» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
13 / 38
»»

Kleemen ::

Imam problem in sicer Novembra lani sem vzel paket Modri pri Telekomu in se vezal za 2 leti. Že od prvega dne imam probleme z internetom, na začetku so bili samo občasni izpadi interneta vsake par ni, kar ni še tak problem. Sedaj mi že kakšen teden praktično ne dela siol box oz. dela ampak non stop so kockice na tvju, tako da se realno ne da normalno gledat tvja. Internet dela s hitrostjo okrog 6mb/s download, upload okrog 0,5mb/s - v pogodbi piše okrog 20/2 ampak živimo daleč proč od centrale (2,5km) tako da normalno da počasnejši internet. Prej sem imel Amis in so bili isto občasno izpadi, ampak ko ni delalo ni delalo, ko je delalo pa je delalo normalno. Internet je bil isto močen, tv preko komunikatorja pa je delala brez problema in brez motenj.

Javil sem že na Telekom in mi sporočijo kako in kaj, tehniki so povedali da bodo sigurno še naprej problemi ker smo predaleč od centrale + kabli do naše hiše so stari okrog 20 let. Razmišljam o odstopu od pogodbe, glede na to da je njihova krivda da storitve ne delujejo je pogodbo mogoče prekiniti ali kje lahko vidim pogoje? V primeru odstopa bi šel nazaj na Amis in Simobil, kjer imajo zelo ugodno trojko flex s praktično isto ponudbo kot jo ima Modri paket. Predlogi?

fireX88 ::

Jaz imam modri ter sem tudi stran od centrale cca 2km in nekaj m. Internet imam stalno 19,8/1,8 (nekaj takšnega, odvisno kak ose postavi modem, imel sem tudi že preko 22, ne vem zakaj takšno nihanje). Res pa da, sem imel pred modrim težave (prekinjanje, padec uploda tudi na 0,1M itd... Jaz sem težil toliko časa, dokler mi niso zamenjali modem (celo 2x), no skratka sedaj nimam problema.
Če si vezan, boš verjetno mogel tudi odplačati to vezavo (razen če je kje kakšen zakon, da lahko na podlagi omenjenih težav od tega odstopiš brez poplačila stroškov).

Vendar ne razumem, zakaj ti tega niso že prej povedali? Ali so ti, pa si vseeno reskiral? Zakaj si se vezal? Obstaja varianta, da vzameš testno 1M in vidiš kako in kaj. Drugače se pa ne zanašaj na 20/2. Preberi si ponovno piše DO 20/2, kar pomeni, koliko ti dopušča linija.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Kleemen ::

Meni je že tehnik pri vezavi povedal da bo problem z boxom ker pobere veliko neta in da znajo biti problemi. Več ali manj je delalo brez problema, sedaj pa non stop težave. Tehnik je rekel, da je odvisno tudi od vremena, glede na to da je slaba povezava. Kadar piha je net počasnejši, itd. Vče kot 6mb/s ne gre nikoli, sicer pa vem da je do 20/2 to mi ni panike, problem je ker siol box ne dela oz. zelo slabo, tako da se ne da normalno gledati tvja. V primeru prekinitve pogodbe treba odplačat, ampak to je če hočeš samo odpovedati. Pri meni so problemi in če jih ne znajo rešiti oz. če se ne dajo rešiti verjetno prekinejo brez odplačila, ali pač? V drobnem tisku pogodbe ne piše nič glede tega. A modemi obstajajo različni? Močnejši ali kako? Za siol box vem da obstajata dva, ampak razlika je samo v določenih funkcijah, kar se tiče moči sta enaka.

fireX88 ::

mislim, da so modemi vsi enaki.. mogoče jim je bila menjava modema pri meni samo krinka, pa so dejansko uredili zadevo v centrali. pa si vezan s kakšno napravo?
Jaz jim bi pisno pisal na tvojem mestu, da naj uredijo (tako ali drugače) v drugače odstopiš od pogodbe, vendar se prej pozanimaj kako in kaj, ter koliko boš imel stroškov s tem, če jih boš imel..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

THn5 ::

Mene zanima glede pisnega odstopa od pogodbe. Prek amisa sem bil vezan 2 leti, zdaj po preteku dveh let sem se dolocil zamenjat ponudnika. V petek mi pridejo priklopit iz telekoma tv in internet, vendar kako je z opremo amisa, ali se vedno oni (v tem primeru telekom) odpeljejo staro opremo in uredijo odklop pri amisu ali je treba to storit pisno oz. jim sam odnesti opremo nazaj? Ker nebi zelel oddati odklopa danes in bi posledicno ostal brez storitev do telekomovega priklopa. Je sploh mozno, da priklopijo ce amis ne naredi odklopa?

