» »

Reklame ki najedajo

Reklame ki najedajo

«
1
2

kriko1 ::

Televizijo gledam res poredko, toda kadar vržem kako oko, pridejo tudi reklame. Tudi kake bedne. Moje top bedne so:
- Persil (plešejo pa se posoda sama pere, pa ko kar sam tip se ponudi da bo on opral posodo ker je tak užitek prat s persilom - jah seveda)
- Calgon (pralni stroj crkne, polno kamna ter serviser izjavi: "a ne uporabljate calgona?". Ma nemoj?)
- Top shop zadeve (ameriške reklame so mi najbolj odvratne, neko enostavno zadevo dvigajo v višave ter jo ne vem kako hvalijo, kot da brez nje se do sedaj ni dalo)
... še se bi dalo, samo gledam premalo TV. Pride še kaj gor. Katere so pa vaše top ki vam naježijo dlake?
  • spremenil: kriko1 ()

Ejsi_Disi ::

Vse ki oglašujejo praške, detergente, mehčalce, mila...
Rock n' roll ain't noise pollution!

R33D3M33R ::

Pri Calgonu je najboljša ona fora, ko pokaže pH papir in glede na barvo ugotovi da je voda trda. Me vedno nasmeji.
Drugače so mi pa bedne reklame, ko iz torbice potegnejo razne praške. Aha, saj v kino tudi moje prijateljice nosijo Persil v torbicah :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

tvich ::

Najboljša je za neko čistilo, ko ti pride nekdo na vrata in te polije po srajci z nekim rdečim sranjem. Nakar se ti ponudi, da ti jo bo opral in ti si ful veselo začuden ker je od modela prašek res tok huuuud in ti zadevo res sprav dol (iz prej še čiste) srajce.
Nisem ne vem kok nasilen, samo jst bi kaj tazga nabrcal ko psa.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

kekz ::

A persil je za posodo?

kriko1 ::

Aja, Pril :P. No, sej možno da je dobr tudi za posodo - nisem še probal.

gruntfürmich ::

meni so vse reklame odvrate, v katerih nastopajo ljudje. ker so take reklame postale najbolj odvratno pranje in ubijanje možganov. najrajši bi videl, da bi bile reklame samo izdelki, za recimo belim ozadjem. brez debilnega zvoka (smdri smrdi smrdi kako smrdi, a je nov? ne opran je s pervolom, wc školka se očisti kr sama...) BLJAK
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dela ::

Najedajoča #1, ki vodi daleč pred vsemi:

"Dokler niso zavrgli drugih žajf in odkrili novi lajf."

gumby ::

a vi dejansko gledate reklame?
my brain hurts

jperc21 ::

Ne, takoj preklopim na drug kanal in vsake tolko časa pogledam nazaj na tisti kanal, če se že nadaljuje film oziroma kaj pač sem gledal.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

St@jler ::

@gumby: My point exactly! Vse reklame so moteče!

Nejcos ::

Sam fora je v tem, da se na vseh kanalih začnejo približno isti čas reklame;((

jperc21 ::

Drugače če pa ne gre pa priklopiš na mtv ali pa na viva .

Bolj zanimivo je od reklam.

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

R33D3M33R ::

Mogoče bi nekatere reklame še šle ... če ne bi bile tako grozno sinhronizirane :(
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

cojss ::

Na vivi in mtvju te pa pol posiljujejo z vsemi možnimi bedarijami za mobitele, kar je še bolj odvratno od onih treh smrdlijivih palčkov & co.

jperc21 ::

Sedaj je spet odvisno kdaj priklopiš, ker noben kanal ni brez reklam.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

kekz ::

Je že kdo slišal, če se kje dobi STB (set-top box), s katerim lahko reklame preskočiš? Da ne bom ravno tople vode izumljal, saj način takega delovanja je dokaj preprost.

krneki0001 ::

Meni se zdi, kot da nam hočejo dopovedat da je naše življenje eno samo čiščenje tal, pomivanje posode in pranje perila.

Sej ni čudno, da če bi do tretje svetovne vojne prišlo, bi polovica ljudi pomrla zarad umazanije, ko danes tok pucajo in imajo vse tok razkuženo, da v umazaniji ne znajo več živet.

jperc21 ::

Se popolnoma strinjam s tabo nebivedu.

