fiksen internet vdsl, 1x tv shema standard + balcan: vse skupaj 55 euro vezava 24 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

6151 ::

Jaz sem imel pri telekomu (modri net) sinhronizacijo dosti višjo od zakupljene hitrosti, 40/10 paket, dejanska 40.2/10.3 hitrost, tudi ob 2 televizijah. Vprašaj na tehnično pomoč, ti morda zvišajo, še posebej, če gledaš dosti TV.
Sedaj pri T2 imam sihronizacijo sicer manjšo kot pri telekomu, vendar še vedno dovolj visoko, da se dosega zakupljenih 20/10 tudi ob 2 televizijah. Sem pa originalno dobil 20/10 sinh, 2 televiziji sta mi uničili hitrost :D
Sem samo na forumu napisal in mi je v 3 urah nekdo iz tehnične nastavil linijo na 40/10

Cena za 1x mobilno 3000/3000/20GB LTE, 1x 400 enot, stacionarni telefon, 20/10 net, najvišja programska shema, 2 sprejemnika, 35€ fiksno+400enot (vezava 2 leti), 8€ mobilno. Naslednje leto bo sicer treba še naročiti programsko shemo, saj je po 12 mesecih brezplačne najvišje sheme konec.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Master_Yoda ::

Kaj je kaksna omejitev ce se preko telekomove optike narocim T-2 ali A1 ? Mislim da sem nekje prebral da je preko telekomove optike lahko dobim samo 100/10.

Trenutno cincam med T2 in A1.

A1 Kombo L (18.99 prvo leto, 53 eur drugo):
100/20
210+ programov
Stacionarna telefonija z neomejenimi klici.

Pri T-2 pa bi lahko dobil:

- T4-GIga (41.98 prvo leto, 51.98 drugo)
200/20
Programska shema L
Stacionarna stevilka (nic vkljuceno)
Osnovni mobilni paket (nic vkljuceno)

- Oranzni Optimum (19.99 prvo leto, 49.99 drugo)
100/10
Programska shema L
Stacionarna stevilka
Brezcasni midi (1000 minut, 1000 sms, 1gb)

Glede na ceno se nagibam k A1...

Kako drugace poteka prestop ISPja ? Ti pridejo priklopiti, ter nato odjavijo prejsnjega ali si kaksen dan ali vec brez interneta/televizije ?
Trenutne naprave moram verjetno vrniti Telekomu ? Box S verjetno ne, saj sem zanj placal 20 eur in se zavezal za 2 leti leta 2012 - takrat se ni bilo "leasinga" boxa?
Ali so pri A1 odprti porti (da nimam problema z laufanjem web paga na 80 oz 443 ? Imam svoj VPN ?) - imam svoj router, verjetno moram tehniku reci da naj mi nastavi njihovo napravo v bridge mode?

6151 ::

T2 ima pogosto akcije za 12 mesecev brezplacne XL HD + casovnega zamika na T3/T4 paketih (jaz sem poleti na poslovalnici v centru LJ (ajdovscina-poklici in vprasaj, gospod ki dela tam je zelo prijazen) videl plakat z to akcijo -ampak je bila omejena na le nekaj poslovalnic v LJ, tako da si moral imeti kar sreco, da si zasledil) , prav tako imajo trenutno najcenejso mobilno ponudbo (3000/3000/20 za 10€/m), kot nadgradnja v paketu za dobrih 7€ (ce nadgradis cisto osnovni mobilni paket brez narocnine). Na telekom omrezju so hitrosti omejene na 100mbit downloada in 50mbit uploada. Na stari telekomovi (ne gpon) optiki so hitrosti taksne kot so navedene za t2 omrezje.

Aja, mene je se tole prepricalo, da pri A1 brezplacno dobis v najem le en vmesnik za TV, pri t2 pa pri nekaterih paketih celo 2 in je kar ceneje.

Pri A1 se menda da dobiti tudi 100/100 za minimalno doplacilo, kar pri T2 na telekom omrezju ne mores.

Preklop traja nekaj ur, v tem casu si brez storitev.

Telekomov box lahko za ene 50€ prodas. Ce imas le en TV se ti ga ne splaca imeti, ker naslednjic, ko gres na telekom (kar ti po 24 mescih priporocam, saj tako izkoristis najvec akcij za nove narocnike), bo verjetno ze kak box s2 z 4k podporo zunaj.

