» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
11 / 38
»»

zero_max ::

Hvala, glede T2...a ne bodo oni šli v stečaj? Je sploh smiselno z njimi kaj sklepati?

fireX88 ::

to pa ne vem, če bojo šli se bo verjetno podjetje dokapitaliziralo in bo poslovalo naprej. znalo se bi zgodit, da ga kupijo. moje mišljenje, saj nisem ekonomist.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

MrStein ::

zero_max je izjavil:


in da pri tem ohranim sedanjo številko mobilnega telefona

To gre pri vsakem paketu in ponudniku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

Kaj je trenutna najcenjša možnost dostopa do spleta preko DSL? Lahko tudi preko UMTS, vendar mora biti IP naslov javen. Seveda za neomejeno količino podatkov.

Najceneje za ADSL kar najdem je 23 EUR. Ima kdo manj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

MrStein ::

Če že imaš analogno telefonijo, lahko dobiš za manj, recimo 18 EUR pri T-2.
Drugače bo težka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

Ne, na liniji imam samo ADSL storitev. Jezi me, da je osnoven dostop do spleta vsaj 23 EUR, medtem ko se za popoln nabor storitev relativno malo doplača.

Kako so sedaj prakse, če odpovem ADSL in ga čez 3 leta vzamem ... plačam priklop Telekomu?

fireX88 ::

ne, ker ti že imaš telefonski priključek. ne vem pa, kaj se zgodi, če odjaviš tudi telefon.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

MrStein ::

Mogoče kaka mobilna varianta...

Drugače pa "misija nemogoče": prijateljski dogovor s sosedom (ali več, še boljše) o deljenju interneta (storitve in stroška).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xda develope ::

Zdravo!
Zanimam se za prehod iz siola(telekoma) na amis trenutno siol plačujem 56EUR internet 4/1+mega hd(shema).Na amisu bi me prišlo 52EUR internet z hitrostjo do 15Mbps in razširjena shema.Uporabljalo se bo 2 tvja in me zanima kakšno hitrost lahko pričakujem na računalniku(torrenti ko sta prižgana oba tvja).Na voljo imamo samo dsl.Optike nimamo.Kakšna je kaj kakovost pri amisu.Vem da sem moral pri telekomu vsaj 1x na mesec klicati ker jemkaj zaj******o.Aja paket ki si ga ogledujem je Trojka flex.
Lp

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

pa imaš sploh možnost veš kot 4M, tudi tukaj za biti problem.

mogoče si poglej top tri b: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

drugače pa teoretično SD programi porabi okoli 4M, se pravi če boš imel dva ti bo tam okoli 8 in ti bo ostalo 7. to je teoretično, ne vem koliko ti linja podpira.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

xda develope ::

Možnost se mi zdi da imam.Sosed ima 10/1.V paket imam 4/1.Toptrio B se mi ne izplača ker nimam vseh programov brez dodatnih opcij 20€(mega hd+ balkan).V amisu imam to vse za 52€.

fireX88 ::

če ti misliš fuart hd na bakru boš imel bolj bogo ostalo (sploh pa če boš imel linijo (če) 15M). hd pobere okoli 8M in če boš dva tv-ja potem odpiši tole. drugače pa da, vzami tole kar je ceneje. drugače pa jaz imam siol doma, in imajo boxi priklop za anteno in poberem vse hrvaške program tako (rtl, rtl2, nova, doma....). cena pa je okoli 54€ (top trio hbo paket - malenkost starejši, 16/1, 2x tv). pa prej se pozanimaj, koliko te bi več prišlo za dva tv-ja. ne najdem infota.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

xda develope ::

hdjev ne gledam.

fireX88 ::

Gor si napisal mega hd, zato sem sklepal. Preveri š nabor programov v paketih. Pa preden naročis preveri pri obeh kaj in kako imas moznost.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

cegu ::

fireX88 je izjavil:

če ti misliš fuart hd na bakru boš imel bolj bogo ostalo (sploh pa če boš imel linijo (če) 15M). hd pobere okoli 8M in če boš dva tv-ja potem odpiši tole. drugače pa da, vzami tole kar je ceneje. drugače pa jaz imam siol doma, in imajo boxi priklop za anteno in poberem vse hrvaške program tako (rtl, rtl2, nova, doma....). cena pa je okoli 54€ (top trio hbo paket - malenkost starejši, 16/1, 2x tv). pa prej se pozanimaj, koliko te bi več prišlo za dva tv-ja. ne najdem infota.


