» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
9 / 38
»»

kriko1 ::

Gaming? A ne kupiš od ponudnika dostop do interneta, tak ki dela ne da imaš nek packet loss vmes. Mislim na xDSL se še to ne dogaja.

MrStein ::

Eni imajo res čudne poglede na stvari.
(za 100 EUR bo T-2 šel na sodišče? resno?)

Watain je izjavil:

MrStein ; Nisem točno prepričan kje konkretno najti te pogoje...je pa aneks k pogodbi ki
ima 5. člen v katerem je nekaj na kratko o tem...dokaj kompliciran i think...

Saj to ni nobena višja matematika.

Primer: http://www.t-2.net/media/Dokumenti/Osta...

V zameno za 24 mesečno trajanje pogodbe dobiš prve tri mesece popust: 1 EUR namesto normalne cene.
Če prekineš pogodbo, pa ta popust vrneš.
Torej če je paket vreden 30 EUR na mesec, vrneš 3x29 EUR = 87 EUR.
Torej si s stroški tak, kot če ne bi imel vezave.

Edino če prekineš prej kot v treh mesecih, si na slabšem, recimo če prekineš v enem mesecu plačaš 88 EUR, namesto 30 kot bi brez vezave.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PS: Je pa res, da so znali pred leti imeti oderuške pogodbe. Ampak zdaj jih ni več (so itak bili v nasprotju z zakonodajo).
PPS: To avtomatsko združevanje sporočil je res totalno zmešano...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Watain ::

Mogoče lahko ti razbereš?



haha...kak sem zbrisal spodaj...noob
Mašina: MSI H97 Gaming 3, Intel Xeon E3-1231 V3 3,4GHz, 8GB Ram,
WD 3TB,Crucial MX100 256GB,MSI r9 290 Gaming

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Watain ()

MrStein ::

To malo mešamo več stvari, ki so neodvisne:

- a lahko kadarkoli prekinem pogodbo? JA
- kaj pa če imam aneks ("vezavo")? TUDI
- sem pri tem na slabšem, kot če ne bi imel aneksa? NE*

- odpoved v primeru, da ponudnik "ne more nuditi storitev..." JE ENAKO, če IMAŠ ali NIMAŠ aneksa


* razen v določenih primerih, kot recimo prej opisano. To je odvisno od dejanske pogodbe oziroma aneksa.

PS: V tem tvojem aneksu je odstop in kazen zelo čudno napisan (prvi stavek tretjega odstavka 3. člena). Kot da jim je izginilo nekaj besed v stavku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Watain ::

Ti rečem ja...čudno je vse to skupaj.
Veš da se zaščitijo kokr se le lahko. Je pa res da obstaja možnost
da nebom imel problemov sploh (na kar srčno upam)
Mašina: MSI H97 Gaming 3, Intel Xeon E3-1231 V3 3,4GHz, 8GB Ram,
WD 3TB,Crucial MX100 256GB,MSI r9 290 Gaming

Kleemen ::

Torej.. Pred par dnevi mi je na amisu potekla vezava 2 leti, tako da me zanima kaj sedaj naprej.. Kateri ponudniki imajo najboljše in najbolj ugodne ponudbe (trojček)? Amis mi je kul, tako da razmišljam podalšat in vzet Flexi, ki je trenutno aktualen, ampak vseeno me zanima, če ima kdo še kakšno boljšo ponudbo za podoben denar. :)

MrStein ::

Če ti je (hiter) internet pomemben, ima Telemach s njihovimi podvojenimi in potrojenimi hitrostmi zanimivo ponudbo.
Se pa prej pozanimaj pri sosedih, če ga kdo ima, ker (glej sosednjo temo) imajo ponekod težave.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nitramcek ::

Imam namen presedlati na optiko. Trenutno sem na t-2 vendar nima možnosti optike pri nas.
Tako da lahko zbiram med Amis in Telekom.
Kateri je boljši tehnično?
Vcasih je imel telekom kar težave s hieroglifi in zatikanjem slike.
Za amis pa nimam pojma.

Kaj torej izbrati?