Moras pa vrniti njihov modem. Najbolje kar v poslovalnico, ko ti prkelopijo.

Za porte pri A1 pa na zalost ne vem.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Master_Yoda ::

Hvala! Kako pa ugotovim ali imam gpon ali ne ? Pomoje nimam glede na to da sem optiko dobil zelo hitro ko so s tem zaceli leta 2008.

Mi pa je 1 TV cisto dovolj, ker ga gledajo samo drugi, tako da glede tega nimam omejitev. Tako da trenutno cincam med Oranznim optimumom in Kombo L pri A1. T4 paketi so seveda super ampak ne ponujajo toliko vec da bi opravicili vecjo ceno (ni akcije za 19 eur prvo leto).

IL_DIAVOLO ::

V novem letu nove podrazitve A1:

https://www.zurnal24.si/slovenija/a1-bo...

Robi_slo ::

zdravo,..

glede na trenutne podražitve paketov (A1, Telekom), se odločam katerega izmed ponudnikov vzeti.
Edini pogoj je internet in tv ( s časovnim zamikom) ... če je pač paket, ki ima še dodatno telefon/mobitel za nižjo ceno, je vsekakor bolje..
Torej išče se nekaj ugodnega.
Trenutno imam najbolj ogledano Teleom top trio A.

Kakšna ostala priporočila?
lp

barakus ::

Tokrat je A1 prvič javno razkril, zakaj je prišlo do podražitve. "Na žalost je več ponudnikov televizijskih programov (predvsem Pop TV, Kanal A, Brio, Kino, Oto, Planet TV, Sport Klub)



Zakaj ne ponudijo paket brez teh programov? Z veseljem bi ga vzel!

Kleemen ::

Pravkar mi je potekla 24 mesečna vezava na Modri paket pri Telekomu. Sedaj lahko koristim kakšno ugodnost oz. kaj predlagate? Res pa da razmišljam tudi o spremembi paketa, saj so Modri paketa kar dobro podražali v zadnjih 2 letih in glede na to koliko malo gledam tv razmišljam o ukinitvi Boxa, bi pa rad ohranil še vedno isto internetno povezavo (optika), mobilno in stacionarno telefonijo. Kateri paket od Telekoma predlagate?

Cruz ::

Kleemen je izjavil:

Pravkar mi je potekla 24 mesečna vezava na Modri paket pri Telekomu. Sedaj lahko koristim kakšno ugodnost oz. kaj predlagate? Res pa da razmišljam tudi o spremembi paketa, saj so Modri paketa kar dobro podražali v zadnjih 2 letih in glede na to koliko malo gledam tv razmišljam o ukinitvi Boxa, bi pa rad ohranil še vedno isto internetno povezavo (optika), mobilno in stacionarno telefonijo. Kateri paket od Telekoma predlagate?


Top Trio A(če ti 10/2 ni zadosti lahko doplačaš za boljšega, ampak se govori, da bodo povečali hitrost interneta zaradi podražitve paketa) + Dostopni A(najdi nekoga za kodo pa imaš prvo leto 8,99€, potem pa se po enem letu odločiš kako boš). Glede ugodnosti pa je edino možna vezava v kombinaciji z elektriko(popust 10€/m za 1 leto, vezava 2 leti).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Kleemen ::

Trenutno imam 100/20 tako da 10/2 premalo. :D Top trio ne pride v poštev, ker ima isto tv kot Modri paket, s tem da manj programov za 33eur na mesec dalje (brez vezave) + mobilna telefonija pride vse skupaj skoraj isto kot Modri paket s tem da imam počasnejši internet in manj tv programov. Bi pa vzel kakšen duo (internet 100/20 + stacionarc) + Dostopni A ali nekaj v tem stilu.

6151 ::

T2 na telekom optiki (T2net+mobil, doplacilo za 100/20?) Ce ne rabis stacionarca in TV
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kleemen ::

Telekom obvezno, edini ki imajo pri nas optiko, ostali ponudniki linija 10/1.

6151 ::

Saj imaš lahko T2 preko telekom optike
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kleemen ::

Ja ampak je skoraj ista cena, pa tudi mobilno telefonijo bi imel preko Telekoma tako da bi rad imel kar tam vse. 40-50eur na mesec kot je bilo na začetku ni panike, 75eur kot je sedaj modri paket pa too much, sploh glede na to da tvja skoraj nič ne gledam.

