» »

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna?

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna?

«
1
2

dexter_II ::

Ziv!

`Zlata` mami ma kmalu rojstni dan pa si je zazelela takole napravco.Se priblizuje 50-im tko da je prah njen vse vecji sovraznik:D (vidi ga tudi tam kjer nebi mislil).Ocitno je to neko novo stanje,ki se bo z leti stopnjevalo.

Stvarca lih ni poceni tko da ce ma kdo kake ideje oz. izkusnje kaj vzeti,kje kupiti...
Sem pa videl da jih je kar nekja firm (Batagel- a to pri nas delajo,Zepter,Philips...).

hvala:)

leonius ::

Posedujemo Batagelov sesalnik, no, firma je neka XY, italijanska, saj je Batagel le preprodajalec italijanskih sesalcev.

Deluje BP.

Menda 100k cene.

Thomas ::

Ne boš verjel - ime mu je Thomas. Včasih se sprehajava in je kar uredu! Stal je pa brdo.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dexter_II ::

Thomas a to mas Thomas-a SYNTHO :)
Kok je bla cena (sem tipu ki jih pri nas pordaja ze email poslal)?

jest tud gledam tegale Batagel igea compact cca. 140000sit
tu ga vidite : )

sem zbrsku se nekaj za 60000sit,sam bo treba it pogledat tole mal po trgovinah (tale je pa 60000sit)
Ta se mi zdi mal prepocen za tako napravo...
Verjetno je treba se tisto globinsko krtaco kupit to pa tud ni pod 20ksit,poj pa smo ze pri neki solidni ceni:D

Bomo videli...;)

Zgodovina sprememb…

icek ::

Moja mama ima Igea (tisti ko po TV delajo reklamo), pa pravi da ga ne zamenja z dobenim drugim vec.
Rider of Theli
www.air-tv.net

dizel ::

Pri nas uporabljamo Hyla (ena skandinavska firma) in se ZELO dobro obnese, bil je pa okrog 100k, zastopstvo majo pa na črnuški obvoznici (ok servis in brez problema maš rezervne dele na dosegu). Še sliš kt da sem kak prodajalec>:D
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Nemelk ::

pr nas doma mamo tut od batagela sesalc. tist k je reklama na TV3 nonstop :)
dela ful specialno, nč vrečk in to, sam ga je pa po vsaki uporabi treba oprat, tko da priporočam da posesaš celo bajto kdr se lotš sesat!
je pa bil okul 120k, 130k sit
Nemelk ™

cekr ::

dizel! Pazi drugič, kaj pišeš! Hyla je čisto slovenska firma, ki sesalce v celoti izdeluje.

Nasvet; preden boš karkoli kupil preizkusi, kako deluje, ker nekateri modeli niso prav nič vredni-nimajo nobene prave moči. Vedno moraš vprašati po sesalni moči, ki mora biti vsaj 400W za udobno sesanje. Ne se pa ujeti na moč motorja, ker v veliko primerih ne pomeni dosti. Klasični sesalci na vrečko imajo precej boljši izkoristek kot ti vodni.
Če boš nabavljal mora biti motor vsaj 2000W, ker kar je manj ti bo samo ropotalo, posesal boš pa malo.

Išči med firmami: Philips, Kärcher, .. Hyla pa za normalno sesanje z navadno krtačo nima dovolj moči, pa še občutno predraga je (180000 sit).
Najboljši so pa kar industrijski, ki so sicer malo bolj robustni, delujejo pa odlično.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dizel ::

cekr: huh...sem pa zaštrikal, sam takrat ko sem bil pri njih sem zastopil (žensko govorjenje) neki v tej smeri, da oni sicer neko proizvodnjo majo, sam da je še pol gor s severa neki.., sem pač narobe zastopu,,.... no sej ni važn....sesalc dela fajn.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Maxtor ::

Hm Igea. Kako bi rekel. Vsakokrat ko ga vidim se razjočem zraven. To je sesalec, ki je narejen za to, da ga nosijo trije po hiši iz sobe v sobo, ker je tako neroden, da če ga sam neseš, ga polovico po poti izgubiš.