Lp

fireX88 ::

Ti si verjetno šel na telekom in tam podpisal novo pogodbo? V tem primeru (verjetno) si tudi podpisal, da oni uredijo vse potrebno za preklop z Amisom. V tem času nisi brez interneta. Preden te bodo odklopili, ti bodo javili preko telefona ali SMS. Offline boš bil cca 2uri, oz toliko časa, dokler telekom vse ne priklopi. Mislim, da pisnega odstopa ne potrebuješ, saj kot sem napisal na začetku to uredi vse telekom, kar se pa tiče opreme pa nima telekom pravice vzet tega, ker nji njihovo. Verjetno te bo AMIS kontaktiral, kdaj bodo prišli iskat opremo. Če si, katero koli opremo kupil pri njih, ravno tako ti je nimajo pravice vzet (pri telekomu je to bil včasih tv komunikator).

So ti na telekomu povedali kako drugače?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

MrStein ::

Kleemen, tvoja pogodba več ne obstaja, le opazil nisi. In Telekom upa, da še dolgo ne boš in boš pridno plačeval storitev, katere ne prejemaš. (iz firbca: koliko plačuješ za 6mega interneta - TV kot razumem ti ne deluje?)

Kako se lahko po več kot deset let DSL-a (na voljo je dlje, kot so eni tule živi) še vedno pojavljajo taka vprašanja?

Če ne morejo lifrati, kaj je v pogodbi, jih opomni, naj popravijo, ali poberejo šila in kopita.

Drug ponudnik na istem ubogem kablu sicer ne bo mogel dosti boljše storitve izvajati, lahko pa probaš, mogoče z drugo tehnologijo dobijo sprejemljive rezultate. Alternative so 3G/LTE, optika, TV kabel itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

THn5 ::

fireX88 je izjavil:

Ti si verjetno šel na telekom in tam podpisal novo pogodbo? V tem primeru (verjetno) si tudi podpisal, da oni uredijo vse potrebno za preklop z Amisom. V tem času nisi brez interneta. Preden te bodo odklopili, ti bodo javili preko telefona ali SMS. Offline boš bil cca 2uri, oz toliko časa, dokler telekom vse ne priklopi. Mislim, da pisnega odstopa ne potrebuješ, saj kot sem napisal na začetku to uredi vse telekom, kar se pa tiče opreme pa nima telekom pravice vzet tega, ker nji njihovo. Verjetno te bo AMIS kontaktiral, kdaj bodo prišli iskat opremo. Če si, katero koli opremo kupil pri njih, ravno tako ti je nimajo pravice vzet (pri telekomu je to bil včasih tv komunikator).

So ti na telekomu povedali kako drugače?


Ja neki v tej smeri, da bi mogel jaz odjaviti pri amisu, najboljse tisti dan, ko pridejo priklopit. Zdaj verjetno imajo tut kaksen odpovedni rok pri amisu, da nemores kar odklopit lepega dne in ciao.

fireX88 ::

Wtf se grejo? Jaz nisem rabil nič odpovedat, so vse na ts uredili.. Dejansko boš moral tisti cas plačevati oba.. Bedarike
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Infusion ::

Pozdrav, mene neki zanima, danes grem pri Siolu nardit nadgradnjo iz starega 4/1 na minimalno 10/1 na VDSL kablu. Tehnična pomoč mi je rekla da bi v downloadu lahko maksimalno dosegel nekje 10-15 mbit zaradi oddaljenosti od centrale. Nekaj me zanima, ali je možno da bi na temu istemu VDSL kablu imel minimalno 10 mbit uploada namesto tega ubogega 1mbit?

