» »

Noče se mi povezat na internet preko mrežne in kabla v xp

Noče se mi povezat na internet preko mrežne in kabla v xp

Lisiček ::

Pozdravljeni

Prosil bi, da mi svetujete, kaj bi lahko bilo narobe z mojim povezovanjem na internet. Stvar je taka, da se mi na prenosniku noče vzpostavit povezava z internetom. Internet dela, saj sem sedaj povazan samo z drugim računalnikom.... Čudno se mi zdi to, ker se mi je to že enkrat zgodilo in sem obupal.... potem pa čez nekaj dni kar enkrat se je spomnil in je začel spet delat(se je povezal na net). Kabel ni kriv, ker sem probal tudi z drugimi in s tem, s katerim sem sedaj povezan, mrežna tud mislim da ni, saj sem danes kupil novega, pa se obnaša enako kot vgrajeni. Pošilja nekaj malega bitov, sprejetih je pa nula. Nekaj časa se povezuje, potem pa napiše, da je povezava omejena. Na računalniku imam poleg XP-jev tudi Linux, pa mi tudi on ne zazna IP naslova, napiše kar localhost.

Lisiček ::

Pozabil sem povedat še eno opažanje, da se mi je to začelo pojavljati, ko sem med sabo povezal računalnika z navzkrižnim kablom.

glinik ::

Kako imaš povezan komp. na internet? Preko modema, routerja, drugega rac.? Modem si restartiral? Prenosnik probaj na eni drugi lokaciji, da vidiš če je mrežna ok.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Lisiček ::

Hvala glinik za nasvet. Mi je zelo pomagal.
Sem šel potem še k sosedu probat in se mi je povezal. Iz tega mi potem ni bilo težko tudi samemu sklepati, da mora biti nekaj pri ponudniku interneta, kamor sem poklical in so rekli, da so lahko maksimalno trije(ali samo dva) računalniki povezani "fizično" s switchem, drugače pa treba met ruter. To sem sicer že prej vedel, zato sem na net povezal samo prenosnik, kateri mi ni delal in izklopil vse ostale, pa mi vseeno ni delal... nisem pa vedel, da si pri ponudniku server(al kaj že je) zapomni naslove računalnikov in se to osvežuje na vsakih 24 ur. Torej, če bi bil prenosnik priklopljen sam na modem 24 ur, potem bi začel delat.
Verjetno sicer glinik in še kdo to že veste, samo toliko, če bo še kdo imel ta problem, da bo lahko prebral kaj pomeni to "čudno" obnašanje... in bo prišparal nekaj živcev, časa,...

Lp!

glinik ::

To mi je znano ja. Pri statičnem IPju, povežeš na modem router, s tega imaš lahko pol XXX rač. povezanih.

Pri dinamičnih IPjih je precej drugace, 2 ali 3je rač so lahko povezani. Upam, da nisem povedal nič napačnega ;)))

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Matheeew ::

Pri katerem ponudniku imaš internet?

Si rekel, da imaš povezan računalnik in modem s crossover kablom? V tem primeru ti sploh ne more delat.....crossover kabel je za direktno povezavo med dvema računalnikoma...rabiš navaden UTP...

Lisiček ::

Matheeew

Sori, mal sem zmedeno pisal...
Crossover kabel sem uporabljal za povezavo med dvema računalnikoma, ker sem imel od switcha do sobe speljan samo en kabel, v sobi pa dva računalnika.... drugače seveda uporabljam UTP. Sedaj sem si v tem (UTP) kablu razdelil žičke na dva vtikača in sedaj oba lepo laufata internet prek enega kabla.
Net mam prek T2 (dinamični IP).

Lep pozdrav obema, hvala.

Lisiček ::

Aja, pa router sem nabavil in ga povezal na switch... da je "videt" manj uporabnikov pri t2... tko da zdej dela. Pa ti naslovi računalnikov se osvežijo pri njih na vsake 24 ur ob sedmih zvečer so rekli. Zaradi tega se mi potem prenosnik ni hotel nikoli povezat, ker so bili ob tistem času vsi trije ostali računalniki vklopljeni, prenosnik je pa izpadel iz max števila možnih...

Matheeew ::

Če misliš, da ti bo sedaj začelo delati po 24-ih urah, se pomoje motiš...

Na t-2 je skoraj plug-and-play. Povedano drugače: Če imaš vse na compu pravilno nastavljeno in pravilno fizično povezavo med računalnikom in switchom ti mora delovati....takoj in ne čez 24 ur. Če se na modem priklopi druga MAC adresa pomeni samo, da dobiš drugi IP. Sicer pa lahko ročno to MAC adreso na prenosniku spremeniš, če misliš, da bo pomagalo...

Glede na opis tvoje rešitve s kablom, bi rekel, da je tukaj problem. Poskusi torej priklopiti leaptop s UTP-jem in to običnim in ne razdeljenim...mislim, da bo potem delalo...

Lisiček ::

:) Laptop sedaj dela skupaj še z enim računalnikom preko skupnega kabla in routerja. Prej pa sem probal tri kratke kable(pa ne crossover), in to direktno v modem - samo modem in laptop in kabel med njima, pa se ni hotel povezat. Tud jaz sem mislil tako kot ti, da bi tako moralo delat, zato sem sumil na vse drugo... ampak na koncu sem vseeno pred tisto "osvežitvijo" MAC naslovov pri T-2 vezal dva računalnika preko skupnega ruterja, dva sta pa še vedno priklopljena direktno preko switcha. Tako so na T-2 "vidni" samo trije MAC naslovi... in delajo vsi štirje računalniki, če bi bili pa vsi zgolj vezani v switch, se pa en od njih ne bi hotel povezat in to do preteka 24 ur do sedme ure zvečer. Ne vem, ne morem 100% trdit da je poanta v tem, ampak jaz sem to upošteval in sedaj stvar dela kot mora.
Nisem še nikoli spreminjal MAC naslova... zanimivo... bi potem lahko dvema računalnikoma dal enak MAC, in jih preko switcha vezal lepo brez routerja, če stvar res deluje na t2 tako kot sem napisal? Zanimivo, potem mi ne bi bilo sploh potrebno kupit routerja? Moram probat.

glinik ::

Res ne vem zakaj tako kompliciraš, ko si se prijavil na T2 za internet bi moral takoj rečt za STATIČEN IP. Nato pokneš na linijo router in zadeva dela kot urca. Drugeče dobro poznam ta problem, sem namreč delal 1/2 neta na T2. Ljudje so se precej čudili, ko jim ni kaj delalo, kot v tvojrm primeru.

Dogotrajna rešitev je:
Prosi T2, da ti dajo statičen IP, gor povežeš router in nato drugo šaro. Če želiš, lahko priklopiš gor switch in XXX mašin. Mašine bodo imele tako lokalne IP in vse bo delovalo kot namazano.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Lisiček ::

Aha, ok, hvala za nasvet...:))

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548191 (382) Lonsarg
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375184 (4688) BorutK-73
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472994 (2545) RuskiSnajper
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164395 (4036) solatko
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912593 (12125) iro

Več podobnih tem