IL_DIAVOLO ::

Pri amisu sem dobil sledeče ponudbe za nadgradnjo hitrosti:

30 Mbps/5 Mbps 20 evrov

20 Mbps/1 Mbps 9 evrov

10 Mbps/1 Mbps 7 evrov

4 Mbps/512 Kbps 5 evrov

Zanimajo me te vrednosti pri dl/up hitrosti in katera se cenovno najbolj splača.

Hvala.

Anyone? :)

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

splače se nič, ker moraš vse plačati.

odvisno kaj rabiš - če več DL od UL, potem vzameš cena_paketa/enota_DL_ALI_UL in dobiš ceno za 1Mbps

vzames najnižjo...

IL_DIAVOLO ::

Pa ce je mozno, brez pametovanja in filozofiranja :P

Bakunin ::

ne razumem kaj ni jasno ? imas vrednosti in formulo.

glede Mb/Mbps/etc pa >> Data rate units @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

MrStein ::

Če ti je dovolj 4 Mbps, potem 5 EUR opcija.
Če bi rad več pa 20/1 za 9 EUR
Edino če potrebuješ višjo hitrost (poredvsem upload) pa 30/5 za 20€
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

@il_diavolo: vprašanje si postavil tako, da drugega kot filozofirat in pametovat pač ne moremo.
ne vemo, kakšno hitrost imaš zakupljeno. ne vemo, za kaj uporabljaš internet. ne vemo, koliko naprav imaš gor priključenih. ne vemo, kakšne so tvoje potrebe, ne vemo, kakšna je max sinhronizacija pri tebi doma - praktično ne vemo ničesar razen zgoraj objavljenega cenika.

pač premisli, kaj rabiš, zakaj rabiš, in se potem odloči za morebitno nadgradnjo. če imaš več stvari pri amisu bi mogoče bilo celo pametno razmislit o paketu oz menjavi le-tega. malo si preračunaj in se potem odloči tudi glede na svoje finančne zmožnosti.

več kot tolk dvomim da ti lahko kdo pomaga :)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Saj to je paket. Flex.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

IL_DIAVOLO ::

broken/link je izjavil:

@il_diavolo: vprašanje si postavil tako, da drugega kot filozofirat in pametovat pač ne moremo.
ne vemo, kakšno hitrost imaš zakupljeno. ne vemo, za kaj uporabljaš internet. ne vemo, koliko naprav imaš gor priključenih. ne vemo, kakšne so tvoje potrebe, ne vemo, kakšna je max sinhronizacija pri tebi doma - praktično ne vemo ničesar razen zgoraj objavljenega cenika.

pač premisli, kaj rabiš, zakaj rabiš, in se potem odloči za morebitno nadgradnjo. če imaš več stvari pri amisu bi mogoče bilo celo pametno razmislit o paketu oz menjavi le-tega. malo si preračunaj in se potem odloči tudi glede na svoje finančne zmožnosti.

več kot tolk dvomim da ti lahko kdo pomaga :)


Res je...no zdaj imam zakupljen paket trio z bogo 2 mega povezavo(to je res slow motion), ki plačujem absolutno preveč cca 50 evrov. Gledam nekje do 40 evrov, bolje manj. Net uporabljam predvsem za download in dosti gledam tekme na streamih za ogled tekem v hd na sopcastu. Koliko je pomemben upload na streamih? 20/1 bi nekako moglo zadostovat...30/5 je predraga zadeva.

MrStein ::

Ja, potem je 20 Mbps zate.
(izjemoma 10Mbps, če ti je žal za 2 evra razlike. Načeloma bi večina HD streamov delovala.)
Upload 1M je več kot dovolj za streame.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

Aha...hvala vsem ;)

razr ::

Trenutno imam ADSL Telekom 4mbit / 512.

Glede na konfigurator na spletni strani T-2, kjer vpišem svoj naslov v njihov obrazec, bi lahko imel pri njih 10/2 mbit.
Ampak, ko jim pošljem povpraševanje, če imam res lahko toliko, mi rečejo da naj najprej vzamem 1/256kbit in bomo potem pogledali, koliko imam res lahko pasovne širine.

Ampak jaz ne bi ravno odjavil starega operaterja in prestavljal vse na novega, če bo potem enako ali slabše.

