» »

[naloga] Sestavljanje računalnika.

[naloga] Sestavljanje računalnika.

S-B ::

Lep pozdrav!

1. hodim v 1. letnik gimnazije
2. vsi tukaj veste o računalnikih brez dvoma veliko več kot jaz.
3. Lepo prosim, da mi kdo pomaga

Nekaj bi vprašal: Za informatiko moramo za oceno sestaviti navidezni računalnik. Po internetu moramo najti izdelke računalniških podjetij, in vse dele računalnika "sestaviti" v tem smislu, da se med seboj povezujejo (npr. podnožje grafične kartice z matično ploščo, ipd.).
Jaz bom sestavil računalnik, ki bi ga uporabljal predvsem za programe kot so photo filter, photo shop, movie maker, VisionLab Studio (kar se tiče slik in filmov, predvsem slik)...Kako naj vem, kateri deli računalnika so pomembnejši za poganjanje teh programov? Kateri morajo biti boljši in kateri ne? Ali bi mi lahko povedali? Poleg tega me zanima, kakšne so sprejemljive cene za te dele. Npr., koliko evrov je najmanjša cena, če želim dokaj poceni, a precej dober CRT monitor, grafično kartico, in vse ostale komponente računalnika (kje jih lahko najdem (URL))?

SKRATKA:

zanima me, kateri deli računalnika so pomembnejši za poganjanje programov kot je PhotoShop (pri mojem računalniku je pomembna namreč ravno kakovost slike, zato predvidevam, da so ti deli grafična kartica, monitor, tiskalnik, za drugo pa ne vem) in kakšna je sprejemljiva cena le-teh, če želim, da so dobre kakovosti? Aha - imam na voljo denar do 300 - največ 800 ali če je že res potrebno, 1000 evrov.

Lepo prosim za odgovor čeprav se bo mogoče komu zdelo, da mi je "brezveze razlagat, saj nima pojma o računalnikih."

Lep pozdrav,

O. R.

OmegaBlue ::

Če misliš delo z multimedijo ne rabiš neke ubijalske grafične kartice (ne pa pretiravat nekaj srednjega razreda je čisto dovolj), kak quadro ali fireGL bi ti zelo prav prišla pri rendiranju 3D modelov in kaki arhitekturi kjer bi veliko delal z mrežnimi modeli.

Za photoshop kot prvo je za obdelavo slik (vsaj na pol profesionalno) skoraj najbolj važna količina rama, da ima stvar kje za prekladat stvari - torej čim več rama. Skoraj enako velja za filme kjer za pretvorbo zapisa rabiš tudi procesor ki je kos nalogi, torej kak novejši intel (za amd ne vem kako se obnesejo novejši modeli, da me ne bo kdo napadel) in glede na to da si kar omejen z dnarjem, pač profesionalne mašine niso poceni, je kak c2d dovolj (ne pretirava s quad).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

S-B ::

Hvala! Kaj pa če recimo 3D modelov ne bi delal. A bi bla pol velka razlika? In na kaj morm predvsem gledat pri grafični kartici in pri drugih komponentah? Koliko RAMa mora met, kolk pomnilnika,...? Vem, da nimam pojma, ampak ravno zato rabim pomoč, de zdelam za pozitivno pa upam de tud za kej več. Mi lahko tudi kdo prosim da url vsaj za primer kartice, ki jo potrebujem? Please, help me!:O

Cveto ::

Poišči naslednje komponente:

Matično ploščo ASUS P5K (ali katero drugo z čipsetom P35)
Procesor Intel Core2Duo E6750
Pomnilnik 2x1G GB DDR2 (firma po želji)
Grafična kartica AMD HD2400PRO (ali katero drugo na vodilu PCIE)
Trdi disk SATA 250GB (firma po želji)
Ohišje ATX
Napajalnik 500W ali več
DVD-RW pogon

Tole pride okoli 500-600 EUR, po želji lahko zamenjaš grafično za katero boljšo, vendar v photoshopu ne bo razlike. Če bi rad da je sistem primeren za 3d modeliranje vzami grafično Quadro ali FireGL.

Izi ::

O. R., ravno grafična kartica je najmanj pomembna v tvojem računalniku.
Grafična kartica je najpomebnejša za igre in pa za 3D modeliranje.
Photoshop in ostali programi za obdelovanje slik rabijo veliko RAMA. Trenutno to pomeni minimalno 2 GB še bolje pa 4 GB (za 4GB RAMA rabiš 64-bitne Windows)
Movie Maker in programi za obdelavo videa pa najbolj rabijo hiter Trdi disk po možnosti Raptor, poleg seveda veliko RAMA.

Seveda rabiš kvaliteten monitor, ker bo računalnik namenjen grafiki. 22" ali več, kar pomeni od 400 € naprej.

Računalnik bo nekje okoli 600 €, monitor pa od 400€ naprej in boš ravno nekje na 1000 €. Bo že kar zadovoljivo, še zdaleč pa ne najboljše kar obstaja za grafično obdelavo.
Seveda je to računalnik brez programov.
Menda vas v šoli ne učijo, da notri naložite piratsko programje :D
Windows te pride okoli 150 €, Photoshop pa od 760 do 1180 € odvisno ali je navadna ali extended verzija.
Grafični oblikovalci ponavdi kupijo "Adobe Creative Suite 3 Design Standard", ki vsebuje komplet vseh nujnih programov za Grafično oblikovanje (Photoshop CS3, Illustrator CS3, InDesign CS3, Acrobat Pro 8), ki te pride 1403 €.

