» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
5 / 55
»»

kixs ::

Ravnokar prinesel iz bivsega BoF-a :D

7A 4G... imajo dodatno prosto PCIe 1X vodilo, poleg 4GB SSD-ja na plati
7B 4G... tega nimajo in imajo samo 4GB SSD na plati
7B 8G... imajo samo PCIe 1X vodilo na katerega je prikloplje SSD 8GB disk

Pac moznosti razsiritve se s tem omeji. :|

lp

TommyLee ::

Ok, hvala.

A jih imajo dost na zalogi? :)
www.dornik.si

kixs ::

Mislim, da je samo se en na voljo!

billy ::

Zgleda so prve pošiljke dokaj minimalne.

yovo, alien..kdaj jih bo več?

kixs ::

Sam majo finto... sem klical ob 12h, mi je rekel, da imajo se 3. Enega rezerviram in ga grem iskat.

Potem pridem nazaj na siht. Valda takoj interes, pa se en poklice, da bi ga rezerviral. Spet mu rece, da imajo se 3.

Torej, je trojka "magic number" :P

Zheegec ::

Kixs97 - dejansko so trije še 8-)

Jutri menda 15kom naslednja pošiljka. Počasi jih gravirajo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

daltonix ::

dobil sem informacijo da v kratkem (nekaj dni) dobijo novo pošiljko - roba naj bi bila že v SLO.

pucvoler ::

Pozdrav.
Tole pisem zdajle na eee-ju. Danes sem ga kupil v CE BB. Trgovec mi je, po njegovih besedah, prodal predzadnjega.

He he, ce bo kaksna slovnicna, se opravicujem, pac je majhna tipkovnica.
Ne me poslušat!!!!!!

kixs ::

ALIEn...

seveda, dva rezervirana in en demo ;)

Zdej pa se demota ni vec... sem svojega zamenjal z njim, ker mi napajalec ni delal. Pa je bil prodajalec tako dober, da mi je vse skupaj zamenjal ;)

Zdej pa se enkrat Windowse nalagam... traja se pa se :|

Zheegec ::

kixs97: A res... to je bil pa res prijazni prodajalec. Takšnih pa ni veliko. 8-)

Anyway, jutri (skoraj 100%) pride nova pošiljka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kixs ::

Nice one :D

Glede tiste nalepke pri menjavi rama, pa je Asus koncno dal uradno pojasnilo:

http://usa.asus.com/news_show.aspx?id=9223

Vseeno bi bilo fino vedet na katere trge se to nanasa.

PS:
Masina je zelo impresivna... celo predvaja 720p DivX (@900MHz)

lp

billy ::

Nanaša se na tiste trge, kjer ima asus uradne servise in zastopstvo.

Pri nas je seveda zadeva zakomplicirana, kajti pri nas ni uradno asus zastopnika, so samo prodajalci. No..na srečo je tukaj acord, kateri je pooblaščen asus serviser. Verjetno se bo dalo brez problema z njimi zmeniti za menjavo, kajti poslušati vseeno morajo asus in ne avtero.

Ampak moje nalepke že 3 tedne ni več tam ;)

billy ::

Če koga zanima...

Avto polnilec za asus eee pc...

tukaj se prodaja v slo


Koliko sem bral po forumu: KLIK zadeva deluje ok, pa še celo "lep" je..

Jaz ga verjetno dobim tekom tega, oz naslednji teden in lahko poročam, če res deluje tako kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Pisko ::

LP vsem

sem danes ga nabavil in me zanima, kje naštimam da mi delajo na linuxu naši znaki šđžćč? in pa da je @ pri V in tako naprej?

Kako se naloži na tega malega WIN XP?

HVALA

LP

bakki ::

Za šumnike na Linuxu imaš priložena navodila na listu - preverjeno deluje.

Najlažja pot do XP: v externi (USB) CD pogon vstaviš inštalacijski disk za Win XP in ....


B!

Pisko ::

Saj bom raje naložil XPje... imam doma samo proffessional? kje lahko izberem da zasede najmanj? kaj pa če nimam USB CD POGONA? ali lahko priključim preko LAN na drug računalnik in dam v share?

Ali lahko naložim XP iz USB ključa?