Ma kdo kaj več izkušenj s tem? Se da pomeriti koliko imam res lahko in kako? Tnx!

mare87 ::

Odvisno od modema, lahko vidiš koliko približno gre linija na tvoji lokaciji. Verjetno imaš Sinope, tam vidiš samo trenutno sinhronizacijo (192.168.1.1, user/user). Če ima kdo od sosedov Amis lahko pri njih vidiš na Enkomu ali Thomsonu (192.168.1.254), v nasprotnem primeru pa pokliči na TK pa vprašaj koliko je max. možna hitrost linije.

MrStein ::

Če ni predaleč od centrale, bo na T-2-jevem VDSL(2) imel več.
(razen če so drugi tudi že uvedli VDSL2..)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

amis ma tut vdsl
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

No s to povezavo pa se bo dalo preživet ;)

Gathish ::

Zdravo fantje (in dekleta), cenil bi malo vaše pomoči;

trenutno imam T2 internet - 10/10, L paket, 1 HDTV priključek - ampak plačujem nekje okrog 47€ za to. Sem opazil, da bi lahko za isto prišel ceneje skozi oziroma za enako denarja dobil več.

Zdaj pa;

- rabim internet (50 oz. 100/10 bi bilo dovolj)
- rabim HDTV (L shema na T2 oz. primerljiva)
- več HD programov je, bolje je, ampak trenutno ne bi plačeval npr. 15€ dodatno za kak tak paket
- stacionarne/mobilne telefonije ne rabim
- časovni zamik bi bil ok, ni mi pa nujen
- cloud storage mi je vseeno če ga ni :)

Opcij je več - T2, Telekom, Amis, Telemach ipd., tako da.

Kater paket in pri kom bi vi izbrali? (naročnina bo na novo ime, tako da kakšni popusti za nove naročnike pridejo v poštev)

Več ali manj edini pogoj je, da bi bilo do 50€ na mesec, raje seveda manj :)

Saso_C ::

Jaz iz zgornjega zapisa ne razberem ali je dostop preko bakra ali optike? 50 oz 100 ne bo šlo preko bakra :)

Ok, dojel. 10 uploada na bakru pač ni. Torej imaš optiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saso_C ()

MrStein ::

Ravno obratno je. ;)

Iz 100 je očitno, da gre za optiko, ker na bakru ni take ponudbe.
10 uploada pa je (imajo tudi 25 ).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gathish ::

Se oproščam; optika seveda je na voljo :)

Ciklamen ::

Fantje, nevem če spada to v to temo, ampak situacija je takšna - rečeno je bilo da bodo k nam v ulico potegnili plin, a je kakšna možnost da zraven istočasno, če se z providerjem dogovoriš, položijo še kabel za kabelsko/kaj druga? Vprašam zgolj iz nevednosti, da ne kličem tja pa izpadem kot idiot :D
- End of the Post ->

BorutK-73 ::

Če ponudnik ne bo zato, lahko sam položiš zraven navadno plastično cev, da ti v prihodnosti ne bo potrebno razkopavat. Sem tudi videl da dajo v cev tudi vrv za lažjo vleko kablov.

LordTado ::

Mene pa zanima ali se da menjat parice za optiko ko bo prisla optika do nas...
Imam alkaten v telekomovo omarco..

Al pa ce reco menjas ponudnika ki dela optiko do hise ali lahko prides z opticnim kablom v tel. Omarco in pol dalje...

Se pravi da bi cev uporabil samo za dovod optike do bajte...

fireX88 ::

Stari tvoja vprasanja so meni malo zmedena.
Da da se zamenjat kabelj, seveda ce imas obstojece parice v kaksni cevi. Ce imas samo zazidano v steno bo malo vecja jeba.

Ne razumem katerega ponudnika mislis. Ce mislis ponudnika za internet (t2, telekom) potem bos pri tistem, ki ima optiko "ne bos placal" uporabe opticnega vlakna, ce gres k drugemu pa bos placal, ker "gustujes". Ce pa mogoce mislis menjat ponudnika ki gradi (med tem ko gradi), pa ne bo slo. Ne vem katera firma bi sla potegnit samo eno opticno vlakno do tebe, prvotni graditelj pa k vsem ostalim??? Common???

