» »

37" in FullHD

37" in FullHD

mrdaco ::

Mene pa zanima če je smoterno kupovat FulHD za 37" LCD. Nagledanega imam Philipsa 37pfl7332, ki je sicer samo HDready. Zato me zanima če se pri taki resoluciji resnično opazi razlika pri gledanju HDDVD. Sicer bom ogromno gledal tudi navaden zemeljski signal in običajne DVD-je.

Torej ali je pri tej velikosto res bistveno če imaš HD ali FullHD resolucijo TV-ja.

Ted ::

Za analogni TV signal ni oz. je boljše če nabaviš plazmo. Za HDTV signal, za priklop preko računalnika, za HDDVD in Bluray disc pa je smiseln nakup edino Full HD. Sedaj pa se sam odloči.
Mah...

Kato ::

Edino ,če ga misliš uporabiti za monitor jaz že nekaj časa razmišljam ,da bi svojo 19" zamenjal za nekaj večjega. Drugače pa za v dnevno sobo z razdalje večje od 1,5m-2m ni razlike.

mrdaco ::

Naj omeni primerjavo med Philpsovima 37 modeloma:

7332:
plusi:
- ima usb prilkjuček, preko katerega lahko gledaš mpeg1, in mpg2, in slike, mp3
- ima nastavitve dinamičnega kontrasta
- zraven vseh razmerij slike ima nastavitev "Avto", ki avtomatsko, razširi/skrči sliko glede na oddajan spored (recimo preklopi na 16:9 če gledaš Spet doma :P )
- pixel plus 2
- digital natural motion - gibanja so zglajena podobno kot pri 100hz tehnologiji
- light senzor - spreminja osvetljenost glede na svetlobo v prostoru
- pri kabelskem signalu za odtenek boljša slika
- cena 1070 eur

minusi:
- nima dvb-t - ki pa pri nas itak nebo veljaven
- ni FulHD

7662:
plusi:
- je FulHD
- ima dvb-t

minusi:
- nima pixel plus 2 (ampak samo 1)
- nima nič od zgoraj naštetega
- cena 1210 eur.

Kaj menite glede na te točke, kaj naj upim? Gledam pa iz razdalje 3-4 metre, odvisno pač na katerem delu sedežne sedim.

Kato ::

Lej ti navajaš kot plus Full HD in pa dvb-t. Kar se digitalnega sprejemnika tiče je čisto odveč ,ker gre Slovenija na standard ,ki ni zelo razširjen v Evropi. Namreč Mpeg4 ,ti sprejemniki pa podpirajo Mpeg2, torej boš vseeno rabil še en daljinec. Televizorji ,ki podpirajo standard Mpeg4 še niso na trgu (vsaj jaz ne vem za nobenega), naj bi bili pa prvi od Gorenja. Kar se pa Full HD-ja tiče pa z razdalje 3-4m ne boš ločil Full HD od HD Ready na 50" TV-ju.

mrdaco ::

Torej naj kar kupim samo HDready.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373788 (1538) Silck
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922288 (20193) Yoni

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114311 (9687) Akssi
»

Nov Philips-ov LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
286370 (3537) klemen91
»

lg ali Philips lcd tv (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
709302 (8010) damirez

Več podobnih tem