» »

Težava s pisanjem na DVD/CD

Težava s pisanjem na DVD/CD

nnm123 ::

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem začela uporabljati Partis in uTorrente. Tako sem downloadala veliko filmov. Nekateri izmed filmov so me tako navdušili, da sem jih hotela zapeči/posneti na DVD/CD. Kupila sem nove DVD-je znamke Vebratim, CD-je iste znamke sem imela že od prej. Na CD-je nisem mogla dati nobenega filma, saj je na njih premalo prostora. Ko sem hotela uporabiti DVD, mi ni ničesar odprlo, zato sem na računalnik naložila program Infra Recorder, saj naj bi bil odličen za posneti oz. zapeči CD/DVD. Vstavila sem DVD, na tem programu dala Video Disc in izbrala mapo, katero hočem zapeči. Potem sem dala "Zaključi zgoščenko" in nekaj časa se ni nič pojavilo. Potem pa mi je napisalo naslednje: "Ni možno branje zgoščenke. Prosim vstavite delujočo zgoščenko v pogon." Poskusila sem tudi z nekaj drugimi zgoščenkami (enake iz istega "paketka"). Enkrat je napisalo, da zgoščenka nima odziva ali nekaj podobnega.
Zanima me, kaj lahko naredim da bodo DVD-ji delovali, ali je kaj narobe z to znamko DVD-jev in podobno.
Vsaka informacija bo koristna. Hvala že vnaprej!
LP, nnm123

gddr85 ::

datoteke oz. posamezne filme lahko zapečeš brez teh programov, kar preko windows, desni klik na file - send to dvd.

pa dej mogoče na manjšo hitrost pisanja, včasih se podatki pri preveliki hitrosti pokvarjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

s6c-gEL ::

Dvd pekač je kateri ?
Kot kaže ne dela.

nnm123 ::

gddr85: Ja saj tako zapečem glasbo na CD, DVD-ja mi preprosto ne zazna (ko ga dam v režo ga ne zazna, zato grem na "Moj računalnik" in kliknem tosto "DVD-R/CD" (ni točno tako, je nekaj podobnega) in potem mi napiše naj vstavim disk, čeprav je disk že vstavljen. Potem ga moram še 1x dati v režo in mi odpira pr. 5 min in potem mi da možnost da nekaj izberem. Ko izberem, mi napiše, da disk ni na voljo za pisanje..).

s6c-gEL: Infra Recorder.

s6c-gEL ::

O taki zadevi pišem
HW, ne SW
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

nnm123 ::

s6c-gEL: Ah, oprosti. Nisem prepričana točno kateri je, sicer pa je navaden na prenosniku DELL, nisem nič menjala.

Anney ::

Potegni program cdburnerxp, je zastonj in slovenski.
Zapeči po postopku Video DVD ali data CD, sam program te bo vodil, sicer pa izbereš mapo VIDEO_TS.




Poglej video:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

s6c-gEL ::

Zakaj snemaš kot video_cd ?

Posnami kot data cd, drag& drop fajlov (filmov) na seznam za peko in zapečeš.

All ::

kok pa so stari DVD-ji na katere pečeš. Bohve kok časa so ležali v trgovini.
Jest mam doma eno tortico...3-4 leta...v omari v senci ..pa.....uspešno zapeče usazga tretjega.

Cd-ji DVD-ji so bolj kot ne out.....skor usak tranzistor ma že usb priključek

nnm123 ::

Ok, hvala vsem. Bom poskusila in pozneje napisala, kaj je bila rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanič DVD-ji ali zapisovalec?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342445 (1610) Han
»

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
313194 (2065) Daliborg
»

DVD-RW enota - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
15868 (765) rupeta
»

Nova vrsta laserja za prostornejše zgoščenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6613177 (12167) CyberPunk
»

ISO Datoteka in Nero problem

Oddelek: Programska oprema
82244 (2154) gruntfürmich

Več podobnih tem