Sej ponavadi je tako, da imas locene cevi (elektriko, telefon, vodo...)??
Si to mislil??
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LordTado ::

Ja infrastruktura je telekomova alikako je s tem?
Ker delali smo sami v tistih časih...

Zato je ta cev naša last not pa telekomov kabel...

fireX88 ::

misliš optika?

ni nujno. lahko je od (mislim da) gratela (mislim da je tale gradil za T2), očinska (recimo občina Semič mislim da ima tako), gvo (dejansko v lasti od Telekoma), od elektra (ne ponujajo končnuim uporabnikom), slovenskih železnic (mislim, da na isti način kot elektro),... infrastruktura je od tistega, ki je gradil.

Kar se tiče cevi, boljše da je tvoja, oz da jo že imaš, ker če je nimaš ti fino zaračunajo izkop ali kaj drugega. Tako imamo tudi mi. Če boš dobil optiko, pride direkt do modema, tako da bodo odstranili parico ter potegnili optiko. iz modema pa verjetno veš kako gre??

p.s.: ni nujno da to moje besede 100%. Če kdo opazi kakšen lapsus naj me popravi.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LordTado ::

Pol dalje ni problem samo glede lastnine se gre.
Ce je cev moja in parica oz telekoma ali je recimo mozen scenarij da se telekom odjavi in parice odstranijo.
Pri nas namrec teleing dela optiko do hise in bi se lahko porabila cev...
Mislim pa da je teleing pod t2.

fireX88 ::

če si ti podpisal za optiko, potem bodo parice odstranili in ti položili optiko.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LordTado ::

Kako pa res delajo ce je fasada gor?
A je treba vrezat gor?
Kolko cevi sploh pride v bajto ce se dela na novo?
Kot to eni kabelski ponudniki pocnejo ker so vcasik pred 30 leti koaksialca dali samo v zemlo brez cevi in
Sedaj delajo optiko...

fireX88 ::

Za prvo vprasanje ne vem odg.
Za optiko je dovolj ena.
Da, verjetno so res polagali direkt v zemlo, ampak problem je ce se pretrga... Dvomim, da bodo polozili, brez da bi polozili cev prej, ker to je dejansko varnost in cev predstavlja zanemarljivo vrednost..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LordTado ::

No ja tustiki utrga ponavadi dvigne vse skup ven...pa če je cev še tak močna...

fireX88 ::

Ja ampak lazje je zamenjat 10m cevi in ponovno potegnit kabel, kot pa kopat 30m da bos cel kabel menjal??
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

6151 ::

Samo tako če še ne veste

Telekom je dal v ponudbo nove toptrio pakete, še posebej se izplača prehod iz starega Toptrio MEGA HD na Toptrio C, pridobi se 10Mbit downloada (osnovna hitrost 30/5) za 3€ manjšo mesečno naročnino (tisti ki smo imeli dodatek 30/5 še dodatno prihranimo), izgubi se pa EUROSPORT HD in pa storitev nogomet. Pa nadgradnja na 40/10 je 2€ na VDSL, na optiki pa je osnovna hitrost iz 50/20 povečana na 100/20, nadgradnja na 100/40 pa 2€. Prehod na cenejši paket (torej tudi iz MEGA HD na C) je pa 20€
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

jnovak ::

Zdravo,

vprašanje glede Internet/TV providerjev ...

Primer Amis & paket Trojka Flex.
Vsebuje internet DO 15 Mb. Pravijo, da en TV "požre" cca 3 Mb, če se gleda HD program to naraste do 7 Mb. Torej gledanje 3 TV-jev hkrati v HD sploh ni mogoče?
Ali ima kdo to zadevo in kako se obnese gledanje 2xTV + 1x live stream na PC-ju + 1x YT video @FullHD? Oz. ali lahko gledamo 2x HD TV + downloadamo z 10 Mb/s hkrati na takem paketu?

(Slišal sem, da podobno oglašuje tudi Telekom; torej hitrosti "DO XY Mb".)

