» »

Osebni zdravnik - neprostovoljna menjava

Osebni zdravnik - neprostovoljna menjava

Bizkit45 ::

živjo, zanima me ali te lahko osebna zdravnica kar brez razloga premesti oz. Sploh ne premesti ampak samo reče da nisi več njen pacient? Da si moraš poiskati drugega zdravnika? Hvala
  • polepsal: Mavrik ()

ToniT ::

Ne more!

Razen če je zamenjala delodajalca oz. šla privat. Takrat se moraš ponovno vpisati k zdravniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Bizkit45 ::

ali to še velja, da imajo pediatri samo otroke? a ni tako da imaš sedaj skozi istega zdravnika? če velja, do katerega leta si za v pediatrično ambulanto? hvala

BC3 ::

kaj pa pridobitev novega (zobo)zdravnika?
moja zobarica je šla pred nekaj leti v pokoj in sem ostal brez...
grem kar v najbližji ZD vprašat, če je kaj mesta ali je kak drug postopek?

mitja73 ::

In kaj je razlog da nisi več njen pacient ?

Bizkit45 ::

"prepolna ambulanta" - ampak a nebi mogli zadnjega odsloviti? :)

ZaphodBB ::

Bizkit45 je izjavil:

ali to še velja, da imajo pediatri samo otroke? a ni tako da imaš sedaj skozi istega zdravnika? če velja, do katerega leta si za v pediatrično ambulanto? hvala

Ne, moj osebni zdravnik je bil še nekaj časa po polnoletnosti pediater. Glede na to, da pediatrov že tako primanjkuje in da nisem bil več otročiček ter posledično ekspertiza mojega osebnega zdravnika ni bila preveč dobro izkoriščena, sem se odločil za prehod na drugega osebnega zdravnika.

Nič manj ne pričakujem od ostalih odraslih soobčanov, ki imajo za osebnega zdravnika pediatra.

Bizkit45 ::

BC3 - če je šla v pokoj, enostavno pokličeš in se zmeniš z novim zobarjem. pod pogojem, da ta sprejema nove paciente. Če jih ne te bo napotil do najbližjega.

BC3 ::

ja, to je šolski dispanzer ( moja prva in edina zobarica do sedaj ) kamor sem hodil tudi dolgo po tem, ko nisem bil več šolar tako, da novega tam ne morem dobiti, pa tudi raje bi našel nekje bližje domu, kar ZD Šiška ni več... potem grem lahko kar v najbližji ZD in povprašam tamkajšnje zobarje, če kdo sprejema?

ToniT ::

Bizkit45 je izjavil:

ali to še velja, da imajo pediatri samo otroke? a ni tako da imaš sedaj skozi istega zdravnika? če velja, do katerega leta si za v pediatrično ambulanto? hvala

V pediatrični ambulanti (zdaj ni več razdelitve med pediatrično in šolsko ambulanto) si lahko do konca šolanja, čeprav je tu sivo območje med 18. in 26. letom.
Zdravnica te je odslovila zaradi pritiska ZZZS, ker mora imeti razmerje med "otroci" in odraslimi 90:10 procentov (ne me držati za besedo, ta procent je lahko tudi 80:20 - ne vem natančno).
@BC3
Moraš si poiskati novega zbozdravnika. Če nisi tega naredil takrat, ko so dodelili novega zobozdravnika in če je ta napolnil normo izbranih pacientov, si na žalost na "suhem".
Preverei, kdo še sprejema nove paciente in si to uredi čim prej.

fujtajksel ::

Par let nazaj je bilo najt koncesijskega zobarja v LJ brez zvez skoraj mission impossible. Vsi "polni", mutili z nekimi čakalnimi vrstami, eni imeli koncesijo le za kuliso in imeli za vsako reč visoka doplačila (po drugi strani, ta javni ki so brez hudih doplačil so podvrženi težki optimizaciji pri materialih). Potem sem enkrat izgugljal da je ena ravno dobila koncesijo in je sprejemala.

shadeX ::

Zanimivo je kako je danes težko dobiti zobozdravnika ker so vsi toliko zasedeni. Vedno ko pridem tja sem na vrsti v 3 minutah. Povprečno pride 1 pred mano, velikokrat noben. V 6 letih sem največ čakal slabo uro (ker je bila dežurna in je sprejemala druge paciente).

In vpisat se k njej ne da ker je "prezasedena" :))

ToniT ::

shadeX je izjavil:

Zanimivo je kako je danes težko dobiti zobozdravnika ker so vsi toliko zasedeni. Vedno ko pridem tja sem na vrsti v 3 minutah. Povprečno pride 1 pred mano, velikokrat noben. V 6 letih sem največ čakal slabo uro (ker je bila dežurna in je sprejemala druge paciente).

In vpisat se k njej ne da ker je "prezasedena" :))

Zadeva je naslednja:
Tvoja zobozdravnica lahko zaračuna zavarovalnici storitve do določenega zneska. Vse kar dela več, ji zavarovalnica ne bo plačala (vse to je sicer na letnem nivoju, vendar si zdravniki preračunajo vse na mesečni nivo). Zato zobozdravnikih v predelih, kjer imajo pacienti denar, zelo hitro "pokurijo" točke za ZZZS in potem delajo še samo samoplačniško. Malo drugače je na periferiji, kjer pacienti niso pripravljeni plačati za dodatne storitve in tam je veliko lažje dobiti zobozdravnika, ki naredi marsikatero storitev preko ZZZS, ki v Ljubljani "kao ni možna". To pa zato, ker je v določenih storitvah več materialnih stroškov in jih zobozdravniki rajši zaračunajo pacientu (storitve, ki pa nimajo materialnih stroškov pa zaračunajo ZZZS in s tem izpolnijo letno kvoto).

