» »

Prosim za komentar konfiguracije za 2000€

Prosim za komentar konfiguracije za 2000€

DiGi ::

Živjo! Lepo bi vas prosil, če mi poveste mnenje o tej konfiguraciji. Računalnik se bo uporabljal za običajno uporabo + igre tipa Test Drive Unlimited, CMR Dirt, NFS Carbon & ProStreet in podobne avtomobilske.

Zanima me kaj mislite, predvsem o grafični, če je dovolj zmogljiva in bo kos tem igram. Čez slabo leto bi potem kupil kakšno iz prihajajoče 9000 serije.

Za komentarje se vam vnaprej zahvaljujem!



1x Procesor Intel Core 2 Duo E6850 (3,00Ghz) - 322 EUR

1x Osnovna plošča Intel DP35DPM - 126 EUR
C2D, S775, P35, FSB1333
4×DC DDR2 800, 1×PCI-Ex16, 3×PCI-Ex1, 3×PCI1×PATA, 5×SATA, 1×eSATA
10/100/1000 LAN, RAID, 8 KANALNA ZVOČNA, 10×USB 2.0
FIREWIRE 1394a, ATX

4x RAM DDRII667 1GB PC2-5300 - 220EUR

2x Trdi disk Seagate, 500GB, SATA2 (v RAID-u) - 301 EUR

1x Grafična kartica GeForce 8600GTS 256MB
PCI Express, 675/2000, 128Bit 256MB GDDRIII, 2x DVI - 225 EUR

1x Napajalnik LC 550W 24pin, 14cm ventilator - 50 EUR

1x Monitor HP LP2465 24" - 778 EUR
178° vod., 178° nav./700 nit/ 1000:1
6 ms/ 0.270 mm/ 16,7 mil. barv/ vod.: 30 - 92 kHz, nav.: 48 - 85 kHz (DVI input)
1920 x 1200 pri 60 Hz/2x DVI-D digitalni/ nagib: -5° do +25°
vrtenje: ±45°/ nastavitev po višini: DA/Teža 10,7 kg

Skupaj 1996 €.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
  • spremenil: DiGi ()

kixs ::

S to graficno si cisto mim useku. Pocaki malo, da dobavijo za prakticno isto ceno 8800GT 512MB ali pa si kupi rabljeno 8800GTS 320MB za cca 200€.

Pa se to, kje si dobil te cene? So kar visoke :(

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

DiGi ::

Cene so iz ene trgovine v Kranju kjer bom kupil, zaradi bližine in dobre podpore.

Za 8800 GT sem tudi razmišljal, se že ve točno kdaj bodo na voljo??
Baje da se jih je nekaj pri nas že prodalo, ampak po precej višji ceni.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

element ::

Ne vem kje dobivaš cene, ker so visoke (E6850 je okrog 250€). Na tvojem mestu bi vzel rajš E6750 (180€) in 8800GT za 250€. Ram je tud bistveno predrag, PC6400 2x2GB dobiš za 180€, sploh ker očitno navijal na intelovi plati ne boš...

bluefish ::

8600GTS bo v tem trenutku precej slaba za 24" monitor. Seveda pa v primeru, da čakaš na serijo 9, kaj močnejšega tudi ne rabiš. Bi se ti pa bolj splačalo, da vzameš kakšno boljšo dx9 grafiko, ki je morda celo cenejša (primer je 7950GT za 160€ in veliko večjo zmogljivostjo). Jo boš pa čez več časa bolj težko prodal naprej.
Odvisno pa je, čez koliko časa boš menjal. Če ne kmalu, potem je 8800GT 512MB še najboljša izbira.
Razmisli tudi o cenejšem procesorju, ki ga potem lahko naviješ na to raven.
Svetoval bi ti tudi, da v RAID 0 polju uporabiš dva manjša diska (recimo 2 x 320GB ali 2 x 250GB) in zraven dodaš še enega 500GB, ki bo služil morebitnim varnostnim kopijam, hrambi drugih podatkov,...

DiGi ::

Hvala za nasvete. Mogoče veš, če bo čez npr. 1 mesec 8800GT že dobavljiva? Če bi pa menjal grafično pa bi jo recimo drugo leto avgusta. Tudi tisto o raidu bom razmislil.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

bluefish ::

8800GT je že dobavljiva.

Pa še nekaj glede monitorja. Če boš računalnik večinoma uporabljal le za igre in morda občasno za ogled filmov, potem bo kaj cenejšega zadostovalo.