Full HD-ja sploh noben baker nima, imamo HD-ready (720P). Bitrate za te je 4.5 Mbit/s. Bo pa v nekaj letih, ko gre na HEVC.

Glede prehoda na drugega operaterja si lahko malce še izračunaš. Splača se edino, če ti šenkajo kakšno tablico ali kaj potobnega, drugače pa ne.
Če imaš mobitel na Telekomu, ti ponujajo 5€ na meses popusta. SiOL ti brez doplačil ponuja 7dni vrtenja TV-ja nazaj in shrambo, ogled TV-ja na mobilnem telefonu kjerkoli v Slovejniji, WiFree Ljubljano, pa še tiste popuste s pikami.

T-2 in amiš sta za enako storitev dražja. Če ti je pa dovolj le internet in osnovna TV brez naprednih storitev, je pa seveda T-2 cenejši. Oglej si tudi TV sheme. Operaterji se precej mučijo, kako bi jih postavili da bi ugodili čim več ljudme.

V splošnem pa - v nekaj letih bo najceneje če boš združil Internet, TV, Telefon, Mobilni Telefon, Elektriko in Plin vse pod en račun. Izbira bo pa Telekom, Simobil (v kupleraj s T-2) ali pa Telemach (s Tušmobilom). Ostale kombinacije bodo dražje.

MrStein ::

cegu je izjavil:


Full HD-ja sploh noben baker nima, imamo HD-ready (720P). Bitrate za te je 4.5 Mbit/s.

T-2 ima na bakru 1080i.
Bitrate je okoli 13 Mbps.
SD pa 6 Mbps.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

djfixme ::

Pozdravljeni!

Punca se z oktobrom seli v center Lj in me zanima katerega internetnega ponudnika bi vi najbolj priporočali. Kot kaže na tem območju ni možnosti optike, zato navadni internet. Videl sem pri telemachu 20/2 za 29,5€. Pri konkurenci je za enako ceno 10/1 ali še slabše. Je to pametna odločitev, če bi vzel telemach?

Lep pozdrav.

fireX88 ::

mislim da bo ok. edini minus k ma telemach do mene je help desk. po 22uri niso več delali in ravno tako med vikendi (ne vem če je še tako), drugače pa je delalo zanesljivo.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

BorutK-73 ::

djfixme je izjavil:

Pozdravljeni!

Punca se z oktobrom seli v center Lj in me zanima katerega internetnega ponudnika bi vi najbolj priporočali. Kot kaže na tem območju ni možnosti optike, zato navadni internet. Videl sem pri telemachu 20/2 za 29,5€. Pri konkurenci je za enako ceno 10/1 ali še slabše. Je to pametna odločitev, če bi vzel telemach?

Lep pozdrav.

Če bo imela še TV, je telemach najboljša možnost. Telemach nima solo internet paketov, vedno je zraven naročnina za digitalno TV.

sid ::

V zadnjih parih letih sem malo "zaspal" glede ponudnikov interneta, pa zato povprašam vas stručkote. Pred leti sem imel t-2 optiko, ki mi je služila odlično, brez prekinitev in ostalih problemov. Ko sem menjal službo, sem zaradi plačila stroškov bil primoran zamenjati internetnega ponudnika. Sedaj sem že nekaj časa na telemach kablu, s katerim je kar nekaj problemov. Povezava pada, wi-fi modem je treba velikokrat restartat, glavnem nič kaj zanesljivo ni vse skupaj, prav tako pa njihov support nič kaj strokoven.
Sedaj pa vprašanje..glede na trenutne težave t-2, je smiseln prehod nazaj k njim, optični kabel je napeljan do stanovanja....? Vsekakor mislim da je optika napram kablu v vseh pogledih superiorna. Le še 100% nisem, če bi sedaj menjal. Mnenja?
Hvala
pridem pozno, delam grozno

MrStein ::

Čakaj, ne samo da imaš možnost optike, ampak si jo prej celo imel in imaš osebne izkušnje (pozitivne) in potem vseeno take sprašuješ?

"trenutne težave t-2"
Kake težave T-2? Do tega trenutke vse dela (tako kot treba... :P)

Sicer pa sta kabel in optika neodvisna in lahko imaš oba in se potem odločiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Saso_C ::

Menjaj. Pa kaj potem, če na položnici čez xxx mesecev ne bo več pisalo T-2 d.o.o.?

Bakunin ::

ce bo sploh dobil poloznico, ampak to je "future". se vedno lahko POTEM gre na drug ISP.

awy ::

Halp, pls.

