» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
55 / 55
»
»»

dzinks63 ::

Eee 1005 ima v sebi atom cpu, eee 701 pa celerona, najbrž je to krivec za razliko.

d4vid ::

1GHz je razlike, nevem no pomoje bi moral atom delat lepse kot celeron.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MrStein ::

Fomula 1 z 1500 ccm je hitrejša od Clio-ta z 2000 ccm.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

Oba sta bolj kot ne crap. Prvi je podhranjen, drugi pa enostavno star. Sploh pa ima drugi zanič ekran in premalo spomina.

Če že gledaš glej nekaj z Atom Z37xx procesorji in 2GB RAMa. To imam v trenutni tablici in me je izjemno navdušilo. V Laptopu imam AMD E-450, ki se mi zdi na momente čuden, ker stvari, ki bi morale letet super gladko ne delujejo tekoče, pred tem pa sem imel Intel N270, torje prva generacija Atomov in je bil zelo počasen. Za takrat še uporaben, dandanes pa nikakor, ker ti še Youtube ne bo deloval tekoče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Jst izpostavljam samo disk bottleneck, ne pa tudi ostale komponente. Ja, stari eee z kvazi ssdjem je recimo bolj odziven (spet odvisno kaj počneš in z kakim hddjem ga primerjaš), ko ga ne zasuješ z zapisi. Če pa imaš kake appse, ki rade pišejo po diskovju (vem da je bil tisti čas firefox kr precej pisal po disku in je bil zato precej unresponsive takrat) je pa stvar praktično neuporabna takrat. Read cetric je pa recimo bolje od navadnega diska. Ikt je pa vse crap v primerjavi z kakim še starejšim sistemom (prvi gen core2) z polnokrvnim ssdjem :)
Afterall je Eeejev ssd v resnici samo ena precej simple siliconmotion based cf kartica prlotana na ide port (nič trima, zelo vprašljiv wear levelling, alignment itk v kurcu zarad winxp). Ampak je pa mel SLC :)

d4vid je izjavil:

kakorkoli hojnikb, po specifikacijah pa tudi ce bi mi kdko rekel nebi verjel. sem nesel eeeja 701 v solo in zraven pognal se eee 1005 (i guess?) in je bil moj dosti bolj odziven kot solski 1005. Jaz sem imel nalozeno windows 7 tiny (jbg 4gb ssd), v soli pa win7starter.

Ampak to ni bla posledica diska, ampak bloated winsov in premalo rama. In seveda odurno počasen stock disk v 1005 (ja tudi tega imam). Seveda je nadgradnja rama in diska na ssd stvar naredila precej bolj uporabno in je še danes v rabi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
55 / 55
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819166 (11784) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254822 (3874) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928683 (6641) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
373982 (2845) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349909 (6182) grmek

Več podobnih tem