» »

Email klient za veliko pošte

Email klient za veliko pošte

Djuro ::

Imam sodelavca, ki ima v outlooku ca 14GB mailov.
Outlook mu dela staaaašno počasi. Ko klika med maili, traja tudi 20 sekund, da outlook poakže vsebino maila.
Fajli so defragmantirani.

Katerega poštnega odjemalca priporočate, da bi vsaj približno funkcionirala na taki količini podatkov?

jype ::

KMail.

Thunderbird utegne biti hitrejši od Outlooka, ampak težko rečem koliko, ker ga sam ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Djuro ::

A ni Kmail za KDE? Jest bi rabil to za Windows platformo.

Mr.B ::

Najprej razbi pošto na več delov, recimo po zgodovini.
Premakni te pst-je na druge diske...
14GB pošte pač disk melje, pa ram itd...
Sicer je velik ?, kaj zaboga uporaba poštni odjemalec, ker nafilati 14GB, z neko resno vsebino ravno ni lahko.
azen če je en takih, ki dela prezentacije v TIFI-ih in podobno. Predlagam da gre čez pošto in počisti razne fimčke, obstajo tudi skripte za pucanje takih zadev...
Verjetno karkoli bo uporabljal, bo delalo počasi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

KMail je za KDE, ja. Jaz pri svojih 8GB pošte "čakam" na sporočila približno sekundo, pri menjanju map pa približno tri, da se naloži indeks.

Mr.B ::

Samo 8 GB verjetno nimaš v enem kosu ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Djuro ::

Odgovor na zakaj 14GB: direktor uprave. Upam da to pojasni vse.
Pravkar testiram Thunderbirda na svojih 2GB mailih prek imap-a (vse folderje imam nastavljeno za offline). Pa moram rečt da sem kar presenečen nad hitrostjo. Bom poskusil še na kakšnem večjem mailboxu.
Mimogrede, odjemalec za koledar (exchange) za TB pa najbrž ne obstaja?
Kaj pa kakšen iskalnik po mailih (aka windows desktop search) za TB?

Mr.B ::

Če je direktor uprave mu prodaj kak konkreten stroj za delo. Recimo HP XW9400 v Raid 10. Ali pa ekvivalenten portable WS.
14GB v kosu bo vedno delalo počasi.
Enostavno urediš tako da killaš outlook. Mu premakneš PST ozirom PST-je. Bo začel Pizditi, začneš reševati zadevo, mu restavriraš maile za eno leto nazaj, potem pa lepo zahtevaš priporočilo od MS-ja, za tako velike mailboxe, v ozadju pa mu lepo razparcjoniraš pst-jepo letih....
Zadeva urejena.
Vzrok sesutja pa prevelik Mailbox v eni datoteki…Potrdil bo tudi MS. Pred začetkom poješ eno škatlo forte persenov, pa bo.0:)
Gospodu se pa itak ne bo sanjalo kaj se je zgodilo:D , videl bo samo tvoje posredovano sporočilo od Ms-ja, pa v bodoče, boš lahko implementiral politiko za celo organizacijo.:))
Tako je to enostavno, pa še nagrado boš kasiral, ker mu boš vse maile dobil nazaj, in sedaj v postavitvi, kot si se TI 8-) zamislil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ender ::

Jaz uporabljam The Bat, trenutno s 6,5GB pošte (~450.000 sporočil), in deluje brez problemov. Mape z manj kot ~5000 sporočili odpre v trenutku, pri večjih mapah (75.000 sporočil) pa porabi do 5 sekund za prvo odpiranje mape. Sporočila se vedno odprejo takoj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Djuro ::

Sedaj sem odinstaliral WDS in zadeva deluje neprimerno hitreje. Sem opazil, da takoj ko zaženem OL, začne searchindexer.exe praskat po disku in tudi po 5ih minutah ne neha. Potem sem ta servis ubil in glej ga zlomka, kar na enkrat nič praskanja po disku, OL pa se je začel normalno odzivat (kolikor je sploh normalno za tako veliko količino mailov - nekatere maile še vedno odpira ca. 5 sekund, kar je z prej ca. 20imi bistveno hitreje).
Bo direttore dones popoldne mal testiral, pa bom vidu a bo zadovoljen al ne.
Problem ostalih klientov je, ker nimajo sinhronizacije koledarja (z izjemo Evolution-a, ki pa na MS platformi bolj ne dela kot ja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375273943 (18874) Matko
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5018951 (15339) MrStein
»

Backup mailov v outlook 2010

Oddelek: Pomoč in nasveti
5881 (590) alexandria
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
487452 (6157) tony1
»

Izvoz vseh mailov iz Outlooka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204938 (4550) krneki0001

Več podobnih tem