Potrebovala bi nek soliden net v centru LJ. Ima kateri izmed ponudnikov kako varianto da se ne rabiš obvezat za celo leto?

čuhalev ::

awy je izjavil:

Halp, pls.

Potrebovala bi nek soliden net v centru LJ. Ima kateri izmed ponudnikov kako varianto da se ne rabiš obvezat za celo leto?

Skoraj vsak, če ne vzameš njihovih ugodnosti.

awy ::

A bo 10/10 dovolj za 2 osebi, ki bosta net pretežno uporabljali za brskanje, youtube in občasno torrentanje?

čuhalev ::

Več kot dovolj.

BorutK-73 ::

Če boš vzel pri Telemachu moraš zraven vzeti TV paket, ker nima internet only paketov:(

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Malo praskanja po betici in vaša mnenja prosim.

Ta teden se mi je iztekla vezava na Telemachov 24-mesečni paket, ki je bil vezan na napeljavo optike. Nekam v samostojno hišo na robu Ljubljane, ki so mi jo kot obstoječemu uporabniku napeljali brez drugih stroškov. Sem se spravil malo preveriti trg, če bi se dalo dobiti kaj boljšega. Povpraševanje sem poslal na vse tri druge velike igralce in po dveh odgovorih sem malo zmeden. Sem bil prepričan, da imajo kakšen dogovor o (so)uporabi svoje optike z drugimi ponudniki (v zamenjavo za procent ali 90), ampak sem se očitno motil. Od dveh sem dobil odgovor, da mi lahko zagotovijo samo povezavo preko bakra (ukinjeno z optiko) oziroma preko stacionarnega telefona (v fazi ukinjanja). Na odgovor tretjega še čakam, ampak se mi zdi, da bo podoben.

WTF?
www.strancar.com

fireX88 ::

Če imaš optiko ostani na optiki!

Kar se pa tiče tega, da bi drugi operater šaral po optiki drugega je pa mozno samo v povezavi stroškov..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Yohan del Sud ::

Saj zato WTF. Če lahko šarajo (šarijo?) po bakru in ADSL, zakaj ne bi po optiki? Menda so neki zakoni tu okrog, ki naj bi zagotavljali nekakšno konkurenco ponudnikov? Sem kaj spregledal?
www.strancar.com

MrStein ::

Odvisno.
Od koga je optični kabel?
Če je "naš" (nacionalni operater...), ga lahko več ponudnikov interneta uporablja. Če ni... vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yohan del Sud ::

Itak bom ostal na optiki (telemachovi). Očitno. Ampak: Bakr kabel = izbira. Telefon kabl = izbira (oboje sicer plačano iz svojega žepa oziroma prispevkov). Optika telemachova (res da plačano iz žepa ponudnika) = suženj? 8-O
www.strancar.com

BorutK-73 ::

Pa pojdi na baker če nočeš biti suženj. facepalm.

d4vid ::

Zdravo, zanima me kako je s priklopom pri Siolu, preko DSL-a? Opremo pošljejo tako kot Amis ali pride nekdo in vse priklopi? Trenutno imam Amis, pa nisem preveć zadovoljen zadnje čase...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fireX88 ::

ko podpišeš pogodbo oni prekinejo z amisom in ti pridejo (še isti dan) prekolopit. priporočam, da NE sam odjaviš prej amis. Drugače pa, jaz uporabljam siol (bela krajina) pa nisem preveč zadovoljen. Od začetka je delovalo super, ko pa pogodba prehaja h konci pa deluje vse slabše. bom fajst razmislil če bom kaj podaljševal pri njih.

Če že jemlješ, uzami testno en mesec.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

čuhalev ::

Pridejo priklopit.

Kleemen ::

Imam problem z Amisom, saj mi non stop meče vn net tudi po večkrat na dan. Potem moram modem resetirati in spet nazaj deluje. Razmišljam o preklopu na kakšnega drugega ponudnika, kaj se trenutno najbolj splača? Vzel bi paket trio, pri tvju mi je najbolj pomembno da imam vse športne programe, ostalo nima veze. Zato sem takrat tudi vzel Amis, ker kar se tega tiče imajo odlično sestavljeno da vzameš osnovno shemo in poleg dokupiš še vse športne programe.

K3kec ::

Da bi probal z Amisom urediti težave pa nebi šlo oz. ne gre ali kako?

fireX88 ::

Trenutno je (mislim) najbolj ugoden amis, drugače pa paket modri (telekom) tudi ok.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

BorutK-73 ::

Kleemen - kabelsko imaš? Glede športnih in HD kanalov ima Telemach najboljšo izbiro.

bizilux ::

Mene pa zanima kateri ponudnik je najbl zanesljiv. Smo v Zbiljah (okolica LJ) in ni optike, do zdej smo bli na Tušmobilu ene 6+ let al kok, zj so ga itak Telemachu prodal al kako že.

