» »

16:9, 4:3 podnapisi! ;)

16:9, 4:3 podnapisi! ;)

BigWhale ::

Clovek se takole veseli, ko ima 16:9 televizor doma. Potem pa pride HBO recimo, ki oddaja v 4:3 formatu, slika je pa se vedno v 16:9. Potem te pa prijazno razveselijo s podnapisi v dveh vrsticah pri katerih je prva vrstica nad crnim delom slike... Zdaj pa razteguj tako sliko na 16:9

ah ja,...

Izi ::

Ja, to je problem trenutnega prehodnega obdobja.
Slika je večinoma že v 16:9 formatu, logo programa in podnapisi pa se še vedno držijo 4:3 formata.

Večinoma se spopadamo z tem problemom tako, da najprej izbereš 16:9 format in potem celo sliko premakneš ravno toliko navzgor, da vidiš obe vrstice podnapisov.
Sicer na vrhu zgubiš nekaj slike ampak ni panike, spodaj pa spet vidiš nekaj črnega roba.
Malo pobrskaj v navodilih za tvoj TV, skoraj vsi imajo možnost, da celotno sliko premikaš gor in dol ravno zaradi podnapisov.

BigWhale ::

Ja, to lahko pocnem. Problem je v tem, da je oboje nekako na pol. Jaz bi podnapise ugasnil! ;)

V-i-p ::

Ne vem kaj imaš ti to, ampak meni v Lj HBO in HBO Comedy delata na 16:9 plazmi odlično, tud slika je v 16:9...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Sergio ::

Ponudnik ni znal dobro skonfigurirat enkoderja, s katerim lima podnapise na sliko :).

Kontaktiraj jih, naj popravijo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Izi ::

Kontaktiraj jih, naj popravijo.

In kaj bo potem ko se bo na ponudnika usul plaz ogorčenih klicev, uporabnikov 4:3 TV-jev, da naj vendar umaknejo podnapise iz sredine ekrana v spodnji konec njihovih kvadratnih televizorjev? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tody ::

Naj rečejo da je kit tako rekel in da tako mora bit :D

BigWhale ::

Podnapise bi lahko oddajali kar po teletextu... Pa bi si jih clovek pokazal ali pa ne pokazal.

V-i-p ::

To je sicer res, ampak TTX pisava je grša kot tista, ki so jo uporabljali predno so izumili tv :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BigWhale ::

Meni je bila do sedaj se vedno povsem dobro berljiva, lahko se jo razloci in tudi ugasne.

Sicer se mi pa zdi, da bi podnapise lahko v primeru digitalne televiziji prikazoval kar sam STB. Brez problema, samo nekdo bi se to moral spomnit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
309262 (7626) asterix2000
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828697 (6036) KoMar-
»

PopTV PAL+

Oddelek: Loža
183585 (2894) Chessman
»

Absurd novih tvjev

Oddelek: Zvok in slika
221995 (1396) [SkA]
»

Divx preko S-video na 16:9 TV, je slika čez cel ekran?

Oddelek: Zvok in slika
111952 (1811) grex

Več podobnih tem