» »

reklame in zavajanje

reklame in zavajanje

1
2
»

Ziga Dolhar ::

RejZoR: Zakaj ima Claudia Schiffer suhe in krhke lase? :).

(Tisto temo mi je grdi BigWhale nekoč zaklenu!!!)
https://dolhar.si/

IceIceBaby ::

Folk rad kupuje nekaj kar je preverjeno


Ni res. Folk rad kupuje nove stvari.

solatko ::

Osebno, bi strogo prepovedal reklamiranje varnih osebnih vozil, ker enostavno, zaradi delovanja fizike, takšnih ni.
Folk kupuje varen avto in potem vozi kot bedak, saj je njegov avto varen in se mu ne more nič zgodit.
Potem pa on in člani njegove družine, ki so karambol preživeli, v Soči, na vozičkih ali drugih rehabilitacijskih napravah, razmišljajo, kako varen avto so imeli.

Na vse osebne avtomobile, bi morali nalepit - samo za osebe, ki to smrtonosno zadevo, res obvladajo in imajo opravljen vsaj osnovni tečaj varne vožnje.
Strogo prepovedano upravljanje vozila, pod vplivom opojnih substanc - alkohola, drog in zdravil.
Delo krepa človeka

IceIceBaby ::

Potem lahko lepimo takšne nalepke vsepovprek. "Kemični svinčnik - Samo za osebe, ki kemičnega svinčnika ne bodo rinili drugim v oči."

Oglaševanje varnega avtomobila je OK, če je avto relativno varen (5* ncap, bolj varen od konkurence itd).

Unknown_001 ::

Jaz tako pravim, dobra roba ne rabi reklame da nekoga prepriča v nakup.
Vse ostalo je navadno posiljevanje!;(

IceIceBaby ::

Raptor, to enostavno ni res. Tisti, ki se držijo te filozofije zelo hitro propadejo.

Unknown_001 ::

IceIceBaby je izjavil:

Raptor, to enostavno ni res. Tisti, ki se držijo te filozofije zelo hitro propadejo.

Jst za muslije nisem še vidu reklame pa so zlo dobri za jest (me čudi da firma ni že propadla)

IceIceBaby ::

Če je ti nisi videl, še ne pomeni, da je ni. Tudi dobra pozicija na policah trgovine je npr. reklama.

Poleg tega okus nima veze s prodajo. Če se tebi zdijo dobri še ne pomeni, da se ful uspešno prodajajo.

Matev ::

Jaz tako pravim, dobra roba ne rabi reklame da nekoga prepriča v nakup.


reklama poveča prodajo

in se ti lahko na glavo postaviš

solatko ::

IceIceBaby - Varnega avta ni, je samo varen, trezen in usposobljen voznik.
Enih 300kkm sem naredil s fičoti, 850, fiat 127, 125 - tudi eden od njih nebi dobil 1 piko na testu varnosti, ampak glej hudiča, sem še vedno živ, pa tudi vsi ostali udeleženci v prometu, če prav veljam za hitrega voznika, se pač nimam navade zaletavat in avto kupujem za prevoz iz točke A v točko B. Nikoli nisem imel avta zavarovanega kasko, če se drugi poči vame, gre itak iz njegove police.
Že 40 let imam 50%-no benifikacijo zavarovanja.
Delo krepa človeka

St235 ::

kar popolnoma nič ne pove o temu, da je en avto bolj varen, niti o temu zakaj določenega vozila ne bi smeli reklamirat kot bolj varnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Unknown_001 ::

Matev je izjavil:

Jaz tako pravim, dobra roba ne rabi reklame da nekoga prepriča v nakup.


reklama poveča prodajo

in se ti lahko na glavo postaviš

S tem se strinjam vendar niste razumeli poante, jaz sem ciljal na ljudi ki imajo znanje v praksi o teh izdelkih in mogoče je to tudi bilo narobe pri moji izjavi

PacificBlue ::

Dober izdelek ne rabi reklame.

Ljudje so pa precej naivni, da nasedajo ekonomsko propagandnim programom in kupujejo stvari samo zaradi reklame. Me spominja to kot da bi bili umsko zaostali in se ne bi znali sami odlocit kaj je dobro za nas. Podobno kot na skatlicah cigaret..Kajenje ubija..a bejz no. Se slikco pljuc bo treba gor dat da bomo razumeli zakaj se gre.

