» »

Reklama za calgonit-KRETENI!

Reklama za calgonit-KRETENI!

billgates ::

No ena reklama je za calgonit ko pol primerjajo ročno pranje pa pranje v pomivalnem struju. Pol pa reče:"pri ročnem pomivanju porabite 2x več vode IN ELEKRTRIČNE ENRGIJE!"Elekrtrična energija pri ročnem pomivanju, halo??!!

jype ::

V pomivalni masini ne gori luc :)

Gwanaroth ::

Hja, a ko pereš na roke, ne rabiš tople vode? In toplo vodo s čim segreješ? Po vsej verjetnosti s kuhinjskim bojlerjem. In kuhinjski bojler, na kaj deluje? Na karbon? ...
Lights often keep secret hypnosis..

fRiK0 ::

Naš doma na plin :D
Hvala

LP Tadej

BigWhale ::

No, nekaterim toploto provida toplarna, drugim olje, kaksnemu premog, onemu spet drva... Nekaterim pa, vsekakot elektrika.

In takole povprecni bojler ima kakih 2000W, da ti segreje tistih 20 litrov vode traja kako uro ali dve.

Pomivalni stroj pa tudi deluje kako uro in pol recimo.

Go figure. Ali pa se pritozi, da hoces se izracun kolk kolna vec porabis.

Vajenc ::

Tele reklame za praške so neki najslabšega kar lahko vidiš po TV. Znanki se je pokvaril pralni stroj, ko pride majster, se znanka pohvali, da redno uporablja Calgon in majstr pove, da je njegov kolega serviser, snemal reklamo za Calgon(proti kamnu) in razjasni, da je Calgon natega (naj bi kamen sam odpadel ob ohlajanju stroja po pranju na 90°), ter pove, da je bel kamen na vitalnih delih v reklami v bistvu moka.

R33D3M33R ::

Hmnja. Lejte kako je to. Pri visoki temperaturi pride do izločanja netopnih karbonatov iz vode, saj iz topnega hidrogenkarbonata pri višjih temperaturah izhaja ogljikov dioksid (plini so pri višji temperaturi manj topni) in voda. Nastane torej "vodni kamen". Tale vodni kamen se lahko spet raztopi v vodi, če
A) uvajamo ogljikov dioksid in vodo pri nižjih temperaturah (to se v bistvu dogaja spontano, ko se pralni stroj ohladi)
B) vežemo karbonatni anion iz vode in se tako posledično kamen spet začne raztapljati (vodni kamen se namreč izloča zaradi preseženega produkta topnosti).
Če gre verjeti podatkom na njihovi strani njihov produkt vsebuje polikarboksilate in glede na to sklepam, da izkoriščajo feature B: vezavo karbonatnega aniona iz vode. Če je njihov produkt kolikor toliko kakovosten so tile polikarboksilati topni v vodi pri vseh temperaturah in se nato enostavno splaknejo v odtok.
Zmogljivost je pa seveda odvisna od tega koliko je sposobna vezati ena molekula kalgona. Zadevo bi moral stestirati, da bi dobil točen rezultat.

Drugače bom pa rekel tako. Te firme tako ali tako služijo na račun nevednosti potrošnikov. Najbolj šokantno reklamo sem videl, ko tip pomoči lakmusov papir v vodo in glede na to trdi, da je voda trda. 8-O OMG. Saj niso normalni. pH vode lahko določa na milijon raztopljenih snovi. Pa tudi če je v destilirani vodi raztopljen ogljikov dioksid, še ne pomeni, da se bo izločal vodni kamen (logično saj ni kalcijevih kationov) pa bi dala isti rezultat.
Zaradi takih nategov jim zagotovo ne bom več nikoli zaupal.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BigWhale ::

Sem bil vedno preprican, da sta trdota vode in kislost dve razlicni stvari. Sta med seboj povezani?

Gavran ::

Calgon je sploh zanimiv, ja. Sem delal obračun in v 10 letih porabiš več za Calgon kot stane nov stroj (razen če imaš najdražjega). Na stroju pa čez šas itak kaj odpove tako da je to (pa še marsikaj) res nateg ali "davek na budale".

Tody ::

le kako so naše mama preživele brez tega ? Jest se ne spomnim da smo vsak mesec kupil nov pralni stroj:D

R33D3M33R ::

BW: karbonati protolitsko reagirajo z vodo. Vedno so v ravnotežju ogljikova kislina, hidrogenkarbonatni ion, karbonatni ion. Njihove koncentracije so odvisne od pH. Vsaka izmed teh zvrsti lahko protolitsko reagira. Recimo karbonat reagira bazično in sicer tako, da sprejme proton, nastane hidrogenkarbonatni anion in hidroksidni anion. Hidrogenkarbonatni ion spet lahko sprejme proton ali pa ga odda, reagira bazično ali kislo itd.
Zaradi teh lastnosti se pH vode lahko spremeni, torej sta trdota in pH povezana.

Kolikšen je dejanski vpliv teh zvrsti na pH vode niti ne vem. Nisem se poglabljal v te zadeve.
Po mojem ima veliko večji vpliv na pH CO2 iz zraka, ki se raztaplja v vodi in SO2, ki je posledica industrijskega onesnaževanja. pH vse vode v naravi je po mojem tam nekje pod 7. Najverjetneje nekje malo nad 6.

Nimam kake literature pri roki pa ne morem navesti točnih podatkov...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

stromar ::

Sorodnikom dela pralni stroj že 30 let, pa pere za 2 familiji (7 ljudi), edini okvari sta bili na programatorju in elektromotorju. To je na krasu, kjer je trda voda.

Gre pa za nek italijanski stroj, modela ne vem, gumbe ima na vrhu

Seveda brez uporabe Calgona :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

billgates ::

Kk se vam pa zdijo une reklame za vanish???:D

mihec87 ::

Heh uporablite gorenski pralni stroj bo prej kj druga crknalo ko pa od vodnega kamna..
Najbol butaste so mi reklame za vlozke al pa tampone kr neki....



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

Oddelek: Loža
202655 (2102) korenje3
»

Mehčalec vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010937 (9706) gruntfürmich
»

Mehčanje vode

Oddelek: Loža
104745 (3836) Avenger
»

kemijsko vprašanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
386045 (5531) Fajrwol
»

Da pralni stroj bo dlje živel ... ija, ija joo :)

Oddelek: Loža
193094 (2490) asskicker

Več podobnih tem