» »

Zvočna kartica Realtek - težava z zvočnikom

Zvočna kartica Realtek - težava z zvočnikom

Lucifix ::

Uporabljal Realtek AC'97 zvočno kartico. Ampak desni sprednji zvočnik ne deluje. Posodobil sem tudi driverje in poizkusil z drugimi zvočniki ampak problema nisem rešil.

Kdo bi mi znal pomagat kaj bi se še delo narediti, ker mi gre tale mono sound že pošteno na živce.

Thx!

LeQuack ::

Ponavadi majo take onboard zvočne bolj slabe kontakte, tako da najprej probaj malo vrteti in obračati vtikač in preveri, al ise ob tem kej sliši iz desnega zvočnika.
Quack !

Lucifix ::

Tudi to poizkusil.

Sem pa priklopil zvočnike tudi na vtikač, ki se nahaja na sprednjem delu računalnika in težava je ista.

Ali je mogoče, da so mi zvočno napačno zvezali?

zcetrt ::

Ne. Predrmaj vse kable. Po možnosti vklopi zvočnike v mp3 predvajalnik ali kakšno drugo stvar z enakim izhodom, da izločiš nedelovanje zvočnikov.
4.

Lucifix ::

Priklopil sem tudi slušalke in popolnoma isto na obeh izhodih.

Lucifix ::

*** izbris / napačna ugotovitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucifix ()

zcetrt ::

Hm... Koliko 3,5mm priključkov imaš na zadnji strani? Sam sem imel težave, ker je imel zvočnikom priložen kabel za 0.5mm "prekratek" vtič oz. predebelo oblito plastiko in ni bilo dobrega stika. Če je s slušalkami isto (predvidevam da na sprednji strani, poskusi še zadaj), zna bit res problem v zvočni kartici.

Ti gonilniki naložijo kakšne specialne programe? Če ti, poskusi vreči dol vse skupaj in nato le OS-u povej, kje se nahajajo gonilniki (goli gonilniki in ne cel pack, ki ga poženeš za inštalacijo) ali pa če ima že sam setup gonilnikov za zvočno opcijo, da ne naloži ostale šare.


Če je zvočna onboard, na zadnji strani ni načeloma nič "na roke" vezano. Sprednjo ploščico bi še lahko sestavljalci kaj zašuštrali, zadaj pa res ne.

Kater OS uporabljaš?
4.

zcetrt ::

Poženi winamp in nastavi, da predvaja le lev oz. desen signal in poglej, kaj kje slišiš ;)
4.

Lucifix ::

Uporabljam Visto ampak se mi je isto dogajalo v XP-jih. Mogoče bi si pobral kakšno standalon Linux različico, da vidim, če tam deluje.

V začetku inštalacije mi je naložil default windows gonilnike, potem pa sem ko ni delovalo pobral iz uradne Realteh-ove strani.

Winamp: leva stran dela, desna pa tišina. (verjetno se je vprašanje nanašalo na mojo zadnjo napačno ugotovitvijo) :\

Aja zadnja stran zgleda takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucifix ()

zcetrt ::

Vse kaže, da je en izhod skurjen. Žal. Dobiš pa za male pare PCI zvočno kartico, ki bo vsaj enako dobra kot ta, ki je integrirana.

Predvidevam, da vtikaš v pravi vtič... Ker pogosto lahko v gonilnikih nastavljaš, da če želiš 5.1 izhod, kaj naj bo kakšen vtič. Preveri še to, da nima vsak izhod le enokanalnega izhoda.

Nameščanje drugega OS-a je po mojem mnenju iz gledišča reševanja tega problema nepotrebno.
4.

Lucifix ::

Verjetno bom res eno kupu za 20 eurov da se mi ne bo treba hecat.

Drugače pa hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
412093 (1142) Han
»

Preklop med zvočniki in slušalkami

Oddelek: Programska oprema
62314 (2093) Dzhimen
»

bass ne deluje oz. deluje ampak ne tako kot hočem

Oddelek: Zvok in slika
182928 (2222) CeSTbon
»

slušalke - slišim ventilator

Oddelek: Strojna oprema
71336 (1172) WyattEarp
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016470 (10409) FlamE#7

Več podobnih tem