» »

Kako izvesti failover na sosedov WIFI?

Kako izvesti failover na sosedov WIFI?

TRIROG ::

Ow!

Zelo pogosto se mi zgodi da mi link pade in se po par ur ne vrne ...ker me je to začelo zelo jeziti sem se dogovoril s sosedom da lahko preko WLANA ta čas uporabljan njegov dostop do neta ...

sedaj moram nekako izpeljati po možnosti avtomatsko povezavo na njegov router preko wlana ... ko meni pade link ...

ima kdo kakšno idejo?

Trenutno se poigravam z mislijo ... dokupiti 1 wifi router ki je stalno povezan kot client na sosedov WIFI, in ko link pade enostavno preklopiti ...
ker pa bi rad zadevo avtomatiziral me zanima če mi lahko kakorkoli svetujete ...

hvala!
  • spremenil: TRIROG ()

strictom ::

Če ti je C/C++ domač lahko komot speniš en kratek progič k preverja če je konektan (če ni se konekta na sosedov WiFi).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Brane2 ::

Če gre za Linux mašino oziroma če imaš Linux na routerju te svoje mreže, bi pač lahko imel aktivna oba linka hkrati, vendar bi default route spreminjal po potrebi z nekim majhnim skriptom.

S tem skriptom bi periodično ( recimo na vsakih 15 sekund) pingal na obeh karticah nek strežnik na mreži kartice in če tega ne bi bilo, bi pač premaknil default route...
On the journey of life, I chose the psycho path.

coffeetime12 ::

Če gre za Linux računalo, poslušaj Braneta. V tem primeru poglej za DD-WRT ali pa Tomato. Pa ne pozabi na skript.

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

ok imam wrt 54gl ... - in na njem dd wrt 23 SP1 ... kaj pa zdaj ... skriptanje mi ni domače ... kje naj začnem kakšna dobra stran morda?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7910089 (7949) BivšiUser2
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9012089 (9369) Invictus
»

2x LAN + 2x ADSL + 2x DHCP = kako?

Oddelek: Omrežja in internet
91762 (1489) b
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822977 (13804) umexteacher
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273892 (3344) Pyr0Beast

Več podobnih tem