Nekako 2500 € pride torej komplet računalnik za grafično oblikovanje.

Za grafično oblikonanje si najboljši oblikovalci grafike ponavadi omislijo Applov računalnik in en dober 30" monitor, kar znese vse skupaj tam okoli 5000 € >:D

bluefish ::

Res je. Ob predstavitvi (domnevam, da morate vse skupaj predstaviti pred razredom) vsekakor omeni še dodatne stroške okoli programske opreme in na kratko omeni še alternativo (Mac Pro...).

S-B ::

Uf... hvala, kolk ste mi povedal. Zdej me pa sam še ene par stvari zanima, ke mi niso čist jasne - na kaj moram pazit, da bo računalnik sploh deloval (poleg tega da uporabim vse dele). Zaenkrat vem (pa ne vem, če imam prav), da moram pazit na podnožje grafične k., procesorja in matične plošče (še česa?), potem se mi neki sanja, de morta (oz. da je priporočljivo) imet ram in matična plošča enako frekvenco delovanja,... Prosim, če mi kdo pove oz. našteje vse takšne stvari, ki so pomembne, de bo računalnik deloval. Pa še zanima me, kako piše pri matičnih ploščah na spletu, kakšno podnožje ima (npr. pri nekaterih piše npr. tip podnožja: 1207 ipd.), vendar pa pri nekaterih ne - ali obstaja kak drug izraz za podnožje (SOCKET?).
In še zadnje: mi lahko kdo dá primer že sestavljenega računalnika, za katerega misli, da bi mi ustrezal?
Lepo prosim, da mi kdo odgovori na čimveč vprašanj, saj odgovore potebujem čimprej (jutri v nedeljo bi jih že močno potreboval), drugače pa... no, čimprej.

Še enkrat hvala vsem, ki ste mi odgovorili!:)

S-B ::

Prosim, naj mi kdo pove... PLEASE.... *čist obupan*:O

Gwanaroth ::

Recimo primer že sestavljenega računalnika: klik

Pri grafični kartici moraš pazit na vodilo, ki ga podpira plata (agp, pci-e) in ne na "podnožje".

Podnožje (socket) se gleda pri procesorju (cpu).
Lights often keep secret hypnosis..

Camalotz ::

Ja, za podnožje lahko piše SOCKET.

Drugače pa procesorji Intel podnožje 775 (lahko piše tudi 775LGA). Starejši imajo 478, ampak jih praktično ni za dobit.
AMD procesorji imajo podnože AM2, starejši 939, še starejši 754 (tudi teh praktično ni za dobit)
To je v bistvu vse kar rabiš. Kar se tiče Socket A ipd, je to prazgodovina in tega ne rabiš vedet.

Grafične kartice imajo vodilo PCI-X (PCI Express), starejše pa AGP (se jih skoraj več ne... naprej veš ;)

Upam da pomaga
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Camalotz ()

Ciman ::

Sam mam tudi rač samo za photoshop pa ti lahko posredujem kaj ma moj noter, pa ti povem da photoshop teče tko ku je treba.
Matična plošča Asus M2N-E SLI
AMD Athlon 64 5600+ X2 Dual-Core
Patriot DDR2 2 x 1GB 800MHz DL
Grafična kartica Gigabyte Ati Radeon X1600 Pro, 256MB, PCI-e
300 GB diska
Pol pa še en ekran tko kot so ti že prej povedali.
A ti se s tem nekej resno ukvarjaš?

S-B ::

Tnx vsem! Če se resno ukvarjam s PhotoShopom? Ne, sam tko čist mal. Nč posebnga. Drgač se ful več res ukvarjam z Movie Makerjem, pa zadnje cajte z VisionLabom. Ampak nč profesionalnega, de ne bi kdo mislu. Hobi pač.

P. S. : HVALA!!!!

S-B ::

Dobr... Sej de ne bom tečen ampak me zanima (zdej ko ste mi povedal vse to), če kdo ve za URL kakšnega že sestavljenega računalnika s temi lastnostmi (vsaj čim bolj podobnimi, mogoče še boljšimi, ampak s ceno pod 1000€):


RAM 2 x 1GB
TRDI DISK 250 GB
PROCESOR 64 bit (c2d ali pa AMD)

napajalnik 500W
matična plošča 1 GHz

Ampak že sestavljen računalnik.

Sej Gwanaroth mi je čist dobrga povedal, ampak vseen...

Oh, ko bi se malo bolj spoznal na te "čarobne škatle"...


Druga stvar: se vam zdi ta v redu zame?

http://www.mimovrste.com/artikel/114019...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S-B ()

overlord_tm ::

Takim zahtevam ustreza cist vsak racunalnik ... ker vedno se da v firmah zmenit da ti dajo drug disk notri, dodajo palcko rama, ali zamenjajo napajalnik ... gres na stran ene firme, najdes racunalnik ki ti priblizno ustreza, potem pa reces naj ga naredijo z 500W napajalnikom, 2GB rama in 250GB diska.

Nisem spremljal teme, ampak to je racunalnik za igrce spilat, ti si pa na zacetku hotel nekaj za grafiko, a ni bilo tako?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8113982 (5413) DamijanD
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595886 (4813) IvoJan
»

PC za grafično delo?

Oddelek: Kaj kupiti
202256 (1651) Opkow
»

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
856844 (4831) glistovje
»

AMD - Intel, DDR2 - DDR3 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191629 (1293) Meizu

Več podobnih tem