» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
51 / 55
»»

nurmaln ::

kaj te pa zanima?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kmetek ::

hehe matthai: vse je odvisno od trga in žal slo trg je kurac.

frudi ::

Jap, slo trg je kurac... ti idiotski kupci kar nočejo in nočejo kupiti stvari, ki jih prodajalci ne uvažajo. :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

trnvpeti ::

kaksna je tipkovnica, trajanje baterije, trackpad, ekran
se splaca, ali je bolje pocakati na 1000he za cca 100eur vec

antonija ::

Ne vem ce je blo ze kje napisano... ampak rabil bi slovensko tipkovnico (hardware) za eee 901. Se skor raje pa US english s secondary slovenskimi oznakami.

V evropi sem zasledil da jih prodajajo pri asusparts.eu, ampak nisem siguren katero rabim. Zato bi prosil ce bi lahko kaksen lastnik eee-ja (tipkovnice so baje iste v vseh 700/701/900/901 modelih) pogledal katero oznako nosi slovenska verzija tipkovnice.

Ce pa slucajno kdo v sloveniji prodaja omenjeni del (crna slo tipkovnica za eee 901) bom pa se bolj vesel :p
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dri3r ::

Raje počakaj na HE. Prihaja nova platforma GN40 (vodilo 667 MHz) z Atom-om n280, zmogljivejša 6 celična baterija (do 9,5h) in grafiko katera bo podpirala DX10.

Lp
dri3r

trnvpeti ::

hvala, ze samo 9.5 podatek mi je zelo pomemben

Karen ::

Glede tipkovnice: daj gravirati šumnike, pa bo. Baje vsaj ena firma v slo to dela, samo sem pozabil katera.

antonija ::

Tipkovnica ki jo imam je francoska... noces tipkat na francosko tipkovnico. Zato bom v vsakem primeru rabil novo, se prej pa moram vedet katero sploh rabim. Ce ima kdo cas pritisnit tiste tri pine in pogledat kodo na dnu tipkovnice (ce ima slovenski model seveda) bi bil zelo vesel.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nurmaln ::

@trnvpeti
Ja če razmišljaš prov o HE verziji pol počak, sam jih pred aprilom ne pričakuj v sloveniji, cena bo pa cca 450 EUR.
@antonija
Na Eventus nesi pa ti bodo pogravirali.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

antonija ::

A je kdo od vas ze videl francosko tikovnico? Na njo se ne splaca nic gravirat ker bi mogu prakticno cisto vse tipke gravirat...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kuglvinkl ::

A je AZERTY? :)
Your focus determines your reallity

frudi ::

A se da kje pri nas dobiti Asus 1000h v katerikoli drugi barvi, kot črni? Vsaj v beli? Upati na rdečo je itak preveč utopično...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kmetek ::

ja belega, čeprav v slo še nisem zasledil.

zelenega ma mlacom samo je 500€+ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

poweroff ::

Frudi, kupi belega, pa odzadaj nalepi rdečo zvezdo.

Kaj takega bi recimo hudo zažgalo... :D
sudo poweroff

antonija ::

Ja.... AZERTY je :p Pa vse stevilke rabijo shift da delajo. Pa oklepaji so eni od bolj skritih gumbov na njej... uglavnem katastrofa od tipkovnice :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

frudi ::

Mlacom naj ga za 500+€ kar ima. Poleg tega, da je predrag in očitno ni na zalogi, ga tam niti ne bi želel kupiti...

Matthai - o nalepkah sem že razmišljal, ampak te, ki si jih predlagal, so preveč militantne :).

Sem razmišljal tudi o nakupu v tujini, ampak mi je garancija bistvenega pomena in EEE-ji menda nimajo mednarodne garancije. Če bi vedel, da bi mi pri nas priznali garancijo, bi ga takoj naročil iz UK.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

antonija ::

Kolikor sem gledal po EU online stacunah povsod pise da imajo eee-ji mednarodno garancijo proizvajalca. Zdej ne vem ce to pomeni da je treba posiljat netbooke na tajvan za servise, ampak pisalo je "mednarodno".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

quartz ::

Tole z mednarodno garancijo se sicer lepo sliš, sam glede na dejstvo, da živimo v SLoveniji ti to dost ne pomaga, razen v redkih izjemah, ko je znamka res zelo dobro uveljavljena in zastopana pri nas...

