» »

Problemi z displayem prenosnika

Problemi z displayem prenosnika

Flegmo ::

Imam težavo s prenosnikom. Na LCD displayu se mi je pojavila nekakšna meglica. Če na LCD gledam pravokotno, se meglice ne vidi. Če pa pogledam od strani, pa je stvar zelo moteča. Meglica se mi je pojavila na treh koncih. Zanima me če ima kdo podoben problem oziroma, kako se to reši? Se da "očistiti", ali je potrebno zamenjati LCD?

cekr ::

Mogoče imaš samo osvetljitev premaknjeno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Flegmo ::

Ali mi lahko o tem poveš kaj več? Prvič slišim, da bi bila lahko premaknjena osvetlitev. Kako oziroma zakaj do tega sploh pride?

cekr ::

Recimo; lahko se ti osvetlitev sname z nosilcev oz, kakšen zatič zlomi... , lahko pa pride tudi do kakšne direktne okvare osvetlitve. Mogoče si malo udaril ob prenosnik pa se je premaknilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Flegmo ::

Ga lahko odprem in pogledam/popravim sam ali priporočaš servis?

cekr ::

Je čisto odvisno, kakšna vrednost je od prenosnika in koliko si spreten. Že samo en zdrs izvijača ti lahko naradi mnogo nepopravljive škode. Tako je, če veš, kje so vijaki, ni problem. Če so pa zelo skriti ali pa je celo vse narejeno z zatiči, potem pa vsaj sam raje ne bi prevzemal rizika. Na servisu bodo takoj vedeli za postopek, sam pa lahko narediš precej škode.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Flegmo ::

Najlepša ti hvala za odgovor!

Cokolesnik ::

Proizvajalec tvojega prenosnika je kateri? Za Lenovo ThinkPad Z61P se mi je pred dnevi zgodilo, da je imel prav to, kar ti opisuješ - kot bi bil flek, zračni mehur ali nekakšna meglica, ki nikakor ne gre iz zaslona dol, vidna le od strani in predvsem ko je na zaslonu črna barva. Kajpak sem prenosnik vrnil in vzel drugega, brezhibnega. Če sicer nisem alergičen na kaj posebnega, sem vedno na kakovost/brezhibnost šipe na LCDju.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Flegmo ::

hp pavilion zv5000. škoda ker se mi je to zgodilo po 2 letih, ko nimam več garancije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 37LM620S - problem motne slike

Oddelek: Zvok in slika
121295 (1145) Trocki
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898403 (5788) denci
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710851 (5462) Pyr0Beast
»

LCD tv in napaka pri osvetlevanju in neupoštevanje garancije

Oddelek: Pomoč in nasveti
247112 (6518) kristjan26
»

Ne zamudite kometa Lulin!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
274802 (3008) Lynx

Več podobnih tem