» »

Preklop med zvočniki in slušalkami

Preklop med zvočniki in slušalkami

tt2 ::

Zanima me kako bi lahko preklapljal med zvočniki in slušalkami, ko jih imam istočasno priklopljene. Slušalke so priklopljene preko 3.5 kabla, torej niso USB. Problem je namreč, ker mi računalnik ne zazna slušalke kot posebej naprava, temveč kot zvočnike in zaradi tega imam pri napravah zgolj eno ikono. Slušalke delajo brez problem, ampak se mi ne da ves čas izklapljati in vklapljati kabla, ko jih želim uporabljati. Imam pa hyperx cloud "enko", zvočna pa je integrirana
ALC892 - Realtek.

SaXsIm ::

Poglej, če se v kakšnih gonilnikih to da početi. Sicer ne vem, zakaj bi ti računalnik slušalke zaznaval kot posebej napravo - naprava za predvajanje zvoka je zvočna kartica (oz njen izhod) in očitno imaš samo en stereo izhod. Zvočniki (predvidevam da gre za laptop) in slušalke so zvezani na isti izhod, dejansko gre za fizično preklapljanje, na kater kabel se pelje signal. Verjetno so zadeve fizično zvezane tako, da se ob vklopu konektorja za slušalke interna povezava na zvočnike izklopi.
SaXsIm

ghost ::

Sem imel identičen problem. Izhod za slušalke je na sprednji strani ohišja, za zvočnike pa na zadnji. Nazadnje sem se odločil za nakup https://www.amazon.co.uk/dp/B011QWXGRY/... . To velja v primeru da je namizni računalnik ker je za prenosnik zadeva preveč nerodna.

Stari89 ::

Ugibam, da si že prišel do teh nastavitev, sicer ne bi pisal po forumu, pa vseeno:
1. Vklopiš vse zvočne naprave v računalnik
2. Desni gumb na zvočniček v task barju (opravilni vrstici) > playback devices, prideš do podobnih nastavitev:


3. Z desnim klikom > test lahko identificiraš naprave, če so kaka čudna imena. Onemogočiš slušalke, ko jih ne rabiš, ter obratno, ko jih.

Prepričan sem, da je možno omogočit/onemogočit zvočno napravo s kratko powershell skripto, ki se izvede s kombinacijo tipk (recimo Win+đ). Ampak to je že tema za lene programerje.

njyngs ::

Stari89 je izjavil:

Ugibam, da si že prišel do teh nastavitev, sicer ne bi pisal po forumu, pa vseeno:
1. Vklopiš vse zvočne naprave v računalnik
2. Desni gumb na zvočniček v task barju (opravilni vrstici) > playback devices, prideš do podobnih nastavitev:


3. Z desnim klikom > test lahko identificiraš naprave, če so kaka čudna imena. Onemogočiš slušalke, ko jih ne rabiš, ter obratno, ko jih.

Prepričan sem, da je možno omogočit/onemogočit zvočno napravo s kratko powershell skripto, ki se izvede s kombinacijo tipk (recimo Win+đ). Ampak to je že tema za lene programerje.

Ali pa uporabi tole: https://github.com/sirWest/AudioSwitch

Hitra rešitev, da preklop izvede kar preko tray ikonice, in ne rabi klikat v nastavitve ko si ti opisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

tt2 ::

Problem je, da nimam dveh ikonic.
 z gonilniki

z gonilniki


Ko izbrišem gonilnike pa se mi pojavita obe in lahko brez problema preklapljam med njima.
 brez gonilnikov

brez gonilnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

Dzhimen ::

V aplikaciji oz. gonilniku za zvok (Realtek al karkoli že maš) desno v opravilni vrstici moraš najti možnost da ti audio vhoda spredaj in zadaj obravnava posebej. Po mojih izkušnjah pride v večini primerov privzeta nastavitev, da ti zvočnike izklopi ko ti priklopiš slušalke in ko slušalke odklopiš, ti zvočnike nazaj priklopi. Ko to nastavitev spremeniš, ti vhod spredaj in vhod zadaj obravnava posebej in lahko nato preklapljaš med njima znotraj OS-a.

Jaz mam zvočnike priklopljene zadaj, slušalke pa spredaj (oboje je vedno priključeno) in ko želim zamenjat samo izberem izhod iz katerega želim da se zvok predvaja (spredaj ali zadaj).

Ta nastavitev pri meni izgleda tako (desno zgoraj je gumb dodatne nastavitve):



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako usposobiti mikrofon na slušalkah

Oddelek: Pomoč in nasveti
101526 (1238) solatko
»

ZVOK se ne predvaja KOT BI MORAL

Oddelek: Strojna oprema
5575 (473) WinXP
»

Šumenje.

Oddelek: Zvok in slika
141524 (1315) Tear_DR0P
»

LG TV in Lenovo PC

Oddelek: Zvok in slika
251768 (1447) matonson
»

zvočniki ne delajo več

Oddelek: Zvok in slika
162272 (2076) A. Smith

Več podobnih tem