» »

kako izločit brum

kako izločit brum

LordTado ::

lp

a ve kdo mogoče kako se da brum izločit iz video signala(ne kabelskega).

brum se mi pojavi pri kabelski in sicer na projektorju,na tvju pa ga ni,ker ga verjetno izloči sam tv.

Se pravi bi mogel izločit brum motnjo iz samega video signala ki gre na kompositni vhod projektorja?


lp
  • spremenil: LordTado ()

kerga dika? ::

1. lahko probaš prikopit vir video signala in projektor na isto fazo (najlažje na isto vtičnico)

2. lahko izločiš vpliv ozemljitve, tako da prelepiš sredinski kontakt na vtikaču od projektorja

in

3. lahko kupiš namensko profesionalno napravo kot npr.:

http://www.kramerelectronics.com/indexe...
Vsazga dika!

Azrael ::

Poskusi ugotoviti vzrok:

- ground-loop? Ozemljen projektor in še ena naprava priklopljena nanj, je tudi ozemljena?
- nekvalitetni kabli, video signal gre po navadnih in ne kaksialnih kablih?
- predolgi kabli, s koaks gre vsaj do 15m, z el cheapo je vsak meter loterija?
- motnje zunanjih naprav (dušilke, močni motorji, energetski vodi zraven video kablov)?
- vgrajen nek ojačevalec video signala, ki ima preveliko ojačanje?
- okvarjena oprema?

Izločiti brum iz kompozitnega signala z nekim filtrom ne moreš, saj bi z njim izločil tudi signal vertikalne sinhronizacije (oboje ima 50Hz). Zato moraš odkriti in odpraviti vzrok, s filtri si tu ne moreš pomagati.
Nekoč je bil Slo-tech.

kerga dika? ::

s koaks kabli (bnc 75ohm npr.) gre preizkušeno 100m za šalo. Seveda če ni zunanjih motenj (npr energetski vodi in razne "neugodne" naprave kot je napisal Azrael).
Vsazga dika!

LordTado ::

nič ni narobe s kabli in tudi z elektroniko ne...
kabli so koaks posebni za video nadzor in take signale,
brum pa pride po kabelski,ker če dam kondenzator not pol je slika lepa,brez bruma,
so pa eni programi šumeči(http://users.volja.net/tado1000/slo1.JP......verjetno bi se to dalo tudi z pravilno vrednostjo kondenzatorja rešit,
samo jaz bi raje to rešil pred projektorjem.Če pa bo rešitev predraga ali ne bo šlo pa bom pač
na kabelskem signalu moral rešit zadevo.




ajde

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

BluPhenix ::

Nabavi to, ali pa kaj podobnega. Rešitev je tudi, kot so že napisali priklop na isto napajalno fazo, ampak največkrat je to neizvedljivo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

sem zrihtal,samo ozemljitev je bila problem,ko sem ozemljitev odstranil ki gre do projektorja je ok...pa še plastično ohišje ma tak da ni treba ozemljitve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418410 (5631) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497304 (5080) bullet321
»

Mirovni tok

Oddelek: Zvok in slika
142306 (1758) advokat22
»

Brum na TV-ju?

Oddelek: Zvok in slika
133408 (2833) pile81
»

Vpliv el. napeljave na TV sliko ?

Oddelek: Zvok in slika
121256 (1055) BluPhenix

Več podobnih tem