» »

Zdravnik, zobozdravnik ko nisi vec dijak/student

Zdravnik, zobozdravnik ko nisi vec dijak/student

suprpp ::

Elow,

glede telih zadev sem precej nepoucen, zato se obracam na forum.

Torej, ko sem bil se student sem bil zavarovan pr starsih in sem hodil k solskemu dispanzerju v primeru bolecin, bolezni, etc. Sedaj nisem vec student, zavarovan sem pa preko sebe (placujem prispevke za s.p. + pri vzajemni 20eur/mesec za dodatno zavarovanje).

Kam se zdaj obrnem v primeru bolezni ali zobobola? Samoplačniške ambulante, ali si moram poiskat novega (zobo)zdravnika, ali kaj drugega? Kakšne so moznosti, opcije?

lp, Boštjan

Bojevnik ::

Moraš si poiskati novega zdravnika ali pa samoplačniško, najbolje da greš kar v najbližji zdravstveni dom.

kixs ::

S tem je cela stala! ;((

Najti si moras osebnega zdravnika in osebnega zobozdravnika.

Kot je ze predhodnik dejal, je najboje it v domaci Zdravstveni dom in navadno ti vse kot zavarovancu brezplacno porihtajo zdravljenje - so kaksna doplacila za zdravila in kaksne storitve - rentgen, itd. Vendar je to malenkost proti samoplacniskim storitvam, ki pa so na cisto drugem nivoju.

Osebno imam ravno zdaj celo stalo z iskanjem zobozdravnika, ki me ne bo vzgal po zepu 8-O

Pred leti (2003) sem sel k enem privat, ki ima sicer koncesijo, vendar je imel ze vse zapoljeno in sem takrat za zdravljene dveh zob + kamen odstel cca 100.000 SIT. Seveda sem na to potem pozabil in zdej me spet neki zobi zajebavajo.

Spet grem k taistem zobozdravniku, grem 2x in mi porihta zob - nic posebnega - odstejem 190€ + 30€ za rentgen 8-O

Pa je sla moja 8800GT v zobe :D

Ker seveda NOCEM vec placevat, sem si ravno danes nasel enega zobarja v domacem kraju. Problem s temi pa so CAKALNE vrste. Kot samoplacnik sem pocakal dan ali dva. Prakticno v enem tednu sem imel vse postimano. Kot "revez" pa moras navadno samo na prvi pregled cakat od meseca tudi do enega leta. Povprecno nekje pol leta.

Zaenkrat bom se videl kako bo, na cash grem se vedno lahko tudi kasneje. :(

lp

krho ::

Kot "revez" pa moras navadno samo na prvi pregled cakat od meseca tudi do enega leta. Povprecno nekje pol leta.
Ne se hecat. Ravno v dobro jutro so zadnjič izjavilui, da so čakalne dobe za pregled največ 3mesece.
No meni bodo zob, ki se mi je prelomil na pol popravili konec meseca t.j 4mesece od takrat, ko sem šel to slikat... Sem pa bil prijavljen za pregled prej no čakalna doba je bila 14 mesecev.
Tako, da naj Zobozdravstvo neha nakladat....
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jype ::

kixs97> Spet grem k taistem zobozdravniku, grem 2x in mi porihta zob - nic posebnega - odstejem 190€ + 30€ za rentgen

Huh... Kje pa je ta zobar? V centru Ljubljane je en odličen, ki računa 50 evrov na zob. Sicer se mi je zdel drag, zdaj pa vidim, da ni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tic ::

jype: Kje je pa ta v centru mesta? :)
persona civitas ;>

kixs ::

jype:

pa mas to samoplacnisko?

Drugace mi lahko na ZS sporocis za katerega gre, da malo poklicem ;)

lp

suprpp ::

jype: ce lahko, tudi meni prosim :)

Pa ce kdo ve za kakega v okolici Kranja, se tudi lahko oglasi...

CX20RE ::

Ne preveč panike zganjat - če si zavarovan in imaš težave greš samo v lokalni ZD, ko deluje protibolečinska ambulanta. Pri meni vsak delovnik dopoldne in popoldne.

Za lepotne in vzdrževalne posege bo treba pa čakat, ja.

krho ::

Skoraj res. Da te sprejmejo na dežurni MORAŠ imeti izbranega osebnega zobozdravnika.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

[SkA] ::

Na spletni strani ZZZS imaš seznam zobozdravnikov s koncesijo. Tam gori se hitro najde kak privatni zobozdravnik s koncesijo, ki ima čakalne dobe 1-3 mesece (seveda so tudi taki s čakalno dobo po eno leto). 1-3 mesece je IMHO nekaj še sprejemljivega. Seveda govorim o prvem pregledu, saj te bodo potem pri večini redno naročali enkrat na mesec, dokler zadeve ne uredijo. Cenovno je tako, da je potem pri doplačilih odvisno od dejansko uporabljenega materjala, tako da ne škodi da se poprej malo pozanimaš kakšne so cene pri izbranem zobozdravniku, ampak v splošnem pretirano ne izstopajo (čeprav sem našel tudi takega). Določene zadeve se seveda nič ne plača - npr. bele plombe na sprednjih zobeh itd.