Bakunin ::

a1 kombo preko ts optike brez tv in telefona ter inet 100/20 ?
brez vezave 45,99 EUR/m
z vezavo 11,99 EUR/m Prvih 12 mesecev

mobilca prenesi na HoT....?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

MrStein ::

Zanimivo. Ima že kdo DSL od A1?
Kaki modem/ruter je?
Posebnosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Meni pride A1 priklopit cez dober teden dni. Lahko kar tehniku pri priklopu recem da mi da njihov modem v bridge mode, in mi naredi ali se moram zajebavati in klicati kasneje?

Bakunin ::

MrStein je izjavil:

Kaki modem/ruter je?


sedaj se priklaplja tole:

- Technicolor TG788 v2
- UBEE TVW625

morosito ::

jaz imam t4 mega...ko sem odstranil innbox router in huawei škatlico (ki pretvarja SFP v ethernet) in zrihtal router ki ima SFP vklop se mi je povezava iz 100/10 povečala na 300/40 avtomatsko brez da bi plačeval kaj več....

morosito ::

aja...lahko se zgodi da se router nebo povezal na internet zato morate v nastavitvah klonirat MAC adress od tiste telekomove škatlice (huawei) ki pretvarja kabel od optične doze v ethernet da bo njihov sistem zaznal ko da bi bil ta pretvornik....pa treba je ugotovit kateri VLAN-id imaš....sam ni težko....

veliko operaterjev če gostuješ na druga omrežja, morajo vpisovat mac adress....da bi ti centrala dovolila....odsvetujem klonacijo MAC adress od innbox-a...

martincek1 ::

Sem pred menjavo... trenutno na T2 plačujemo cca 55e na starem paketu: 10/2 kabl, dva telefona, TV nek bogi M paket.

    Telekom optika je napeljana do bajte

    10/2 na kablu mi je čist kul, če dela na 100% in vedno, tko kot zdaj na T2. Nism čist prepričan, loh da se bom vseen odloču za 50/20.

    Telefona ne rabmo. V bistvu tud TVja ne.

    Če bi vzel TV, mi je kul M shema


Opcije:

1)
Paket TopTrio A - 32.5e/mesec(20e 1 leto+45e 2 leto) - internet optika 10/2, TV kr kul, telefona ne bomo prklopil

2)
Samo internet - 10/2 minimalno + lahko po kablu, reliable. Kje je najceneje? Gledal sem A1 in sploh ne vidim opcije, Telemach ima Net Gold ki je s 30.5e skor tolk kot TopTrio. Telekom ima ceno 25.5e(20e 1 leto+31e 2 leto) - 10/2 optika, T2 pa kot kaže celo 10/10 optika za 24e . Torej je moj zdajšnji ponudnik najcenejši. Je kje kakšen hakelj, da na koncu ne bo optika 10/10 zaradi telekomovega omrežja in njihove omejitve?

3)
Internet + Televizija - 10/2 minimalno + lahko po kablu, reliable. Kje je najceneje? Sploh ne vem kje iskat, ker majo vsi neke threesome paketke.

Se opravičujem za ta wall of text, priznam da sem to mal naredu tud zato, da razbremenim svoje možgane. Če kdo pomaga, se mu v naprej zahvaljujem.

Ganon ::

Telekom: četrtič v zadnjem letu so mi podražili paket Modri, iščem alternativo
Telemach: mamljiva akcija za Gold Trojko Extra (36 evrov na mesec, polni dve leti), vendar mi ponujajo samo kabelski internet z obupnim uploadom
A1: trenutno mi je cenovno zanimiv paket Kombo M, ki se bo čez slab mesec podražil, internet je enkrat počasnejši (50/10 Mb/s), kot ga imam sedaj (to bi še sprejel), zaračunajo mi časovni zamik (3 evre mesečno) in dodaten digitalni Tv vmesnik (4 evre mesečno)
T2: tudi tukaj opažam podobne neumnosti, kot je plačljiv časovni zamik (5 evrov mesečno)

Nikakršna ponudba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Bakunin ::

martincek1 je izjavil:

2) Samo internet - 10/2 minimalno + lahko po kablu, reliable. Kje je najceneje? Gledal sem A1 in sploh ne vidim opcije,


kombo paketi = kombinacija ;-)


https://www.a1.si/tv-paketi

iz "Kombo" seznama (na levi) odkljukaj (odstrani) "Televizijo" ter "Stacionarno telefonijo" in prideš pri "Kombo M" (50/10 optika, 30/5 DSL) na 13,99€ prvo leto z vezavo oz. 38,99€ brez vezave.

