» »

Prehod na optiko - specifičen primer

Prehod na optiko - specifičen primer

Yohan del Sud ::

Ne rabim toliko nasveta, kot tudi ne modrovanja, bolj kaj naj pričakujem.

Situacija je taka. Enodružinksa hiša. Ene 9 prijavljenih, sedem dejansko živečih, tri televizije in ene 7 naprav v interni mreži, ki uporabljajo internet. Tri direktno s kabla ostali preko wifi ruterja in preko s kablom na drugo stran podaljšanega ruterja za boljši ujem. Preko original t.i koksialc kabla vseskupi torej. Položenega čez pol divjino leta 1994. Max 20/2. Trenutno na 12/1. Leto nazaj sem sklenil 2 letno vezavo (klasičen srednji trio) s trenutnim nositeljem/lastnikom lokalnega kabla, ker se mi je zdela ponuba res kul.

Ampak hec. In (družinska drama). Tri mesece nazaj me je klicala teta in še s stric s taiste firme, če grem na optiko. Seveda, super, kolko stane. Nič, pravijo. Ja zrihtajte, jim rečem.

Ampak optika gre z drugega konca hiše, direkt po ravno speljani plinovodski cevi z ulice in kištica starega kabelskega v bajti je diametralno nasprotna temu priključku. Od tu naprej pa ne vem nič. Pride kakšen stručko pogledat tu potem celotno situacijo? Bodo kakšni dodatni stroški? V drobnem tisku nisem zasledil nič. Telefonsko sem samo dobil zagotovilo, "da bo strokovnjak na terenu poskrbel za vse". Najbrž bo ta teden tu. Torej, naj mu pridem naproti z izriskom domačega omrežja, ali kaj?
www.strancar.com

toplakd ::

Izris domačega omrežja lahko obdržiš zase.
Od modema naprej njih hišna kabel-wifi solata ne briga.

LP

Brane22 ::

AFAIK je načeloma tako kot z elektriko, strokovnjak poskrbi za uvedbo zadeve v bajto, po navadi do njemu najbližje praktične točke.

Lahko ti stvari razpelje tudi po bajti itd ampak to doplačaš. Ne vem pa kako spremeni zadevo to, da je nova ponudba prišla iz iste firme kot stara in koliko imaš osnove za zahtevo, da hočeš 100% zamenjavo za stari paket samo v smislu da preštekaš kabel na prvi svoji napravi.

Yohan del Sud ::

Ok, kapiram in to sprašujem. Meni bi bilo fino, da se nova zadeva enostavno priklopi po starem, preko one 20 let stare zadeve (ok, enkrat, 10 let nazaj je prišel nekaj nekdo tja zmenjat), ki ždi nekje tik ostrešjem in je dokaj zajebano priti do nje. In vsa hišna mreža ždi po tej vertikali na tej strani hiše. Priklop bo sedaj kontra. Zdej, bo človek prišel in samo rekel, evo tlele maste priključek in mi bo pod nos pomolol generičen utp, ali bo kaj drugače? :D
www.strancar.com

Hayabusa ::

Katero čudo imate na podstrešju ?
Načeloma gre tako, da se v neki sobi, ponavadi prva soba na relaciji ulica hiša (od koder gre mimo optika), napelje optika do modema, od tam dalje imaš klasičen utp lan.

Detajle beri tu:
http://www.motosvet.com/tabla/topic/324...
#8

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Yohan del Sud ::

Saj, zato specifičen primer. Ne grem slikat, ampak izgleda ko siva škatla 15x15cm, noter en kabel ven dva. En gre direkt v en tv, in se razdeli še v drugega, drugi se razdeli v ruter in tv. Do tu vse coax. Še vedno ne vem, kaj ta škatla na podstrešju sploh je, če ne ne bi tu spraševal.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Škatla je za adsl ali kabelski internet ?

