» »

eksterni usr modem - ne dela!

eksterni usr modem - ne dela!

kyusss ::

Zgleda da sem kupil pokvarjen modem usr 56K voice faxmodem. Ko ga prizgem sveti lucka (cs), vendar ga windowsi ne zaznajo. Z neta sem pobral driverje in jih instaliral, vendar ne pomaga. ce dam querry modem mi pravi: modem faild to response.
Skatlo sem odprl in se mi zdi kot da na cipovju manjka en element. Je ena taka mala ploscica, vendar ni nic na njej, samo nekaj srebrnega (kot ostanki cina?). To se nahaja na strani kjer jevhod za linijo, pri enem malem kondenzatorcku. Zanima me ce kdo ve za kasno stran na kateri bi lahko videl sliko chipseta tega modema, ali pa ce bi ga nekdo ki ga ima lahko odprl in slikal cipovje, da vidm ce res kaj manjka? V cem bi se lahko bil problem?
Hvala za pomoc!

Lith ::

uf, mogoče pa imaš v BIOS-u izključen (ali nastavljen AUTO) COM port na katerega priključiš modem (nastavi za COM1 - 3F8, COM2 ...ročno). Meni v primeru da imam prižgan modem tudi sveti 1 lučka, ampak potem ko vključim rač. in se zaženejo XPji avtomatsko najdejo US Robotics Sportster 56k Fax modem Ext on COM1
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

kyusss ::

V biosu sem ze sprobal razlicne nastavitve, ne pomaga. Je mogoce fora v kablu, ker mam 25 pinskega->pretvornik na 9 pinskega pol pa se pretvornik iz moskega na zenskega da mi pase v com port? A v kaksni trgovini dajejo kable na revers?

Poldi112 ::

V tech trade stane 600 SIT, tako da je strosek zanemarljiv. Ceprav bi po mojem moralo delati tudi s tvojimi pretvorniki.

Lith ::

KAJ ti imaš pretvornik iz M v Ž, pa kak kabel ti to imaš ???
Enostavno kupi v TechTrade original MODEM KABEL 25M-9Ž in potem bi moral bit OK.


P.S.: Homer Simpson je reku : DOH...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

kyusss ::

Kupil sem kabel na katerem pise serial printer kabel DB25M-DB9F, vendar se vedno ne dela. Je modem kabel kej drugacen od printer kabla? Na netu sem bral tudi o null-modem kablu, za povezavo dveh pc-jev. Mam morda null-modem kabel? V navodilih od modema pise "you should use serial RS-232 cable to connect..." Obstaja vec vrst serijskih kablov al kaj??? ;(

Lith ::

enostavno: JA
komplicirano: NULL modem kabel ni za modem- rač., serial printer kabel pa tud NE (možno je sicer, da si zdaj že skuru COM port na plošči in ne bo več delal sploh)

nabavi si pravi EKSTERNI MODEM KABEL od Techtrade-a v Lj !!!

tle so še povezave: intel.com/support/faxmodem diagram in še boljše rs232-pinout-cable (na desni so potem še povezave za ser. printer kabel...) ali pa Hardware Book s povezavami in slikicami za vse opisane vrste kablov (na strani http://hwb.acc.umu.se/cable/index.html pod Serial , nekje proti koncu strani)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Dead_Eye ::

Skoraj sigurno je fora v kablih. Imam en par teh "pretvornikov", pa začuda niti eden ne dela.>:D stran vržen denar....
The one and only

kyusss ::

problem resen. tezava:kabli
hvala vsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kyusss ()

Lith ::

lepo... (končno)
:-)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG LD450-RS232 komunikacija ?

Oddelek: Zvok in slika
91340 (1140) pajkov
»

RS232 problem ... nujno

Oddelek: Strojna oprema
112155 (1977) BigWhale
»

RS232 povezava

Oddelek: Omrežja in internet
51420 (1420) primzx
»

Kako inštalirati slovenski jezik na digitalni satelitski receiver strong 4404?

Oddelek: Zvok in slika
202991 (2689) nokia6310
»

Vezava comp-ou

Oddelek: Strojna oprema
111069 (959) srale

Več podobnih tem