» »

Vodni sesalec

Vodni sesalec

1
2
»

gruntfürmich ::

reklamo prodajalca ne bi ravno vzel kot najtrdnejši dokaz. poleg tega v industriji nekako ni vodnih filtrov v masovni uporabi za klasično filtracijo praha.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

koyotee ::

waw ej, logika ti je na višku. Sej vanklovi motorji tut niso v masovni uporabi, pa so zarad tega kaj slabši?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

The Player ::

no, otročad, nehite se kregat pa mi raj pomagate.
sem prebral in zgleda dost zaskrbljajoče, drgač pa ne bom rekel kdo pa prav, ker danes ne moreš nobenmu verjet.

Ja, jaz sem mislil, da vodni sesalci nimajo filtre, samo sem potem omenil da jih imajo, ker sem sam opazil na lastne oči. Sicer ne vidim logike, da dajejo filtre v vodni sesalec, če itak voda filtrira umazanijo.
drgač to je bedn izgovor, da jih noben noče izzvati, naj sami nardijo test pa dokažejo, da imajo prav, tako bi prodaja šla na 100% gor.
drgač ta spletna stran je čist drugačna kot una, ki sem jo gledal, veliko lepša in urejena, še zmerm pa nič ne povedo, kaj ponujajo, jih bom js mal poklicu pa jih zaslišu, kaj ponujajo >:D
drgač pa zakaj piše Filipini, če sta to slovenca?! mislm ej...

cekr ::

Imam Hylo (1.serija), ki za moč motorja(850W) ponuja veliko več kot nekateri 2000-2500w noname strojčki. Me pa moti ropot. Upam, da so ga pri novih serijah odpravili.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gruntfürmich ::

cekr je izjavil:

Imam Hylo (1.serija), ki za moč motorja(850W) ponuja veliko več kot nekateri 2000-2500w noname strojčki. Me pa moti ropot. Upam, da so ga pri novih serijah odpravili.


no, sj to je tudi zanimivo pri sesalcih z vodnim filtrom. po navadi boljši kot je filter, slabša je sesalna moč. lahko da je princip vodnega filtra kaj drugačen, vendar brez resnih testov me zaenkrat ne bo nobeden uspel prepričat da boš z 800w imel boljšo sesalno moč IN filtracijo kot pri 2200w...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

koyotee ::

ma kupi si eno 7KW metlo, ker zate ni nič drugega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

telexdell ::

gruntfürmich je izjavil:

cekr je izjavil:

Imam Hylo (1.serija), ki za moč motorja(850W) ponuja veliko več kot nekateri 2000-2500w noname strojčki. Me pa moti ropot. Upam, da so ga pri novih serijah odpravili.


no, sj to je tudi zanimivo pri sesalcih z vodnim filtrom. po navadi boljši kot je filter, slabša je sesalna moč. lahko da je princip vodnega filtra kaj drugačen, vendar brez resnih testov me zaenkrat ne bo nobeden uspel prepričat da boš z 800w imel boljšo sesalno moč IN filtracijo kot pri 2200w...

Pot sesanega zraka skozi vodni filter je veliko, veliko lažja kot skozi mikro filter. Pri mikro filtru pa lahko ob enakem motorju izbereš: manjša sesalna moč manj drobnega prahu in pršic nazaj v prostor in obratno.

Torej sama sesalna moč ni direktno odvisna od moči motorja!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

The Player ::

gruntfürmich je izjavil:

cekr je izjavil:

Imam Hylo (1.serija), ki za moč motorja(850W) ponuja veliko več kot nekateri 2000-2500w noname strojčki. Me pa moti ropot. Upam, da so ga pri novih serijah odpravili.


no, sj to je tudi zanimivo pri sesalcih z vodnim filtrom. po navadi boljši kot je filter, slabša je sesalna moč. lahko da je princip vodnega filtra kaj drugačen, vendar brez resnih testov me zaenkrat ne bo nobeden uspel prepričat da boš z 800w imel boljšo sesalno moč IN filtracijo kot pri 2200w...


a še nisi nikoli slišal za sesalno moč? Ta pove dejansko koliko je v realnosti s kako močjo je sposoben motor sesalnika sesati, isto je pri zvočnikih piše 1000W moči oz. music power, medtem ko ima rated power za polovico manj ali še manj to pomeni 500W rated power oz. RMS.

cekr ::

Samo problem je, ker boš zelo težko prišel do podatka za sesalno moč pri določenem sesalcu. Zelo malo jih ima podan tudi ta podatek. Zasledil sem jih samo pri nekaterih Electroluxovih modelih. Pa še to samo pri daražjih.

V glavnem sesalci s sesalno močjo nad 400W so zelo redki. Ne glede na to, da imajo moč motorja tudi čez 2kW. Predvsem noname imajo zelo radi velike cifre. Ko ga pa uporabljaš pol ure, ti pa zakuha(vrže ven zaščito ali se celo kaj pokadi).
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

The Player ::

ja se strinjam. samo kot iz prakse veš, je pri vseh izdelkih tako, da so pomembni podatki skriti ali pa jih sploh ne omenjajo samo zato, da bi proizvod se bolje prodajal (primer zvočnikov npr.)

fanatiktech ::

Jaz sem pa mal po trgovinah pogledu. Kire modele majo naprodaj, pa kakšne so kej cene. Do zdaj izbiram med tremi oz. štirimi sesalci. Zanima me če kdo pozna še kakšen poodben sesalec z podobno ceno, ki bi mi ga priporočil.
http://www.ideo.si/a/sesalnik_DS_5600_K...
http://www.nakupovanje.net/gorenje-sesa...
http://www.mojedom.si/S76/A4691/SESALCI...
http://www.mimovrste.com/artikel/332001...

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Doma imamo 2000W Elektrolux na filter in 1000W Zip (vodni/globniski). Filter sesalec je dejansko malo močnejši in veliko bolj hrupen, definitivno pa ni za 1000W močnejši. Kar se pa tiče kakovosti zraka po sesanju je vodni sesalec daleč v prednosti.

Sesalec na filter ponavadi vrže "neprijetne" vonjave v zrak sploh če je vreča delno polna. Vodni pa izboljša kakovost in si niti ne predstavljam, da bi uporabljal kaj drugega, kot to v spalnicah.

mihagr ::

Tudi pri nas imamo Hylo mislim da že ene 12 let. Nikoli servisirana, samo redno čiščenje.

energetik ::

Tudi pri nas doma imajo, ampak a ste že opazil, da je po parih sesanjih izhodna odprtina popolnoma prašna? Tudi ko je bil nov je bilo tako, zato jaz osebno menim, da je vrečka+HEPA veliko čistejša rešitev.

koyotee ::

mogoče maš defektn sesalc?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gregor P ::

Mogoče ta kup precenjene "plastike" ne opravlja svojega dela zadovoljivo?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

koyotee ::

Lah bi se vodstvo st-ja zmenlo s proizvajalci, da prispevajo testne modele, pa jih preizkusimo? Zakaj bi testirali samo rač. komponente?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

energetik ::

koyotee je izjavil:

mogoče maš defektn sesalc?

Težko da je defekten, ker praktično nima nobenega kompliciranega sestavnega dela. Edina stvar sta posoda z vodo in vrteči se element (filter). Pač ne glih učinkovit dizajn - očitno, če pa ven puha prah. Sem pa videl Batagela, ta pa ima še HEPA poleg vodne filtracije.
Skratka jaz kupujem samo še na vrečko+filter.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095245 (10473) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143628 (63310) perci
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020393 (10514) AnjaNja
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero
»

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5425288 (22726) Majmune

Več podobnih tem