Najraje odpade dno sesalnika, kjer so koleščki za vozit, potem razpada cev itd.

Ni vreden niti 20kSIT. Po vrhu pa še sesa zanič. V sobi imam eno preprogo in tak kjer je stol in PC :D se pač vidi, da je zrabljeno. Ko smo imeli stari sesalic (Valzer) si pelal 3 x prek in je preprogo dvignilo, da se ni nič videlo, da je sploh bil kaki stol kdaj tu. No, zdaj pa pelam 100 X prek in glej ga zlomka, kot da sploh ne bi sesal.
Aja, pa med sesanjem ene uboge preproge 2 x 3 metre mi enih 10 x razpade.

Pa naj se to ne sliši kot protireklama :D :D


Če kdo slučajno ni zastopil, kaj mislim, boma pa takole razložil:

Igea = Mlacom :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxtor ()

MI_KO ::

Ej sorry, samo vsak ki je dal več kot 100k za sesalec naj ve da je to en velik NATEG!
To je isto kot svoje čase Speedy, Forwerk in Kirby! Noben ni bil vreden niti 30k, pol pa so posredniki ceno nabili na 150k in več!

Mi smo v tistem času nabavili Karcherjev sesalnik za okol 60k, ki je te noname firme po celi črti povozil. (Profesionalni globinski sesalec, večja moč, bolj ergonomičen,...)
Btw: karcher tud dela sesalec na vodni filter in to za reci in piši: 260€!!!

Tile na vodni filter pa so itak drek! Če hočeš samo nekaj malega posesat moraš:
1. Vodo not nalit
2. Ga v sobo prinest
3. Spucat
4. Ga spet v kopalnico/Wc odnest
5. Vodo zlit
6. Spucat ostanke in vodni kamen.
(pa to vse, ker ti je žlička cukra na tla padla!)

O tisi superiorni unčinkovitosti filtra pa jaz zelo dvomim. Niti ni tako pomembna!

nevone ::

Se strinjam, da je praktičnost vodnih sesalcev malo slaba. Jaz imam enega, in sem tudi precej časa z njim sesala, ampak sem se premislila. Na srečo je kombiniran, tako da lahko preklopim tudi na suho sesanje. Nepraktična je predvsem šoba za vsesavanje, saj v kotih in robovih sploh ne moreš pošteno posesat. Tudi se na šobi za sesanje zelo hitro nabere prah pomešan z vodo, razen če seveda ne sesaš vsak dan dvakrat, ko se še ne nabere toliko prahu.

Nisem proti vodnim sesalcem, da ne bo pomote, samo malo jih morajo še izpopolniti.

Tako, da naj tvoja mami dobro premisli, kaj si v bistvu želi.

Mislim tudi, da je cena v primerjavi z navadnim sesalcem nekoliko previsoka.

Jaz sedaj sesam na suho, za mokro čiščenje se pa tudi dobijo precej bolj praktični pripomočki. (zaenkrat)

o+ nevone

||_^_|| ::

Mi mamo pa enga "delfina">:D Tko no..kr dobra zadeva, sam ful dela z njim>:D

nevone ::

Pa še tole. V boju proti prahu, se mi zdi veliko bolj učinkovit način samostojna naprava, ki filtrira zrak.
So kot nekakšne klimatske naprave, samo da zrak filtrirajo in ne hladijo. Ali pa kot kuhinjska napa, ki vsrkava s hrano pomešano paro, ki se kadi iz loncev pri kuhanju.

So že v prodaji, samo ne vem koliko so učinkoviti (glasnost, pokritost prostora).

o+ nevone

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

dexter_II ::

||_^_|| a to mate firmo Delfin z mojega link zgoraj?
Ce lahko poves kateri model pa kako se obnasa?Kaki problemi?
Imajo nekega z 1800w pa bom sel pocekirat.