Infusion ::

Oprostite za double post, še nekaj sem pozabil, optike verjetno ne morem met dokler se Telekom ne zgane in naredi optiko v naši vasici katere verjetno še 5 let ne bomo dočakali?

Invictus ::

Telekom polaga optiko samo še če dobi evropska sredstva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fireX88 ::

to se ne dviguje sorazmerno, razen v določenih pogojih (npr optika, dovolj blizu centrala...). glede na to, da si oddaljen od centrale in boš dosegel 10do15m downloada si lahko srečen, da boš obdržal 1M UP. Kar se pa tiče optike pa ti ne vem povedat, nimam kristalne krogle..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Okapi ::

Infusion je izjavil:

Oprostite za double post, še nekaj sem pozabil, optike verjetno ne morem met dokler se Telekom ne zgane in naredi optiko v naši vasici katere verjetno še 5 let ne bomo dočakali?
Zgane se lahko tudi vas, zbere denar (tudi zaprosi za evropska sredstva) in financira položitev optike. V dobrih starih časih so na tak način marsikateri telefonski kabel do vasi potegnili.

O.

Infusion ::

Kako je pa pri drugih ponudnikih, npr. Telemach? Kakšni so pogoji pri njih da dobiš optiko?

Pinturicchio ::

Ker se selim na nov naslov, sem se podrobno "vrgel" na ponudnike paketov. Osebno sem prišel do zaključka da se še najbolj splača vzeti Telemach (odvisno tudi od lokacije). Dokaj poceni paketi in kar mi je najbolj pomembno da je TV ločen od interneta. Medtem ko drugi ponudniki zagotavljajo linijo DO X Mbit (torej lahko je 10Mbit ali 30Mbit, boš plačal isto), Telemach ponuja 100% obljubljeno hitrost ki jo plačaš. Plus tega da tudi ni skrbi da bi TV odžirala povezavo. Zenkrat gledam paket Gold trojka za 46€ (dobiš osnovno programsko shemo - 130+ programov + 60Mbit! internet).

Amdforce ::

Telemah je super. Tudi ce obremenim linijo do konca, hd tv kanali delajo normalno in ni padca hitrosti nikjer...

zrataj4201 ::

Lahko kdo potrdi tudi za bivši turnšek kabelsko.Da programi delajo in da je hitrost zagotovljena. Ali se morda kaj tv ali internet zatika? Imam T2 a mi je Telemach bolj ugoden in hitrejši.Samo da dela kot mora. Veliko se jih namreč pritožuje čez telemah, ne vem pa če v omrežju turnšek?
Hvala

Han ::

Telemach deluje v nekdanjem Turnškovem omrežju v redu. V zadnjem letu dni sta bila v Celju le dva malo večja (nekaj urna) izpada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

THn5 ::

fireX88 je izjavil:

Wtf se grejo? Jaz nisem rabil nič odpovedat, so vse na ts uredili.. Dejansko boš moral tisti cas plačevati oba.. Bedarike


Tocno tk, sm bil pr amisu danes pa pravijo da morm pisno dat "odpoved", pol majo pa uni 30 dni casa da odklopijo. Zdj napisat jim moram kdaj pride telekom priklopit, ampak to ne pomeni da bodo oni takrat odklopli, ker majo menda precej "guzvo" 8-). Ocitno sem samo odvisn od njihove dobre volje, kdaj se bodo oni odlocli tk da v teoriji lahk dobim drug mesec polno poloznico od amisa in telekoma:))

AC_DC ::

Nisi podpisal v pogodbi pri novem ispju, da oni uredijo v tvojem imenu pri starem ispju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

THn5 ::

Ne, ker mi je prodajalec pri telekomu rekel, da moram sam odjavit pri amisu. Sem izrecno vprasal, ce oni vse to uredijo.

jizzer ::

THn5 je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Wtf se grejo? Jaz nisem rabil nič odpovedat, so vse na ts uredili.. Dejansko boš moral tisti cas plačevati oba.. Bedarike


Tocno tk, sm bil pr amisu danes pa pravijo da morm pisno dat "odpoved", pol majo pa uni 30 dni casa da odklopijo. Zdj napisat jim moram kdaj pride telekom priklopit, ampak to ne pomeni da bodo oni takrat odklopli, ker majo menda precej "guzvo" 8-). Ocitno sem samo odvisn od njihove dobre volje, kdaj se bodo oni odlocli tk da v teoriji lahk dobim drug mesec polno poloznico od amisa in telekoma:))


