» »

Zagon računalnika - problem

Zagon računalnika - problem

dex22 ::

Ok odločil sem se za zamenjavo rama.Po menjavi rama sem zagnal memtest in vsi rami delujejo normalno vendar pa se mi pojavlja napaka ki me zelo moti.Namreč vsako jutro ko prižgem comp mi ne pride v windowse.Kar ustavi se.Potem ga resetiram in dela normalno.Torej vedno ko ga ugasnem in potem čez nekaj časa prižgem mi zašteka.A je možno da sem kaj narobe povezal ko sem menjal rame.Namreč menjal sem tudi napajalnik ampak mislim da sem vse pravilno povezal.To se mi dogaja cirka 10 dni in mi ni nič preveč všeč.V biosu nisem nič sspreminjal in sem ga tudi resetiral in ni nič bolje.Skoraj sem že obupal in se pripravljam na formatiranje compa vendar nisem siguren da bo to pomagalo.

Matey_kp ::

Kateri rami so?neki mene zeza s Geil ultra x 3200 pa nforce4sli chipset
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

dex22 ::

Patriot DDR 512 3200.Možno da sem tudi kej narobe vezal.Imam pa dva diska in sicer prvi je IBM ATA in na njem imam winse ter MAXTOR ATA na katerem imam ostale moje stvari.Poleg tega imam še CDRW in me zanima kako naj priklopim in naštimam v biosu ker sumim da se neki narobe priklopil.

Matey_kp ::

Dual channel?2x 512? al..en komad 512?
Ma ce ti memtest nardi(mislim par ur) pa drugi testi..si pomojem prav povezal,Preden si menjal rame pa je blo vse ok??
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

dex22 ::

Ne dual channel.En ram 512 pa en ram 256.Ma fora je v tem da možn da sem diske pa CD enoto narobe vezal al pa so narobe nastavljeni podatki v biosu.

dex22 ::

Ja preden sem menjal rame je blo vse ok.Sam mislm da če bi bili rami vzrok pol mi comp po resetiranju ne bi delal optimalno.Sam mi dela normalno.Tako da mi je mal čudn vse skupaj.

Matey_kp ::

????
V dual channel moras dat rame enake velikosti,po moznosti enake(ni nujno) Sam moreta bit oba 2x512 al 2x256 za dual channel,Ce hoces oba pol bos moral dat na single channel..vsakega posebej
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

bossini ::

hm! odvisno ce sta rama razlicne znamke al pa kaj takga da se ne ujemata! mene je to jebal! drugac pa probaj sam y enim ramom ce bo delal normalno pa bos videl v cem je problem!
bossini

dex22 ::

Ok.Zdej ne vem kaj je fora s tem dual al pa single chanell.Namreč mam staro plato matasonic ms9047C+.Ni mi preveč jasno zdej kaj je fora tuki.

Matey_kp ::

Ja ce mu je prej use delalo 100% so rami neki..Vsaj ves kje je problem
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

dex22 ::

Mam pa naslednja rama: prvi patriot ddr 256 400 mhz 3200, drugi pa patriot ddr 512 400mhz 3200.Ne vem zakaj ne bi šla skupaj.

dex22 ::

Nč bom zdele dal ven en ram pa probal samo z 512.Pa bom vidu kaj se bo zgodil.poročam pozneje.

dex22 ::

Ok.Probal samo z 512 ramom in mi dela.A to pomeni da ne morem imeti še 256 ram istega proizvajalca z istimi karakteristikami notr al se da kje naštimat?.

dex22 ::

A to pol dejansko pomen da ne morem imet en 512 ram pa še drugi 256 ram skupaj na matični.Samo dva po 512 al pa dva po 256??..Sprašujem ker mam še en dan časa da vrnem nazaj in zamenjam za kej druzga.:)

Matey_kp ::

Nevem kako plosco mas..mas 4 ddr place ne?Pomojem das lahko uni drugi ram tko da deluje v single channel..k itak ko mas samo 1x512 deluje v single channel tko da:)
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

dex22 ::

Ja plata je Matsonic MS9047C+ in ma dve reži za DDR rame pa dve reži za SD rame.Pa sej zdele ko sm prižgal comp samo z 512 ramom mi spet ni prišel do winsow tak da problem tiči nekje drugje.

dex22 ::

Zdaj sem ugotovil da ko zaženem računalnik sem mi prvo na ekranu pokaže "monitor is in power safe mod" pol čez ene 10-20 sekund pa mi šele zazna ram.A je možno da so reže za rame preveč zaprašene?

Matey_kp ::

pol mas samo dve rezi za ddr...Si probal Spremenit polozaj ramov?Ce ne pa kupi raje isto znamko ramov,kot unega k mas 1x512
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252152 (981) Mitja358
»

Napaka: CPU or CPU ratio has been changed

Oddelek: Pomoč in nasveti
12677 (530) Mitch
»

Nujno!! - RAM ne dela

Oddelek: Strojna oprema
201093 (852) dex22
»

Dual channel - koliko pridobim?

Oddelek: Strojna oprema
91591 (1281) Poldy
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134349 (18767) Tilen

Več podobnih tem