DiGi ::

aha, hvala za odgovor. zaenkrat sem jo našel samo pri atr-ju, za 261€, ampak je neka special edition in verjetno zaradi tega tudi dražja. da bi pa plačeval več ker ima drugo nalepko gor mi pa tudi ni, tako da bolje verjetno kak mesece počakat da se bo dalo dobit kakšno "normalno" verzijo. kateri monitor bi pa priporočal, da je vseeno kvaliteten?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

kixs ::

Glede monitorja bi osebno vzel 27" Samsung 275T. :D

Procesor bi vzel raje Q6600, se posebej, ce ne mislis nadgrajevat kaj kmalu. 4-jedrni ti bo zdrzal vsaj 2 leti.

RAM, ce ni res nujno, bo 2GB cisto dovolj.

Diskov pa sploh ne bi dajal v RAID-0.

lp

DiGi ::

Glede procesorja, baje da to sploh ni pravi 4 jedrni in da večina aplikacij in iger tega ne zna izkoriščati, tako da naj bi bil trenutno 2 jedrni boljša izbira. To so mi povedali.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

AapocalypseE ::

Če primerjaš E6600 in Q6600, recimo aplikacija zna uporabljat štiri jedra je quad do 100% hitrejši, torej kje je problem? Q6600 najboljša izbira.

frudi ::

Uf, tele cene so pa krepko navite. Klinc gleda bližino trgovine in dobro podporo, če te za to hočejo opeharit za 20%.
Procesor recimo stane drugje okrog 250-260€; tale osnovna plošča se dobi že za približno 100€, 2x2GB 800MHz rama pa tudi že za manj kot 200€. Grafična pa še za običajno ceno (okrog 180€) predstavlja eno najslabših izbir, za več kot 200€ je pa sploh nateg. Vraga, še tale LC 550W napajalnik sicer stane do max. 40€. Glede na ostale cene sklepam da gre tudi pri diskih za 'starejše' 500GB modele (s 16MB cache), ki se sicer prodajajo za okrog 120€, medtem ko za 150€ dobiš že novejše s po 32MB cache.
Skratka, kupi računalnik drugje, tam te želijo prav nesramno nategnit.

Kar se monitorja tiče - če imaš denar, vsekakor vsaj 24". Da se dobiti tudi precej cenejšega Samsunga 245B, ki ima sicer slabšo kvaliteto slike, ampak glede na tvoje želje sklepam, da te to niti ne bo toliko motilo. Stane pa okrog 450€. Ali pa podobni LG L246WH za nekaj 10€ več.

Rama pa kar vzemi 4GB (vsaj). 2GB je danes že minimum (in za nekatere igre že premalo), sploh z Visto; s 4GB boš pa še nekaj časa lepo na udobnem.

edit: glede rama še to - če si zadovoljen s 4x1GB navadnega 800MHz rama (sklepam, da ne boš navijal), se dobi 2x1GB kite že za 60€. Dva taka kita in imaš...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Avby ::

Naravnost boli me pri srcu ko prebiram tako temo. 2000 evrov? Odločitev je seveda vaša ampak trenutno se mi zdi da je stanej takšno, da v povprečni trgovini računalnik do bom od oka rekel 1200 evrov z monitorjem vred zmore prav vse kar zmore ta vaš za 2000.

Še več. Za 700 - 800 evrov se danes da dobiti zelo soliden računalnik z monitorjem vred. Pač je kak inch majn pa tud kak GB majn ampak je pa tud dost E majn.

Seveda so ljudje ki pa jim ni vsak evro pomeben in to razumem. Ampak ...

DiGi ::

@StreetRacer:

No, jaz sem samo povedal kar so meni povedali. Se pač ne spoznam na HW, zato sem tudi odprl to temo. Hvala za odgovor.


@frudi:

Glede diska je res, to je 16 MB cache verzija. Meni so rekli da ni neke opazne razlike med 16 in 32MB.
Prav tako so mi povedali da med 667 in 800 MHz RAM-om ni neke velike razlike.
Katero trgovino pa bi ti priporočil?


@Avby:

Meni je vsak € dragocen, ker ga tudi slučajno ne dobim zlahka. Zato pa bi tudi rad kupil nekaj malo boljšega, kar bi zdržalo malo dlje, brez velike potrebe po nadgradnjah (z izjemo grafike). Monitor je ena od stvari pri kateri recimo nebi rad delal kompromisov, pa niti ne toliko pri velikosti ampak pri kvaliteti slike, barv.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Avby ::

Problem je ravno v tem, da jaz razumem trgovine in željo po dobičku. Posebej majnšim štacunam je pomoje težko biti konkurenčen. Ampak ko greš k prodajalcu pa ti natvezi toliko neresnic, na katere se kupec v dobri veri seveda potem zanaša je pa prav podlo.

Dejansko že pri monitorjih: Dan danes slišim toliko besed čez kvaliteto LCD monitorjev in kako so nekateri boljši drugi pa slabši, da prav nevem več kaj si naj mislim.