Ne vem sicer kko je z Asusom, glede Samsunga (NC10) pa lahko rečem, da sm pri večini zastopnikov pri nas dobil odgovor, da je po njihovih informacijah najbližji servis v Austriji, Italiji, Nemčiji...čeprav je Samsung zastopan pri nas in ima NC10 mednarodno garancijo (res pa da ga pri nas ne dobiš, ker je premajhn trg, sam to ne bi smelo imet veze s servisom, ker so zastopani drugi Samsung prenosniki, ki bi moral imet servis...). Res pa da se nism pretegnu pri poizvedovanju, tko da mogoče informacija ni popolna! Skratka oznaka mednarodna garancija je marketinški nateg, vsj v nekaterih primerih!

In podobno lahk rečem za ugibanja o trajanju baterije (zgorj sm bral za Asus EEE 1000HE - 9.5h)! Kako lahko pričakujete 4h-5h več delovanja ob predpostavki, da bo procesor hitrejši, boljša (in bolj požrešna) grafika...? Tok ti zdrži (najbrž še to ne, zgolj battery meter pokaže ob 100% baterije, da bo trajala 9h) ob nefunkcionalnih nastavitvah, svetlost zaslona na minimum, procesor downclockan na minimum, itd. pa še uporaba slkoz na IDLE! Kar je neuporabno, realno bo okrog 7h pomoje, 1h več kkr trenutno NC10 skp sprav, več za ta dnar zaenkrat ni realno!

Legend(SLO) ::

No ja glede na to, da men zdrži eee 901 skoraj 9h. Zaslon mam osvetljen nekje srednje procesor ni dowclockan je pa res, da ga uporabljam skoraj izključno za izdelavo zapiskov, se pravi, da je res popolnoma neobremenjen. In tisti power meter mi kaže kar precej točen čas.
krneki

berni416 ::

fantje danes/jutri kupujem eno od teh zadev. V poštev pride Comshop/big bang. Katerega naj vzamem od teh? Cena pa naj ne odstopa (ne neki čez 400).

hvala.

kmetek ::

904HD 299,00e 9'' 2gb rama brez OS-a.

1000H 409 10,2'' 1gb rama boljši proc večji ekran iz OS.

berni416 ::

Kje imas tega 1000H za 409e? prek interneta ne morem, ker ga moram do jutri imet (smucarija od sobote dalje...).

lp

cryptozaver ::

Kaj ti bo lap top na smučariji? Pejt raje na pivo in spoznat kakšno tetico ;)

quartz ::

No ja glede na to, da men zdrži eee 901 skoraj 9h. Zaslon mam osvetljen nekje srednje procesor ni dowclockan je pa res, da ga uporabljam skoraj izključno za izdelavo zapiskov, se pravi, da je res popolnoma neobremenjen. In tisti power meter mi kaže kar precej točen čas.


Najprej, Power Meter meri čas glede na povprečen discharge rate, ki ni konstanten (na NC10 mi laufa od -5.** mW do -10.** mW) in P.M. lahk zaj... od par minutk do 1h BP, odvisno od konstantnosti in monotonosti rabe netbooka! Men tud včasih pokaže pri 100% med 8 in 9h, ko je procesor neobremenjen, dejansko pa s časom pade med uporabo, lahko že pri 98% na povprečno kake slabe 7h ali manj, in to je približno čas trajanja, ker je v 2% že določen približen discharge rate! Ampak še zmer samo ocena;)

@Legend(SLO)
Špica če ti tok časa zdrži! Si ga najbrž precej stwekal oz. ne vem...? Mogoče kak nasvet pri nastavitvah/programju? Antivirusa ne laufaš? Izklopljenih par servicev? Ali čist osnovno po defaultu inštaliran XP? Nisi povedu, če maš SSD (sklepam da ja) in če govorimo o 6 cell bateriji?

Sklepam, da si imel v mislih 9h na IDLE z vključenim ohranjevalnikom zaslona, tko da ga vsake 30 minut zbudiš iz mirovanja in 10 minut tipkaš?;) Ker večina ostalih uporabnikov EEE901 poroča o 4 do 6h! Max dobre 7h, lahk preveriš z googlom! S tem, da tiste dobre 7 ur al pa ajde recmo 8 ur gre zahvalit SSDju in dejstvu, da se clock procesorja pod "power saving" mode spusti na 1200MHz/700MHz z normalnih 1600/800, tko da vbistvu je "downclockan"!;) Glede EEE 1000HE Ima SSD?...zaslon je malenkost večji, kar malenkost bolj kuri baterijo! Tko, da še kr dvomim o realnih 9.5 urah, mogoče slabe 8, okrog 7, to je pa pomojem to, maximalno! Sicer pa nema veze;) Sam tko!?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: quartz ()

antonija ::