Bom sel pogledat te Kärcher,mislim da imajo v Kranju neko predstavnistvo.
Mi je pa se tale vsec THOMAS TWIN aquafilter tukaj
zunaj je 250EU,upam da tale ki jih pri nas prodaja ne nabija kake jeb cene.

Vec kot 100ksit pa nebi sel,ker se mi zdi ta Batagel dost prisiljen nakup,saj je skoraj v vseh revijah oglasevan.

nevone lahko napisete/napises kaj o sesalcu-kupljen pri nas,cena..? Hvala:)

Zgodovina sprememb…

MI_KO ::

Če ne bi blo reklame Igee noben ne bi poznal. Prav tako ne Palačinkarja, superključa, energetski pas za koleno,... Samo, ker to dr. Levin priporoča pol pa je že vredu ane?:D

cekr ::

Če se ti gre samo za sesanje prahu, si omsli raje kakšnega s filtrom, ker so ti sesalci precej močnejši. Kupiš enega za ene 30-40.000 sit, pa imaš mir.
Če te pa kdaj prime, da bi sesal vodo, greš pa v Baumax, pa kupiš en noname vodni sesalec za malo več kot 10.000 sit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nevone ::

Svoj sesalec Thomas-twin sem kupila pred dvemi leti v Primo-Loco na Brnčičevi v Lj.-Črnuče za 85k SIT. Ni bil najnovejši model, celo je bil model, ki so ga prenehali izdelovati.
Za moje pojme, je bil nekoliko predrag, če vzamemo v obzir to, da so navadni-suhi sesalci bistveno bolj izpopolnjeni in veliko cenejši. Za moje pojme zato, ker toliko se pa ne spoznam na vso tehniko proizvodnje in prodaje, da bi vedela 100%, kdaj je neka stvar predraga.

Z nekoliko nerodno uporabo sem mu do danes že uspela zlomiti pokrov, ki je bil pa tudi nekoliko nepraktično izdelan.
Malo sem tudi neroden človek, tako da ni vsa krivda na pokrovu. Kljub zlomljenemu pokrovu je sesalec še vedno zelo uporaben.

Drugače pa priporočam dva sesalca. Enega za suho in enega za mokro sesanje. Samo na ne vem, če je taka kombinacija cenovno dovolj ugodna.

o+ nevone

||_^_|| ::

dexter_II: Tale model mamo. Stvar je dost v redu. S tem sesalcem maš mal več dela s sestavljanjem kot z navadnim, ampak je pa velik plus to da naenkrat pomiješ in posesaš. Problemov pa zaenkrat še nobenih (tok,tok), star je pa mal več ko eno leto.

sinko999 ::

Jast sesam s tem modelom pa je čisto v redu če hočeš sesati z vodo samo daš vodo v rezervoar pa je , pa pumpo vklopiš , če nočeš več z vodo pa samo zamenjjaš krtačo/nastvek in sesaš naprej . Pri igei pa moraš zamnjati cevi za mokro oz. suho sesanje. Glavna odločitev pa je tvoja.

LP
Ni? ni ve?no !

ginekolog ::

Mi imamo zadevo Atlanitic, za 120k, iz reklame.

To je navaden drek! Kot je že nekdo povedal, je težak, ruži in VEDNO ga je treba pucat. vodo odlit.

Če pozabiš vodo odlit, začne smrdet ko gnojšnica ;(

Sedaj pa smo kupili Elektrolux z mirco filtrom, za 35k. Ta pa je super, lahek, močno vleče!

Divers do it deeper.

malal ::

Imam sesalec batagel model igea in zadeva res deluje ni poceni ampak kljub temu da je z njo veliko dela, deluje bolje kot navaden sesalec.je pa res da kadar sesam z njim sesam celo stanovanje ne pa samo enega prostora.
Samo treba pa je priznat da zadeva res sesa.

malal:P

Maria ::

Pozdravljeni

Malo oživljam to temo.

