» »

Katerega izmed teh 4 pomnilnikov?

Katerega izmed teh 4 pomnilnikov?

eVro ::

Izbiram med štirimi DDR2 RAMi. Zahteve so: hladilnik, CAS4, 2x1GB da bo šlo v DC način, 800 MHz in siveda čimboljša cena za čimboljšo kvaliteto. Sam sem nekako našel tele 4, pa že tale od TeamGroupa in CellsHocka mi nista najbolj všeč (cena), ampak če se res tako splača, bom pa dodal še kakšne € zraven. 1066 MHz, CAS3 ali DDR3 me res ne zanimajo.

CellShock V2 (CS2221042 Elpida) (79 €)
GeIL Ultra (56 €)
TeamGroup Xtreem Dark (TXDD2048M800HC4DC-D) (83 €)
OCZ Reaper s HPC hladilnikom (65 €) - glede na to da delam čimbolj silent PC tudi ventilatorjev ne bo veliko, kako se kaj obnese tale mini heatpipe pri temu modelu, pomaga kaj?

Kaj se splača? Kateri so bestbuy modeli? Je treba kupiti Ballistixa za 100€?

TokioGangsta ::

Treba ti ni nič. Sam se odloči kaj boš naredil. Lahko ti povem to da imam Crucial rame in ni nič problemov. Kolikor pa berem, pa tudi ti če bi malo pobrskal bi videl, da so najboljši tisti, ki imajo D9 čipe. Baje so dobri tudi OCZ DDR2 PC2-6400 SLI-Ready Edition, ki so tudi cenejši. Znanec mi je tudi tele Reaperčke priporočal, baje se dobro navijajo.

Moj glas gre za Crucial.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Spike Edin ::

Jaz osebno sem imel GEIL, sam ram je OK ampak za navijanje ni ne vem kaj. Tako da trenutno imam Crucial BallistiX (lepo se navijajo) katere tudi priporočam, cena se pa vrti okoli 100€. Slika . Že ko pogledaš samo sliko lahko samo naročiš :D
The PC Doctor

TokioGangsta ::

Če se ti pa ne gre tako za lepoto rama, potem lahko ballistixe vzameš brez ledic, takšne imam jaz.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Kibby ::

Jaz bi vzel tele: KLIK

Cena proti Crucialu je super, latence nizke, pa po testih sodec se se dobro navijajo. V omjih oceh bestbuy 2x1gb KIT. Kupis 2 KITA in comp ti bo hvalezen :D

eVro ::

Kateri od mojih 4ih in teh z zadnjega linka (Super Talent) imajo D9 čipe?

Crucial ne pride v poštev. Razsvetljave ne rabim, navijal RAMov ne bom in res mi je brezveze dati 40 € več.

Tele SLI ready pa najdem samo CAS5 1066 MHz za 100€+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

TokioGangsta ::

Pri elektroniki so pc6400 za 70€

sicer je res da je elektronika slabo sloveča trgovina ampak res jih drugje ni ceneje.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Zgodovina sprememb…

eVro ::

Na Amazonu so 60 €. Vprašanje je, ali so res tako dobri? :)

TokioGangsta ::

Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

eVro ::

Sem šel še čez nekaj testov in reviewov ter prišel do zaključka, da glede na to, da NE bom navijal, ne bom dajal 40+ € več za par % boljši performance, tako da sem se odločil kar za GeIL Ultra za 56 €. OCZje se sicer dobi še ceneje (45 €), ampak mislim da bo tole kar v redu.

Dr_M ::

jest mam tele supertalent T800UX2GC4 4x1GB in morm rec, da so vredni vsakega centa. mislim da nimajo D9 cipov, ampak se relativno dobro navijajo. cca 485MHz 4.4.3.6 @ 2.27V, na cas5 pa zal ne gredo prevec visoko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eVro ::

Rad imam čimveč mnenj, ampak jaz ne iščem RAMov za navijanje. Še vsi do sedaj so predlagali RAMe, ki se jih da dobro naviti. Jaz rabim čimboljše RAMe, ki jih NE bom navijal in me zanima, kakšne cene naj gledam (So nenaviti za 55€ enako dobri kot tisti za 100 €. Če niso, koliko je razlike?)

Volta ::

Tud jaz mam tele SuperTalente in sicer 2 palčki po 1GB in zaenkrat so se izkazali kot hiter in zanesljiv ram. Tud cenovno so bili zelo ugodni, baje pa se dajo tud super navijat. Jaz še nisem sprobal, ker še čakam na napajalnik ( laufam 24 pinsko plato na 20 pin PSU ), pa se sistem včasih kar ugasne ;( V glavnem, vsekakor toplo priporočam ta ram. :))

Dr_M ::

glde na to, da stanejo 60€ za 2GB kit, mislm, da ne mores z njimi zgresit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krucymucy ::

ce ne rabis ramov za navijanje je pa cisto vseeno katere kupis.
jaz ti lahko samo povem da OCZ reaper PC6400 na 550MHz peljejo s timingi 12-5-5-5 stabilno.

Dr_M ::

supertalent delajo na 400MHz 4.4.3.8 pri 1.8V. ostali rami rabijo ponavadi 2.1 oz 2.2 za kej takega. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MarkoMan ::

Dr. M a to govoris iz lastnih izkusenj? k v testih so pisali da za cas4 rabis 2.2V.

Js imam isto supertalent in mi laufajo 498Mhz cas5 pri 2.0V. Priporočam.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Dr_M ::

ce dam na auto, mi nastavi na 1.91V, sm probu tut na 1.87 in je delal bp. (400MHz 4.4.3.6) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Katera mama plata in procesor? Jaz mam težave da se supePi test pri teh nastavitvah ne izračuna prav:(

Dr_M ::

DFI LP LT P35-T2R & E2140 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

P5k in Q6600:|

Najbrž je nenavijalski prossor;(

ST-777 ::

Imam Geil Ultra 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 in delajo brez problemov. Sem pa pred nakupom pogledal na homepage moje matične plošče ali ta tip pomnilnika priporočajo, ker so ga, sem ga kupil. Tudi tebi svetujem, da prej pogledaš katere pomnilnike priporoča firma tvoje matične.

Geil Ultra PC6400 DDR2 so dobro ocenili tudi na forumu: Geil Ultra

RC14 ::

Tudi jaz imam te Super Talent rame in jih lahko le pohvalim. Meni se navijejo na 550Mhz (1100) na 5-5-5-12 na 2.2V.
Tudi če ne boš navijal, ti jih priporočam, saj cena ni visoka in ne potrebujejo nevem kako visoke voltaže. Sicer pa odločitev je tvoja, jaz sem si te izbral;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

eVro ::

Še nekaj: kakšne so razlike med CAS4 800 MHz in CAS5 1066 MHz pri procesorju E8400 (FSB 1333 MHz).

k4vz0024 ::

RC14, pa ti zazna disk in ostale enote?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628312 (15047) smarty
»

Kateri so najhitrejši PC6400 DDR2 800MHz rami

Oddelek: Kaj kupiti
191919 (1246) Volta
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
141776 (1455) boskosi
»

C2D E6420 - Asus P5K - Dovolj dober nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
282402 (1518) Eru
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
412414 (1634) joker16_7

Več podobnih tem