» »

Zakaj ne dela TV? . mogoče problem v predolgem kablu

Zakaj ne dela TV? . mogoče problem v predolgem kablu

pileluka ::

Nisem vedel v katero skupino naj dam tale moj mail. Admin lahko seveda prestavis v ustrezno... hvala.


Imam dosti pomembno zadevo.
In sicer. IP TV je delala BP, ko sem imel od modema do modema za TV (Motorola) 3 m kabel.
Ker pa sem tv preselil v drug prostor, sem moral potegniti mrežni kabel po celi bajti (40 m).

In sedaj problem - ko prižgem tv, se mi ustavi že na prvem koraku in je krogec rdeč, kot da ne bi bilo povezave.
Tudi na motoroli ni življenja, je pa življenje na modemu za računalnik (lučka za LAN utripa in ne stalno - kot da bi bilo težava s povezavo).

Mogoče sem tole mal čudno napisal, ampak mi je danes čist živce požrlo že samo napeljevanje, ko pa sem vse skupaj priključil...

Skratka. Prosil bi vas, če mi lahko karkoli svetujete!

Hvala in LP!

sBOY ::

sicer se ne spoznam na to ip televizjo, vendar če lučka utripa je neki s povezavo, poglej še enkrat priklope o metrih nevem se mi pa zdi kar precej40m za tv.

lp

Highlag ::

Bi rekel, da si narobe sestavil kabel. Poišči shemo za pravilno vezavo UTP kabla in stisni nove konektorje.
Never trust a computer you can't throw out a window

Djz3l3 ::

kdo je toj ponudnik sam imam 2 ip tvja v bajti en je odaljen od modema po kablu 5m en pa 20 se mi zdi moj ponudnik je t- in dela vse brez porbelma ali uporabljas hd programe ?

ToniT ::

Pomembno je, kako imaš zvezan kabel - klik.
40m pri pravilno zvezanem ethernet kablu ni nobena razdalja. Do 90m mora delati vse.

dolenska ::

t-2 je tvoj ponudnik. no vglavnem ponovno naredi kabel in ga pravilno vklopi v modem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na optiko - specifičen primer

Oddelek: Omrežja in internet
172950 (2457) Yohan del Sud
»

Telefonska linija prek lan

Oddelek: Omrežja in internet
91779 (1656) -žiga-
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539980 (8275) rezator
»

Siol zamenjava tv.komunikatorja Amino v Sagem (cross, straight?)

Oddelek: Omrežja in internet
82695 (2510) molat
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (2022) gumby

Več podobnih tem