IceIceBaby ::

In kako se boš odločil za boljši izdelek, če niti ne veš, da obstaja?

PacificBlue ::

In kko ves da je boljsi izdelek? ali celo najboljsi? ker je stric po tvju rekel tako?

Pac probas..kupis izdelek ce nisi zadovoljen, poskusis drugega. Gledas tudi na ceno, ker ni nujno da so drage stvari tudi dobre. Mogoce ti kdo zaupa realne izkusnje in se odlocis po tem..bolje kot pa prevarantske reklame .

IceIceBaby ::

Se pravi, da boš probal vse izdelke, ki ti jih trgovec postavi na police?

Šimpanz ::

PacificBlue vsi dobro prodajani izdelki veliko vlagajo v reklame, npr. CocaCola, Finish,Ariel,Milka, Evian, tulifon Galaxy S3.....

energetik ::

Kot sem ugotovil pri hrani in gospodinjskih pripomočkih cena še zdaleč oziroma sploh ni merilo kakovosti ali zdravosti.

Zato kupujem predvsem po €/kg in €/L, seveda tiste reči, pri katerih najprej preberem sestavo/specifikacijo.

Ja, IceIce, veliko sem jih sprobal in sedaj vem, kaj je dobro in poceni. Itak pa ni problem vse sprobat, če kupuješ večinoma v Hoferju - kar pa je edino logično glede zgornji odstavek.

IceIceBaby ::

Pa še vedno ni razloga, da izdelkov, ki jih ti kupuješ ne bi oglaševali.

PacificBlue ::

IceIceBaby je izjavil:

Se pravi, da boš probal vse izdelke, ki ti jih trgovec postavi na police?


Saj ce sem realen sem jih verjetno ze..pa vi tudi. V vecji meri. Kupujem pa po principu kot pise energetik. Predvsem sedaj, ko imamo hoferje in lidle ..saj je jasno ce gres gledat v merkator cene in v lidl. Razlika je ze osupljiva..me ne preseneca, da je imel merkator toliko izgube v lanskem letu..pa kljub polno reklamam po tvju.

energetik ::

IceIceBaby je izjavil:

Pa še vedno ni razloga, da izdelkov, ki jih ti kupuješ ne bi oglaševali.
Seveda, še vedno je dosti takih, ki nasedajo.
Jaz dejansko nimam pojma, katere reklame se kažejo po TV, ker TV skoraj ne gledam, če pa že naletim na reklamni blok, sledi MUTE v 1. sekundi in grem tačas delat kaj pametnejšega.
Reklamnih panojev ob cesti pa praktično ne opazim. Pač kupujem samo tisto, kar potrebujem, in če je cena za tisto stvar normalna.
Ja, PacificBlue, v Hoferju se lahko prav čudiš, kako so lahko nekatere stvari poceni in kljub temu dobre.

IceIceBaby ::

Pa še vedno nisi povedal nič o samem oglaševanju. Razen, če hočeš povedati, da Hofer ne potrebuje oglasov.

biorudi ::

Cillit (gang) bang je res zmagovalec. Samo pokažeš plastenko, pomahaš s cunjo in že se vse sveti.
Čudi pa me, da ženske še niso pogruntale alternativne uporabe tiste maskare. Saj veste za koliko poveča volumen in obseg in zakrivi navzgor...
Mogoče bi jo morali prodajati še v primernejših barvah in embalaži in z malo drugačnim "aplikatorjem".

RejZoR ::

biorudi je izjavil:

Cillit (gang) bang je res zmagovalec. Samo pokažeš plastenko, pomahaš s cunjo in že se vse sveti.
Čudi pa me, da ženske še niso pogruntale alternativne uporabe tiste maskare. Saj veste za koliko poveča volumen in obseg in zakrivi navzgor...
Mogoče bi jo morali prodajati še v primernejših barvah in embalaži in z malo drugačnim "aplikatorjem".