Ljudje dejansko trdno vrjamejo, da če jim prodajalec reče, da ima nek monitor, ki je 2 krat dražji 10 x boljšo sliko. Nič ni slabega v tem ampak to preprosto ne zdrži.

Potem pa še je drugo dejstvo, da v letu dni toliko ti dragi monitorji zgubijo na ceni, da bi se človek zraven najraje zjokal. Potem količina trdega diska. 1 TB! Kaj bi ti prodajalec naj odvrnil na to, če bi ga vprašal, če ti dejansko lahko pove česa bi naj povprečen človek imel 1 TB na disku?

Tačas pa ko boš nabral 1 TB podatkov bodo pa že 10 TB diski za to ceno ki jo sedaj navajaš. Pa to famozno raid polje. Prodajalec vrjamem da omeni da sta 2 diska v raid polju lahko hitrejša, ne rabi pa pri tem pretiravati, tako da kupec na koncu vrjame da bo imel 10 x hitrejši računalnik. Ko bi le za pol hitrejši bil bi že blo super! Kaj se diskov tiče.

Rama imaš za moj okus preveč. Ko boš ga dejansko toliko rabil (če sploh s tem računalnikom) bošđ ga toliko dobil za pol te cene. Pri procesorju pa tudi nebi zgubljal besed, če vem da lahko z procesorjem, ki stane lahko bi rekli tretino te cene dosežeš isto hitrost.

Grafična pa je mi spet smešno malo zmogljiva v računalniški konfiguraciji za 1996 Evrov.

Pa če bi bilo leto 1996 bi ti rekel da prav razmišljaš. Kupi za dalj časa. Ampak razvoj je tako silovit zadnjo leto ali dve, da je stvar ki si jo kupil pred 3 meseci v trgovini lahko danes na bolhi vredna polovico tistega zneska in še srečen si lahko če toliko dobiš! O štirijedrnih procesorjih pa res nebi niti besed zgubljal. Vsaj o so ti pravilno obrazložili! Vsaj nekaj.

DiGi ::

Hvala ti za tvoj odgovor in mnenja.

Hja, tako je to če se človek ne spozna, pač v dobri veri verjame vsakemu ki je bolj podkovan.

Kar se tiče hitrosti pri RAID-u ne morem kometirat zadeve ker pač ne poznam, glede kapacitete pa je mogoče 1TB res malo preveč, ampak kaj dosti pa ne, ker imam na zdajšnjem PC-ju 360 GB prostora (160+200), od katerega je zasedenega 340 GB. Tako da sem siguren da mi ne bo problem zapolnit 500 GB, res pa bi lahko potem kasneje dokupil še en disk.

Glede ekrana so mi razlagali o kvaliteti matrik v njih, vidnem kotu in razmerju 1000:1, kar naj bi vse dosti pomenilo. V bistvu imam o tem še najmanj dvoma, ker je tudi cena zelo blizu najnižji kar sem jo našel na spletu (pri ATR je 52€ cenejši).

Glede procesorja pa se očitno ti strinjaš s prodajalcem (da ni vredno vzeti quad), nek drug uporabnik v tej temi pa ne.

Me je kar minilo do nakupa česarkoli. :(
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

dzinks63 ::

:)) Ko sem začel prebirati temo , sem mislil da imaš te cene iz kakega pol leta starega cenika. Drugače pa ker praviš da se ne spoznaš na hardware, je zate najbolj enostavno, da kupiš sestavljen komplet.
npr: Akcijski Računalnik FunTech Back to school, samo zmeni se da ti namesto te vstavljene grafe, dajo noter 8800GT 512MB in pa še kakšen 500GB disk , pa bo mašina čisto ok za sprejemljivo ceno. Monitor si pa nabavi po želji, čeprav 24 col je malo pretiravanja za igranje igric , je trenutno 22 col čist dovolj. Vse skupaj ti bo prišlo močno pod tvoj proračun .

AapocalypseE ::

dzinks63, 24 col je preveč? Jaz komaj čakam, da bom igral na 32 col :D

opeter ::

Za delo je recimo 2 x 30" LCD zaenkrat višek.... posebej za grafiko, videomontažo, 3D animacijo/vizualizacijo ipd.
Za igranje pa je dovolj recimo 19" LCD monitor.

Lahko pa igraš seveda tudi na 50" LCD-jih z 1,5 m oddaljenosti ter ločljivostjo 1366x768 oz. še manjšem.

Itak ti večina folka z 1,5-2 m ne bo opazil bistvene razlike med 1920 x 1080 in 1280x720, tako da je ta HD eno veliko bluzenje (sploh pri televiziji). Kdo pa bo gledal TV na 35-40 cm?

Avby ::

Ne ne. Ti le kupi nov računalnik. Ampak pač bolje da te tu malo streznimo, da vsaj približno dobiš občutek za stvar in razmere ki vladajo dan danes.

Pa še to da dodam. (Naj) Novejše igre bo tudi najbolša grafična težko poganjala na 24" monitorju.

DiGi ::

Avby, se absolutno strinjam, hvala za pomoč. Si bo treba res vzeti še časa in preštudirati cene raznih trgovin. Čeprav imam izbiro še zmeraj do neke mere omejeno, ker bi rad vse nabavil na enem mestu, da bi PC tam tudi sestavili.

V bistvu mi največ preglavic dela izbira plate.... Ta intelova je na seznamu zato, ker so baje daleč najbolj zanesljive, poleg tega pa ne mislim ničesar navijat in glede na to naj bi bila to optimalna izbira. Mi lahko ti kakšno svetuješ, mislim konkreten model ki bi "pasal" k ostalemu?
Kaj pa RAM, se splača kupit od kakega specifičnega proizvajalca, bo Patriot OK?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

opeter ::

Evo, solidna mašina za "relativno" malo denarja:

1x Intel CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, L ..........253,50 €
1x GIGABYTE GA-P35C-DS3R DDR2/DD3 ..................................106,48 €
1x PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit PC2-6400 800MHZ s hladil.............187,11 €
1x GMC H60, ATX Middle, 2x120mm, USB/a ..............................34,90 €
1x GMC H60, ATX Middle, 2x120mm, USB/a ..............................34,90 €
1x GAINWARD BP8800GTS-320-TV-DD PCI Express X16 Nvidi..........259,90 €
2x WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS) ..................219,80 €
1x XILENCE POWER 600W xp600.(12)r ATX2.2 SATA 2*PCIE ...........74,29 €

Skupaj: 1.170,88 €

Seveda bi se dalo še kaj spremeniti, zdaj vprašanje kaj sploh hočeš.
Konfiguracijo sem sestavil v spletni trgovini Nakupi.net

Npr. jaz bi vzel E6550 ali max. E6750, grafično ne vem...
morda namesto 500 GB-nih diskov 2x400 GB-ov (in prišparal cca. 30 EUR).

Še slika:

TokioGangsta ::

Glede na to kar sem preletel tule sem dobil občutek da svojega sistema(za 2000€8-O ) ne boš niti 20% izkoristil. Da na kratko povzamem:

- ne boš navijal niti malo
- računalnik boš uporabljal prevsem za igre in še to nezahtevne

Za te zahteve ki si jih navedel bi bil dovolj že računalnik za do 800€ + 19" ekran, navkljub tvoji želji po dolgotrajni uporabi računalnika. Še jaz sem lahko poganjal NFS-je na svojem 5 let starem kompu(512rama, 64mb grafična, amd sempron 1700mhz...:D ). Menim da je to popolna izguba denarja, vsaj to je moje mnenja. Ampak hej, cash je tvoj in komp bo tudi:\
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

cnZz ::

TokioGangsta je cisto prav povedal...
pa tudi ne le da si dal 2000€ (pa wtf) si izbral se dosti tko cudne komponente...
za 2000€ si jaz sestavim tako kisto da bo joj (npr za toliko bi ti zagotovo dobil vse najboljpe komponente ki si jih clovek lahko kupi... se pravi recimo 8800gtx asus extreme striker q6600 al pa pac malo cenejso plato in recimo 8800gts 640 pa si kupis q6850 + se tiste 4 gb rama in ce prav racunam tako na pamet mislim da bi ti še kar nekaj ostalo za drobnarije
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

DiGi ::

Nimam čisto nič proti novim predlogom za konfiguracijo, tako da hvala za predloge. Ampak sodeč po reviewih ki sem jih našel ta Asus extreme striker ni ravno najboljša glede zanesljivosti?

Navijal skoraj gotovo ne bom in sicer zato ker prvič ne znam in drugič ker sem imel že enkrat navito grafično (navil jo je kolega in sicer Radeona 9800XT, za katerega sem dal takrat 140.000 SIT), ki se je kasneje pokvarila ravno zaradi tega navijanja.

Če mi lahko predlagaš še kakšno kombinacijo plata + procesor bom zelo hvaležen.

Poleg tega ma zanima komentar na to da so mi rekli da bi bila 8800 GTX zelo slaba izbira, ker naj bila predraga in preslaba za to kar ponuja, sploh ker bo drugo leto prišla 9000 serija.

Imam pa namen iti še v AGT računalniki v LJ, da vidim kaj bodo tam svetovali. Cene na njihovi strani so precej ugodnejše napram tistim navedenim iz 1. posta.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Avby ::

Recimo glej koliko te stane dobra podpora trgovine katero si obetaš:

Iste komponente sem vzel od ponudnikov, ki bi radi bili v slo-najcenejši pa še vedno ne smrdi po poslih na črno: (seveda to ni pravično do teh stacionarnih trgovin najbolj ampak vendarle poglejmo si 2 skrajni možnosti):

Tvoja: Skupaj 1996 E


--------------------------

Procesor 245,90 EUR

Plošča 95,90 EUR

Rami 25,87 x 4 = 103.48 EUR

Trdi disk 107.90 x 2 = 215,8 EUR

Grafična kartica 165,30 EUR

Napajalnik 37,90 EUR


1x Monitor HP LP2465 24" - 778 EUR - TVOJA CENA ker je bolj ali majn cena OK. 20 evrov morda predraga napram drugim stacionarnim trgovinam ampak OK ni pretirano.

Ceneje.si: Skupaj: 1642.28E (pri tem da moraš upoštevati še stroške dostave, ni nujno da je vse na zalogi in pa težave z potnimi stroški pri garanciji)

Ampak neglede:

Razlika: 1996 E - 1642.28E E = 353,72E

Upam da sem prav zračunal in da sem izbiral iste komponente. Predvsem vidim sedaj, da levji delež nosi monitor. In bi pomoje lahko bil zadovoljen z isto velikostjo monitorja katerii bi bil 200 evrov cenejši?

Naprimer:

Tem

Ali pa

Tem

S tem da sam zagotovo nebi izbral tega procesorja ampak cenejšega.

Avby ::

Sam vedno zagovarjam načelo pri procesorjih, da se najbolj splača vstopni model... Se pravi pri družini C2D poglej kje se začnejo. In kupi prvega ki ima 4 Mb predpomnilnika naprimer in je to to.

Sedaj pri C2D navijanje poteka ponavadi na tak način, da greš v bios in spremeniš vrednost FSB. In to je to. Niti voltaže in nič ne spremeniš.

In deluje. Zanesljivo in varno.

Plošča pa če neboš navijal, resnici na ljubo spet vstopni model za C2D procesorje z vsemi priključki ki jih rabiš. Če pa boš vendarle navijal (spremenil vfednost FSB v bisou za nekaj 10 %) potem pa kupi prvo matično ploščo po ceni ki podpira C2D procesorje in katera ima delilnike za rame.

Avby ::

Grafična pa je trenutno ta aktualna:

8800GT Ampak v tem trenutku je malo težje dobavljiva ;)

DiGi ::

Najlepša hvala za tvoj trud!!

353€ razlike je res ogromno.

Glede grafike se strinjam in bi verjetno res vzel 8800GT. Za ostalo sem pa še zmeraj malo zgubljen, bi bila glede na to da ne bom navijal OK Intelova plošča ali vseeno raje kak Asus, če ima kaj kar bi mi prišlo prav? Ali rabim recimo to, da podpira 1066Mhz RAM? Če bom že takoj vzel 4GB 800Mhz rama potem verjetno ne…. Kaj pa hitrosti drugih “stvari” na plati, je kaj na kar moram biti posebej pozoren?


Bi bila recimo tale uredu?


Glede monitorja si pa samo želim kvalitetnega da ga bom imel dolgo, v bistvu bi bil lahko tudi 22". Po specifikacijah sta sicer ta Samsunga slabša, koliko bi bilo pa to opazno pa nimam pojma.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

AapocalypseE ::

Če boš mel 4GB rama, ne pozabi, da je treba met tudi 64bit OS.

Kibby ::

Nevem zakaj pogledujes za temi Intel platkami... vzemi raje kako Asusko chipset p35 ali pa x38, zravn 2x2gb ramov, jaz bi za ta dnar vzel xeona model 3220 pa WD 500gb, pa kaki WD Raptor za OS, kako 8800gt grafo pa that's it :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

opeter ::

DiGi, glede monitorja se s tabo v celoti strinjam... SAMSUNG se ne more primerjati s tem HP-jem, saj ima HP S-IPS matriko.

DiGi ::

Hvala vsem za odgovore, malo sem šel brat reviewe in gledat cenike in imam še 3 konkretna vprašanja:

- Plošča Asus Commando bi bila OK?

- 8800 GT bi vzel od Gainwarda ker ima 3 leta garancije, bi bila od kakega drugega proizvajalca boljša?

- RAM je dovolj, če vzamem 800Mhz, ne?


EDIT: še ena stvar, trenutno imam v računalniku 2 diska, enega ATA in enega SATA (1). Za ATA mi je jasno da je najlažje, če bi ga priklopil kar na kabla od DVD pogona da bi presnel vse podatke na nov disk, kaj pa stari SATA disk, se ga bo dalo priklopit na SATA 2 na novi plati?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiGi ()

Kibby ::

Poglej platke z novejsimi chipseti, npr. p35 ali x38. Tolk kot tale platka stane stanejo nove x38 platke... p35 so pa cca 110-120€. Pomojem boljsa izbira. Rami 800 bojo cist ql, so trenutno bestbuy... Ce bi sam imel toliko denarja na voljo bi vzel tole platko ASUS P5E X38

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

DiGi ::

Aha, novejši chipset, hvala za nasvet. Žal te plate ne najdem na ceniku od AGT, tako da bom poslal mail koliko pride.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

pozitron ::

Jebote platka.

DiGi ::

Našu sem tole plato, samo je še precej nova in ni toliko ocen, bolj previewi:

Gigabyte GA-X38-DQ6


Kaj mislite?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiGi ()

Tea Time ::

Digi.

dzinks63 ti je zgoraj že svetoval en model računalnika iz Funtecha. Jaz osebno prav tako predlagam Funtech. Je v Ljubljani, ampak so res fajni! Tam kupujem zadnjih par let zase, za mojega brata, podjetje v katerem delam... Vedno jim precej težim v smislu, kaj se splača in kaj ne in vedno mi svetujejo konfiguracijo glede na uporabo računalnika (se prav tako ne spoznam najbolj na vse te nove produkte)... Ko sem moral kaj nadgradit, ali kaj menjat - nobenega problema. Poleg tega so cene pri njih po mojih izkušnjah res nizke. Poglej si malo njihovo stran ( link).

Dober nakup!
Have a break!

musicfreak ::

Ker tudi sam kupujem računalnik sem si sestavil na treh najboljših spletnih straneh svoj računalnik za okrog 1300 eurov:

AGT.SI
matična MB - ASUS P5K, Gar.: 24m // 123,93 €
procesor CPU - Intel ® Core 2 Duo E6850, Dual Core, 3000 MHz, Socket 775, Gar.: 36m // 258,57 €
GR - XFX PV-T88P-YDF4 "Alpha Dog Edition" GeForce 8800GT, PCI-Express™ 16x, 512 MB, Gar.: 24m // 274,76 €
(2x) HDD - Western Digital WD5000AAKS, 500 GB, Serial ATAII, cache 16 MB, Gar.: 36m // 222,96 €
(3x) RAM - Geil PC2-6400 "Ultra" KIT, 2048 MB, DDR II, 800 MHz, Gar.: 36m // 223,23 €
CH - LC Power LC6550GP "Green power" v2.0, 550 W, Gar.: 24m // 43,58 €
hladilnik ZH - ASUS Arctic Square, Gar.: 24m // 53,35 €
OP - NEC AD-7173S Labelflash™, DVD-+RW, Črna, Gar.: 12m // 30,37 €
disketnik FDD - NEC FDD 1.44, Črna, Gar.: 12m // 5,90 €
ohišje CA - CA - Cooler Master RC-534-KKNA-GP "Centurion", ATX, Črna // 56,37 €
== 1.301,42 € (311.872,29 SIT)

SESTAVI.SI
- Asus-Matična plošča ASUS P5K S775, PCI-E, FSB1333 113,46
- INTEL-Procesor Intel Core 2 Duo E6850 3.0GHz, FSB 1333, Box 266,91
- Club 3D-nVidia Club 3D PCI-e GF8800GTS 640MB GDDR3 2-DVI 348,48
- Western Digital-WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS) 110,70 221,40
- OCZ technology-OCZ DDR2 2GB Kit, PC2-6400 800MHZ, Reaper HPC hladilnik 73,04 219,12
- LC Power-Napajalnik LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant 40,85
- Hladilnik Zalman CNPS9500 LED 48,45
- Teac-DVD +/- RW Teac, 18x, 8xDL, RAM, DV-W518GM, OEM, črn 34,04
- LC Power-Ohišje LC Pro-907B, ATX/mATX, črn, brez napajalnika 29,70
== 1.322,41€ (316.902,33 sit)

MIMOVRSTE
Matična plošča Asus P5K, 775 // 119,14 € (28.551 SIT)
Procesor Intel Core2 Duo E6850 3GHz, 775 // 268,71 € (64.394 SIT)
Grafična kartica XFX GeForce 8800 GT, 512MB, PCI-e // 295,85 € (70.897 SIT)
2x Trdi disk WD 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII // 234,98 € (56.311 SIT)
3x Geil DDR2 Ultra 2GB 800 MHz // 237,12 € (56.823 SIT)
Napajalnik Power LC6550GP 550W // 44,61 € (10.690 SIT)
Hladilnik Zalman CNPS9500 Cu LED BOX // 48,45 € (11.611 SIT)
DVD zapisovalnik Teac DV-W518GM, črn, OEM // 33,59 € (8.050 SIT)
Ohišje LC Pro-907B brez napajalnika // 29,83 € (7.148 SIT)
== 1.312,28 € (314.475 SIT)

Torej? Kaj pravite, katerega se najbolj splača vzet? Je vse ok, paše vse skupaj?
Hvala za odgovore!

pecavar34 ::

Pozdravljen!

Jest mam komp takle pa nism dau zanga čez 1500 eurou in sm zlo zadovoln z nem tko da raj poišč mal cnej vrjatne:

E6850 (3.8) 24/7
Matična: GIGABYTE GA-P35C-DS3R P35
3 X 1gb rama 800mhz
3 d club HD 2900XT 512
Soprano
Akasa 850W

Tko da ti maš mal velke cene za ta komp!!!!!!!!!!
Asus ROG G751JY

DiGi ::

OK, nova teoretična konfiguracija izgleda sedaj takole:

Ohišje NZXT. LeXa - 74 EUR
Napajalnik LC Power LC8700 "Hyperion" v2.2 - 100 EUR
DVD ROM NEC AD-7173S Labelflash - 29 EUR
Matična plošča Gigabyte GA-X38-DQ6 - 242 EUR (X38 chipset s podporo samo za DDR2 RAM)
Procesor Intel Core 2 Duo E6850 - 245 EUR
RAM 4x Patriot PC2-6400 - 108 EUR
Disk 1x SEAGATE ST3500320AS 500GB 7.2/32M/S300 - 153 EUR
Disk 2x Seagate 160GB ST3160815AS - 109 EUR
Grafična kartica Gainward Bliss 8800GT - 306 EUR
LCD monitor NEC MultiSync 2070NX - 555 EUR
--------------------------------------------
Skupaj 1921 EUR


Dve stvari sta še, ki me "mučita"...

Ali je pametno kupiti en 500GB disk in ga imeti za hrambo podatkov, zraven pa dva 160GB diska v RAID 0 za sistem (WIN XP, instalacije iger, programi)? Bom opazil razliko v hitrosti?

Druga stvar pa je, če bi raje počakal z nakupom 8800GT-ja, toliko da se začne prodajati prenovljena GF 8800 GTS 512MB kartica in potem raje vzel to?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiGi ()

dzinks63 ::

:)) > Računalnik se bo uporabljal za običajno uporabo + igre tipa Test Drive Unlimited, CMR Dirt, NFS Carbon & ProStreet in podobne avtomobilske.

Za tole kar rabiš , si nabavi nekaj za 1000€, in potem drugo leto nadgradiš z novo grafično.
Kupovat mašino za 2000€ za igranje igric je pa bv, ker čez 2 leti ti bo mašina prav tako zastarela in boš moral zopet menjavat. Monitor pa prav tako nabaviš klasiko 22col 2ms in je čist ok, ker se ne boš šel nekega cad-photoshop profija.

Saiyajin ::

Še moje skromno mnenje:

Vsaj za 100 EUR predraga matična,

zamenjati Core 2 Duo E6850 za Core 2 Quad Q6600 (ista cena pa kot si rekel bi rad imel računalnik za dlje časa. Nove igre bodo prilagojene Quadu, za multitaskong je isto boljši Quad pa potencial za navijanje ima tale Quad procesor ogromen)

za 2 gb preveč rama (če ga boš slučajno rabil več ga lahko naknadno dokupiš ampak ga več itak ne boš rabil vsaj še 1-3 let)

Grafična kartica Gainward Bliss 8800GT - 306 EUR je za kakih 50 EUR predraga. Pomoje da je MSI NX 8800 GT - T2D512E - OC (660,1900) optimalna izbira (čeprav na to vprašanje še nisem dobil odgovora v drugi temi)

LCD monitor NEC MultiSync 2070NX - 555 EUR za kakih 150 - 200 EUR predrag. Res ti toplo priporočam da teh 150 EUR raj zapraviš za kaka zimska oblačila ali podobno

kixs ::

En folk ma res prevec denarja... pa kljub temu, da napises kako in kaj... se vedno tupijo z glavo skozi zid.

- ce ze jemljes 4GB rama, potem vzemi 2x2GB. Zakaj vraga bi hotel 4x1GB??

- graficno vzemi najcenejso 8800GT 512MB

- plato po zelji, vendar ne bi dal vec kot 150€ - ze to je prevec

- procesor prav gotovo Q6600

- disk WD500GB naprej en, kasneje se en (lahko tudi iz starega rac. uporabis en disk)

- DVD katerikoli razen NEC

Kisto bi probal spravit na nekje 1.000€. Potem pa monitor Samsung 275T

In si zapravil cca 2.000€ :D

DiGi ::

Res je, pri ceni za grafično je prišlo do napake, moralo bi pisati 266€. 306€ sem napisal zato, ker sem računal koliko bi prišel sistem, če bi kupil prenovljeno GTS kartico, ki naj bi bila za cca. 40€ dražja, čeprav lahko da bo razlika večja, to je bilo samo ugibanje.

Glede RAM-a... 4x 1GB Patriot PC2-6400 stane 108.44€, 2x 2GB Patriot PC2-6400 WH pa stane 187.02€. Kar velika razlika, ne?

Procesor sem mislil vzet ta Core 2 Duo E6850 ker teče na 3000 MHz, Core 2 Quad Q6600 pa na 2.400Mhz in naj bi bil trenutno boljša izbira, plata pa itak podpira quad in bi ga lahko kupil kasneje.

Plato sem izbral to, ker je pač nov x38 chipset in naj bi bila dobra, po testu ki sem ga bral, na katerem so imeli engineering sample od Gigabyte-a in so ga pohvalili. Končni izdelek je potem verjetno kvečemu boljši.

Sicer mi je pa tudi nekdo v tej temi svetoval naj vzamem ali P35 ali pa X38, starejših ne, X38 pa je, kot sem razumel, naslednik P35.

Za tistega NEC-a je pa najnižja cena, ta ki sem jo napisal, 555€, tako da nimam pojma kje si ga ti našel za 150-200€ manj??

To, da NEC DVD-romi niso dobri pa pač prvič slišim, jaz imam model 2500, enega zgodnjih modelov in ni niti enkrat bilo kaj narobe z njim, pa se je veliko uporabljal za snemanje DVD-jev in CD-jev.

1x500 GB bo sigurno premalo, tako da samo en disk ne pride v poštev. Diski iz starega PC-ja bodo pa ostali tam, ker jih tudi rabim.

Hvala vsem za komentarje, bi bil zalo hvaležen, če lahko svoje kritike tudi utemeljite, ali pravite da je sistem predober samo zato, ker se vam zdi škoda dati toliko denarja za PC, ali je po vašem mnenju res bolje da kupim starejšo tehnologijo (to se nanaša predvsem na plato)?

Drugače kar se tiče možnosti nadgrajevanja se mi ne zdi slabo, razen to da DDR3 RAM ne bo pasal gor, ampak bom čez npr. 1 leto in pol naredil več, če bom dal notri novejši Quad procesor, kot pa prešel na DDR3 RAM. No, ali pa ne, zato vas pa sprašujem.


EDIT: gleda Samsunga, to je 27" in bo grafična preslaba za to poganjat v igrah, pa tudi prevelik mi je.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiGi ()

Saiyajin ::

Oba procesorja sta v tem trenutku high end in zmoreta praktično vse za kar boš ti rabil računalnik. Gre samo zato da je quad prihodnost in bojo nove aplikacije pa igre narejene za quad. Itak boš pa enega ali drugega moral menjat čez 2-3 leta.
Če veliko "multitaskaš" pol vsekakor quad.

Sicer je pa pomoje da optimalna izbira v tem trenutku vseeno E6750. Okol 80 eur je cenejši pa razlike v hitrosti sploh opazil ne boš, lahko pa ga naviješ na iste frekvence kot jih ma E6850.

Še dva zanimiva linka:

OC E6850 vs Q6600
OC E6850 vs Q6600 -2

Matična je pa pomoje tudi predobra. Že tiste za 80 Eur so čist solidne. vzam eno za cca 150 Eur pa ti garantiram da ti bo zadostovala dokler ceu PC ne zamenjaš.

Monitor pa nisem našel za 150-200 eur cenej.
Hočem povedat da so tudi tisti za 150-200 eur manj dovolj dobri.

wisky ::

Kaj pravite na tole matično http://www.elektronika.si/product_info....

kixs ::

Vse je odvisno od tega za koliko casa mislis imeti mir. :P

Tisti 27" ima locljivost 1920x1200, ki je ravno prav za to graficno, dejansko pa ni prevelik ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestavljanje kompa...kaj kupit

Oddelek: Kaj kupiti
492254 (1145) iLichu
»

nov računalnik - kaj priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
142846 (2381) Gorky
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533609 (3609) Galaxy
»

mašina za 1300 eurov

Oddelek: Strojna oprema
10937 (937) Urc

eXtreme PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18810803 (6991) kuglvinkl

Več podobnih tem