» »

eXtreme PC

eXtreme PC

1 2 3
4
»

MEDENA ::

tako je vsi quadre kupovati, pa intelu napišemo da neha delat ostale dvojedrnike, ok?

LjubimPeezde ::

Duleman: dobra izbira. Morda je fajn pogeldat za Abit IP-35e ali pro in to je to.
Dobra izbira procesorja, nedvomno boš lahko navil bolje kot s quadom saj se jasno manj greje.
Ne pozabi pa na en spodoben hladilnik zaCPU! Kakšen Sychte Infinity al pa kaj podobnega in je.


p.s. 3/4 domačih userejv ne bo opazila razliek med dual in quad proci (sam imam raje duo z ene bom bil optimističen 500mhz večjo delovno frekvenco od frekvenčno podhranjenega quada)! to je dejstvo! tisti ki pa quad rabijo pa že vedo zakaj >:D

Zgodovina sprememb…

dedi542 ::

Zakaj rabijo quada? Zato da jim zraste e-penis. Se 2 jedra se ne izkoriscata, kaj sele 4? Pa ne da je to nabava za prihodnost, ker preden bo vsa ta podpora prisla na povrsje, bo tale quad izpadel iz igre. Do takrat se pa da zdrzati z enim navitim celeronom 430 :> . Ti romanovsky al karkoli si pa res tezki "vele um". Res super da obstajajo se starsi, ki tako crkljajo otroka. To je res resnicna nabava za prihodnost.

dolenc ::

Jst bi reku, da 4/5 uporabnikov ne opaz razlike med enim in dvema jedroma. Tisti, ki opazjo (med 4), pa itak pravjo da to je neki čist druzga, tko odzivno, vse kar šiba, moč se dobesedno podvoji:D

Pri igrah ni nobene razlike (zdej bo kaki prbu kolk on opaz v 3d marku naskoka) med enojedrnimi in ostalimi. Pri splošni uporabi sicer ni razlike, je pa malenkost bolše počutje, če veš, da tud če do konca obremeniš en proc, maš še enga:), pa lahk se igraš z affinity:D , pri kakih grafičnih programih ali kodiranju filmov, urejanju muske, tam se pozna, ampak to počne pa tistih par % uporabnikov...

billgates ::

Pišimo torej intelu, naj neha delati quade!

dolenc ::

Vsaka stvar, ki se prodaja je namenjena nekemu delu kupcev, sigurno 4 jedra nekomu prov pridejo, pač za igrce špilat ne:D

Navoljo je pa vsem:), primer iz življenja, ko da bi kupil ferrarija za to da ga maš do štacune pa nazaj, maš ga pa le:D, sej ludje kupjo tud core2duo pa majo kišto sam za brskanje po internetu, če ga rabjo je pa druga stvar...

Se vid da je večer:)

d0rK ::

Zarad folka kot si ti se vedno mn folku da pomagat pr konfiguracijah.


GG!

cnZz ::

aja pa kot vidm je neki ta comp za igre ne?
tko da kup si amd vrjem mi da je bols...
pust ti revije pa teste jst sm oboje sprobou in tud vsi pravjo da je amd bols za igre...

sory pa ce je nekdo ze tole napisal
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

koyotee ::

smeha polna skleda @ cnZz
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GrimReaper ::

Jst bi reku, da 4/5 uporabnikov ne opaz razlike med enim in dvema jedroma.

Ni problem eno/dva jedra, igram Counter-Strike: Source in se še kako pozna procesor, grafična pa je dovolj že povprečna.
Dvojedrnih igra ne izkorišča, samo je pa prekleto velika razlika med Athlon 64 3000+ in C2D.
Za druge zadeve (večinoma gledanje xvid filmov) pa ne bi rabil boljšega procesorja.

Aja, še to, za zadnjo veliko nadgradnjo kompa sem delal 4 mesce, fotr mi je vsega skupaj dal za Matroxa G200 pred sedmimi leti, niti ne morš več zahtevat, res pa da sm hotu takrat Rivo TNT :D .

Zgledujte se po Medeni, on kupuje racionalno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

vanmarko88 ::

bolje bolje da delajo štirijedernike ker bojo tako dvojederniki cenejši:)

Romanowskiy ::

Se opravičujem vsem, bil sem na dopustu, v Umagu.

Tisti, ki so se iz mene norčevali, jim zamerim in se tudi zahvaljujem, da ste tako lepo pisali o meni. Ostali, hvala, da ste potegnili zame.

Jaz sem se res, res veselil novega računalnika, ampak je res ta prokleti BMW prišel zraven in zdaj ati nima denarja še zame. Rekel je, da naj počakam do decembra/januarja, ko bo priteklo malo več denarja v naše finance. Nikoli nisem nikogar vlekel za nos, res sem si želel obljubljen računalnik, zato sem se obrnil na vas.

Pa bom vam poslal sliko BMW-ja, tako, da ne boste mogli reči, da to ni res, in da so to samo izgovori. Ati ga je kupil na Mariborskem sejmu za 15.700€ (letnik 2004 za informacijo) in zato je moral vzeti velik kredit, dan kasneje pa smo šli na morje.

Še enkrat hvala vsem, ki ste potegnili z menoj in me niste zmerjali,

Romano

P.S.: Trenutno imam 13 let, 25. avgusta bom 14. let. Jaz ne morem pomagat, da nimamo denarja, tako kot eni, ki me žalijo. Če bi ga imeli, bi si kupil računalnik.

-*- LjubimPeezde, ti si pravi k***c od ovce :O

Zgodovina sprememb…

LjubimPeezde ::

Odrasti sine.
Malo premisli če se ti tudi ko boste finančno spet neodvisni splača za PC dat 1500eur...

Pa bom vam poslal sliko BMW-ja, tako, da ne boste mogli reči, da to ni res, in da so to samo izgovori. Ati ga je kupil na Mariborskem sejmu za 15.700€ (letnik 2004 za informacijo) in zato je moral vzeti velik kredit, dan kasneje pa smo šli na morje.

Jaz ne morem pomagat, da nimamo denarja, tako kot eni, ki me žalijo. Če bi ga imeli, bi si kupil računalnik.

Kdo te pa žali... Samo tako je vse skupaj izpadlo (in ne bi bilo prvič) da je en gloryhunter ki "kupuje" drag stuff.

p.s. veliko sreče z Bavarijo>:D

zee ::

fantina (avtor teme)...zresni se malo. ne moreš na enem koncu govorit, kako da nimate denarja, na drugem pa da, kako si je oča omislil BMW...

za ostale:

v zadnjih dveh letih sem naredil prehod:
single core -> dual core -> 2x quad core

razlika je občutna. posebej v primerjavi med drugim in tretjim, kjer je drugi resda nazivno hitrejši, vendar pa je v računsko zahtevnih aplikacijah, ki jih naganjam običajno, 2x quad core precej hitrejši (ja, aplikacije se noro dobro paralelizirajo).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Adrijan0 ::

Jao nimate denarja in kupuješ nek hud pc? Pa s kje si padu? Jaz bi te fajn nažgal.. Ne pa ti kupu pc.. Pejd delat in bo. Pa za 13 let je dovolj ena kišta za 500€.. Ker razn igric itak neboš igrau.. sploh ga ne potrebuješ ubistvu..

pa še neki.. Zakaj kupujete tak auto če nimate denarja? Mislim.. kakšna nepremišljena naložba..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Mirč ::

kaj pa boš šparal treba uzivat

OldSkul ::

samo enkrat se živi>:D

Adrijan0 ::

Ja in prodat hišo za povrnt kredit >:D

trnvpeti ::

dej zee
povej malo vec
katero dual plato imas, kje kupil, kolk pride
kolk si dal za xeon procesorje
kaksni rami
kaksni hladilniki
kolk je glasna masina

lahko mi tudi na ZS posljes, ce ni za javnost

Adrijan0 ::

Mi diši po mac proju? >:D
Če pa ni mac pro.. Kolko si dau za mašino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Romanowskiy ::

Pa kaj se boste res norčevali in me zafrkavali?! Mi smo imeli denar za avto, ampak je kasneje prišlo veliko več kot pričakovano. Ta BMW si je moj oče celo življenje želel in sem se zaradi tega odrekel računalniku za zdaj.

Prosim pa vas nekaj:

- ne žalite me
- ne komentirajte o naših financah

Sem sem prišel zaradi nasvetov, na koncu se je izkazalo, da me boste poklali in mi vzeli samospoštovanje. Prosim vas, da me več ne komentirate in z mano pogovarjate kot z otročajem.

TokioGangsta ::

tako je prav romanovsky potegni se zase na pusti se tem bloodsuckerjem:D
ta mladi potegnmo skupi:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Romanowskiy ::

Da da, rock on! :D

Adrijan0 ::

OMG... Sej vedno več je takih kot vi na tem forumu.. Zato ni več takih, ki so imeli veliko znanja. Poglej samo mojo temo.. Enega ni da bi kaj napisal..

opeter ::

Pravijo, da se ne smeš spustiti z neumnimi v debato, ker te bodo potegnili na svoj nivo, pa te bodo porazili s svojim znanjem.

Jaz osebno se po novem oglašam le v tistih temah, kjer vidim, da je tisti osebi smiselno pomagat in/ali svetovat.

Adrijan0 ::

opeter... Si mi dal v razmislek. In maš ti prau 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Romanowskiy ::

Dobro. Vsak ima pravico do svojega mnenja.

Za pomoč vas bom mogoče prosil še decembra - tiste, ki menijo, da sem upravičen pomoči, ostali, prosim ne komentirajte.

Hvala zaenkrat,

Romano

5er--> ::

[In bila je tišina.:D]

LjubimPeezde ::

Mi smo imeli denar za avto, ampak je kasneje prišlo veliko več kot pričakovano. Ta BMW si je moj oče celo življenje želel in sem se zaradi tega odrekel računalniku za zdaj.

Kakor sem si misliv razvajen otrok ("ta bmw si je oče celo življenje želel in sem se ZARADI TEGA ODREKEL RAČUALNIKU ZA ZDAJ!!!!!1").>:D
Mislim človek božji prvo gnjaviš fotru da hočeš PC nujno vsaj za 1500EUR (aka >350k SIT !11) potem pa tukaj poveš da zato ker si očka želi BMW si se ti pripravljen odpovedat novemu PCju. Če bi bil jaz tvoj stari bi te s šibo po riti zaradi razvajenosti! :\

Raje ti povej kakšen PC imaš sedaj da vidimo če je nakup sploh nujen>:D

Zgodovina sprememb…

Romanowskiy ::

Ej nehaj me komentirat in tako žalit, saj te bom administratorju prijavil.

Moj trenutni računalnik:

AMD Athlon XP 2500+
1GB Ram (2 x 512)
Radeon 9200
Prastara nadzorna plošča Gigabyte
120GB HDD
DVD-RW

P.S.: Oče je že kupil BMW 2 tedna nazaj.

Zgodovina sprememb…

Golnar ::

Ej nehaj me komentirat in tako žalit, saj te bom administratorju prijavil.


definitivno mamin sinek :)

Bethrezen ::

hahaahhahahaha lol ta romanovski je za crknt smešn :D
www.urbanterror.net

pozitron ::

Slo-Tech-------------Slo-Vrtec

billgates ::

definitivno mamin sinek :)

Se popolnoma strinjam

hahaahhahahaha lol ta romanovski je za crknt smešn :D

Z tokiogansta vred:D

TokioGangsta ::

MALO SMEHA NE ŠKODI:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

tema dvema pa lahko pridružimo še janwoolf-a in njegova večna vprašanja o nakupu novega ohišja (vsak dan reče, da ga bo pa danes res kupil, še vedno pa sprašuje, ali nek Antec bolje hladi od drugega - razlika je verjetno v pol stopinje).

:D

Golnar ::

zgleda d je zajeban bit mlad dandanes..

Klemzz ::

ah ja... :\

kuglvinkl ::

Prit spet decembra.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533643 (3643) Galaxy
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231739 (1739) Pinzl
»

Nov stroj

Oddelek: Kaj kupiti
101089 (1055) LazyAss
»

Funtech.si - boljši računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
263533 (2355) TokioGangsta
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292742 (2061) InTenZZive

Več podobnih tem