Drugace imajo novejsi (ampak ne v vseh drzavah) eee-ji 901 namesto 6600 mAh 8700mAh. Pa samo en SSD. Pa zato baje dpsegajo kar solidne ure delovanja. Prodajajo se pa kolikor vem samo v franciji (vecja baterija in en SLC 16GB SSD) in pa v italiji (vecja baterija, en SLC 16GB SSD in 3G namesto BT).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dri3r ::

@quartz: 1000HE nima SSD ampak 160GB Seagate 5400.5. Boljše čase dosega zaradi močnejše baterije 7.2v 8700mAh 6-cell 63Wh in nove manj potratne platforme.V tem testu na notebookreview pravijo, da jim je ob normalnem delu z 60% svetlostjo ekrana in aktivno brezžično kartico zdržal kar 7ur 36min. Baje je to najboljši rezultat z "stock" konfiguracijo med netbooki. V power save načinu z izklopljeno brezžično kartico in minimalno svetlostjo pa je zdržal 9ur 20min. Torej realno res zdrži nekje od 7h do 8h ne preveč zahtevne uporabe.
dri3r

antonija ::

No potem pa tanovi modeli 901 mogoce res dosegajo 9 ur s taveliko baterijo in SSDjem... komi cakam da pride moj :p
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

quartz ::

@Dri3r
Hvala za update;) Zgleda vredu, samo medijski čas trajanja je precenjen - kot rečeno mogoče med 7h - 8h bo kr držalo! Že to je super!:) Če stwkaš XPje prideš mogoče z uporabnimmi nastavitvami malo nad 8h!?!;) Še največja sprememba najbrž je tipkovnica.

The Intel N280 processor does support a newer GN40 chipset, but it does not appear to be included with this netbook. All of our testing software points to the standard Intel 945 chipset found in other Atom netbooks.


Procesor in platforma po pričakovanjih še ne doprineseta dosti (mogoče naslednje generacije), očitno je res precej časa trajanja delovanja iztisnjenega iz nove baterije na račun twekanja performanca!

Nimkapu ::

Živjo, mene pa zanima, če ima kdo kakšen link za nakup tega tanovega eee 901 (go), ki naj bi imel samo EN hitrejši ssd (16gb), ter 8700 mah baterijo. Link:

http://www.engadget.com/2008/11/17/eee-...


L.P. Črt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nimkapu ()

antonija ::

Prodajajo se v franciji. Njihova serijska stevilka je "bk051x" (crni model) in "w051x" (beli model).

crni
beli

EDIT: Francoske online trgovine nerade posiljajo ven iz maticne domovine, zato pomaga ce si najdes kak francoski naslov iz katere ti bo kdo forwardial paket do slovenije.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Nimkapu ::

Pol je treba še tipkovnico nekje dobit, i don't like french :)

antonija ::

Acord92, okrog 50EUR za slovesnko tipkovnico oz. UK tipkovnico z vgraviranimi slo znaki.
Pri asusparts.eu te pa pride okrog 25EUR plus postnina in je cakalna doba 3-4 tedne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ABX ::

Pol je treba še tipkovnico nekje dobit, i don't like french :)


Osebno uporabljam Špansko ampak Francoske tipkovnice si res ne želiš. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mattadox ::

Pozdrav!

Nekako sem se odločil za nakup Eee 901. Pred nakupom imam še nekaj vprašanj. Kje v SLO se da zadevo pogledat in prijet v roke?
Kupujem model v modri barvi.

V Slo sem ga zasledil samo v spletni trgovini Teal, kjer bel stane 450 EUR????? Jasno, da sem šel pogledat malo naokoli in v notebook.de našel enak model v modri barvi za 260EUR +poštnina. WTF? Kdo ima tle koga za norca? Sem kaj spregledal? Zadeva se mi zdi enaka.

Linka do trgovin:
http://www.notebook.de/index.php?sectio...
http://www.teal.si/si/notebook-asus-eee...

Hvala za odgovore in komentarje.
LPM;

PS.
901 ima SSD s strašno dolgimi časi pisanja, zato razmišljam tudi o nakupu novega, hitrejšega SSD.
JKKmobile mi je svetoval naslednje:
"For 901 you should get the RunCore one from MyDigitalDiscount.
That ssd is faster and it has usb port and software to easy cloning the OS:
http://jkkmobile.blogspot.com/2008/11/r... "

antonija ::

901 ima dva SSDja. "Interni" (na zgornji strani maticne - treba razsraufat comp da prides do njega) je relativno hiter, njegova velikost je 4gb.
Drugi "externi" SSD (do njega prides tako da odpres pokrov na spodnji strani; 8gb z win in 12gb z linuxom) pa je pocasen ko hudic in ga ljudje menjajo.