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

mikena ::

Najbolj bedne:

- reklama za Orbit drops k si una baba neki po zobeh trka... wtf??
- reklama za Mobitel, treniraj jezik, k z jezikom mahajo "naprej, nazaj, ven, not"
- reklama za Persil:" And the gold goes to ... Persil!
- pa vse reklame za Tuš

zee ::

+

- vse reklame za tampone in higienske vlozke
- Cilit Bang s tehnologijo ocenjevanja mascob... WTF?!
- 100 let stare reklame za Rio Mare
- zadnje reklame za Orbit, kjer tip poje skledo pasje hrane in potem veselo prezvekuje te zadeve...WTF!?^100

Naj dodam, da so reklame pri nas izredno bedne. Najbolj spodobne (kolikor so reklame lahko spodobne) sem videl na italijanski mrezi Mediaset, kjer so bile nekatere izredno zabavne. Da ne omenjam, da na prej omenjeni mrezi tu in tam vidis kaksno reklamo iz prve tocke, da ne omenjam, da v tujini propagirajo celo avtomobile, kar je izredno redek pojav pri nas.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bob Rock ::

Najboljša je za neko čistilo, ko ti pride nekdo na vrata in te polije po srajci z nekim rdečim sranjem. Nakar se ti ponudi, da ti jo bo opral in ti si ful veselo začuden ker je od modela prašek res tok huuuud in ti zadevo res sprav dol (iz prej še čiste) srajce.
Nisem ne vem kok nasilen, samo jst bi kaj tazga nabrcal ko psa.


Nekaj v tem smislu? klik :D

Drugace pa je reklam veliko prevec. Bi bilo IMO bolje, ce bi imele reklame visjo ceno bi jih bilo manj, ne pa da majo na POPtv nekaj malo programa, ravno toliko, da zapolnijo on cas med reklamami.

Se pa da vcasih pri kakih reklamah lepo namejat zraven. Npr. topshop, ko je bila reklama za neke lucke, na katere pritisnes in zacnejo svetis. In med nastevanjem, kje ti vse pridejo prav:
Ko pride ob nevihti do izpada elektricnega toka - pa pokaze enega ko ob tej lucki menjuje varovalke :D

edit: typo
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

'FireSTORM' ::

Zberi se! Airwawes
mislim pripravljajo se na ta žvečilni tako kot so se v prvi svetovni vojni pripravljali vojaki pred jurišom...
Prav na jetra mi gre ta reklama...
Those penguins.... They sure aint normal....

Mercier ::

Oni tri "onako korpulentnije", ki plešejo, ampak ne vem, kaj reklamirajo. Kaj, a nimajo keša za manekenke, al koji jim je k.? Ženske stradajo, kozlajo, mamile žrejo, se onegavijo za posel, potem pa najamejo tri gospodinje. :\

krneki0001 ::

Najboljša slovenska reklama je tale, pa najbrž ne bo nobene več take

Slovenija moja dežela (spomini na preteklost)

zee ::

osebno najboljsa slovenska reklama je bila reklama od sportne loterije, ki se je koncala s stavkom:"...pa vse kar sem hotu, so ble dobre vile..."

jako zabavna! :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

caveman ::

dobrih reklam sploh več ne vidiš
naj nekdo našteje kako dobro če se jo spomne

zee ::

pozabil sem reklamo za Renault Clio...get uppa...tipson, ki pometa pred eno betulo nekje v treh krasnah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kriko1 ::

@Bob Rock :D :D :D Malo je manjkalo da bi se od smega poscal.

Če misliš pa da imam popTV program za zapolnit čas med reklamami, poglej potem italijanske programe, kjer so reklame po 15min. So pa vsaj dobre, dobro sinhronizirane. Kar pri nas še nisem naletel.

imagodei ::

Meni so načeloma odvratne vse reklame, ki so namenjene kao nekim gospodinjam z IQ 60. Žalostno je to, da delujejo, ampak ta pokroviteljski odnos mene moti do te mere, da v trgovini pač namensko nabiram tiste izdelke, katerih reklame name gledajo MANJ zviška. Mislim, ena najbolj neumnih je bila za SafeGuard - "Z milom safeguard zaščitim vso družino..., kao dajmo zadovoljit žensko potrebo po tem, da zaščiti svoj ofspring. Katastrofa! Tak pokroviteljski odnos, da greš lahko samo kozlat.

Prav tako moteče so vse reklame, ki jih gonijo v nedogled. Calgon in ostala sranja.