So rekli, da bi mami kupili vodni sesalec za rekreacijo in sprašujem, kakšne so vaše izkušnje in kaj priporočate.

Sama bi si želela kaj kvalitetnega, učinkovitega in preprostega. Je kaj takšnega na trgu?

Bom vesela tudi, če boste navedli osebne izkušnje, pohvale in graje.

Maria

cekr ::

Če se ti gre samo za sesanje prahu in podobnih zadev, si omisli en zares pravi sesalec na filter - AEG-jeve imajo trenutno v akciji za tam okoli 40 tisoč. Za vodo in podobne zadeve sesat, pa raje kupi kakšnega zraven za vodo za 10-20 jurjev. Za prah sesat ni noben vodni dovolj dober. AEG-jev ima moč kar 1900w. vodni pa mož kar izgubljajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

pumaxx ::

Da se malo pridružim, mislim da so sedaj "in" sesalci z HEPA filtrom in brez vrečke, zaradi izkoristka večje sesalne moči.

Fuzz ::

Raje si kupi npr. Electroluxov sesalec Oxygen. Ima HEPA + ogljikov filter, dela neverjetno tiho, je manjši kot katerikoli vodni sesalec, pa še cenejši je. Aja, pri nekaterih Oxygen modelih dobiš zraven še globinsko električno krtačo, na sesalni palici imaš daljinca za vklop/izklop in reglulacijo sesalne moči.

Kar je pa najbolj pomembno, po uporabi ti ga ni treba čistiti, kar je pri vodnih obvezno, saj ti drugače začne smrdeti.

Maria ::

Cekr in ostali

Hvala za mnenja.

Nekaj mi ni jasno. So torej vodni sesalci manipulacija (glede na visoko ceno) oz. je za to razliko res kakšna upravičena prednost?

Pri suhih sesalcih ne vem, kako je s padanjem moči in učinkovitosti v odvisnosti od polnosti vrečke. In tudi kako velike delce še zadržujejo. So sploh primerni za astmatike, ...

Maria

dexter_II ::

Pa smo spet pri sesalcih....:D

Pri nas so vzeli Delfin-a za 65ksit. Moc je 1400w in takrat nisem videl bistvene razlike, da bi dal 2x vec za `ime` Batagel.
Je enkrat kolega potem prinesel Batagela in ni nic boljse sesal kot ta Delfin...

Suho sesanje se mi zdi kar vredu, sesas pa mogoce 1 al 2x na teden tko da potem splaknit sesalec v 15 min ni tak problem. Ne bi pa priporocal za starejso osebo ker ni lih tko lahko delo premetavat tisti sesalec poln vode.
Mokro sesanje je pa ziva zaj... poseben preparat in nikoli ne posesas, da je to v neki meri suho (pozimi ne priporocam!).

Glede prednosti pred vrecko, pri suhem mislim da ni, mogoce res pretok skozi polno vrecko. Pa zrak se mogoce malce ohladi,osvezi pri pretoku mimo vode, tko da se mal bolj svezine cuti napram navadnem (vsaj moj obcutek).

Jest tko pravim, ce gospa starejsa nekaj lazjega, ce pa bi rada se delala na misicni masi poleg aerobicne vadbe vodni sesalec.:)

Maria ::

Dexter_II

Malo vrtam, vendar ...

Po čem si ocenil, da sta Delfin in Batagel očistila enako (še posebno preproge, jogije, ...).

Druga dilema, na katero ne vem odgovora, je: gre zrak mimo vode ali res poteka vezava s pomočjo vodnega filma. Ker v slednjem primeru, bi morala biti učinkovitost verjetno boljša kot pri vrečki.

Pa pri vrečki pršice ostanejo v vrečki in s tem v stanovanju, ali ne?

Še kakšna izkušnja?

Maria

Maria ::

Aha, gospa sem jaz in nisem ravno med starejšimi;)

Nimam nič proti telovadbi, če je učinek primeren.