Probaj it na telekom, oz. v tisto poslovalnico kjer si storitev naročil, in povprašaj(prosi), kaj lahko oni storijo v tem primeru, ker nočeš biti potlej priklopljen še na amisu (30 dni wtf?). Če nebodo sprve za to, zagrozi malo še z tem da od naročenega pač odstopaš dokler na amisu ne uredijo (seveda če imaš še možnost to narediti).
Ponavadi na telekomu ni problemov z takimi stvarmi.

Sem bil prejšnji mesec pri njih ker je zadnje časa precej metalo internet ven (tv je delal normalno), da mi naj zamenjajo modem, ker druga ne mora bit (pa star je bil že menda 8 let). Sem v istem trenutku dobil modem, starega sem pustil tam. Problem solved.

AC_DC ::

Amis to opcijo ima, tako da zelo dvomim da je TK nima.
http://spoznaj.amis.net/internet/zamenj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

fireX88 ::

Mogoče ostali ponudniki dovolijo odklop preko novega ponudnika (iz ts na amis je možen takšen prehod da vse amis uredi), amis pa tega ne dovoli (iz amisa na ts). Edini razlog vidim po dodatnem zaslužku amisa, ceprav ne bos uporabljal njihovih storitev ali pa enostavno mislijo, da se naročniku ne bo dalo s tem ukvarjat in zaradi dvojnih stroškov odnehal s prehodom.

Ko sem prestopal iz t2 na telekom je vse telekom uredil za prestop.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

MrStein ::

Pinturicchio je izjavil:

Ker se selim na nov naslov, sem se podrobno "vrgel" na ponudnike paketov. Osebno sem prišel do zaključka da se še najbolj splača vzeti Telemach (odvisno tudi od lokacije). Dokaj poceni paketi in kar mi je najbolj pomembno da je TV ločen od interneta. Medtem ko drugi ponudniki zagotavljajo linijo DO X Mbit (torej lahko je 10Mbit ali 30Mbit, boš plačal isto), Telemach ponuja 100% obljubljeno hitrost ki jo plačaš. Plus tega da tudi ni skrbi da bi TV odžirala povezavo.

Saj pri drugih je tudi tak.
Recimo T-2.
Hitrost po pogodbi.
TV ne vpliva na internet.

Je pa res, da če si predaleč od centrale, potem višjih hitrosti ne moreš imeti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pinturicchio ::

MrStein je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Ker se selim na nov naslov, sem se podrobno "vrgel" na ponudnike paketov. Osebno sem prišel do zaključka da se še najbolj splača vzeti Telemach (odvisno tudi od lokacije). Dokaj poceni paketi in kar mi je najbolj pomembno da je TV ločen od interneta. Medtem ko drugi ponudniki zagotavljajo linijo DO X Mbit (torej lahko je 10Mbit ali 30Mbit, boš plačal isto), Telemach ponuja 100% obljubljeno hitrost ki jo plačaš. Plus tega da tudi ni skrbi da bi TV odžirala povezavo.

Saj pri drugih je tudi tak.
Recimo T-2.
Hitrost po pogodbi.
TV ne vpliva na internet.

Je pa res, da če si predaleč od centrale, potem višjih hitrosti ne moreš imeti.


T-2 res ima hitrost po pogodbi (če ti le linija omogoča), TV pa si deli linijo 100% (kot Amis in telekom), le Telemach ima posebej: "Kakovostna internetna povezava, neodvisna od televizijskega signala", tako piše na njihovi strani. In zato se veliko uporabnikov zaj... ker ne dosegajo maksimalnih hitrosti, potem pa imajo kockice na TV.

Pinturicchio ::

Sem se pa včeraj šel pozanimat tudi za paket Modri na telekomu (mi je zanimiv) in sem dal prej preverit točno linijo, ki jo bom dosegal (za VDSL je obljubljeno 30Mbit) in če bo vsaj 20Mbit, mislim da bom celo vzel ta paket.

