» »

GeForce 8800GT

GeForce 8800GT

««
«
1 / 36
»»

Xtra ::

A kdo kj ve kakšno bl podrobno stvar o njej, kdaj pride k nm, v kakših verzijah in kok bo stala prbližn?

Tole sem recmo zvedu:
More details have popped up and we learned that GeForce 8800 GT (G92) will be clocked at 600MHz core and 1.8GHz memory. However Nvidia might still further increase the core clock depending on how Radeon 2950PRO performs. The reference score provided by Nvidia to the partners is 10.8K in 3DMark06 or to be exact 10769. The launch date is said to be brought forward to October 29th.


To sprasujem, ker bom konc oktobra nov komp kupu, in sem neodločen samo še pri grafah.
Zaenkrat je v predračunu 8800gts 320mb.Videl sem tudi da v veliko stvareh zbije svojo sestro z več pomnilnika(8800gts 640).Kaj bl natančn pa je za pričakovat od 8800gt pa vs sprašujm.Mislm, kakšn vpliv majo novi čipi (G92), pa kko se to da kj navijat in seveda kko bi se to na DX10 obnašal, bol k gts modeli?

LP:)

Zheegec ::

Najbrž bolje kot GTS; dokler je nekdo ne dobi v roke pa stestira je težko reči... V Slo pride 8800GT 512MB, začela se bo prodajati že takoj 29., cena bo pa najbrž (skoraj 100%) 250€ z DDV.

Available at launch
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

dzinks63 ::

:)) Po primerjavi proti ultri se kar dobro odreže, zgleda da ima potencial.

dukenukem ::

važno da je boljša kot gts 320 in cenejša ;)

steev ::

To bo moj nakup. :D
:|

macgajver ::

dzinks63
Pa si prepričan da so ti podatki točni ker moja 8800gtx stock ima boljši rezultat kot tale ultra.

Se opravičujem bodo vrjetno kar pravi rezultati spregledal sem AA IN AF
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) Vse je odvisno na kakem računalniku so testiral, ne dobiš na vsakem računalniku z neko grafično enako število točk, 3Dmark je močno odvisen od procesorja, so pa testiral obe zadevi na istem .

Xtra ::

Hehe, pol bom pa jst lepo počaku.
...da je cnej pa dost bol od gts :)) ..pomoje bestbuy:)

Hvala majstri, lepe informacije ste to predstavl :)

LP

...aja, pa pol tut k nm pride 29ga oktobra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

GrimReaper ::

Jest upam da vsaj v tistem tednu enkrat. Pa upam da bo zraven PCI-E 6pin konektor, ker še zdej ne vem kje se ga kupi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Xtra ::

Pa še neki bom vprašu tuki, da ne bom smetil z dodatno temo.
Men se jel str komp pokvaru.In sicer, k mi je šrauf od ohišja padu na plato in se pod njo zarolu.
Problem je tak, da mi, k se prziga freeza z vsem možnim artefaktom(pise cpu unworkable in ne spusti u bios), kadar imam originalne nastavitve procesorja(imam AMD Athlon XP 2600+, ki dela na 1,9GHz).Moral sem ga zablokirat na 1,1GHz in samo 1x512MB rama not dt(prej sem meu 2x512 + 256).Vsak posebi dela, tamau sicer sam na tretjem slotu, ampak dela).Sele, ko so ti pogoji izpolnjeni (1.1GHz procesor in samo 1x512 rama) se mi przge do konca.A je tuki sla plata(Abit NF-7(-S)), al procesor?Ker na tej konfiguraciji use steka :( ..se muska se mi 20 sec odpira u winampu :|

LP

Xtra ::

Kakšen konektor je to in zakaj se nuca? (..noob pr kablovju in čipovju, samo navijat znam mal:) )

kixs ::

GrimReaper:

Posamezno bos PCI-E power adapter tezko kupil, ker ga navadno dobis poleg graficne. Sicer pa imajo novejsi napajalniki tudi ta prikljucek - to ti je resitev. Ali pa, da ga sam naredis.