Yohan del Sud ::

kabelski
www.strancar.com

Hayabusa ::

http://www.tustelekom.si/index.php?opti...
Ali lahko začetno namestitev opravim sam?
Kabelski modem vam lahko strokovno namestijo zgolj tehniki kabelskega operaterja. Namestitev vsebuje tudi razdelilec za vaš kabel, ki vam bo omogočal, da se boste lahko priključili na internet tudi medtem ko boste še vedno gledali kabelsko televizijo.


slika:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...


Pri optiki gre vse preko modema (net+tv), tale škatla postane nepotrebna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fosil ::

Tukaj je tudi vprašanje kakšen tv boš imel od zdaj naprej.
Ker pri optiki imaš lahko kabelsko ali pa iptv. Odvisno kaj ponuja ponudnik.
Tako je!

Hayabusa ::

Pomoje bi rad vse skupaj prestavil.

Frenckie ::

Koax kabel se menja z UTP.
Torej : do modema optika, od modema dalje UTP.
Pri IPTV bo poleg vsakega TV še komunikator - povezava modem komunikator z UTP kablom; komunikazor z TV pa običajno HDMI kablom.
Sedaj je zate pomembno kje boš namestil modem. Ostalo instalacijo z UTP kablom boš verjetno moral na novo prilagoditi glede lokacije modema ( podstrešje absolutno ni primerna lokacija - primerna lokacija je hodnik, dnevna soba ).

Yohan del Sud ::

Hvala. To sem hotel slišat. Eden slabših scenarijev sicer. Tle maš modem, napeljan na (od) ta kabel, naprej se pa sam zajebavi. Eh, če ma še kdo kakšno idejo kako na novo razpeljat kabel s starem kablovjem v mislih, sem hvaležen.
www.strancar.com

fosil ::

Frenckie je izjavil:

Koax kabel se menja z UTP.
Torej : do modema optika, od modema dalje UTP.
Pri IPTV bo poleg vsakega TV še komunikator - povezava modem komunikator z UTP kablom; komunikazor z TV pa običajno HDMI kablom.
Sedaj je zate pomembno kje boš namestil modem. Ostalo instalacijo z UTP kablom boš verjetno moral na novo prilagoditi glede lokacije modema ( podstrešje absolutno ni primerna lokacija - primerna lokacija je hodnik, dnevna soba ).

Tole drži samo če vzameš iptv.
Siol (in še kdo) ima na optiki tudi kabelsko in lahko izbiraš.
Pozanimaj se pri ponudniku.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

MaterVola ::

T2 mi je modem postavil na tisto mesto v hiši, ki sem ga sam izbral. Torej so optiko vlekli čez celo hišo od mesta, kjer cev pride v hišo. Pogodbenik, ki dela za njih, pa uredi tudi drugo razpeljavo, če se z njim zmeniš. Seveda ne zastonj.

Invictus ::

Odločiš se samo kje se ti bo kabel za optiko zaključil. Ostalo monterja ne briga, niti ni njegovo delo.

Z lokalno mrežo se zafrkavaj sam ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Koax kabel se menja z UTP.

A potem si imel koaksialen kabel za domači lan ?
Niso to zadeve izpred 20 let (časov 80386 :P), ko so imele mrežne kartice samo okrogel koaksialni priklop ?

Yohan del Sud ::

Ma ne. Coax (baker) je do une kište na podstrešju in naprej do razdelilcev za tv in vhodnega modema (Thompson). Naprej od tega, za LAN mrežo, je UTP do ruterja (klasični Linksys) in naprej štirje UTP-ji (standarden class5), na druge konce hiše. En v sekundarni ruter, en v strežnik, en v delovno postajo in en je trenutno fraj/rezerva/za testiranje. In tak bi rad da tudi ostane.
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s priklopom televizije v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
114061 (3706) broken/link
»

Kako priklopiti SiOL kabelski TV na TV sprejemnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112922 (2761) Spajky
»

Povezava kabelske do TV-ja

Oddelek: Omrežja in internet
144158 (4000) Davidf1
»

Siol TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164395 (3906) AaBoy
»

Omrežje za IP TV

Oddelek: Omrežja in internet
202851 (2194) amigo_no1

Več podobnih tem