MrStein ::

Pinturicchio, internet dela na polno, ne glede na delovanje TV.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destiny ::

fireX88 je izjavil:

Mogoče ostali ponudniki dovolijo odklop preko novega ponudnika (iz ts na amis je možen takšen prehod da vse amis uredi), amis pa tega ne dovoli (iz amisa na ts). Edini razlog vidim po dodatnem zaslužku amisa, ceprav ne bos uporabljal njihovih storitev ali pa enostavno mislijo, da se naročniku ne bo dalo s tem ukvarjat in zaradi dvojnih stroškov odnehal s prehodom.

Ko sem prestopal iz t2 na telekom je vse telekom uredil za prestop.


Tudi pri prehodu iz Amisa na TS vse uredi TS. Sem ravno pred kratkim poslal pogodbo in obrazec za menjavo ponudnika.

MrStein ::

M-XXXX je izjavil:


PS: za 36€/mesec imaš pri telekomu 50/20 paket.

Kateri paket? (imajo zmedo na spletni strani, včasih je obstajal "cenovni kalkulator", kjer je bilo pregledno, a imajo to še danes?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AC_DC ::

Če ima 50/20, potem je v igri ftth.

paket topsolo:
29,95 + 6
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

MrStein ::

Hmm, pa še to je akcijska cena, ki velja le 4 mesece, nato je ... oziroma še bolj komplicirano:
prve 4 mesece je 18 (+6) EUR, nato 30 (+6) EUR, po dveh letih pa 33,61 (+6) EUR. (in spet drugače, če se ne vežeš 24 mesecev...)

((sicer T-2 ima 60 / 25 Mbit/s na VDSL, tako da bi lahko to bilo tudi tam, teoretično))

Anyway, nimam optike priklopljene, tako da bom še tu ponovil vprašanje:

20 down / 10 up , 40,98 EUR na mesec

Je kje kaj bolj ugodnega?

(oziroma alternativna primerjava: 20 down / 2 up , 36 EUR)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jukoz ::

Zdravo!

Je kdo iz BS3 in ima Amis/Domcommerce optiko? Deluje OK?

Hvala!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


20 down / 10 up , 40,98 EUR na mesec

Je kje kaj bolj ugodnega?

Ja, je: 20 down / 10 up , 29,99 EUR na mesec (+ SIM z neomejeno klici in 2GB prenosa)
(za VDSL, na optiki pa je 50/10)
paket "T2 NET + MOBIL" z vezavo za 2 leti (ni vezano z verigo, kadarkoli se lahko prekine ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Neznalka ::

Ali pri kabelskem internetu vedno dobiš hitrost, za katero plačaš, oz. vsaj 90% te hitrosti? Ker imajo napisano hitrost DO..., enako kot pri DSL, čeprav naj bi bil manj odvisen od kablov. Kako pa je kaj glede stabilnosti pri Telemachu, ali kaj prekinja oz. niha povezava?

strom_15 ::

Načeloma vedno dobiš toliko kakor piše v pogodbi. Ko sem bil pri njih na kablu sem imel vedno dosežene naročene hitrosti (neodvisno od ure in dneva meritev). Sedaj sem pa na optiki in tam pa sploh ni težav. LP

BorutK-73 ::

Neznalka je izjavil:

Ali pri kabelskem internetu vedno dobiš hitrost, za katero plačaš, oz. vsaj 90% te hitrosti? Ker imajo napisano hitrost DO..., enako kot pri DSL, čeprav naj bi bil manj odvisen od kablov. Kako pa je kaj glede stabilnosti pri Telemachu, ali kaj prekinja oz. niha povezava?

Internet je ločen od TV in radio signala in ne vpliva na hitrost. Hitrost je konstantna, glede stabilnosti je pa odvisno od lokacije. Imaš pa help desk kjer se da vse zmenit če se lepo pogovarjaš, z zmerjanjem ne boš prišel daleč.

Neznalka ::

Ja to vem da je ločeno, saj bi vzela samo zaradi interneta, tv pač pride zraven. Je pa veliko dražje od DSL, že sam priklop, zato se raje prej pozanimam. Kako to misliš, da je odvisno od lokacije? Po forumih sem brala, da omejujejo hitrost ob bolj zasedenih urah, da blokirajo določene porte in da določene spletne strani ne delajo.

