» »

temperatura grafične kartice

temperatura grafične kartice

goplay2 ::

Živjo,

Pred par dnevi sem nabavil nov comp z grafično NVIDIA 8800GT 512MB in mam obcutek, da je kartica full vroča (na dotik z roko je prav vroča)? A je to normalno in ali obstaja kak program za spremljanje tem. grafične kartice? Mam program od plošče za neke temperature in je sam temperatura plošče 42 stopinj in procesorja.

A se preveč sekiram?
Hvala

Urc ::

Če si inštaliral driverje od NVIDIE imaš v samem programu temperaturo grafične kartice.:)

kixs ::

Urc:

Nimas, ker moras dodatno namestit nTune program.

Za spremljanje temperature priporocam RivaTuner

lp

volkec ::



Kako nimaš? :))

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: volkec ()

kixs ::

A to mas ti zraven Nvidia gonilnikov??? Stari Nvidia gonilniki so imeli merilec temperature vkljucen, novejsi ga nimajo vec - moras imeti instaliran nTune.

To je cisto navaden 3rd party tool, kot RivaTuner in podobni.

Urc ::

Eh to je spet čist nekaj drugega. Ta Expert tool je program za Gainward grafične ki nima nobene veze z driverji od nvidie. V mislih sem imel tole:


Zgleda da sem res po pomoti še namestil ntune kakor pravi opeter, nisem pa prepričan :)

edit: kixs97 me je prehitel in razjasnil stvar:8)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Nagi Bator ::

Da se vmesam....

@Urc
A mas to kaksno starejso verzijo driverjev ?
Namrec, tudi sam imam 6600GT in po namestitvi novejsih drajverjev (in nTune) je bila prikazana temperatura 41°C proti prejsnjim 55°C. Ker sem bil skepticen sem jo rocno izmeril in izkazalo se je da novi drajverji oz. nTune lazejo!

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Beginning with the Release 95 ForceWare graphics drivers, the NVIDIA Control Panel 3D Settings page no longer includes a page to monitor GPU temperature and overclock the GPU. To use these features, you must have NVIDIA nTune 5.05 or later installed.


To je uradna izjava od Nvidie (in drzi).

Glede konkretnih temperatur 8800GT.

Moja ima po defaultu v IDLE (torej v 2D nacinu) temperaturo cca 64stC. Ob igranju pride na cca 91stC. 8-O

Sem vceraj na novo postavil sistem in se nisem nastavil razlicnih profilov delovanja ventilatorja z RivaTunerjem. Torej zdaj graficna sama uravnava hitrost ventilatorja glede na temperaturo. Do 90stC ima 30% hitrosti (cca 1650 obratov), potem skoci na 2000 obratov.

V profile dam pa naslednje: 25% hitrosti ventilatorja do 70stC, 35% hitrosti do 80stC in 40% do 85stC. Pa naj RivaTuner lepo kontrolira ventilatorje. Pomembno mi je, da je tiho, ko ne igram. Potem itak ni vazno ;)

lp

pecavar34 ::

Pozdravljen!

Mene zanima kako ti je uspela narediti profile za uravnavanje ventilatorja z riva tuner! Pač tm kaže une k so že kao po defoltu narjeni a se jih da tudi spremenit! Mam pa drgač grafo ati hd 3870!
Asus ROG G751JY

m.i.h.a. ::

http://www.guru3d.com/article/article/449/1/

novi driverji od nvidie po defaultu več ne kažejo temperature, ampak za to rabiš ntune kot je že nekdo omenil...lahko pa z spremembo v registru omogočite stari control panel in z nvtweakom omogočite prikaz temperatur
se da pa zelo lepo konfigurirat rivatuner, da ti kaže temperature grafične oz celotnega sistema ter uravnava hitrost ventilatorja (link zgoraj)

Urc ::

@Nagi Bator

Ja, to so še stari Z-Tweaked driverji. Z najnovejšimi od Nvidie se mi zdi da grafična ne deluje več tako dobro. 6600 GT časi so šli mimo :)

DeeCoy ::

no, mene tut zanima kako delaš z RivaTuner. Sam nimam pojma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Nvidia Fan Speed - How-to] Do želene temperature z RivaTuner

Oddelek: Zvok in slika
52760 (2516) Jst
»

Utišanje ventilatorja na 8800GT ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101383 (1170) MrStein
»

Temperature vaših 8800 GTS grafičnih kartic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212441 (1683) kixs
»

GeForce 8800 temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252258 (1381) emilo
»

xfx 8800gts in slotech (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
867049 (3870) cole-22

Več podobnih tem