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()

Redkvica ::

Proti pršicam noben sesalnik kaj bistveno ne pomaga, sploh ne tistim, ki so v jogiju. Tako sem prebrala enkrat mnenje nekega strokovnjaka, žal nimam pojma kje. Gre za to, da kot je oni rekel, noben sesalec ne povleče iz jogija reči, ki so globlje kot 3 cm. Seveda pa so pršice tudi globlje.

Prot pršicam v jogiju se boriš tako, da jogija nimaš, imaš pač latex (dormeo ni drag) ali pa vodno posteljo (ta pa je draga).

Z astmo imam vseživljenjske izkušnje in ti lahko povem, da imam en lahek običajen poceni sesalec, predvsem zato, ker je majhen in lahek za prenašanje. In je brlog mimogrede posesan. Nimam pa nobenih velikih preprog. Samo dve majhni, ki pa sta pralni v stroju. In je zato tudi po tleh bolj čisto, ker pogosto tla pobrišem. S krpo navadno na metli - je še najhitreje in najbolj priročno.

Svakinja ima tisto reč od Hyle in ji je prava muka se spravit sesat, ker je kot že večkrat tu napisano vodni sesalec zelo težek in okoren za prenašat - živijo pa v dveh nivojih in ga je treba vlačit po stopnicah. Ko je bila noseča, se s tem sploh ni smela ukvarjat.

Eschelon ::

Je vodni fina stvar za pucat kako otrosko (ali pa odraslo :D) bruhico iz fotelja. Sicer moram reci, da je Hyla, ki smo si jo za ta namen sposodili imela pravi podn moci - vsak zracni za male pare je mocnejsi. Zase ga ne bi kupil, je pa zelo prirocno, ce ga ima kdo v sorodstvu za nujne primere. :D.

Ce ze kaksnega, bi pa verjetno vzel vodnega philipsa, ki pride mislim pod 60kSIT (275EUR cez mejo). Maloserijska proizvodnja je predraga.

...v BigBangu stane 70k.... Aj so dragi. :\

Maria ::

Redkvica

Zanimivo.
Batagel trdi, da gre njihova stepalna električna krtača do 20 cm. In če jogi obrneš, je to povsem dovolj. Malo sem zbegana, kaj je res?

Pri Hyli imajo novi model, kjer so obrati centrifugalnega separatorja 25000 obr/min in to naj bi zagotovilo, da gre ves prah v vodo. Ima kdo ta novi model? Ve kdo kako pogosto je potrebno servisirati to zadevo?

Pa prednost vodnih naj bi bil tudi "čiščenje" in osveževanje zraka, če zadeva teče v prostem teku. Je to sploh smiselno?

Maria

Redkvica ::

Predlagam ti, da se pozanimaš, če obstajajo kaki neodvisni testi teh vodnih sesalcev. Mogoče je celo kakšnega objavila Zveza potrošnikov v svoji reviji VIP. Samo ugibam. V tujini so gotovo kaj testirali te zadeve.

dexter_II ::

res se nisem prevec ukvarjal s temi recmi, priznam da me posebej ne gane tole sesanje...:\

Po čem si ocenil, da sta Delfin in Batagel očistila enako (še posebno preproge, jogije, ...).
Delfin ima manualno (na zrak krtaco), Batagel elektricno. Delfin je stal 65ksit, tisti Batagel pa nekje 150ksit.Oba sta imela navedeno moc motorja
1400w.Kaj je to, ne morem rect? Raje bi videl podatek m`3 pretok zraka ali vodni stolpec.Ze tu dilema.
Imamo tak trd tepih, ko je mokro sesal z Batagelom je tepih na koncu se vedno bil vlazen in to kar obcutno, da je valoval. Isto je bilo pri Delfinu.Torej Batagel ni upravicil 3x ceno. Mogoce je malo robustnejsa izdelava, ma pa (vsaj mislim) Delfin 2 leti garancije.
Prah pa gre mimo vode in se ocitno v tistem vrtenju zmoci in pada dol (ni tko kot je narisano na Delfin strani) kjer je zlo prevec vode notri.
slika

Kako ves koliko prahu gre skozi?
Zadaj ima se nekaksen filter, po 2-3 sesanji 3s stanovanja recimo lahko opazis malo sivine gor.

