» »

hlajenje grafične akrtice

hlajenje grafične akrtice

goplay2 ::

imam grafično kartico 8800gt 512mb in ob igranju recimo call of duty4 se mi ogreje na 88 stopinj. Ventilatorček se mi zdi da dela precej počasi na grafični. A se to kje regulira? A je previsoka temperatura?

hvala

goplay2 ::

zdej sm nastimal grafično je pr špilanju na 70 stopinj? a je to ok?

kaka je normalna temp. plošče in procesorja.... jaz mam pri igranju ploščo na 40 stpinj procesor na 39 stopinj

mesoreznica ::

Rivatuner recimo ponuja odlične možnosti regulacije ventilatorja glede na temperaturo za grafične kartice.

88 stopinj ni nič pretiranega za grafično kartico. Do 100 stopinj bi naj bilo varno. Jaz sem drugače bolj staromoden in je ne pustim čez 70 stopinj (nastavljen profil v rivatunerju).

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

goplay2 ::

ja zdej mam jaz tud na 70 ko dela na full sem instaliral tale rivatuner. Kaj pa plošča in procesor? Jaz mam tko normalno ploščo na nekje 37-38 stopinj, procesor pa tam okrog 35. do kje je priporočljivo za procesor in matično?

hvala

tajgon ::

Kul je stari,jst mam tud idealo 38-stopinj procesor in plato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tajgon ()

goplay2 ::

a je boljs da še en ventilatorcek za hlajenje piha notr od strani na ploščo ali na strani oz. odzadaj vn. kaj je boljše da piha notr ali da vleče zrak vn?

mesoreznica ::

Vsekakor je boljše da piha od strani noter na ploščo. Koliko ventilatorjev ti sedaj vleče zrak v ohišje in koliko ven iz ohišja? Pa kakšnih velikosti so venti?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

goplay2 ::

ja mam enga mislim da je 120mm na sprednji strani k vleče notr, pol je eden 80mm pod napajalnikom azdaj k piha vn in pa napajalnik. Tega 80mm sem dal danes notr zato sm spraseval kaj je boljse.

mam PC PROBE II in mi kaže procesor 37 stopinj in plošča 38 stopinj. C

grafična kartico mam 8800gt 512mb in je z delovanjem ventilatorja na 50% na 56 stopinj. sm nastimal da med 65 in 70 začne delat na full. A je 56 stopinj za grafično OK ali je preveč.

Sm probal tudi v biosih neki stimat pa ne upam lih dost :) iskal sm tist peci pa ga nimam notr. plošča je asus p5kc.

mesoreznica ::

Vsekakor bi bilo fajn da dodaš še kakšen vent ki ti bo vleko zrak ven iz kište. Imaš zadaj še kaj prostora?

56 stopinj idle je za grafo OK. Za grafo je normalno da gre do 100 stopinj pod load, čeprav ni slabo če jo držiš na čim nižji temperaturi. Za to vidim da si poskrbel.

Zakaj bi rad izklopil PECI? Ne vidim smisla.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

kixs ::

8800GT-jev ventilator na 50% je ze prava turbina 8-O

Graficna avtomaticno sama kontrolira hitrost ventilatorja glede na temperaturo. Le-te so sicer RES visoke, vendar sam ne pretiravam s temi obrati, razen ko je graficna obremenjena.

Normalno imam nastavljeno na minimalne obrate (25%), potem pa ko gre temp. nad 80stC, se povecajo obrati na 40% in ostanejo tudi ob daljsem igranju na teh stopinjah.

Da bi imel na 100% ventilator pa NITI pod razno. Cca 5000 obratov ni nic prijetno poslusat :\

Fanjte ne pretiravat s temi ventilatorji 0:)

goplay2 ::

ja te čist štekam sam nisem vedel kok je normalno, ker je kartica na otip čist vroča in sm mislu, da je preveč. Sej normalno je bilo na nekje 65 stopinj sam se mi je zdelo preveč. Sej sm ga dal na take obrate da je lih na meji k še ga ne slišim. Eni pravijo, da ni dobro da pride čez 70 stopinj to pa je ob špilu takoj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313577 (3181) Architect
»

temperatura grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
113575 (2544) DeeCoy
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539396 (7680) jebesemeni
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728760 (6159) Vuli
»

Samo sranje!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221532 (1072) Highlag

Več podobnih tem