Še ena kategorija so neživljenjske reklame (kot je bilo že omenjeno), ko babnica iz torbice potegne pralno sredstvo: "Je nov?" "Ne, opran s Pervolom..." kot bi vsaka babnica po defaultu s sabo nosila pralne praške, mehčalce, verjetno tudi uteži za krepitev mišic... Ali pa tiste, ja, ki kar polivajo ljudi z nevemkakšnimi tintami. Užas!

Obstaja pa tudi kategorija sprejemljivih reklam - to so reklame, ki niso pokroviteljske, niso skrajno neživljenjske oz. so prestavljene v neko čisto off sceno in ki jih vrtijo kvečjemu nekaj mesecev. Klasika so Mobitelove reklame - BOMBA, jim ni kaj za očitat. Takoj se vidi, da so narejene za ljudi, ki imajo IQ večji od številke svojih čevljev, kar je očitno diametralno nasprotje ciljne publike reklam za pralne praške. Oziroma očitno tako verjamejo izdelovalci pralnih praškov.

Načeloma so mi vse slovenske reklame mnogo bolj všeč, kot klasične reklame za gospodinjska sredstva.
- Hoc est qui sumus -

kihc ::

Najhujš je tista reklama za eno zobno pasto, k se mu kao fleš na fotoapratu pokvar, pol si pa gre pa zobe umit.
x

Fr33man ::

Meni osebno najbol glupa je reklama, za tist osvežilc wc školke, ko reče ženska "naj splahovanje postane doživetje svežine", mislm kera kozlarija! Spiranje dreka v kanalizacijo je pa res doživetje svežine:( .

mikena ::

A ste opazili, da v večini reklam namenjenim ženskam - torej za ličila, kozmetiko, barve za lase... vedno moški razlaga kako se zadeva uporablja! Ženska ima samo nekakšen "intro" - pove kako pa kaj in zatem moški profesionalno razloži kako je s tem.

Tuki gre za prikrito dominacijo moškega :D S tem nam proizvajalci (na prikrit, a prefinjen način) pokažejo, da moški "vejo več" kot ženske.

Očitno ta kliše v reklamah pali :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikena ()

gruntfürmich ::

tisti spot Slovenija moja dežela sem vedno rad gledal. majka je. samo se mi zdi da obstaja še eden, zelo podoben, malce krajši kjer je glasba od citer iz cvetja v jeseni, se mi zdi. zakaj tega ne sučejo več, odkar smo samostojni? morda vladajoči mislijo da nismo več ponosni slovenci, da smo samo še potrošniki za poneumljat in denar nam krast??? mater jim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ejsi_Disi ::

Uff, sem se ene bedne spomnil. Eni tipi igrajo playstation pa pride drugi pa jim pokaže zobno pasto ali pa ščetko, ne vem točno. ;( Bolj bedne reklame se ne da narediti. Ali pač?
Rock n' roll ain't noise pollution!

SodVina ::

Najbolj smesno mi je, ko mora v vsaki reklami za cistilo/prasek/jogurt, itd. biti ena snov ki se slisi blazno komplicirano, po moznosti dodajo se njeno formulo.

Za umret so mi pa prakticno vse top-shop reklame.... una slim-coffee, ko pokaze rezultate raziskav, pa en kup enih grafov! Al pa za brivnik: Konec nadleznih menjavanj baterij... Skratka smesno. Se bolj smesni so mi pa tisti, ki to potem kupijo :D :D

Ne maram pa reklam za gospodinje. Novi persil, odstrani se vec madezev... Ja kako se vec, ce vam je ze prejsnji model odstranil vse? :\

PaX_MaN ::

Meni se pa ravno slovenske reklame zdijo najbolj neumne (Vitalinea,Dormeo, en prašek z Kuntnerjem:D)
Aja, pa Calgon se je zaje*al -> All in one.:D :D

kixs ::

Kinder pingvin :\ :\ :\ :\

Liker ::

Reklame, kaj je to? Skorajda ne gledam TVja, tako da po pravici ne vem kaksne so kaj nove reklame, a verjamem da so poden od podna...

Drugace pa ene par po mojem mnenju se kar v redu reklam:

frutek 80-ta
Tiste za "Kraljico mortadel", ali pa tisti dvorni preiskusevalec mesa? (oboje MIP se mi zdi).

Dajmo najdet se kaksne linke starih, dobrih reklam.

Me kar nostalgija daje :))

hamax ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

kriko1 ::

@imagodei, meni pa tudi reklame za mobitel mi niso ne vem kaj, recimo ta stare so mi bile odvratne (recimo čb reklama poklič kej; ko je ena tipica v avtu - sem mislil da je reklama za karitas), novejše treniraj jezik so tudi neka poceni kopija simobilovih. Tiste dež bo pa še nisem videl, pravijo pa da je dobra.