Tisti Philips je dost slab,baje svoh, vsaj po svetovanju trgovca v Big Bangu.

Ne vem, naj ti pridejo prezentirat iz Batagela, vazno je osebno prepricanje da ¨to pa je bomba¨.

Drugac kaj je fora s tem prsicam, prej sem ene par music na kolesu popapal tko da sem verjetno imun:D
Spim kot ubit!

Maria ::

> Sesalniki (MT)
>Izbira sesalnikov po trgovinah je velika. Je mogoče, da so med njimi >tako velike razlike tudi v kakovosti, kot so v cenah? Tokratni test >raziskuje lastnosti cenejših modelov, saj so preizkuševalci želeli >ugotoviti, ali ni morda seganje globoko v žep nepotrebno. Na prvi >pogled namreč tudi cenejši sesalniki obljubljajo marsikaj! Na testu pa >se je izkazalo, da so obljube eno, praksa pa (žal) čisto nekaj drugega.

Tole sem našla v VIP e-reviji, članka na žalost ne morem pogledati, ker je plačljiv.
Bo potrbno dobiti revijo.

Maria

Fuzz ::

Jaz ti še zmeraj svetujem kvaliteten sesalec s HEPA in po možnosti še z dodatnim ogljikovim filtrom.

Kaj pomeni HEPA, pa si oglej na temle linku: What is a HEPA filter?

Potem pa preuči razmerje med ceno, praktičnostjo uporabe, kvaliteto čiščenja oz. filtracije zraka med vodnim in sesalcem s HEPA filtrom, težo sesalca itd.

BigWhale ::

Stepalne krtace so bull... ;> V vecini. Enkrat sem bral clanek o tem, kako dobro lahko posesas preprogo. Tip je delal precej obsezno studijo o sesalcih in sesanju preprog.

Ugotovil je, da je treba preprogo posesat s tistimi najmocnejsimi sesalci vsaj kakih tisockrat en za drugim, ce zelis, da je res cista... ;)

Pa mu kar verjamem...

Maria ::

Fuzz

Kako pogosto je potrebno menjati HEPA filter, da je kvaliteta sesanja še OK?
Ker nekje piše, da HEPA čistilci zraka naj delajo non-stop, da so učinkoviti, drugače je potrebno filtre pogosto menjati, kar je zanimivo mnenje, vendar...

Maria

Fuzz ::

V sesalcih so v glavnem vgrajeni pralni hepa filtri (opereš pod toplo vodo). Ko je potrebno filter oprat, te sesalec na to opozori s kontrolno lučko (vsaj electroluxovi imajo to). kar se pa menjave tiče pa ne vem na pamet... odvisno od uporabe.

to, da bi delovali slabše, če ne sesaš, še nisem zasledil. se mi zdi pa malo nelogično, potem bi moral imeti sesalec skoz prižgan.

Maria ::

Fuzz

Čistilci zraka, ne sesalniki, naj bodo vseskozi vklopljeni.

Drugače pa hvala za vse informacije in nasvete. Moram malo premleti in potem akcija

Maria

Fuzz ::

Čistilci zraka, ne sesalniki, naj bodo vseskozi vklopljeni.


LOL... sej se mi je zdel neki čudn. Se vidi, da sem neki zmatran dons... grem kr spat...

veliko uspeha pri nakupu :)

flipflop ::

Tale je bil danes v ŽIT. Piše da ima nov zmogljiv motor in da je zelo lahek, mogoče te bo zanimal. 1.3 kg tehta,stane pa ~680 €.