LP pa HVALA

bluefish ::

iz USB ključa verjetno ne bo šlo. XP CD pa lahko oklestiš s programom nLite - z njim se znebiš stvari, ki jih ne rabiš (razni programi v Win ala Outlook Express, Win Messenger, določene storitve,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kixs ::

Vse se da. Tudi preko USB kljuca.

Razlicna navodila imas na Eee forumu:

http://forum.eeeuser.com/

lp

Pisko ::

pomoje sm neki zafrknu pri nastavitvi slovenske tipkovnice.. tisti "SI" sem pomoje napisal preblizu..sistem se ne pobere..samo piše STARTING SYSTEM in ne gre nikamnor

kaj narediti

billy ::

Zraven si dobil DVD, na njem je recovery.

Imaš tudi program na tem DVDju (štartaš v XP!!) kateri ti na USB (primerne velikosti) presname recovery in lahko iz USB kluča celoten linux na novo naložiš.

PS, sem rekel da so ta navodila pretežka za navadne uporabnike ;)

Pisko ::

OK ..uspelo...preveč sem pobrisal..sedaj dela.kaj pa če normalno naložim XPje? ali je res toliko razlike..

bluefish ::

odvisno od tega, kaj odstraniš.

Pisko ::

In kako dela ta XP na 512mb rama? kje lahko nadgradim ram? koliko placa vam je ostalo po inštalaciji XP in office 2003?

HVALA

LP

Pisko ::

a lahko inštaliram stvari kot so addon pozneje

billy ::

Preberi si malce tole temo od začetka. Ni mišljeno zdaj da bomo ponavljali iste stvari 5x.

Je vse napisano tukaj ali pa na eeeuser forumu.

jest10 ::

Kakšna je potem frekvenca CPUja? 900 ali 630MHz?

billy ::

630mhz.

Že tudi omenjeno parkrat ;)

Insomnia ::

Se je kdo že poigral s kakim USB BT ključekom? Deluje zadeva na "out of box linux varijanti" in vspostavil kakšno GPRS povezavo preko mobilnika? Prosim naj kdo ki ima možnot, to preizkusi.

Lp

daltonix ::

Tud jst sem dobil svoj kos.
Ampak, ko poskušam po navodilih spremeniti na SLO tipkovnico, vse poteka OK do trenutka ko zadevo moram potrditi s tipko Y in ENTER. zadeva ne prime

billy ::

Probaj tipko Z.

daltonix ::

tudi to sem poskusil pa NIČ

billy ::

Instaliraj si advance destkop - KDE pa ne bo težav.

Phoebus ::

jao... za slovensko tipkalo v linuxu:

-- poišči v menujih terminal in zalaufaj
-- napiši "setxkbmap si" (brez narekovajev, seveda)

Ali pa se izgubi v KDE menujih.

billy ::

Ali pa tole:

Kratek recept. V /etc/X11/xorg.conf spremeni &raquo;option "XkbLayout" "us"&laquo; v &raquo;option "XkbLayout" "si"&laquo; potem pa v /etc/alternatives/x-session-manager, ki je symlink na /usr/bin/startsimple.sh, zakomentirajte vrstico &raquo;[ -n "$XIM_PROGRAM" ] && $XIM_PROGRAM &&laquo;, ker SCIM ne potrebujemo, saj imamo latinico in ne nekih pismenk.

Še bolj trapasta rešitev, in hitrejša, pa je, da v /etc/alternatives/x-session-manager tik pred vrstico &raquo;exec icewm&laquo; vstavimo vrstico &raquo;setxkbmap si &&laquo;.

A ne, alter? ;)

cortez ::

daltonix ::

zadevo sem že rešil - vseeno hvala za pomoč
Problem je bil v tem da sem ob zagonu določil angleško mednaeodno tipkovnico. Ko sem jo spremenil na US je Y bil gor na tipko Z

zee ::

@cortez: hvala za navodila...uporabil jih bom za izdelavo bootable USB kljucka za instalacijo Windows XP 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bistri007 ::

Ima kdo kakšno informacijo, kdaj bi 8GB eee prišel v SLO in po kaki ceni?

http://en.wikipedia.org/wiki/ASUS_Eee_PC pravi, da bo 8GB available late December 2007 :))

1GB RAM + 8GB diska za XP s hibernacijo bi bilo čisto kul.
Marca sicer prihajajo Merom modeli z 7W porabo namesto 11W.

billy ::

8G se že prodaja v USA in aziji, cena je 499$, torej 100$ več kot 4GB/webcam verzija.