Problem pri teh detergentih je kako prikazati da je ta nov prašek boljši od ostalih oz od prejšnjega. In ker že drugod gredo v ekstreme, jim ne preostane drugega kot da gredo tukaj še bolj -> in dobimo še bolj neumno reklamo. Katero zadevo bi gospodinja prej kupila:
- cilit bang, tip na reklami pošprica ter realno 3x podrgne, ob tem nekaj madeža še ostane
- cilit bang2, tip na reklami pošprica ter narahlo gre čez ter pobere ves madež (tudi tisto okoli ki ni bilo polito / pošpricano >:D )
hmmmm.....

gruntfürmich ::

FRUTEK!!!!!!!!!!!!!!!!:D :D :D :D

se pa spomnim zajčkov cik cak. ko sem bil v vrtcu, sem moral po njih iti spat :D :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

se kdo spomni one za katrco, ki je bila kot ben hur v ringu, ko so dirkali ???

pa sun mixove so bile tudi orng
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

take reklame pa res najedajo: samo klik
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ivanuscha ::

Hehe men je pa ta še dobra! Trenutno mi pa najbolj najedajo palčki - smrdi smrdi smrdi o kako smrdi ;( :\ ;(( :(

tvich ::

Kar se pa tiče mobitelovih reklam, bi pa moral priznat, da sem poceni kapitalistična spužva, ker me vsakič prime, da bi na polno treniral jezik, samo, da vidim to reklamo.
Tud prašek od Mobitela bi kupil...
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

imagodei ::

@gruntfurmich:

Ja, pri meni izdelki izgubijo ful zaradi tega... Svojo konzolo enačijo z butasto blondinko, ki se zvija ko glista... Ain't that cute... But it's wrong!!!! Mislim, kdo pa je ciljna publika? Mentalno zaostali 15 letniki z nonstop noro otrdelim kurcem? Edino tak bi lahko v družbi take gliste zdržal več kot 10 minut.

Ne rečem, da punca ni huda, ampak še če bi bilo kaj resnice na tem - bi jo moral med seksom na postlo zvezat, ker bi mi ves užitek vzelo, če bi se po njej zvirala ko gosenica. Res, gotovo hočejo takšno sliko o Wii-ju spravit v svet.
- Hoc est qui sumus -

ivanuscha ::

imagodei... očitno ne veš kako funkcionira wii. Maš v roki joypad katerega moraš precej premikati ter se zvijati, ker deluje na principu senzorjev za gibanje. Tako, da tale reklama je napram raznim pralnim praškom več kot veliko boljša.

AndrejS ::

Kaj bi ji delal .... >:D

imagodei ::

@Live:

Tud jaz sem bral novico na slo-techu... ;) Pa kje drugje kaj zasledil o Wii-ju. Enostavno me baba, ki ne zna zdet pri miru, dela živčnega. Če bi želel, da se zvira, se lahko zvira v ritmičnih gibih po meni v točno določeni situaciji. Tak reklamni spot, ki v meni ne vzbudi dobrega občutka, je (zame seveda, ne za vse) popolnoma zgrešen. Če veliko ljudi odreagira podobno, je reklama zanič, naložba zgrešena. Pač stavijo na kliše - na nago babo - in na to, da bo mularija to hotla imet bolj, kot pa debeluško (druge konzole). No, mene takšni klišeji ne ganejo. Vedno rad pogledam fejst punco, ampak kiču ne podlegam.

Seveda pa o Wii-ju res vem premalo. Mogoče pa je ciljna publika res 15-letna mularija z učnimi problemi. Samo potem je pa spet problem, ker je pa oglas sploh v ZDA moralno sporen, ker tam je veliko boljše, če se pri poročilih kaže odtrgane ude in mlake krvi, kot pa če kakšni fejst babi na odru jošk izza dekolteja pogleda... :\ se bojo otroc čist pokvarl ;((
- Hoc est qui sumus -
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa o pripetih pasovih v avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
514550 (3762) Bojevnik
»

Stare reklame

Oddelek: Loža
52525 (2332) Sami
»

The Pirate Bay izdal film

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
125621 (4674) christooss
»

Kaj se zgodi ko se naučimo igrati kitaro

Oddelek: Sedem umetnosti
323258 (2327) Gwanaroth
»

kero programje za to animacijo?

Oddelek: Programska oprema
141562 (1408) opeter

Več podobnih tem