Upam, da sem vsaj približno razjasnil problem.

šernk ::

Po mojih izkušnjah ni noben problem dobit zobarja ampak so čakalne vrste za prvi pregled 2 leti.

razen če se recimo preko staršev zmeniš, potem si v pol leta notri. Zato se pa zobarja išče, ko nimaš problemov z zobmi :)

OPju pa: če ne spadaš več v skupino ljudi, ki jih obravnava logično, da te lahko odslovi. Pač če spadaš med starejše spadaš med starejše in pusti prostor otrokom, ki potrebujejo pediatra bolj kot ti.

meni je bilo pri 18ih letih že čudno hodit h šolski zobozdravnici, pa čeprav mi je rekla da lahko pridem še naslednjič čez 1 leto, me je takrat nazadnje videla.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

@ToniT

Uf, zdaj mi je vse bolj jasno. Je bil november in sem mel še en zob za poštimat pa zobozdravnica reče asistentki da naj čim prej me naroči, pa asistentka reče: - A je res tako nujno? Ker bomo presegli budget..

Men ni blo jasno za kaj se gre, mi je pa zob pol poštimala marca..

Hvala za tole info :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

fujtajksel ::

shadeX je izjavil:

In vpisat se k njej ne da ker je "prezasedena" :))


No sej je čist isti štos kot povsod po našem javnem zdravstvu. Ne podelijo dovolj koncesij oz kvot, ustvarijo čakalne vrste in računajo, da se bo tolk in tolk procentov ljudi odpovedali pravici na podlagi plačanega zavarovanja in bodo za razumno hitro obravnavo dodatno plačali še enkrat.

kixs ::

Kvot je dodeljenih toliko, kolikor je denarja oz. bo ZZZV placal. Ampak vazno je, da ja nase zdravstvo brezplacno - ceprav dejansko ni in nikoli ni bilo.

Vsak, ki je starejsi od 18 let in ima se vedno pediatra za osebnega zdravnika, naj ga cimprej zamenja. Potem pa iscem kot norec prostega pediatra za svojo hcerko. A imajo polno takih, ki tam ne spadajo vec.

Alamar ::

šernk je izjavil:

Po mojih izkušnjah ni noben problem dobit zobarja ampak so čakalne vrste za prvi pregled 2 leti.
Dve leti nazaj sem šel mimogrede v ZD Šiška po novega zobarja in pri mnogih bi prišel na vrsto za prvi pregled v manj kot dveh mesecih. Potem, ko sem si izbral zobozdravnico, sem dobil prvi pregled čez dober mesec.;)

Lonsarg ::

Ne štekam, zobozdravnik bi moral jasno dobiti denar glede na število pacientov, ne pa da dobi nek fiksen znesek, potem pa novih ne bi vzemal ker ni budgeta wtf bananistan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vorantz ::

sej celo zdravstvo deluje tako
zato pa mamo čakalne dobe

če zavarovalnica plača recimo 100 nekih posegov na leto
če zdej navali 200 ljudi jih bo 70 razporejeno čez prvo leto
70 čez naslednje, 70 tretje, itd
100 na leto pa ne bodo dali, ker morajo met neki placa za nujne primere

shadeX ::

Jah sej po eni strani je logično. Če ne bi zobozdravnik not jemal paciente skoz in naročeval bi jih v krajšem roku. Delo bi mel skoz in dnar bi kasiral od zavarovalnice. Včasih bi delal še kakšne nepotrebne stvari sam da bi pokasiral.

Utk ::

Ja ker zobozdravniki so znani po tem, da imajo premalo strank. Pa tudi če bi tako delali, pa kaj pol, sej da dimnikarji tudi, samo da njih plačamo direktno, pa večino vseene ne motijo. Če pa že, nikogar to ne briga.

Lonsarg ::

Jah pri osebnih dohtarjih deluje tako kot mora, predpisano je tako število glav na zdravnika kot število posegov, torej se omejitve posredno glede na glavo in ne na zdravnika/ambulanto. Namreč več vzeti ne morejo, z predpisanim številom pokrijejo 100% svojega delovnega časa, nobenega navskrižja interesov hibridnega privat/koncesija zdravnika...

Tole zobozdravstvo je pa očitno prav kriza glede navskrižja interesov da boli glava... Naj grejo potem do konca pa ukinejo zastonj zobozdravstvo, ne pa te fore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722358 (11427) w0mbat
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427157 (7667) mat xxl
»

Zdravnik, zobozdravnik ko nisi vec dijak/student

Oddelek: Loža
147064 (3329) St235
»

Zobozdravnik - vprašalnik

Oddelek: Loža
348592 (5589) Twix
»

državni zobozdrvaniki "mesarji"?

Oddelek: Loža
4810498 (7904) RejZoR

Več podobnih tem