Predvideno bo pri nas cena 399€ kdaj bo je pa vprašanje, mogoče bo naveza avtera/bof spet presenetila. Čeprav še vedno čakamo na bele Eee :(

Meron z 7W bo verjetno dražji kot tale z 11W in dvomim, da se bo pojavil v 7xx Eee, morda v 10" različici.

8GB za XP z hibernacijo? Jaz imam sedaj naložen XP pa imam 2.5G fraj, čisto dovolj za 1GB hibernacijo. Drugače pa dam not SD kartico in imam prostor za hibernacijo. Ne vem..pomoje bo 100€ čisto preveč, ker ne pridobiš toliko.

Bolj bodo zanimivi 2GB/256MB modeli, kateri bi naj bili po 199€...to pa je že nemarno poceni strojček.

kixs ::

Hibernacija se sploh ne splaca. Ker dosti casa traja, da zapise na disk stanje spomina.

Hitrej ugasnes in na novo nalozis sistem.

steev ::

Koliko pa zdrzi baterija ce je v standby?
:|

billy ::

Zracčunaj.

2W je poraba v stand by in okoli 15W med uporabo.

Pisko ::

Zdravo..

Sem oklestil Xpje preko Nlite in hočem inštalirat mi vedno napiše po restartu NTLDR IS MISSING al neki tacga..kaj narediti?

HVALA

LP

Calligulla ::

V googlu in kakih torrent search enginih najdete razne tiny XP un slim XP verzije, ki so oklescene tako, da delujejo brezhibno.

Se bolj to splaca, kot da sami skos nekaj eksperimentirate.

Tero ::

OK pravkar sem kupil zadevo(no enkrat okoli 20:30) in tole je qlsko!!!
V big bangu sem dal 300 eur.
Imam nekje doma en usb trdi disk. Mislim da je noter navadni ide disk. Mogoče bi lahko ven vzel elektroniko in gor priklopil navadni cdrom.
Mislite da bo delalo, da lahko bootam windows xp cd ?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

der_Alte ::

Lepo bi bilo, če bi dal link na mojo metodo, ki celo deluje namesto uradne.

Danes sem se igral z njim. Pravzaprav ga ne bi smel imet, ker bi moral bit še na carini. Črn je bil. Nekaj se jim je mudilo, pa je bilo potrebno nastavit slovensko tipkovnico, ker je tale Xandros malce .

Kratek recept. V /etc/X11/xorg.conf spremeni »option "XkbLayout" "us"« v »option "XkbLayout" "si"« potem pa v /etc/alternatives/x-session-manager, ki je symlink na /usr/bin/startsimple.sh, zakomentirajte vrstico »[ -n "$XIM_PROGRAM" ] && $XIM_PROGRAM &«, ker SCIM ne potrebujemo, saj imamo latinico in ne nekih pismenk.

Še bolj trapasta rešitev, in hitrejša, pa je, da v /etc/alternatives/x-session-manager tik pred vrstico »exec icewm« vstavimo vrstico »setxkbmap si &«.

Phoebus ::

alte pa si ja nisi tudi ti kupil tega jajčka? :) Saj imajo telefoni večjo moč... >:D

ant ::

at Tero

mislim, da bi moralo delovati, vendar le če imaš 3,5" disk in ne 2,5". torej noter mora biti navaden ide disk.

LP

daltonix ::

@Tero

Pred nekaj meseci sem poskusil na škatlo za zunanji disk priključiti CD-r - in je delovalo. Sicer sem zadevo rabil za nekaj posnet gor, nisem še poskusil butat XP-je gor. Poskusi in napiši kako je šlo.

daltonix ::

Danes poskušam naložiti XP-je in mi se zadeva ustavi ko konča ko setup konča kopiranje datotek.
Napiše: NTLDR manjka.
Naj še povem da sem XP-je zmanjšal s pomočjo NLITE-a
A kdo ve za kaj se gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daltonix ()
««
5 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819162 (11780) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254822 (3874) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928683 (6641) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
373982 (2845) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349909 (6182) grmek

Več podobnih tem