» »

povezava pc-jev z null modem kablom

povezava pc-jev z null modem kablom

BCSman ::

Bi se dalo 2 pc-ja povezat s tem kablom preko serial portov? Ali mora biti drugačna vezava?
  • spremenilo: BCSman ()

shock ::

Se, da. To sem delal enkrat pred 9 leti nazaj,

Azrael ::

Seveda, ampak poleg kabla rabiš še ustrezen program, ki teče na OS, ki bi ga uporabljaš.
Nekoč je bil Slo-tech.

BCSman ::

Na prvem pc-ju je WinXP, na drugem Win98SE. Kolikšna pa je max hitrost pretoka podatkov? Pa bi se dalo sharat internetno povezavo preko tega kabla z drugim pc-jem? (le za mIRC, tako da ne rabim visokih hitrosti)
Aja ker je mrežna pri drugem pc-ju, prenosniku, verjetno skurjena, zato se ubadam s serial povezavo. :))

Spajky ::

Maximalna hitrost je odvisna od Uart čipa na matični, ponavadi je 115kbit/s v obe smeri, tj. le malo manj kot ISDN, lahko pa gre tudi do 1Mbit/s če imata obe plati najhitrejši HiSpeed_UART serijski čip gor.

Ja, lahko se tako šera Internet med dvema kompoma preko null modem kabla ... jest sem mel tako v starem p200mmx testnem kompu s 14˝ napol sj*banim CRTjem pred pol leta par mesecev wifi mrežno na lokal ISPa Net, pol pa par m kabla na novejši normalen komp; na obeh je blo sicer w98seLite OS ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fRiK0 ::

A ni lažje mrežno zamenjat, sej so dan danes že smešno poceni...
Hvala

LP Tadej

BCSman ::

o thx Spajky za tist programčič
friko: zakaj bi dajal 4k za novo pcmcia mrežno za prastar prenosni, če je tukaj serijski kabel 8-)

BCSman ::

Hja takoj ko poskušam povezat prenosnik(child) z parentom blue screen. :'(
Kaj pa, da bi le povezal oba pc-ja, brez deljenja internetne povezave, le da bi izmenjal par datotek? Kak bi bil najlažji način, pa če bi se dalo brez raznih programov. Baje, da se da le z enim batch fajlom?

Azrael ::

Total Commander ima to mžnost, vendar dela samo preko Laplink kabla (preko LPT portov), enako tudi Laplink (nisem ziher, če ima tudi serijsko komunikacijo).

Serijsko komunikacijo uporablja File maven (dela v DOS in Win9x) in starejše verzije Norton Commanderja (pri vezijah 5 in 7 imaš še povezavo preko LPt)

BTW Vse te programe za komunikacijo lbaje ahko onemogoči WinXP SP2.
Nekoč je bil Slo-tech.

BCSman ::

A dela samo pod dos-om in win9x, kot si napisal ali tudi pod XP? Ker tudi na tisti strani ni nikjer omenjen XP.

Azrael ::

Poskusi, moraš pa vedeti, to so DOS aplikacije (razen TC) in če prenašaš datoteke ali mape z dolgimi imeni, bo ime pokvarjeno (iz npr Program Files nastane Progra~1), kar ni problem, zadevo pred prenosom zazipaš (in po prenosu spet odzipaš).
Nekoč je bil Slo-tech.

BCSman ::

Žal tudi to ne dela, čeprav sem naredil vse kot piše v navodilih. Host in guest se nikakor ne najdeta. S kablom in prvim pc-jem gotovo ni nič narobe, ker sem že nadgrajeval satelitski receiver. Ta star ibm prenosnik mora bit kriv.
edit: skoraj je uspelo s programom netfor2, pri parentu je napisalo da sprejema childa, samo potem je child povezavo takoj prekinil :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Spajky ::

aaa, se mi zdi, da sem jest v začetku mel isti problem; NE smeta bit oba na istem COM portu (softwersko); premakni če sta oba npr. na com1 na IBM-ju tisti standardni modem (driver reinstaliraj na com2) ali obratno na glavnem kompu-programu nastavi na drugi com port, bi pol moralo delat ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gumby ::

naredi raje laplink kabel in povezi preko TC...
serijski prenos je namrec obupno pocasen. laplink je pa samo normalno pocasen:D
my brain hurts

Andy18 ::

Povezal sem prenosnik na katerem je Win 98 z PC-jem na katerem je Win XP, s pomočjo null modem kabla. Povezavo sem sprobal v hyper terminalu in deluje, sedaj pa bi rad še prenašal datoteke mad sedoj. Pa me zanima s katerim programom se to da naredit.

Pa še to me zanima na PC-ju z XP-ji mam povezavo z internetom, pa me zanima če bi lahko naredil most "bridge", da bi imel net tudi na prenosniku.

P.S. Vem da bi bilo hitreje in bolj enostavno preko mrežnih kartic, samo prenosnik ima samo com (ker je že star se mi ne splača kupovat PCMCIA kartice). Rad bi pa preveril kako deluje, če se da.

Za vse rešitve že vnaprej hvala.
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353535 (2442) Branimir
»

RS232 povezava

Oddelek: Omrežja in internet
51407 (1407) primzx
»

povezava preko LPT kabla (od printerja podobno)

Oddelek: Programska oprema
191330 (1129) civic_
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171570 (1321) Lincolin
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
201330 (1073) Fantom

Več podobnih tem