MrStein ::

Tam, kjer imajo slabe, stare kable, bo več problemov, kot tam, kjer je vse "novo".
To velja za vse vrste kablov.
Lahko sosede vprašaš, kak jim deluje, ali pa na forumu, če je kdo na isti lokaciji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Neznalka je izjavil:

Po forumih sem brala, da omejujejo hitrost ob bolj zasedenih urah, da blokirajo določene porte in da določene spletne strani ne delajo.

To pa ne verjamem, je pa tudi po slo zakonodaji prepovedano omejevati določene storitve.
Glede stabilnosti linije: kdaj pa kdaj tudi vrže ven brez najave, pa kar hitro porihtajo. Pri meni ki sem doma malo ven iz vasi je linija "up" 99%. Se pozna da imajo vse kable v zemlji.

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Neznalka je izjavil:

Ja to vem da je ločeno, saj bi vzela samo zaradi interneta, tv pač pride zraven. Je pa veliko dražje od DSL, že sam priklop, zato se raje prej pozanimam. Kako to misliš, da je odvisno od lokacije? Po forumih sem brala, da omejujejo hitrost ob bolj zasedenih urah, da blokirajo določene porte in da določene spletne strani ne delajo.

Ja, to omejujejo zlobni iluminati in prostozidarji, da ljudje nebi prepoznali orgonskih topovi in chemtrailov.

Če je na internetih napisano je absolutna resnica !!! 11111

MrStein ::

Seveda blokirajo določene porte. Aja, če je govor o iluminatih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

swift ::

Živjo,
je mogoče kdo iz okolice Murske Sobote? Imam namen preiti k drugemu ISP-ju ker sem s trenutnim nezadovoljen(Telemach), pa me zanima kako stabilna sta ostala dva Amis in Siol. Zadnjih par mesecev je pri telemachu postalo že običajno če ti na teden pade po 4x-5x linija dol po par minut, zgubi tujino, je ogromen packet loss po par ur, itd.

PromeuZ ::

Po več kot eno-mesečnem čakanju na priklop storitev, za katere so zatrjevali, da se načeloma uredijo "zelo hitro" moram deliti svojo frustracijo. Sicer sem imel na drugi lokaciji 3 leta nazaj dokaj dobre izkušnje z njimi, a po teh kolobocijah, me ima da bi še tam zamenjal operaterja...

[rant]Sicer je imel najbolj ugodno ceno za storitve, ki se potrebujejo, vendar ima AMIS popolnoma zanič podporo. Na telefon jih je problem dobiti, na emaile odgovarjajo z nekaj dnevno zamudo, obljube o kontaktu z njihove strani pozabijo... [/rant]
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

MrStein ::

swift, če se noben ne oglasi (prasci nemarni...) lahko sam probaš.
Najprej prebrksaj ponudbo (cenik).
Potem lahko pokličeš ISP, da pove svoj pogled (ali imajo lastno centralo in podobno, sicer to ni nujno za dobro delovanje).
Na koncu lahko naročiš in sam testiraš. Če ne dela zadovoljivo, lahko kadarkoli prekineš (in ostaneš na telemach-u, do nadaljnega).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PromeuZ ::

Po štirih dneh se je Amis blagovolil odgovoriti na email, v katerem sem dobil generično floskulo in popolnoma nobene relevantne informacije. Thumbs up njihovem HR-u za odlično izbiro kadra za customer / sales support.

V iskanju novega operaterja tudi na drugi lokaciji, me zanima kakšne izkušnje imate z drugimi operaterji na BS3 optičnem omrežju?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Morta ::

Za BS3 ti svetujem najcenejši najem, ker razen priklopa samo delovanje od najemnika optičnega omrežja ne zahteva skoraj nič. Tudi s stabilnostjo je ok, če pade pač pade vse :)

MrStein ::

No, upoštevaj tudi pogostost sporočil na forumu tipa "tujina ne dela". To je odvisno od vsakega ISP ločeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Insane123 ::

Zdravo,

zanima me kateri ISP je najboljše izbrati v Ljubljani? Rad bi imel samo internet (brez TV in telefonije), je pa možnost optike tudi. Zanima pa me v rangu do 30e recimo.

Lp
««
13 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282611 (1250) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677480 (19885) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem