» »

povezava preko LPT kabla (od printerja podobno)

povezava preko LPT kabla (od printerja podobno)

civic_ ::

nekoč da se je to dalo delat z norton commanderjem, jaz imam naložen total comander, kakšen je postopek? ali je možno?
kateri program priporočate?

potrebujem za starejši računalnik (150mhz, 32ram, 1.6gb.....)

jurre ::

saj imas v meniju Total commanderja omrezje spodaj moznost povezava preko LPT na drug PC, pomoje bi moralo delat

Azrael ::

Če imaš pravi kabel, potem samo izbereš pravi LPT port in dela. Jasno pa moraš pravilno nastaviti SW. na enem računalniku je client, drugi server. Na clentu delaš z datotekami, drugi pa je v tem času v bistvu neuporaben za karkoli drugega, dela samo kot sever.
Nekoč je bil Slo-tech.

civic_ ::

no lpt kabla nisem dobil. imam pa serijski kiabel (priklop se tm k stara miš)
sem gledal total ciomanderja pa nisem našel. če ve kdo za kšno staran kjer bi to opisal...

Han ::

Bo treba "nabavit" ustrezen LPT kabel...

civic_ ::

na tej starani sem prebral vse o povezavi: http://zuraj.50megs.com/NetEx/Vaja1_1/V...

samo en hud problem je jaz imam win 98SE. win95 imajo pa ta program vgrajen.
100% se pa da prek serijskega kabla. obstaja da progam norton commandr in laplink ampak sta za dos.

kako naj potem to povežem?

Han ::

Pri kopiranju prek serijskega kabla se boš tako postaral, da ti tega res ne priporočam. :D

civic_ ::

nabavil sem serjski port (COM1) povezal ta vrli laptop s še vrlejšo kripo v dijaškem domu. (pošteno namučil ker je tisti pentium 1 v dijaškem domu skrbno zaklenjen v omarici (novi vredni 50* več od pc) povlekel laplink 4.0 (za dos) ga dal na oba pc
tle je problem ker reče da neki ni zadost placa na dikih (od obeh), da ga ne najde... enkrat sem ga celo zaznal.
glede postaranja pa za recmo 3mb ne bo rablo upam da več kot kašno uro>:D

civic_ ::

moderatorja prosim da spremeni naslov v: povezava prek serijskega porta.

in zbriše ta post8-)

civic_ ::

no laplink sem upal da bom lahko povezal z mašino z xp ampak niti ne odprejo laplinka

ToniT ::

V Windows XP ti ne bodo delali programi, kot so laplink, fastwire itd..., ki so napisano za dos, ker le-ti direktno dostopajo do paralelnega oz. serijskega porta, česar pa windows xp ne pustijo.

civic_ ::

ja mi je nekaj takega napisalo ampak sem mislil da je to zaščita na računalnikih.

kako se pa pri 98, kjerm mi vseno ne dela
in če obstaja kaj novejšega od laplinka

Spajky ::

Instaliraj si Total Commander5.51 ali dalje na obeh mašinah in na eni nastavi kot server in na drugi kot klient /meni NET, direct PC2PC conn./; oba poveži s Pc2pc data /Laplink/ LPT kablom -- 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

civic_ ::

mene zanima za povezavo prek serijskega kabla

ToniT ::

Pa saj je s serijskim kablom isto, edino veeeeliko bolj počasi gre vse skupaj. Imeti moraš null modem kabel in nastavljeno ENAKO hitrost na obeh straneh.

civic_ ::

Pa saj je s serijskim kablom isto, edino veeeeliko bolj počasi gre vse skupaj. Imeti moraš null modem kabel in nastavljeno ENAKO hitrost na obeh straneh.

kaj je null modem???

knesz ::

Na domači strani Total Commanderja imaš oddelek Netwoork tools , kjer si snameš program Lptdos.zip katerega zaženeš na prvi mašini. Na drugi greš pod meni Net/port connection to other PC/Client in to je to. Aja, imeti moraš laplink kabel in ne vezavo 1:1. Mogoče se imena menijev malce razlikujejo, ker že nekaj časa ne uporabljam winblowsov. Bi bilo pa vino imeti tudi *nix TCMD.

lp

knesz ::

Aja, comport/Total commander ne gre

lp

Han ::

Uhh... A ne bi rajši, glede na vse zaplete in skurjen čas, vzel iz stare kište trdi disk, ga priklopil v novi in nanj skopiral podatke? 8-O

civic_ ::

ta je le za paralelni port.

ne diska ne bom vzel ven z mašine, ker ko jaz odprem staro mašino iz neznanega razloga...naj vam klevic pove>:D
(zadnjič se je ven začel kadit) pa nič takega nisem naredu.)>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353571 (2478) Branimir
»

povezava pc-jev z null modem kablom

Oddelek: Omrežja in internet
141468 (1163) Andy18
»

RS232 povezava

Oddelek: Omrežja in internet
51415 (1415) primzx
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171576 (1327) Lincolin
»

Notebook + domači računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6840 (732) CaqKa

Več podobnih tem