Linijo trenutn mamo 1MB/s down, 124kb/s up... torej že kr mal jo je čas povozu no.

pa večkrat morm plezat pod strop pa modem reseterat. glih včeri v nedeljo ni internet delov vsaj kkšno urco zvečer... in kaj sm jst delov, ja v luft sm gledu :) Tut fotr bi rt mev mal bl zanesljiv net, tk da zdej smo se odločl da zamenjamo na neki bl zanesljivga.

plus na začetku leta mi je magično crknu ethernet na mojm kompu, ok tough luck sm si reku, je neki na kompu zgleda crknl, kupm wifi usb adapter, dela dalje... čeprov ga vsake par urc dol vrže pa ga morm izklopt in vklopt v komp spet... to pa kot vemo je supr za multiplayer igrce.
no par mescov nzaj še na enm kompu neha ethernet delat... dobimo še en wifi usb adapter. Kkšne 2 mesca nzaj še moji sestri crkne ethernet. Pred kratkim sm kupu ethernet card za v matično utaknt, k sm mislu da je prklučk na kompu crknu, no go, ne radi. Tk da neki se je router mogu zjebat vrjetn, zj 3/5 kompov pr bajti jim ne dela ethernet :)

Z Siolom smo mel 10+ let nzaj kr orng probleme k smo še v LJ živel tk da na siol pomoje ne gremo. Čist možn da so se popravl zarad konkurence, ampak vosu gre samo enkrat na led.

Zdej plačujemo 43EUR mislm da, za internet/tv/telefon, zj več telefona ne rabmo(itak je biv zadnje leto pokvarjen pa niso nč zrihtal), tk da samo internet pa tv zdej. Sm gledu Amis pa T-2 in mata podobne cene, ukol 30EUR, tk da to ni problem, bl me zanima upkeep. Da bo delal tko kt more, tut če mam 5MB mn linijo al whatever, bl je upkeep važn, da dela tko kt more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

Bakunin ::

qwa? 8-O

bizilux ::

kaj zdj ni jasn, sj nism po rusko pisov. zanima me kir provider ma 100% upkep, al pa close to it.

čuhalev ::

Za vse tiste, kateri ga ne razumete, naj povem, da misli na UPTIME. ;)

bizilux ::

ja my bad, uptime, zgodi je zgodi, pa zjle šele kavico pijm :)

MrStein ::

To je težko odgovoriti, ker je odvisno tudi od lokacije, kaki tehniki tam delajo itd itn.
Lahko se pri sosedih pozanimaš, kaj imajo in kako deluje.
Če imate kabelsko, lahko istočasno testirate xDSL in kabel.
Ali pa "na blef" izberete enega. Če ne dela prav, lahko kadarkoli prekinete.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bizilux ::

ja sej se mi je zdel da bo tko da je večinoma odvisn od lokacije in spleta okoliščin... sam vseeno so nekateri boljši proti drugim :)

sprobat, to bi šlo, ampak... nevem kako je pol z modemom/routerjom. Vrjetn ti ga kr zastonj ne dajo, oziroma mogoče ti ga, samo ga morš pol vrnt če zamenjaš operaterja... si morm to zjle mal prebrat, pa da magar res stestiramo al amis al pa t2 za par mescov, pa če bo vredu se gre pol na pogodbo 2 letno, da je cenej.

MrStein ::

Modem ima vsak ponudnik svoj in je vključen v ceno, tako da te to ne bi smelo motiti.
(včasih, zadnje čase pogosteje, pa imajo tudi lasten ruter, ali pa kar kombinacijo modem/ruter v eni škatli)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SonoR ::

se da z vsakim ponudnikom (amis, telemach) zmenit za testno dobo naprimer en teden? Ker recimo pri spletnem naročilu pri T2, mi napiše da paketna ponudba ni na voljo, zaradi prevelike oddaljenosti od centrale, če bi si pa sam nekaj sestavljal pa pride potem dosti prevelika cena, kot sem zanjo pripravljen plačati.
Se da kako izračunati izgubo od centrale do končne točke, če bi recimo vzel internetno povezavo 8/1?
««
11 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35587542 (658) Veron
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678326 (20731) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946413 (16653) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021464 (11370) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111122 (7981) Daliborg

Več podobnih tem