Maria ::

flipflop

Najlepša hvala za zanimiv predlog. Tehnologja je zanimiva in spominja na Hylo brez vode in brez potrebe po rotorju z velikimi obrati.

Me zanima, kakšna je kapaciteta (količina smeti naenkrat, da ne prebija) sesalca.

Drugače pa je spletna stran Dysona enkratna. Temu se reče potruditi se za promocijo.

Morda veš, ga je v Sloveniji mogoče dobiti?



Ravno berem patent od Hyle, ker nisem razumela konstrukcijskega mehanizma. Zadeva je dokaj preprosta. Zanimivo, da sploh ne dajejo še kakšnega zračnega filtra ala HEPA. Morajo biti kar prepričani, da je vse OK. In to slovenski izdelovalci.
Če bi dobila mnenje kakšnega resnega uporabnika (ne reklame), da je OK, bi ga kupila.

Maria

BigWhale ::

Hm, ce deluje tale hyla priblizno tako kot sesalci vodni Igea, potem je stvar sila preprosta.

Imas cevm ki je speljana v notranjost sesalca in ima 'iztok' pod gladino vode. Nad vodo pa je motor, ki pac sesa. :) Zrak gre skozi vodo in v vodi pusti vse delce.

Skozi vodo prakticno nic ne pride ;)

cekr ::

Ta Hyla že deluje tako, zraven pa pušča še veliko hrupa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Maria ::

Hyla ima rahlo drugačen princip kot Igea.

Pri Igei imaš fizični separator, ki izgleda kot posoda-vložek, ki skrbi, da turbulentna voda ne pride v stik s HEPA zračnim, končnim filtrom. Med separatorjem in zunanjo posodo je vodna zavesa, ki filtrira večino delcev.

Igea Practic (se mi zdi) ima bolj preprosto vodno pranje in boljšo električno stepalno krtačo.

Pri Hyli imaš samo eno posodo in separator je nekaj ala turbinica, ki se na pokrovu posode vrti z cca 25000 obr/min in za tem separatorjem je skrita turbina, ki vleče zrak, s tem ustvarja turbulentno vodno zaveso, ki veže vse kar je umazano in se absorbira v vodo. Separator-vetrnica, ki se vrti z zelo veliko hitrostjo, odbija trdne delce in vodo nazaj v posodo in tako preprečuje, da bi uhajala iz posode.
Glasnost je cca 75 dB.

Hylo je lažje čistiti, kvaliteta izdelave posameznih delov se zdi boljša.

Maria

dr.J ::

Znanci imajo doma - centralno sesalno napravo. Zraven štekarja je še odprtina za sesalno cev. Jo namestiš, vklopiš in gledaš, kako zadaj za hišo pršice ven letijo...

Za sesalce z vodnim filtrom sicer ne vem, a tudi precej drag Electroluxov model spravi najfinejši prah v zrak. Filter gor ali dol, za moja občutljiva pljuča je to precej zoprno.

cekr ::

Imam Hylo doma in mi je zelo žal, da sem vložil toliko denarja v ta stvor.
Sicer za svojo moč dobro sesa, samo v primerjav z drugimi filtr-sesalci je pomanjkanje sesalne moči očitno. Najbolj me pa moti hrup, ki ga producira ta sesalec. Obrati motorja se pač poznajo in neznosno cviljenje, ki nastane s časom, marsikoga pripravi, da kupi še drug sesalec zraven.
Kvaliteta splošne izdelave pa je kar solidna, če ni celo najboljša od večine prisotnih vodnih sesalcev na našem trgu. Sicer pa cena pove svoje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BigWhale ::

Jaz najino Igeo uporabljam bolj za 'industrijsko' ciscenje. Ko treba stanovanje spucat po prenovi, ali pa posesat klet.

Filter vrecke se v tem primeru precej hitro zamasijo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095750 (10978) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144138 (63820) perci
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020473 (10594) AnjaNja
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567586 (32452) LordPero
»

Vodni sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6833365 (29236) energetik

Več podobnih tem