6151 ::

Pri Telekomu je 3Mb SD in 6Mb HD, ampak gre vedno gledati 4HD naenkrat če le kabel omogoča (to razumem kot da je sinhronizacija vedno vsaj 25Mbit/s če le kabel omogoča)
Pri nas imamo sicer takšno sinhronizacijo
(mislim da bi kabel zmogel še več), tako da je tudi ob dveh prižganih TVjih še vedno 40Mbit downloada (Paket je toptrio C z 40/10 dodatkom)

Sem pa včasih na toptrio HD z dodatkom 30/5 imel ob dveh prižganih TVjih na HD le okoli 20Mbit downloada.

Za amis pa ne vem, verjetno pa nimajo večje sinhronizacije kot je zakupljena hitrost interneta glede na to da nimajo svojih kablov.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

SamH ::

Potrebujem nasvet za čimbolj ugodno ponudbo interneta.

Nimam TV sprejemnika. In ne gledam TV sploh niti ga nočem gledat.

Trenutno imam pri Amisu paket Dvojka TV Flex (zadnji račun je 30,84 EUR), ker je bilo tako najlažje/najceneje doseči maksimalno hitrost prenosa, ki jo kabli (ADSL) omogočajo na mojem naslovu: 10 Mb/s.

Sedaj, ali je možno pri kateremkoli ponudniku dobiti ugodno ceno interneta brez TV (in ostalega paketnega sranja - namreč, vedno se pri vseh izkaže, da je ceneje vzet paket s TV kot pa povečati hitrost interneta)? A nas je res tako malo "čudakov", ki nočemo gledati TV, da bi nas kak operater vzel a svoje in nam ponudil dober deal?

Hvala za odgovor.

Steinkauz ::

Hja jst imam t-2 t4 20/2 za 36eur na mesec.
Uporabljam pa samo internet.
Dejansko je cnej v paketu.
Sam sem monterju reku da ne rabim telefona in sim in mi je pustu sam za tv in net.

fujtajksel ::

Hm, imam od Amisa internet plus telefon minus TV, ki ga prav tako ne rabim, in časov ko je bil pri njih v tej kombinaciji še internet 10Mbps. Ampak računi niso kej manjši ;(

MarStre ::

Jaz pa bi v Kopru rad dobil čim cenejši paket samo internet (TV nisem gledal 20 let). Hitrost mi ni pomembna ker imam praktično samo za radio poslušat in kdaj kakšno serijo povlečem... Odkrivam same izredno ugodne ponudbe za 4€ na mesec (za prve 4, potem se pa skeširaj miško :( )

vsiponudniki ::

Imaš optično ali bakreno omrežje?

Lahko ZS pošlješ naslov pa preverim kaj in kje dobiš najbolj ugodno.

LP

MarStre ::

vsiponudniki je izjavil:

Imaš optično ali bakreno omrežje?

Lahko ZS pošlješ naslov pa preverim kaj in kje dobiš najbolj ugodno.

LP


Se selim na območje Semedele, če ti kaj pomaga. Verjetno je baker (menda so imeli pred mano T2). V bistvu sem mislil vzeti mobilnega s kakšnimi 5GB, samo rabim minimalno 128kb, drugače še radio ne prežveči. Ko si čez 5giga je konec muzike :) Kupim pa kakšni 2 audio knjigi na mesec, ki so okoli 2Gb po komadu (čeprav je totalna beda, ker moraš čarati z VPN in imaš samo 3 poizkuse, potem pa sitnariti da ti omogočijo še kakšno šanso... beda ker je vse na torentih, samo podpiram GraphicAudio, ker me je kar sram da bi jim kradel).

Sem razmišljal o T2 z 2 letno vezavo kjer je 1. leto kar ugodno, a bi moral malo povprašati o penalih če prekineš prej. 1 leto bom ziher tle, za naprej pa ne vem.

MrStein ::

Penali so _ponavadi_ taki, da si na koncu na istem, kot če bi bil brez vezave.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
9 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985237 (705) krefi
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677853 (20258) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946056 (16296) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021256 (11162) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110991 (7850) Daliborg

Več podobnih tem