alexz ::

net+tv pri telekomu ni več mogoče imet od konca leta 2016. paket se je imenoval TopDuo TV

https://web.archive.org/web/20160302005...

torej če bi radi net+tv sta edini opciji A1 in T-2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

Kleemen ::

Jaz bi rad spremenil iz Modrega paketa na Telekomu na drugi paket z istim internetom (optika 100/20), stacionarno in mobilno telefonijo. Ubistvu isti paket kot je Modri, samo brez TVja. Kateri paket oz. katera dva paketa priporočate? S Telekomom sem zadovoljen, tako da ostajam pri njih, ampak zadnje mesece skoraj nič ne uporabljam tv boxa, tako da bi rad skenslal tv, ostalo mi je super. Sedaj plačujem za komplet četvorček 70eur, za "trojček" brez tvja predvidevam da bi bilo okrog 30-40eur?

6151 ::

Boš moral na T2 ali pa A1, če boš hotel prišparati. Telekom nima trojčkov brez TV, samo internet je zelo drag
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kleemen ::

Pri nas je zaenkrat optika samo za tiste ki so na Telekomu, vsaj tako so rekli, ker imamo na novo speljane kable, tako da kar se tiče interneta sem zelo zadovoljen. Kaj pa dvojček internet + stacionarna telefonija? In potem posebej vzamem še mobilno telefonijo, ki je 8eur na mesec kar sem gledal.

6151 ::

To o omejitvi ne more biti res.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mazid ::

Pr nas doma je mozen samo vDSL.
Trenutno mam Telemachov total trio. Internet pa telefon sta od telemacha, tv je pa na total tv prek satelita.
Paket mam 10/x ampak max dosezem tm tm 4.5Mb prenosa. To je tud razlog da ne morm met tv prek neta. Kabli so bakreni stari ene 20 let v lasti Telekoma. Oddaljenost od centrale ene 3-4km. Je res to krivo za tok pocasen net? Ka bo lahko se pogrintal da bi blo bols?
DESKTOP:I7 6700K|Asus Z170 Pro Gaming|DDR4-2800 G.SKILL|
8192MB MSI R9 390X|SSD 256GB 850PRO|850W XFX PRO SERIES|ZALMAN Z11 NEO

6151 ::

mazid je izjavil:

Pr nas doma je mozen samo vDSL.
Trenutno mam Telemachov total trio. Internet pa telefon sta od telemacha, tv je pa na total tv prek satelita.
Paket mam 10/x ampak max dosezem tm tm 4.5Mb prenosa. To je tud razlog da ne morm met tv prek neta. Kabli so bakreni stari ene 20 let v lasti Telekoma. Oddaljenost od centrale ene 3-4km. Je res to krivo za tok pocasen net? Ka bo lahko se pogrintal da bi blo bolJ


Ja, moraš biti kar blizu centrale, da imaš vredu sinhronizacijo. Dajejo počasi hibridne modeme, ki kombinirajo LTE in pa net prek bakrenega kabla, za 30mbit+/s, ampak bo še verjetno potrebno počakati nekaj mesecev. Nad 2km oddaljenosti je redkokje več kot 20mbit/s downstreama. Preostane ti mobilni net, naprimer telekomov 50/10 neomejeni, ali pa kaj podobnega od A1, če želiš menjati.

Pri nas doma smo 300m stran od centrale in dobimo ~80/30 sinhronizacije na paketu 20/10, kolega 1km od centrale pa dobi sinhronizacijo le ~40/15. Vse je odvisno od kvalitete, predvsem pa od dolžine kabla.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

alexz ::

Kleemen je izjavil:

Pri nas je zaenkrat optika samo za tiste ki so na Telekomu, vsaj tako so rekli, ker imamo na novo speljane kable, tako da kar se tiče interneta sem zelo zadovoljen. Kaj pa dvojček internet + stacionarna telefonija? In potem posebej vzamem še mobilno telefonijo, ki je 8eur na mesec kar sem gledal.


net 100/20 + voip

telekom : 45,99 € / 19,95 €

a1 : 47,99 € / 12,99 €

ta druga je akcijska cena prvo leto pri vezavi za 2 leti
««
17 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282604 (1243) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677476 (19881) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem