» »

eXtreme PC

eXtreme PC

1 2
3
4

Adrijan0 ::

2 leti če se dobro spomnem. Drugače je o hladilnikih veliko napisano po drugih temah. Malo pobrskaj.

51M3K ::

Bom ti poiskal kake linke zvečer ko pridem domov, dobiš jih do 22.00 če ti nebojo drugi že prej dokazali da je 2900XT boljša.

Drugače pa verjetno ciljaš na zračno hlajenje.
Moji predlogi:
- Thermalright Ultra-120 eXtreme
- Scythe INFINITY
- Coolermaster Gemin II

Oba lahko najdeš tukaj.

Osebno bi vzel infinitiya, vendar bolj priporočam Thermalright Ultra-120 eXtreme, saj je približno pol manjši in enako dober. Nevem zakaj, ampak Coolermaster Gemin-a II nebi vzel.

Tukaj imaš en lep (slo) test vseh 3 hladilnikov.

Za ohišje pa nevem zakaj nebi bil eden od spodnjih dovolj dober.
Klik
Klik
Klik

Lp
Loading...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 51M3K ()

Melanholija ::

Lej konec koncev bo tvoj računalnik, tako da se odloči sam. Glde ohišja sem mnenja da bi sam raje kaj od Chieftec za cca 100€. Ploščo bi tudi sam raje kaj druga sploh če misliš navijat. poglej

Romanowskiy ::

Simek, hvala. Mislim, da bo Thermalright Ultra-120 eXtreme zadostoval, dokupil pa bom še ventilator zanj. Glede ohišja pa ne bi več, saj ima priložene 4 ventilatorje in je zelo tih.

Romanowskiy ::

Aha, pa sem spregledal glede XT2900. Me res zanima, če je boljša? 8-O

Romanowskiy ::

Zopet imam pomisleke glede nadzorne plošče, odkar sem tukaj prebral članek o navijanju. A ta plošča podpira ločeno navijanje CUP in RAMa, brez spremembe napetosti pri RAMu? Googlal sem, pa nisem našel ničesar, kjer bi bilo to napisano..

Razmišljam o Abit IP35 Pro, tukaj, ki (kot pravijo) jo lahko naviješ v minutah. Kaj menite o tem?

Googlal sem tudi o 2900XT in mislim, da bom jo vzel. Dosti boljša je kot 640MB 8800GTS, upam pa samo lahko na boljše gonilnike :D

Zgodovina sprememb…

Kibby ::

Pa kaj bos sploh z racunalnikom ko niti ne veš oz. si nemores zapomnit da je osnovna oz. maticna plosca in ne nadzorna... hjaj:\ :\ :\

Romanowskiy ::

Vsak reče, kaj mu paše. Tudi je to nadzorna plošča. Pri nas tako pač govorimo... :\

Melanholija ::

Nadzorna plošča je čist neki drugega kot pa osnova plošča, zato pač to ne more bit eno in isto!

5er--> ::

Ponovi za mano:
To je nadzorna plošča (control panel):


Tole pa matična plošča (motherboard):

>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mirč ::

ali po domače mamaplata

Romanowskiy ::

Ja dobro no, zdaj res morate iti čisto off topic al kaj?

Mirč ::

ja kdej greš zdaj po stroj

Tac20 ::

Tole je bolj lol vse skp k ne:D

Romanowskiy ::

Ja po stroj grem najverjetneje čez 2 tedna, mogoče prej.

Bayte: ???

AapocalypseE ::

In si se odločo zdaj fiksno kaj boš sploh nabavo? :))

Romanowskiy ::

Takoj ko fotru Renault Laguno prodam, ta dnar gre p'tem k meni.

nastyboy ::

Joj, Miško.. premisli malo tole.. Minimalna plača v slo je 380 EUR.. toliko bi ti dobil če bi zdaj šel delati.. se pravi da bi za svoje računalo delal 4 mesece.. seveda pri tem ne bi ničesar pojedel, in bi spal pod mostom. Me zanima če bi s takim razmišljanjem tako na "izi" kupoval računalnik...

Da je računalnik par procentov počasnejši še opazil ne boš, cena pa bi bila lahko skoraj pol manjša. Premisli malo.


Lep pozdrav.

Daliborg ::

offtopic:
@Romanowskiy
Ker letnk je laguna, ker motor, kok prevozenga, kva ma od opreme, pa kok ces zano nahit povej dobro ceno pa bos meu kompjuter se ta tedn >:D

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Romanowskiy ::

Laguna 1.8 RT, 170,000km prevoženih, opravljen veliki servis, letnik december '95, odlično ohranjen, servo volan, el. pomik ogledal in stekel, daljinsko centralno zaklepanje, lita platišča, nove gume, nažalost nima klime. Cena cca. 1350€ .

Pa upam, da bom res še ta tedn to dobo comp, ampak gremo na morje v četrtek in bomo tam do 19stega, tako da pohiti, če ga hočeš :D

Romanowskiy ::

Tako, na žalost ne bom dobil računalnika, ker smo kupili nov BMW za ogromno denarja in oče trenutno mi ne more dasti nič. Ampak obljuba pride decembra, saj bo takrat prišel nov prihodek, takrat pa bo denar šel direktno do mene. :D

Tako, hvala vsem za pomoč in da ste mi pomagali pri izbiri, ampak vas bom prosil še enkrat isto stvar šele decembra.:'(

AapocalypseE ::

Takrat bo že tudi kaj novega veni in cene bojo verjetno padle, tak da pri današnji tehniki se ne rabiš bat. :)

Kami ::

Mam občutek ali se je delal norca že od vsega začetka ?

Vsaki mesec pride en taki kot on na koncu pa "žal ne bom kupil itd."

LjubimPeezde ::

LOl po prebranem>:D
"Oči je v težkih kreditih in lalallala...">:D
Aha za novga BMWja (dragega>:D ) ima sinčku pa ne bo privoščil enga PCja za 1500 eur (kolikor pri BMWju stane malček dodatne opreme).
Pa koga ti vlečeš za norca... en navadni gloryhunter si

billgates ::

Zakaj torej ne pustiš da si kupi nov avto? Sori, sem star 15 in js bi prej pusto da se plačajo krediti in vse preden bi si računalnik kupoval. Res.:\ Sej js si tudi ful želim nov komp ampak letos se dela fasada in ni keša, zato si ga kupim drugo leto k bom že sam mel dost denarja. Pa dam max 700 evrov zanj.(razen če zdaj na lotu zadanemo:D )

Zgodovina sprememb…

LjubimPeezde ::

Dej ti gloryhunter, slikaj novo bavarijo da vidmo če govoriš resnico>:D

AapocalypseE ::

Si pa res naiven, če bi verjel kr tako. Jaz lahko grem zdaj sosedovo S classo slikat in se bom hvalo kaki avto mam. :\

billgates ::

@kami

Ej sej mora zanimivo bit k se ljudstvo tolk razpiše sam zarad par njegovih besed.:\ A ni to kul?:D

LjubimPeezde ::

Ja seveda potem ko bo slikal bavarca (ne pasje pasme>:D ) lahko pri fogorafiranju na en listek zraven napiše in pri registrski čez prilepi svoj nickname in še današnji časopis>:D Tle pa ja ni ovir -> če si lastiš seveda>:D

"moj očka je v težkih kreditih...">:D

billgates ::

Streetracer če men praviš mu niakor ne verjamem, ker po mojem sploh računalnika ne bo. Morda je oči rekel ne(brez avtov) in si je izmislil neki.

P.S: Brez zamere romanovski ampak če rad bereš pcformat(js ga tudi preber vsak mesec)bi mogel vedet da bo tvoj komp hitro zastarel. Sam včasih pogledam številko 2 LETI staro in vidim not npr x850xl, ki je danes po pravici povedano zastaral(tako kot moj 9550:D )

Zgodovina sprememb…

Adrijan0 ::

Meni je že use čudno delovalo ko je rekel da bo prodau auto in nabavu pc :D Kdo ti menja auto za pc? Pa ta mulc ma pomoje 10 let. Pomoje bo kak bwm letnik 85 kupu, ker meti denar za nek "drag" bmw pomeni meti še kar neki dnara... ker ko bo kupovau nove gume za bmw nevem kaj bo prodau>:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

billgates ::

Al pa sfriziran fičo z NOS!

AapocalypseE ::

haha ta je dobra. :D

billgates ::

avto+nos+usnjeni sedeži+potovalni RAČUNALNIK=1500 evrov.>:D >:D >:D

By the wy: js bi ga tudi imel...;)

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Pa ta mulc ma pomoje 10 let.
V profilu piše 13.

billgates ::

Lahko reče da je star 30 ako je pet.:D

Adrijan0 ::

LjubimPeezde se mi zdi malo čudno da si se ti registriral točno na ta dan za pisat točno u to temo :D Oprosti če se motim.. ne mi zamerit.. samo da nisi ti kak romanouski al kukr že je.. :D

nanoleet ::

Še sam, ki sem samo spremljal temo se počutim nategnjenega. Mater ej.

billgates ::

Vau, iz svetovanja na zmerjanje, in nato še na detektivsko:D Impresivno:D

Tudi sam sem mislo predlagat kakšno konfinguracijo pa nisem. Se mi ful fajn zdi. Tud sam sem bil v vlogi romanovsriga pa sm dobr odnesu.:D Zmankal denarja:'( Sicer pa nisem tak razvajen da bi mi očka kar tko dajal 1500 evrov in mi jih verjetno nikoli ne bo, razen če bo res nujno.

Zgodovina sprememb…

BoBr ::

Adrijan0 ne, Ljubimpezde na veliko smeti tudi v temi Intel ali Amd. Očitno nekomu ni všeč kar si privošči sosed...
Also known as "Intel-aš".

Adrijan0 ::

Aja nism vedu hehe.. Drugače pa se matrate pomagat takim k vam samo cajt kradejo... Pol decembra bo nazaj tle nategovau ljudi.. kaj bo kupu..

billgates ::

...verjetno pod drugim uporabniskim imenom.;((

LjubimPeezde ::

He, ne ne. V bistvu sem se res prijavil primarno zaradi te teme!
Saj se na daleč vidi da vas otrok že od prve strani nateguje..


p.s. kdo pa spama v tisti temi o AMDIntel je pa takoj jasno ko se sprehodiš malo čez 3 strani spama - mislim da ima Racer nekje 15 sporočil>:D

BoBr ::

Hja sam nekaj resnice bo na moji zadnji trditvi.
Also known as "Intel-aš".

AapocalypseE ::

LjubimPeezde, kolko bom jaz pisal po forumu je moja stvar in sploh nevem kaj te briga to? Otroško obnašanje mi je to res. Po forumu hočem čimveč svetovat ljudem, če se le spoznam na to kaj keri vpraša, kaj je slabega tu? :\

LjubimPeezde ::

Nekaj je svetovanje, drugo pa zagovarjanje ene in edine resnice (beri: produkta) ki si ga lastiš0:)
Dej raje naštej par iger in programov ki so quad optimized?>:D >Bo šlo dečko?

bluefish ::

za programe: vsak 3D program dodobra izkoristi Quad, enako velja za mnoge avdio in video programe pri editiranju in kompresiji. Je pa še mnogo drugih, ki pa so predvsem profesionalni. O imenih na tem mestu ne bi, saj je teh stvari ogromno, samo za 3D recimo: 3Ds Max, Cinema 4D - sicer predvsem ob rendiranju.

LjubimPeezde ::

Torej profesionalni programi.
En navaden user za katerega je ta proc kao bet buy razlike tut občutu ne bo. Še zdej v igrah ni dost razlike med eno in dvojedrniki, kje so šele množična podpora za quade!
Če bi bil ljubitelj navijanja pa vsekakor raje kupim en E6850 pa grem stavit da gre kar nekaj Mhz gor in pri 90% iger in podobnega našiša Quada.
No po drugi strani ima verjetno pa že vsak naenkrat odprte vsaj:
- 2 igri
- torrent odjemalec
- kak limewire
- opero s 100 zavihki...
>:D

Vsakemu svoje bi se reklo kajne;)

Melanholija ::

Če se lahko malo vmešam...če lahko malo pokomentirate sistem

# (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča ASUS P5K S775, PCI-E, FSB1333 (127.4)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 DUO E6750, 2.660 GHz 4MB, 1333MHz, LGA775 (185.25)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (88.934)
# (Grafična kartica) Club 3D - ATI Club 3D PCI-e HD2900XT, 1024MB GDDR4, 2x DVI+VIVO (478.8)
# (Zvočna kartica) Club 3D - Club 3D Zvočna kartica Theatron DTS Agrippa 7.1 PCI (75.05)
# (Trdi disk) Seagate - Seagate 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (109.521)
# (Optična enota) NEC - DVD +/- RW NEC, AD-7173S BULK, 18x, SATA, črn (34.04)
# (Ohišje) Enermax - Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, črno) (62.7)
# (Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 850W Arkangel LC88500C, 140mm FAN, V2.2 (115.2)

Sistem se bo navijal in bo večinoma namenjen igranju iger!

billgates ::

Vzem štirijedrnega(ostali-ne me kregat, prosim):\
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533624 (3624) Galaxy
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231734 (1734) Pinzl
»

Nov stroj

Oddelek: Kaj kupiti
101085 (1051) LazyAss
»

Funtech.si - boljši računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
263529 (2351) TokioGangsta
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292733 (2052) InTenZZive

Več podobnih tem