Xtra:

kaze, da ti je plata sla. Nekje se je naredil kratek stik in zato taksni problemi.

lp

Xtra ::

kixs97: no, saj net dela pa muska(tko tko:) ).Pa thx za info!:))

Am za kaj bi pa tak kabl posebi rabu met?
Pa fino bo to, k bo mela 512MB pomnilnika GT-jka, bo saj podpirala ornk teksture visoke kvalitete :P

..no ja, če si na XP-jih, na Visti se mi to niti ne zdi potrebno, ker sama dodeli kartici 1GB.Mogoce pa je tut slabi 512, ker se more z več pomnilnika jedro ukvarjat.

Sm saj prblizn zadeu, al u temo brcnu? :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

kixs ::

Posebi kabel potrebuje, ker sam PCI-E x16 port ne dovede dovolj napajanja (elektrike). Pac grafice so vedno bolj pozresne.

lp

Xtra ::

Ja, mislim, da dobis, k kups grafo, komplet, da te nc ne zajebava pr napajanju le te.
Zato newem, za kaj bi jo rabu.Al pa navija, pa rab se več štroma?:\

LP

GrimReaper ::

Sej ni panike, kolker sem gledal reviewe zraven 8600GTS in 8800GTS dobiš adapter, drgač se pa dobi napajalnik za 40€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kobilica ::

Shader clock bo 1.5 Ghz,enako kot 8800 Ultra :D.

Mogoce moj next build enako. Bom pocakal se na Q9450 processor,in kaksno dobro maticno...ne,ne bo SkullTrail,so drage.

Xtra ::

Ne morm čakat, nj že pride:)) :))

Xtra ::

kobilica: Kdaj pa nj bi pršu Q9450?
Dj kak link da specifikacije vidm.Prosm:)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

Zheegec ::

Xtra: 29. se jo bo že dalo dobit, ali pa dan kasneje. Bo pa prva dobava zelo omejena, potem pa nekaj časa nič, ker so težave z zalogo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Xtra ::

Damn, upam d jo u mlacom dobijo :))

Luka55 ::

Ali kdo mogoče ve kakšna bo razlika med 8800GT in pa 2950PRO, se splača počakati še do izida 2950pro in iti šele potem v nakup ali bo le ta slabša ?

Xtra ::

Mislim da bo slabša, ker se GT dobro primerja z Ultra.Glede na to kakšna pa bo 2950PRO, zna pa nVidia še povečat specifikacije od GT.
To sm zgooglu...lahko se motim.

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

m.i.h.a. ::

We've learned a quite disturbing fact. The soon to be launched, Geforce 8800GT won’t feature support for the upcoming Triple SLI.

This will be a feature reserved only for the high-end cards but we have confirmed a few details for the this and will follow up on this one as soon as we can. It looks like Triple SLI will be a high-end card feature only and it won’t work on slower cards.

You will need a new 780i chipset to get Triple SLI operational and this chipset comes in November.


ja to je pa res razočaranje:P
še sli mi na kraj pameti ni padel kaj šele triple sli:\

Pesimist ::

Jah ne. Meni zgornje stevilke nic ne pomenijo. Hocem trde fakte kot kaksnen test z igro.

Xtra ::

No neki novga spet:







It seems like more GeForce 8800 GT card photos have surfaced online as seen here and apparently another website in China got the inside scoop. This time round the PCB is black in color, which looks better than the reference green PCB. The GPU heat-spreader looks the any other G80 series and the rumored die size of G92 is 289mm2 as opposed to ~480mm2 of the G80.

---------

Pa drugič:



CHW has a slide on the the GeForce 8800 GT which confirmed the specs we told you earlier. Also we heard that the single slot cooler on the 8800 GT card has 3 heat-pipes and Nvidia told its partners that it won't be hot.

---------

Tretjič:

We heard the overclocking headroom for GeForce 8800 GT is pretty impressive mainly due to the finer 65nm process technology. However, Nvidia has purposely limits the core clock at 600MHz so its performance won't get too close to the GeForce 8800 GTS thereby hurt its sales. However, users can still choose to overclock the core and we should be seeing more than 700MHz easily. However, if Radeon HD 2950PRO performance comes too close for comfort, Nvidia might increase the core clock further.

---------

Bonbonček: GeForce 8800GT (G92) Scored 10769 in 3DMark06

To sm use zgoogle do sedaj, upam da je saj približno tko tut v resnici s to grafo:)

LP

Xtra ::

Evo še reply od Mlacom.si računalniške trgovine(tukaj bom kupil cel sistem v prihodnjih dneh):

Spostovani,

graficne kartice so pranirane za prihodnji teden zato vas naprosamo, da nas kontaktirate v prihodnjem tednu in vam pripravimo ponudbo!

LP
Gregor Cifer
Mlacom d.o.o.

LP:)

Luka55 ::

Super, si jih morda povprašal o ceni kartice ?

m.i.h.a. ::

torej kam se sedaj uvršča tale GT?
med 8600 in GTS - če se ne motim je to tudi nekje pisalo
ali
med GTS in GTX/Ultra?

ker zgoraj v postu od Xtra pod točko tretjič piše:

...so its performance won't get too close to the GeForce 8800 GTS thereby hurt its sales.


pa tudi tisti score ne kaže na blazni perf. boost napram GTS....ker podoben rezultat dobim jaz na svoji GTS....sicer pa ne piše kakšen je proc, plata,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

snajper_SLO ::

Baje bi naj bila ta karta med 8800GTS-320 in 8800GTS-640.
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

jimyboy ::

8800GTS 320MB in 640MB sta enako hitri, tako da bo 8800GT hitrejša od obeh straih verzij. Pride pa še nova 8800GTS, ki bo skoraj enaka GTX-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Xtra ::

Ja no, shader clock bo tak k na Ultra, to je lepo slisat, ostalo pa isto, kot GTS, oziroma, navijal se bo bol.Če si z GTS-om največ v Core clocku pršu do 650(večina, k je navijala), piše da pri GT-jki z lahkoto do 700.Pa še povečal bodo, če bo radeon 2950 bolj močna kot pričakovano.K bi saj bla:))

Cena pa je skor offical 250€, tko sm dbu odgovor kr od parih ljudi.Pošakte z nakupom graf in kupte GT-jko.

LP:)

m.i.h.a. ::

According to speculations the 8800 GTS (gts ne GT :D ) with G92 are to be faster than the current 8800 GTX.:D ....uiiii....cena 300USD

The 256-MB 8800GT is 199 USD to cost, the 512-MB-Version 249 USD.

Vir www.pcgameshardware.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Xtra ::

Ja sam resno.Če powežeš use skupaj, ni več to, da naj bi bila ta karta med 8800GTS-320 in 8800GTS-640, ampak hitrejša od GTX-a.Oziroma kar podobna Ultra.Po teh podatkih, pa navita preiti Ultra?
Smešno, ni kaj:)

Xtra ::

...al GTS, GTX al pa Ultra...neki se bo mogl umaknt s trga.Saj men se to zdi ful neizbežno s prihodom GT-jke:\

snajper_SLO ::

Povsej verjetnosti bo GTS izginil in bo namesto njega GT !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Xtra ::

Tudi jaz tako mislim.GT bo malo slabša od GTX-a in boljša od GTS-a, ki se bo umaknil.Ko pa bomo GT in GTX navili, pa lahko pričakujemo ne preveč različne rezultate(na stock hlajenju seveda).

LP

Zheegec ::

8800GTS ne bo več, sploh pa ne bo prišla boljša z istim imenom, kakšen kretenizem nVidie bi bil pa to?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Xtra ::

Kdo je omenil boljšo z istim imenom?8-O

Tilen ::

No, no, počasi.

Osvežena 8800GTS
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

m.i.h.a. ::

jaz sem omenil osveženo 8800GTS...kwa vam ni jasno?:\
tega se nism jaz spomnil, pač copy/paste sem naredil iz tiste strani, btw ista stran z 8800GT informacijami

tukaj je pa še nekaj info:
It's clear that 8800GT will appear in the market in monday, 29th Oct. But maybe you are all thinking about the second G92 product: new 8800GTS.
According to the sources, the new 65nm 8800GTS will announce in Monday,19th Nov, a week later than 780i(12nd Nov). The price is CNY2299(~305 USD) .
It's known new 8800GTS will have 128 SP. But still no evdience about the core clock, memory clock and shader clock. The score we have earlier already prove that 8800GT can beat 8800GTS(old). And we believe the 65nm 8800GTS(new) will better than 8800GTX(old).
So please be awared of 29th Oct,and 29th Nov. And please remember the RV670 will be coming 15th Nov.

- 8800 Ultra: 128sp(1500MHz), 612/2160MHz, 384-bit, 768MB
- 8800 GTX: 128sp(1350MHz), 575/1800MHz, 384-bit, 768MB
- new 8800GTS: 128sp(?), ?/?MHz, 256-bit, 512MB
- 8800 GTS: 96sp(1200MHz), 500/1600MHz, 320-bit, 320/640MB
- 8800 GT: 112sp(1500MHz), 600/1800MHz, 256-bit, 512MB

8800GT(October 29th) $229~249 - same level as 8800GTS/640MB
New 8800GTS(November 19th) $305 - better than 8800GTX


kako jih bo pa nvidia poimenovala pa je njen problem.......mogoče planirajo ukinitev proizvodnje GTS 320/640MB, ki jih bo zamenjala 8800GTS s 512MB...who knows

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

jimyboy ::

To je že bilo tudi 10X povedan, prav na tem forumu, da starega 8800GTS nebo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Tr0n ::

Bomo pa raje na novega 8800GTS pocakali potem. :)

nekikr ::

Price/performance se bistveno bolj splača 8800GT. Edina trgovina, ki bo to kartico imela na zalogi s primerno količino pa je Big Bang (!). Radeon 2950 ne pride blizu ;)

Tr0n ::

Dokler ne bo pravih testov, se ne vemo price/performance razmerja. Zal. :)

Luka55 ::

Mogoče malce neumestna tema ampak vseeno, kakšna je verjetnost, da bodo npr. Mafia2 in GTA IV, še zmeraj spodobno delovala na 8800GT ?.
Sprašujem, ker me zanima za koliko časa po nakupu je kartica v tem rangu še atraktivna.

Tr0n ::

Zelo dobra, ker se omenjene igre razvijajo na danasnjih sistemih.

dzinks63 ::

:)) > Sprašujem, ker me zanima za koliko časa po nakupu je kartica v tem rangu še atraktivna

Če misliš vedno na high najnovejše in najzahtevnejše igre igrat, potem je najboljša grafična kartica aktualna približno eno leto, ker po enem letu se zopet pojavijo še bolj požrešne igre in seveda tudi nove boljše grafične. Torej cca eno leto.

nekikr ::

Tr0n --> uvozniki imamo te teste že prej ;)

m.i.h.a. ::

ja rajt :\
uvoznik pavle iz nove gorice je zadevo že testiral, špili mu laufajo super, tudi crysis ki ga je dobil prejšnji mesec ekskluzivno od cryteka, starega gtx-a pa je že zabrisal v smeti:P

/sarkazem
««
«
1 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604978 (3820) Meizu
»

Grafika - a se splača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524745 (3737) tilinho20
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287981 (7068) JamesBond
»

GeForce 8800 GT ali GTS ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
231718 (1718) LordPero
»

GeForce 8800 GT uradno predstavljena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
18811646 (11646) PrimozR

Več podobnih tem