Asus je v nekaterih drzavah izdal 901ko ki ima ponavadi se koncnico "Go" in nekateri izmed Go modelov imajo vgrajen hiter 16gb SSD na mestu "externega" diska, interni SSD port bi pa moral biti frej.
Go verzije imajo (odvisno od drzave) vgrajen se 3G modul in/ali vecjo baterijo.

Nemski 901Go ima recimo 3G, navadno baterijo in original diska (hiter 4g in pocasen 8g).
Italijanski 901Go ima hiter 16gb SSD in 3G in vecjo baterijo, nima pa Bluetootha.
Francoski 901Go ima hiter disk, vecjo baterijo, nima pa 3G in ima BT+wlan b/g/n.
Svedi se mi zdi imajo enako verzijo kot francozi.
Angleski 901Go bi tudi moral imeti 3G (in je brez BT), navadno baterijo, za SSDje pa nimam pojma.

Ugčavnem 901ka je rpisla ven v veliko okusih, tako da si se malo preberi preden ga nabavis.

EDIT:
francoski 901Go
3G 901Go. Nimam pojma v keri drzavi, verjetno nemcija.
Hitrosti SSDjev. Drugi graf je 901 interni SSD (4gb), cetrti graf je 8gb externi SSD.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Infinity ::

A mogoče kdo ve a so teli eee 901go v italiji hz kako vezavo al pa kj k me cena pri TIMu zlo matra, kajti 330€ za tako mašinco ni nevem kaj;(( še link

5er--> ::

Na spletni strani ne piše nič o kakršinkoli vezavi. Poleg tega lahko stvar naročiš na dom, kar je po mojem še ena stvar, ki pravi da ni vezave.
Zraven ti dajo še sim s 5 urami neta in njihovo "mobikartico" za 5eur.

antonija ::

3G moduli od 901Go so vecinoma (vsi?) zaklenjeni na enega operaterja. Kako je z odklepanjem teh zadev pa nimam pojma.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

cryptozaver ::

joze67 ::

Tole z mednarodno garancijo se sicer lepo sliš, sam glede na dejstvo, da živimo v Sloveniji ti to dost ne pomaga, razen v redkih izjemah, ko je znamka res zelo dobro uveljavljena in zastopana pri nas...

Saj zato pa se tako borimo za dostop do mednarodnih voda...

antonija ::

Zdej se pa lahko malo pohvalim:

Francoski 901Go



in se famozna francoska tipkovnica:

fuj



P.S.: V ponedeljek dobi slovensko verzijo tipkovnice :p
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mattadox ::

Kje se kupi slo tipkovnica in kakšna je cena?

LPM;

antonija ::

acord-92 v sloveniji, zanjo (oz. za menjavo tipkovnice) pa hocejo okrog 50 eur.
asusparts.eu v EU, zanjo hocejo okrog 25eur + postnina.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

cryptozaver ::

Pa SLO nalepke za tipke?

antonija ::

verjetno v vsaki stacuni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Karen ::

Ja, ampak se dobi samo "posebne slovenske" znake - čžšćđ, pike, podpičja itd. Črke A in Q, ki sta recimo na fr tipkovnici zamenjani, pa ni tako lahko dobiti v vsaki trgovini. Jaz bi v takem primeru raje razmišljal o gravuri (vprašanje sicer, če pride kaj ceneje kot nova ipkovnica iz tujine.

antonija ::

Fra tipkovnica je AZERTY. Vse stevilke so na shiftu. Locila so v PM. Se "m" ni tam kjer bi clovek pricakoval...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

5er--> ::

Samo če si na windowsi preklopiš na Slo tipkovnico jo lahko uporabljaš kot normalno (ni treba shifta za npr. napisat 1). Za slepo tipkanje je OK.

mattadox ::

@antonija: gledam na asusparts.eu. http://www.asusparts.eu/advanced_search... Najcenejša tipkovnica stane okrog 50 eur. Gledam napačno?

Torej če preračunam:
---eee 901 na notebook.de-270 EUR
---nov SSD RunCore 32GB PATA Mini PCI-e PCIe SSD for ASUS EEE PC 901, Read/Write Speed: 75/55- 100 EUR
--- dodatna tipkovnica 30 EUR (ali nalepke za 5 EUR)

skupaj: 400 EUR (+-)

LPM;
««
51 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819176 (11794) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254828 (3880) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928689 (6647) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
373987 (2850) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349915 (6188) grmek

Več podobnih tem