Včasih že pomisliš, da si ga lahko namažeš s to maskaro in bo ratal večji in daljši...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

awy ::

biorudi je izjavil:

Čudi pa me, da ženske še niso pogruntale alternativne uporabe tiste maskare. Saj veste za koliko poveča volumen in obseg in zakrivi navzgor...Mogoče bi jo morali prodajati še v primernejših barvah in embalaži in z malo drugačnim "aplikatorjem".


Meni tudi to ni jasno, pa saj je jasno videt, da ima model vedno gor umetne trepalnice. Ampak verjemi, saj ne kupimo maskare zaradi reklame, temveč za to, da bi izgledale privlačnejše, oz. kot moja slabša polovica reče: še nobena ni izgledala slabše z ličili (govorim za normalne količine in primeren izbor le-teh) :)

draciel ::

Jaz osebno sem dobil najboljši šampon za moje lase. Naj povem da nikakor ne obstaja šampona boljšega kot je ta ki ga imam sedaj. Je pa tudi drag seveda. Se pravi v mojem primeru dam denar vendar imam tudi dobro stvar. Ta šampon je Head & shoulders.

Preizkusil sem že res nešteto šamponov ( od zdrave kamilice, pa do fructisa). Na enem se mi začne delati prhljaj naslednji dan, po drugem se mi pa lasje zmastijo v 2 dneh in je huje kot bi imel pol kile gela na svojem lasišču. Pri head & shoulders , mi pa lasje ostanejo čisti brez da bi se začeli mastiti, tudi do 5 dni. Nato si spet glavo umijem.

Seveda pravim to zase. Pač pri meni deluje. Nekomu bo pa ravno ta šampon lahko delal probleme.
Kar hočem sedaj povedati da obstaja najboljši izdelek za posameznika, vendar za večino pa ne =)

biorudi ::

@awy
blond?

awy ::

@biorudi: ti meni da sem blond, al kako?

biorudi ::

Vsaj kar se reklam tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biorudi ()

awy ::

kaj hočeš s tem povedat?

izbrisiracun ::

@awy
Kako lahko rečeš fantu slabša polovica?

awy ::

@ales1990: zato, ker se jaz namalam z vsem možnim, hahaha

izbrisiracun ::

Ja seveda on ni lakiran:)

awy ::

je tako, je šlo za zavajanje z moje strani ;)

BigWhale ::

solatko je izjavil:

Osebno, bi strogo prepovedal reklamiranje varnih osebnih vozil, ker enostavno, zaradi delovanja fizike, takšnih ni.


Ce si solatko, je vsak avto varen! ;)

solatko ::

Lakotnik29 - To, da je en avto varnejši, kot drug, je BS, tako kot je en cigaret manj škodljiv, kot drug, ena pijača bolj zdrava, kot druga. To so čisto zavajajoče reklame - pravilne reklame bi bile, če bi oglaševali, kako hitro doseže avto 130 km/h, kar je pri nas najvišja dovoljena hitrost, koliko goriva porabi in kateri daje najmanj izpusta strupenih snovi.
Tako pa folk blefirajo, v kako varnih avtih se vozijo, kar pa je samo pomembno za testne lutke, ki v teh testiranjih sodelujejo.

BigWhale - Tako je, čisto vsak avto je varen, da bolj varen nebi mogel biti - v pravih rokah - kot pravi jype, bicikel ni nevarno sredstvo, razen za njega.

Iz Amerike je poznan primer, ko so 20k avtomobilov, oglaševali kot najbolj varen in najbolj nevaren. Vozniki, ki so kupili najnevarnejši avto, so imeli mnogo manj nesreč, od tistih, ki so kupili najvarnejši voz, enake znamke. Novica o tem je v 70-ih letih obkrožila svet. Praktično je vsaka reklama namenjena zavajanju kupcev, saj je le pri redkih, vsaj blizu resničnim karakteristikam izdelka.

Na nas potrošnikih je, da se odločimo za nakup.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple iPad 3 podpira 4G le v Severni Ameriki, v Avstraliji že vložena tožba

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3010869 (8255) Matev
»

Potrošništvo in otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7711900 (10245) nevone
»

Prepovedali reklamo zaradi pretiravanja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
386800 (4698) Yerpo
»

Reklame ki najedajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
758160 (6633) Matev
»

Reklama za calgonit-KRETENI!

Oddelek: Loža
132807 (2347) mihec87

Več podobnih tem