Če te boli, potem tako kot je že predlagal nekdo drug, pojdi v svoj lokalni ZD v dežurno zobozdravstveno ambulanto. Samo ne pričakuj, da ti bodo tam urejali karkoli, razen če res nisi v bolečinah in tega tudi ne vidi. Meni navkljub temu, da se mi je okrušila osmica zaradi kariesa in da je potrdila, da je za pulit, zaradi neprisotnosti bolečin tega ni storila.

Lahko greš seveda tudi čisto samoplačniško, samo kot so že drugi povedali, niti niso tako poceni te zadeve - odvisno seveda, kaj ti počnejo.

Kar se tiče navadnega zdravnika pa je običajno tako, da si moraš izbrati drugega, če si do sedaj hodil k "mladinskemu". Verjetno lahko izbereš drugega kar v istem ZD, če ti to ustreza - ni pa nujno. Vsekakor priporočam, da to storiš - po mojih izkušnjah se odrasli srečujemo z malce drugačnimi težavami kot povprečen otrok/mladostnik, tako da je tako tudi bolje...

Še nekaj te opozorim: do pred kratim ob izbiri novega zobozdravnika s tvoje strani ni bilo potrebno storiti nič posebnega - prišel si k novemu, v kolikor si prejšnjega izbral več kot eno leto nazaj so za vso birokracijo poskrbeli sami. Sedaj so nekaj spreminjali - ob menjavi zobozdravnika pri novem izbranem zobozdravniku dobiš potrdilo, s katerim nato zahtevaš svoj karton pri svojem starem zobozdravniku - bodisi ti ga izročijo zapečatenega v roke, bodisi ga pošljejo po pošti. Dokler se slednje ne zgodi, ti nov izbrani zobozdravnik uradno ne more nič zaračunavati na račun zdravstvenega zavarovanja. Tako da, ko se boš pri novem prijavil na prvi pregled, vmes urejajo tudi slednje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

igor37 ::

Če nisi več študent (kakorkoli brez statusa), je varianta pri starših obvezno zavarovanje ali kot občan: najprej greš na zavod za zaposlovanje, kjer se prijaviš kot nezaposlen, nato na tvojo občino in si zavarovan kot občan. Dodatno zdravstveno zavarovanje si moraš še vedno sam plačevat (če ga imaš).

zuz3k ::

zdravo, sicer malo drugačna situacija

sem študent, imam osebnega zdravnika v domačem kraju, ampak ker me med tednom ni doma
bi imel zdravnika v kraju kjer začasno prebivam/študiram. Ko sem vprašal so omenjali samo možnost
zamenjave, mene pa zanima ali je to nekako poskrbljeno da mi v času
študija dodelijo začasnega zdravnika oz. imam oba?


je imel že kdo takšno situacijo (pomojem kar nekaj študentow)
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Mavrik ::

Načeloma si kot študent pokrit za nujnejše stvari v študentski ordinaciji na Aškerčevi.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

zuz3k je izjavil:

zdravo, sicer malo drugačna situacija

sem študent, imam osebnega zdravnika v domačem kraju, ampak ker me med tednom ni doma
bi imel zdravnika v kraju kjer začasno prebivam/študiram. Ko sem vprašal so omenjali samo možnost
zamenjave, mene pa zanima ali je to nekako poskrbljeno da mi v času
študija dodelijo začasnega zdravnika oz. imam oba?


je imel že kdo takšno situacijo (pomojem kar nekaj študentow)


osebnega zdravnika imaš vedno samo enega. Katerega se odločiš sam, če nima prepolne kvote. ČE želiš imet zdravnika v Ljubljani, greš na primer v Študenstko ambulatno na aškrčevi in tam poveš,da bi imel rad osebnega zdravnika pri njih. Izpolniš papir in je to to.

Po n letih ko nehaš študirat, lahko seveda spet zamenjaš zdravnika. Ne moreš pa imet obeh hkrati.

Seveda pa te bodo za nujne zadeve sprejeli v katerem koli zdravstvenem domu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722810 (11879) w0mbat
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427573 (8083) mat xxl
»

Puljenje zoba (štajerski konec)

Oddelek: Loža
205003 (4543) Volta
»

Osebni zdravnik - neprostovoljna menjava

Oddelek: Loža
224742 (3789) Lonsarg
»

Dodatno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515463 (6026) Alexius Heristalski

Več podobnih tem